Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Uopšte mi nije jasno kako su uspeli da slome to staklo...
 
Dule u pravu si, vecina radnji je imala popuste, ali mene ne zanimaju krpice. Nema nijedne postene radnje tehnike. Tehnomanija, WinWin ili Gigatron su potrebni. IMa samo neka prodavnica mobilnih telefona koja me zanima kao lanjski sneg.
 
ova tema Igore sada može da ide u završene projekte
 
Par zapažanja:

- Prvi utisak spolja očekivano grozan, ali isto tako i okruženje potpuno nadrealno (prašuma korova, propala postrojenja, nehigijenska naselja).
- Unutra jeftine kupatilske podne pločice. Takođe blago su klizave.
- Ventilacija na strani ka uralskoj ulici nije dovoljno jaka ili je loše zamišljena, pa cela ta strana se oseća na izduvne gasove iz garaže.
- Food court je zanimljiv, i gornji nivo je jako rizičan za žene u suknjama :)
- Tobogan za decu sa food court sprata pobedio! Veliki plus.
- Dečja igraonica izgleda da nema autonomnu klimatizaciju, pa je "hot hot hot".
- Terasa na žalost ne pruža pogled na Dunav, već samo na Višnjičku ulicu. Izgleda da joj fali bar još 7,8 metara visine za pogled na reku.
- Lokali ko lokali, pretpostavljam da je ovako moguć fin suživot ovog TC-a sa ex Merkurom koji je baš blizu, i može da ponudi nešto "tehničkije" sadržaje.
 
Zapazanje je izgleda da ovaj centar zeli ziveti sa tc karaburma i zirom.

Naime newyorker je prisutan u svim TC sem ovog (nalazi se relativno blizu u ziri)
C&A se ugurala u sve TC sem ovde (prisutni u TC karaburma)
Takko (ima ih u TC karaburma)

takodje sam primetio da se u ziri zatvorila CoinCassa ali se zato ovde otvorila.

DM drogerija je pristucna u TC karaburma.

Generalno mislim da je ovako najbolje jer sada ljudi sa karaburme i mirjeva imaju gotovo sve brendove u krugu od par kilometara i nece morati da idu na NBG ili na vozdovac u kupovinu.
 
Bio sam pre par godina u Kragujevac Plaza tržnom centru i ovaj "veliki fašion" mi dosta liči na njega.
Sviđa mi se kako je popločana unutrašnjost objekta,a ne sviđa mi se što preovlađuje crna boja!
U TC Karaburma sređuju lokale u delu u kojem je nekad bio Merkur, mislim da su to trebali da urade pre otvaranja BF.
 
Ima li gužve? Da li se slegla situacija sa saobraćajem u Višnjičkoj?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450160#p450160:3tibclzi je napisao(la):
vucko » Pon Maj 08, 2017 10:02 am[/url]":3tibclzi]Ima li gužve? Da li se slegla situacija sa saobraćajem u Višnjičkoj?

Ima gužve, ali najveći problem je gradski prevoz. Sinoć se ispred tržnog centra u pravcu Mirijeva i Višnjice napravila ogromna gužva na autobuskoj stanici. Sa 32 i 35 nije bilo mnogo problema, ali je 25P bio prenatrpan. Čak je i 202 prošao pre njega. Ne znam kako planiraju da održavaju potez Višnjička - Mirijevski bulevar samo sa 25P i 74, pogotovo sada kada na tom potezu postoje dva tržna centra. Kada je bus stigao kod TC "Karaburma", na stanici je bilo preko 20 ljudi, od kojih je u bus uspelo da se ugura svega par. Najbliži 74 je u tom trenutku bio u Kneza Miloša. Ispada da je isplativije otići do Ušća, nego stajati na jednoj nozi u krcatom busu u Mirijevskom bulevaru, čime se izgradnja tržnog centra na Karaburmi obesmišljava. :bash:
 
Juče je bio raspad celokupnog sistema javnog prevoza, svuda po gradu ne samo na Karaburmi. U subotu sam otišao u BIG busom 32, a otišao sa 74, sve je bilo u redu, ne prevelike gužve uprkos malo dužem čekanju.
 
Zato je Višnjičkom planiran tramvaj koji bi mogao da preveze više putnika nego autobusi.
 
