Šta je novo?

Pošta Srbije

Ima posta da razbija jos telefon fiksni banka i na kraju mobilni i eto nama dobre stare skracenice PTT ponovo
 
E da, pitao si za banku.
Nisam sigurna u kom obliku, ali radiće se na nuđenju nekih usluga finansijske prirode (Krkobabić je i pričao o tome). Ne verujem da će biti klasična banka, ali ćemo se razvijati u tom pravcu.
Što se tiče skvernog poštanskog sandučeta kod Pravnog, sigurno je poslato na popravku, ali je pitanje da li bi se ona isplatila. A verovatno nemaju nijedno novo. Ne znam ni koliko se ti sandučići u opšte koriste, mada je ovo veliko davalo neki šmek onom prostoru.

Ima na sajtu pošte odeljak postavite pitanje pod menijem kontakt. Sva pitanja koja tako, preko mejla ili telefonom prispeju, prosleđuju se odgovornim radnim jedinicama (u ovom slučaju to bi bila služba za poštansku mrežu i usluge u RJ Beograd centar) koje onda odgovaraju.
 
Sad sam se setio da postavim ovde pitanje Jelena... Kome se zaliti na postu koja se nalazi u opstini Zvezdara, redovno radnice nece da rade nista sem administrativnih taksi i poreza, iako nema nigde zive duse. A uredno uplacuju ovima iz opstine racune i isplacuju pare. Jos ispred stoji natpis samo za takse i porez. Posta je vlasnik, nije ugovorno mesto, ne znam kako mogu salteruse da odredjuju to??
 
I ne mogu one da određuju :mrgreen:.
Verujem da su ti šalteri namenski otvoreni samo za opštinu jer iako si ti naleteo kada nema nikoga, pitanje je koliko je to često. A kada bi počele da rade sve što i druge pošte, brzo bi se ljudi navukli pa bi korisnici opštinskih usluga imali veliki problem. I u Savskom vencu postoje šalteri, kao i u sudu u Katanićevoj i sasvim je moguće da i oni rade samo takse. Naprosto, namenski su zato tu otvorene.
Ako želiš potvrdu mojih reči, iako je to čista logika sa moje strane, a nešto što sigurno znam, traži da se vidiš sa upravnikom/upravnicom (doduše, oni rade samo pre podne) ili postavi pitanje na sajtu pošte.
A to što uzlaze u susret radnicima opštine, jbg, šta da ti kažem - rade ljudi u istoj zgradi, upoznali se. Možda je čak i dogovor između opština i pošte da im se izađe u susret.
Isto tako u pošti u mom kraju, postoji šalter za net, televiziju i tako te stvari i nikada ne radi sa korisnicima poštansko-finansijskih usluga (paketi, brza pošta, uplata-isplata), bez obzira na gužvu, bez obzira što retko ko tu dolazi. Jednostavno, taj šalter je namenjen za neke druge usluge. Stekla sam utisak da se devojka tamo baš žestoko dosađuje :mrgreen:.

Edit: Doduše, to verovatno i nije pošta u organizacionom smislu, već istureni šalter. Moguće da im je matična pošta ona u Lolinoj zgradi.
 
Završio sam Visoku ICT smer postanse i bankarske tehnologije, pa me zanima sta mi je sve potrebno od dokumentacije za otvaranje privatne poste?
 
Reći ću ti šta nije potrebno - diploma :mrgreen:.

Postoje dve vrste ugovornih "pošta" - one prave, sa sve pismima, paketima i slično i one koje su samo šalterske. Ovo prvo je daleko komplikovanije. Pošta ti daje samo program i neku vrstu obuke, i to je to.
Na sajtu pošte pod kontakt, postoji deo sa odgovorima na najčešća pitanja, tebi je zanimljiv mejl na kraju :).

