Šta je novo?

Budućnost gradskog saobraćaja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455340#p455340:3irw9kd2 je napisao(la):
solecar » Pet Jun 02, 2017 12:17 am[/url]":3irw9kd2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455313#p455313:3irw9kd2 je napisao(la):
Žika » June 1st, 2017, 11:41 pm[/url]":3irw9kd2]Čistoća tj nečistoća je odraz naše nekulture. Nikako ne mogu da razumem ljude koji moraju da jedu u vozilima.
Desi mi se tu i tamo da jedem u gradskom prevozu , ali nikada ne ostavljam papire ili omote iz kojih sam jeo.

Bez obzira, jako je ružno da nekom mljackaš u vozilu, da padaju mrve ili da neko strepi dal ćeš ga u sledećoj krivini zamazati sa kremom.
Ti ljudi mi nikad nisu bili jasni.
 
Ја баш никад нисам јео у градском превозу, између осталог и зато што ми је одвратно: осећао бих се као да једем у штали, или у вецеу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455424#p455424:p0l3p3oy je napisao(la):
Žika » June 2nd, 2017, 1:25 pm[/url]":p0l3p3oy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455340#p455340:p0l3p3oy je napisao(la):
solecar » Pet Jun 02, 2017 12:17 am[/url]":p0l3p3oy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455313#p455313:p0l3p3oy je napisao(la):
Žika » June 1st, 2017, 11:41 pm[/url]":p0l3p3oy]Čistoća tj nečistoća je odraz naše nekulture. Nikako ne mogu da razumem ljude koji moraju da jedu u vozilima.
Desi mi se tu i tamo da jedem u gradskom prevozu , ali nikada ne ostavljam papire ili omote iz kojih sam jeo.

Bez obzira, jako je ružno da nekom mljackaš u vozilu, da padaju mrve ili da neko strepi dal ćeš ga u sledećoj krivini zamazati sa kremom.
Ti ljudi mi nikad nisu bili jasni.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455434#p455434:p0l3p3oy je napisao(la):
Пантограф » June 2nd, 2017, 1:58 pm[/url]":p0l3p3oy]Ја баш никад нисам јео у градском превозу, између осталог и зато што ми је одвратно: осећао бих се као да једем у штали, или у вецеу.

Ja to radim samo kad moram , kad mi desi da mi bude muka , zato što se znatno češće osećam kao što reče Pantograf , samo još gore. Pogotovu leti mi se desi da mi pripadne muka kada sam u gradskom prevozu , pa moram na prvoj stanici da izađem napolje , jer klima neradi , a oko mene znojavi ljudi , koji se ne kupaju redovno , ili još gore , oni koji se ne kupaju a to pokušaju da prikriju sa gomilom dezodoransa ili parfema (zavno od toga dal je muško ili žensko) , il' se olakšaju u prevozu , a na sve to i zamandaljeni prozori da ih ne "ubije" promaja.
 
Dobar ambijent za otvaranje apetita. :notok:
Kako god, higijena očigledno nije jača strana naših sugrađana. Naročito štetna na malom prostoru.
Iskreno kad je takvo okruženje izađem iz prevoza.
 
Ziko,kada sam rekao info,mislio sam na tastere na bus plus aparatu koji svaki vozac ima kod sebe. Upravo si rekao i sam sta treba da urade. To je ono sto treba i te kako da funkcionise u gradu,a da potom na svakoj stanici sledecoj izadje obavestenje da zbog nezgode nece autous doci na tu stanicu. Time bi se gradjani organizovali i presli na drugu liniju,a ne u nedogled cekali.
Ja zaista mislim da je minutaza nesto mnogo bolje,nego broj stanica na ifo tablama. Ali sve bi to bilo mnogo lakse ukoliko bi se za pocetak okupili i potpisali makar peticiju za izgradnju metroa. Hajde da krenemo od cistoce javnog prevoza i metroa,a posle polako dalje.
Sto se tice vozaca,sve si u pravu. Nemaju vremena ni u wc da odu,a pritom rade po 8 sati. To bi zaista trebalo pod hitno da se regulise. To bi takodje moglo da se stavi u peticiju i da kao gradjani ovog grada pokrenemo nesto i dignemo glas da nas neko cuje.
 
