Šta je novo?

Mapa beogradskih gradilišta

Sarajevska

Higher intermediate
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
1.013
Pohvaljen
3.562
Odlazeći gradonačelnik gospodin Mali često u poslednje vreme pominje "500 gradilišta", "500 kranova" i druge brojke o velikom broju radova u gradu.

Beobuildovci, da li ste za to da napravimo zajedničku kartu svih gradlišta u gradu? Svako od nas da ubaci po 2 ili 5 ili 10 ili 20, koliko već ima u njegovom kraju, ili u blizini posla isl, i imaćemo tačnu mapu, makar za uži deo grada.

Mapa da ima slojeve tj "layer"-e, koji bi nosili nazive opština, ili možda još bolje stepen završenosti projekta (odokativno) ili na primer da podelimo lejere po tome da li je investitor država, privatnik isl. Ili da li je niskogradnja, viskokogradnja ili da li je gradnja de novo, ili restauracija...

Ovo sam nažvrljao za 2 sekunde, kao primer, mada bolje imati slojeve ne po opštinama, nego po nekom drugom kriterijumu:



Šta mislite? Nisam siguran ni kako tačno se namešta na nekom sajtu ova karta sa zabadanjem čioda tako da svako može da je uređuje, pa ako neko ima savet neka kaže.
 
Ja bih već počeo sam da žvrljam, po malo.

Samo prvo bilo bi dobro ako bi neko umeo posavetovati na kom sajtu je najbolje ovo uraditi. Da svako ko ima link, koji bi ovde stajao na forumu, može da ucrtava "čiode", ali da postoji neki urednik/urednici, da ne može neko da dođe i obriše sve čiode iz zafrkancije i odem mast u propast :) I da ima slojeve ili makar različite boje?
 
Mape na kojima radi više ljudi mogu da se naprave na Google Maps, potrebno je kreirati mapu kao u prvom postu pa kliknuti na Share i uneti email adrese drugih korisnika koji imaju pristup da gledaju/edituju.

Inače ko ne uspeva da nadje opciju, da biste napravili mapu kliknete na Meni, Moja mesta, Mape i na dnu na dugme Napravi mapu.
 
Pa moze samo Sarajevska da unisi podatke a mi ovdje da kacimo adrese lokacija i lonkove ka temi gdje su fotke tog gradilista
 
Mislim da moze da se stavi da bude "public" pa da i ostali dodaju objekte
 
Ok, ja ću da napravim i stavim na public, da svi dodaju.
Samo je pitanje: Koji slovjevi da budu? Šta je najkorisnije, jer slojevi mogu da se on-off isključuju/uključuju, pa šta bi bilo najkorisnije?
 
Najkorisnije bi bilo razvrstavanje po tipu objekta: stambena zgrada, poslovna zgrada, Infrastrukturni objekat...
 
Ok, i ja mislim da je to najbolje!

Super!

Javljam se sa linkom, pa ko hoće nek se priključi-
 
Samo, je l' može od nekog iz struke, koje su to kategorije:

Šta bi bila "Promenada" - infrastruktura? Fontana na Slaviji? Ili je to neko "uređenje javnih prostora?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453349#p453349:1s9ev4hd je napisao(la):
Sarajevska » Sre Maj 24, 2017 12:32 pm[/url]":1s9ev4hd]Samo, je l' može od nekog iz struke, koje su to kategorije:

Šta bi bila "Promenada" - infrastruktura? Fontana na Slaviji? Ili je to neko "uređenje javnih prostora?

pa nzm, infrastruktura, ali dodaj i neki uncategorized layer
 
Niste ucrtali poslovne objekte. Nema ih u kategoriji.
 
Možda ne vidite one kategorije tj. slojeve gde nema ni jedan objekat. Udariću svakom kontrolni pin, na Veliko ratno ostrvo :)
 
Postoji i na https://bgnovogradnja.rs/mapa, ali to jednostavno nije to (ni jedan ni drugi primer).

Na gradnja.rs je sve nekako nepregledno i sporo, dok je na bgnovogradnja.rs samo mapa stambenih objekata.

Poenta je da se napravi upravo nesto ovakvo, zajednicko, klot, brzo i pregledno, tako da @Sarajevska, svaka cast za inicijativu!
 
Vrh