8. Koje se sve usluge obavljaju u ugovornim poštama?
U ugovornim poštama obavljaju se usluge koje je Preduzeće dogovorilo sa zastupnikom, saglasno zaključenom ugovoru, a za detaljnije informacije o načinu,proceduri i svim pitanjima koja se odnose na otvaranje i rad ugovorne poštu, obratite se Funkciji poštanske mreže Preduzeća, e-mail: dirposmre@jp.ptt.rs
 
да, тога има колико хоћеш. али углавном само платни промет
 
Komplikovano je da se pravi prava pošta. Mnogih zakona i pravila - što državnih, što poštinih - mora da se pridržava.
A ugovorna pošta, bilo koji od oblika, može da se otvori samo uz našu saglasnot i tamo gde se proceni da se ne ugrožavaju naši interesi.
 
@jelenabg
sa teme IKEA Srbija
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466575#p466575:1uz5e3ex je napisao(la):
bojan87 » 20 Jul 2017 18:03[/url]":1uz5e3ex]Katalozi su stampani u milion primeraka i u krugu od 60km bice okaceni o kvaku svakog stana, barem je tako najavljeno :D

Svaki katalog je ko telef. imenik .......kako ce te silne tone kataloga da raznesu u relativno kratkom periodu ? :roll:
...mozda angazuju klince bildere preko omladinske :lol:
 
У питању су коверте као за телефонске рачуне где вас позивају на отварање ;)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
brošurica sa pozivnicom je jedno i moze da stane u neki koFerat ali katalog .... :roll:
a ako si u pravu, onda je to katalog za Liliputance
tj. još jedna trgovacka najavna patkica - kva-kva- :lol:
 
Имаш слику у теми Икеа па закључи сам

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Imala je pošta već jednu takvu akciju - dostavljanje novih telefonskih imenika. E to je bila jedna knjižurina :). Doduše, davno je to bilo, možda ima i više od 10 godina.
Mislim da u današnje vreme kada veliki broj ljudi ima pristup internetu, nije baš najisplativije praviti takve kataloge u velikom broju.
Ne znam da li Ikea planira da radi prodaju preko sajta, ali bismo mi svakako bili zainteresovani da budemo dostavljači tako kupljene robe :mrgreen:
 
Ако сам добро разумео, имаће своју доставу. Нама је довољна кока кола која нас затрпава пакетима и пошиљкама свакодневно, једва преживесмо шерпе и тегле :D
 
Koka-kola i Evro book - kakav je to duo :bash:.
Niži ešaloni u Kola-koli nam rekli da smo se samo mi javili na tender jer nikome više ne pada na pamet da radi sa njima :gobb:. Znam da opasno maltretiraju naše vozače koji dolaze po palete, baš ih cimaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467158#p467158:123ltts3 je napisao(la):
Somi303 » 23 Jul 2017 16:20[/url]":123ltts3]... једва преживесмо шерпе и тегле :D
a zaboravio si i ,,ono,, još vece od toga ..... lejzi beg od coca cole :lol:
 
Predstavnici Alibabe su u Srbiji, a u vezi sa otvaranjem logističkog centra. Iskreno, ne mislim da su oni bilo šta odlučili već, verovatno, razgledaju lokacije. Sa druge strane, ne treba zaboraviti da je nešto sa njima potpisano kada su naši bili u Kini (nikada nismo saznali šta sve), da su sagradili Pupina, da im je obećano zemljište oko mosta za industrijsku zonu, a sve to može da ukaže da imaju nekog interesa da i Alibaba bude ovde (koliko god ta kompanija bila privatna, verujem da nam je svima jasno da država u tome ima svoj udeo i da se itekako pita).
Sutra dolaze u Poštu, u Ugrinovačku. E sad, koliko ja znam, prevashodno žele da pričaju o carini, a Pošta je tu ipak jaka karika. Opet, nisam sigurna da mi imamo kapacitet da odgovorimo njihovim zahtevima za distribucijom robe na nekom širem području, pogotovo što oni, izgleda, žele da grade svoj distributivni centar. Da li će Pošta (ili neko drugi) uspeti da se ogrebe za deo kolača, videćemo.

Inače, mi nemamo direktora od 15. septembra jer je onoj istekao vd mandat (kada smo kod toga, nije ispunjavala nekoliko zahteva kada je reč o mestu direktora). Tuča je između, koliko mi znamo, socijalista i pups-a ko će uzeti mesto direktora Pošte.