Javni prevoz se kod nas dovodi do ivice izdržljivosti. Tek kada kapitalisti( BIG-u) javni prevoz bude smetao, tj. uticao na smanjen broj posetioca, tek tada će autobusi biti pojačani. Sve dok su ljudi spremni, i dok dolaze u tim uslovima, prevoz će ostati isti kakav je i sada.
 
Biciklistkinja":3jhjsgx3 je napisao(la):
Javni prevoz se kod nas dovodi do ivice izdržljivosti. Tek kada kapitalisti( BIG-u) javni prevoz bude smetao, tj. uticao na smanjen broj posetioca, tek tada će autobusi biti pojačani. Sve dok su ljudi spremni, i dok dolaze u tim uslovima, prevoz će ostati isti kakav je i sada.
To je samo ogoljeni prikaz sistema u kojem živimo u kojem to pravilo vlada već dugo. Samo što je u ovakvim slučajevima očigledno.

Mišković ne može trenutno da sredi ni dozvole za gradnju njegovih objekata, a kamoli da sredi produženje linija GSP-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451524#p451524:1dyb23rt je napisao(la):
Biciklistkinja » Pon Maj 15, 2017 10:53 pm[/url]":1dyb23rt]Javni prevoz se kod nas dovodi do ivice izdržljivosti. Tek kada kapitalisti( BIG-u) javni prevoz bude smetao, tj. uticao na smanjen broj posetioca, tek tada će autobusi biti pojačani. Sve dok su ljudi spremni, i dok dolaze u tim uslovima, prevoz će ostati isti kakav je i sada.

Nažalost, čini mi se da si skroz u pravu. Ovde je veliki problem i u tome što se verovatno računalo na to da će posetioci dolaziti iz raznih delova grada s desne obale Save. Pošto u blizini prolaze 16, 23 i 25, a pored samog tržnog centra staju 25P, 32, 35, 74 i 202, neko je verovatno uobičajenom stihijsko-odokativnom metodom ocenio da je to i previše prevoza. Stvarnost je takva da 3/4 posetilaca čine ljudi s Karaburme, Mirijeva i Višnjice/Lešća. A Mirijevo je samo po sebi dovoljno veliko da bi moglo da ima jedan tržni centar samo za sebe. Kad se pogleda da su samo 25P i 74 direktna veza do Mirijeva, jasno je da je to jako loša konekcija. Inače, tržni centar je odličan, ima mnogo sadržaja koji su i te kako potrebni ovom (nepravedno) zapostavljenom delu Beograda. Za sada mi je jedina zamerka Idea super, koja je snabdevena koliko i neka manja Idea. To 'super' ne znam čemu služi, osim da obmanjuje kupce da će naći sve i svašta.
 
Један овакав објекат лепо показује да су давнашњи планови да се кроз Вишњичку, па до Миријева ,спроведе трамвај - имали смисла.
 
Interceptor je negde kod Višnjičke plaze stopiran, da poteramo privremeno tuda metro? :D
 
Mene interesuje ako neko iz komsiluka istog moze u par reci da oceni projekat. Dobar, Los i totalna Glupost :)
 
Otvoreno mnogo pre vremena,jos uveliko traju radovi,a problemi nastaju usled nevremena.Posecenost jos uvek nikakva u poredjenju sa Stadionom sije ih za sve pare.Jos uvek je rano za neku procenu vreme ce pokazati :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bila sam pre neki dan po prvi put. Okolina i sira i bliza ocaj, spolja tc ne lici ni na sta, iznutra je lepo sredjen, meni se svidja. Velike prostrane radnje, minus je sto nema svih prodavnica tipa NewYorker, CA, Mango itd, to je kao u TC Karaburma Ziri, meni licno bezveze koncept. Terasa ima pogled ni na sta, na peskaru ili sta je ono, Dunav se ni ne vidi. Parking ne znam kakav je, dosla sam prevozom. Lici mi da ce u ovaj tc dolazti ugl. ljudi sa Karaburme Mirijeva. U sustini nista novo.
 
Unutra je bas lepo sredjen, samo je onaj poslednji nivo gore malo pretopao odnosno klimatizacija nije bas sjajna. Ni spolja ne izgleda toliko lose, bilo bi dobro da je terasa malo visa i da je malo vise uvucen od bulevara. To je moje misljenje.
 
Vrh