Gyroscopic transport
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1m5vWdeTlno[/youtube]
 
Dugorocni plan Beograda je pravljenje novih 95, kupovina autobusa iz Zemunske Fabrike otpada, itd. Skraceno receno, to je sve sto se moze zakljuciti, i posle se kuka na odliv mozgova i tih gluposti...? Ma je li?!
 
od 9 kom. navedeno tri zamene , a ostalih 6 kom. ? :shock:
nadam se da ce ipak jedna završiti na okretnici kod Bgvoza u Bataji, gde okrece više linija javnog autobuskog saobracaja
a zbog njenog nedostaka vlada gotovo prava kaubojština :twisted:
u sprutnom
bar što se Bataje tiče, onda to baš i nece biti tako ružićasta buducnost :lool:
 
Боцо, без роботског куцања молим те... Нико жив те не разуме.
 
Ovo nije prvi put da dobijam identičnu grdnju od tebe :( pa hajde da pojasnim :kk:
To kićenje našim perjem, podrazumeva i da moramo imati potpunu, pravovremenu i tačnu informaciju za naše pare
od 9 kom. navedeno tri zamene , a ostalih 6 kom. ? :shock:

Kako da ti pomognem a da ne bude grubo :roll:

Pod ,,kićenjem našim perjem ,, podrazumeva da se kite tudjim perjem tj. našim parama , mi smo platili tih devet i platicemo još
jer ta firma nije profitabilna nego se dotira iz budjeta od nas (ne zaradjuje ni za samu sebe)
a kako se ne domacinski ponaša u odnosu na održavanje ...to znači da troše i više nego što je opravdano

Dobili su devet... znaju šta ce sa tri ...

- Ko treba da zna, gde ce šest komada da završi ... ?
- Mozda kojim slučajem postoji neko ko zna gde ce tih šest komada da bude ?
- Zašto se to krije i nije navedeno - manipulacija informacijama ?

takodje u postu je navedena i sugestija da je u Batajcnici neophodna jedna takva

Eto, jedna upitna rečenica sadrži tri pitanja, što je daleko od prostog robotskog pisanja ....

Što se tiče pitanja (jer nema loših i glupih pitanja... vec samo su česti takvi odgovori) :lol:
se upravo i trudim verovatno kao i svi dr. ljudi
da ih shvatam višedimenzijalno ,
osim u slučaju urgentnih oblika ...

Kako Beobuild nije lak ni jednostavan za pracenje
nije retko da na neki post, odgovaram sa čitavim danom zakašnjenja , upravo da bih ga što potpunije shvatio
a ne retko i javno napišem, da po nešto napisano ne razumem ,
a za to mi nije kriv pisac , nego moja tupavost :lol:
te je svaka grdnja izlišna

Znam da je ovo mali OF i izvinjavam se , al šta da radimo
umesto da pišemo o automatskim vozilima bez vozača za javni prevoz i o....
ovde se radujemo boljoj budućnosti i sa otpravnikovom av-av kućicom :lool:

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509805#p509805:3bmgstjj je napisao(la):
boca-ica » Pet Jan 19, 2018 3:39 pm[/url]":3bmgstjj]Ovo nije prvi put da dobijam identičnu grdnju od tebe :( pa hajde da pojasnim :kk:
To kićenje našim perjem, podrazumeva i da moramo imati potpunu, pravovremenu i tačnu informaciju za naše pare
od 9 kom. navedeno tri zamene , a ostalih 6 kom. ? :shock:

Kako da ti pomognem a da ne bude grubo :roll:

Pod ,,kićenjem našim perjem ,, podrazumeva da se kite tudjim perjem tj. našim parama , mi smo platili tih devet i platicemo još
jer ta firma nije profitabilna nego se dotira iz budjeta od nas (ne zaradjuje ni za samu sebe)
a kako se ne domacinski ponaša u odnosu na održavanje ...to znači da troše i više nego što je opravdano

Dobili su devet... znaju šta ce sa tri ...

- Ko treba da zna, gde ce šest komada da završi ... ?
- Mozda kojim slučajem postoji neko ko zna gde ce tih šest komada da bude ?
- Zašto se to krije i nije navedeno - manipulacija informacijama ?

takodje u postu je navedena i sugestija da je u Batajcnici neophodna jedna takva

Eto, jedna upitna rečenica sadrži tri pitanja, što je daleko od prostog robotskog pisanja ....

Što se tiče pitanja (jer nema loših i glupih pitanja... vec samo su česti takvi odgovori) :lol:
se upravo i trudim verovatno kao i svi dr. ljudi
da ih shvatam višedimenzijalno ,
osim u slučaju urgentnih oblika ...