Takođe, popriličan broj ljudi odlazi, što u druge firme, što napolje. Naročito su problematični vozači (C, D i slične kategorije) jer zaista imaju male plate, plus moraju da istovaruju materijal.
 
Koliko smo mi uopste konkurentni za EU trziste imajuci u vidu carinu i da nismo u EU. Kako je to sada regulisano i kakav model bi mogao biti primenjen u slucaju ovako velikog prodajnog sistema?
 
Apsolutno pojma nemam jer nisam u dodiru sa carinskim delom posla. Uostalom, oni najviše i dolaze kod nas zbog carine jer sve spolja mora da prođe kroz našu zgradu.
Mada, cenim da se sve nekonkurentnostio peglaju kroz robovsku cenu rada, je li.

Doduše, ako ovde bude bio centar oni će izvoziti direktno od tamo (odnosno slati po Srbiji), a uvoziće na veliko. Onda i ne mora da prođe kroz nas. Ali, sigurno postoji neki razlog zašto dolaze u Poštinu zgradu, a ne u zgradu Uprave carina.
 
Alibaba zainteresovana da otvori logistički centar u Srbiji

Kineska kompanija "Alibaba" zainteresovana je da u Srbiji pronađe partnera za otvaranje logističkog centara
izjavila je danas državna sekretarka Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić.

Oni imaju svoj distributivni centar u Frankfurtu za EU ali su zainteresovani da u Srbiji nađu partnera
za jedan takav logistički centar - rekla je Matić novinarima pred početak skupa "Informatički put svile
za informacionu povezanost" na kome su učestvovali državni predstavnici Srbije i Kine, ali i privrednici
iz oblasti IKT dve zemlje.

Matić je naglasila da bi otvaranje takvog logističkog centra omogućilo ne samo distribuciju proizvoda koje
Kinezi proizvode nego i robu koju srpske kompanije proizvode i koju bi mogli da plasiraju na druga tržišta....
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/alib ... ji/bz2knbf
 
Bili Kinezi i to toliko njih da su došli mini busom i kombijem. Obišli su naše logističko skladište, tako da znaju kakvim kapacitetima raspolažemo. Videćemo šta će se sve iz toga izroditi.
Nekadašnja vd direktora Mira Petrović je predvodila Poštinu delegaciju, ali nismo baš sasvim sigurni u kom svojstvu pošto ona više ne bi trebalo da je zaposlena u preduzeću :mrgreen:.
 
Јел им пренела да поштини радници имају мања права и плате него њихови тамо у Кини? Ако јесте доћи ће они, осећаће се као код куће.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481181#p481181:fqb96t83 je napisao(la):
jelenabg » 28 Sep 2017 05:22 pm[/url]":fqb96t83].. Obišli su naše logističko skladište, tako da znaju kakvim kapacitetima raspolažemo. ..
Oni se već bave takvim poslom na globalnom planu : https://logistics.alibaba.com/buyer.htm

Kineska delegacija u Pošti Srbije

Delegacija Kine, koja se nalazi u trodnevnoj poseti Srbiji povodom primene
Memoranduma o razumevanju i unapređenju razvoja Informatičkog puta svile
za informacionu povezanost, obišla je Regionalni poštansko-logistički centar "Beograd".
Tom prilikom direktorka Pošte Mira Petrović izrazila je očekivanje da će proizvodno-poslovni
kompleks RPLC "Beograd" postati tranzitni centar za pošiljke iz Kine.....
http://www.danas.rs/ekonomija.4.html?news_id=357858
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481192#p481192:3bsndnhe je napisao(la):
Somi303 » 28 Sep 2017 05:48 pm[/url]":3bsndnhe]Јел им пренела да поштини радници имају мања права и плате него њихови тамо у Кини? Ако јесте доћи ће они, осећаће се као код куће.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Robovska radna snaga je uvek prednost koja se naglašava :kafa:.
 
Vrh