Kako Beobuild nije lak ni jednostavan za pracenje
nije retko da na neki post, odgovaram sa čitavim danom zakašnjenja , upravo da bih ga što potpunije shvatio
a ne retko i javno napišem, da po nešto napisano ne razumem ,
a za to mi nije kriv pisac , nego moja tupavost :lol:
te je svaka grdnja izlišna

Znam da je ovo mali OF i izvinjavam se , al šta da radimo
umesto da pišemo o automatskim vozilima bez vozača za javni prevoz i o....
ovde se radujemo boljoj budućnosti i sa otpravnikovom av-av kućicom :lool:

:sesir:

Po kom osnovu gubitaš ?

Lepo ti gore piše dobijena potrebna dokumentacija za devet objekata. U prvoj fazi se radi zamena tri objekta. Prosto- neko lepo radi svoj posao unapred, planski. Posle prve faze ide druga faza logično ? Pa ako ima još faza biće valjda i njih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509830#p509830:16wyvh7j je napisao(la):
Djole Pevcanin » 19 Jan 2018 16:33[/url]":16wyvh7j]Опет
не
рзумем
ништа.
Куцај
нормалније.
jbg.... umro Gutenberg.... a novi Johan .... još se nije rodio .... :sesir:
 
Zaobilaznica oko Beograda se zavrsava jos da se napravi metro i onda se moze razmisljati o uredjenju saobracaja u gradu.
 
O uređenju saobraćaja u gradu dok se ne napravi metro (bi trebalo da) razmišljaju oni čija je to struka.
 
Samo struka, tamo gde se politika mesa tu se radjaju kilava deca.
 
Na našu žalost, svugde su politikanti raspoređeni i lepo umreženi u kriminalnu mrežu koja savršeno funkcioniše već 30 godina.
 
Javni konkursi su majka, raspises konkurs za idejno resenje nagrada solidna pobedjuje najbolji, na taj nacin bi sve bolje funkcionisalo u drzavi.
 
A taj najbolji bude rođa ovog što je raspisao konkurs. :)
 
Vesić primio nove vlasnike kompanije „14. oktobar” iz Kruševca i najavio poslove sa Beogradom

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić primio je predstavnike kompanije „Tatra” iz Grupacije ČSG, koja je kupila kompaniju „14. oktobar” iz Kruševca, gde razvija mašinsku obradu. „Čehoslovakija” (ČSG) jedna je od najvećih čeških kompanija, a delegaciju je predvodio Zdenek Zbitek. Sastanku su prisustvovali i Stevan Nikčević, predsednik Komiteta za saradnju Srbije i Češke, i Miloš Nenezić, gradski većnik Kruševca i direktor kompanije „Trajal”.

Vesić je najavio da će Grad Beograd narednih godina kupovati nove tramvaje i reparirati neke od starih. Razgovaralo se o mogućnosti da kompanija „14. oktobar” remontuje stare češke tramvaje ČKD.

– Za nas je najvažnije da se proizvodnja novih tramvaja i reparacija starih radi u Srbiji jer to znači posao za srpske radnike i povećanje bruto domaćeg proizvoda – naveo je Vesić i poručio da će zato „Simens, koji će proizvoditi tramvaje u Kragujevcu, i oni, koji ćete reparirati tramvaje u Kruševcu, imati prednost kada je u pitanju Grad Beograd.

Vesić je dodao da se to odnosi i na preduzeće „Ikarbus”, koje je kupila kineska kompanija i koje počinje proizvodnju električnih autobusa.

izvor: beograd.rs
 
Elon Musk pojednostavio svoj LOOP koncept gradskih tunela. Izbačene sve komplikacije: posebni točkovi sa bočnih strana kola, posebne vođice u tunelu. Trenutno postoji samo čist, veoma uzak i prazan tunel jedva malo širi od kola. Isključivo za elektična vozila i isključivo za vožnju autopilota. Ljudima nije dozvoljno upravljanje. U sledećem demonstracionom videu, kola kroz tunel ispod LA idu pravim deonicama maksimalnom brzinom od 200 km/h.

https://twitter.com/boringcompany/statu ... 5876654080
 
Berlinski mini tramvaj. Meni se ovo dopada, jer je uzan, te ne zauzima puno mesta u sirini kolovoza - tek koliko jedan automobil.
Moze se brzo zaobici drugim autom. Idealno za manje gradove. Ne znam koliki je kapacitet putnika, ali bi mozda mogao biti malo duzi.

5186681_700bwp.webp
 
Vrh