Šta je novo?

Beogradska Arena

Kad pomenu Rakovicu: moram jednom da napravim foto-reportažu sa onim HOROROM dole oko železničke stanice. Iskreno, sve te propale fabrike treba najozbiljnije srušiti, pa tek onda gledati šta tu može da se radi (moja ideja bi bila da se srede korito Topčiderke i Patrijarha Pavla/Dimitrija, pa da to postane neka periferija sa prirodom).
 
Da, nažalost slična je priča i sa mnogim drugim ind. kompleksima po gradu. Imao sam prilike da uđem u nekoliko PKBovih objekata i svi su bili ko vremeplovi. Uđeš unutra a ono posteri i kalendari iz 90ih, slojevi prašine, 20 rasturenih traktora i samo jedan ceo, sastavljen od delova koji su stari koliko ti i ja zajedno. Mašine pokradene ili raspadnute. Ispred autobusi i kamioni koji se nisu pomerali 20 godina. Nešto od toga se više čak ni ne čuva, nego stoji na izvolte vandalima i lopovima.

I kad god bih pitao čuvare ili upravnike što ne urade nešto s time, uvek bi bila priča ''pa u toku je restruktuiranje, čekaju investitora...'' Ja se mislim koje bre restruktuiranje, koji investitor... Pa čekate već 20 godina, to više niko ne želi, bolje rasprodajte te mrvice (mislim na objekte i mašine, ne na njive) koje još imaju neku vrednost i napravite jedno manje ali funkcionalno preduzeće koje zapravo ima neku perspektivu. Ali jok.
E takve neperspektivne crne rupe treba rasprodati, to stoji. Jer kažem, bolje i 300 prodavaca koji prodaju pola domaću, pola stranu robu, i dovlače ljude u kraj, nego jedan čuvar i ruglo. Koje pritom verovatno i u takvom stanju troši neke pare. :roll:
 
Odosmo u duboki off, ali (za kraj): problem je što će za svako rušenje fabrika da skoče (bivši) radnici i da kažu "sve što smo mi gradili, vi sada rušite i rasprodajete", "ne u bescenje" i tome slično.
Mislim, kakvo crno bescenje, te fabrike su klinički mrtve već 25+ godina.
 
@Bender Rodriguez
Totalno si promašio priču sa Rakovicom, Zastavom i arenom, kao i sa aerodromom :!:
Opet da napišem da primeri koje si dao i cela priča o propalim fabrikama, privatizacijama, koncesijama, nema nikakve veze sa stavljenjem imena sponzora uz ime arene, znači opet "niđe" veze.

Предмет уговора о спонзорству су права и обавезе која стиче спонзор и односе се на
објекат Арене који се налази у Београду, Бул. Арсенија Чарнојевића бр. 58 за време
важења уговора о спонзорству. Предмет уговора представља уговорну обавезу Арене
Београд да обезбеди Спонзору права коришћења имена и одређена рекламна права у
складу са одредбама уговора. Предмет уговора о спонзорству не представља закуп
и/или друго право за било који део Арене.

Права спонзора се састоје у:
 Праву да објекту Арена промени назив на тај начин што ће се постојећем имену
додати име спонзора / бренда или имену спонзора додати назив Арена у пуном
или скраћеном облику, у складу са изабраним предлогом спонзора.
 Праву да контролише закључење уговора о спонзорству са другим привредним
друштвима која се баве истом или сличном делатношћу, односно чији би предмет
спонзорства, када је објекат Арене у питању, била понуда роба и услуга, која
представља конкуренцију делатности спонзора.
 Праву на коришћење простора за постављање измењеног назива Арене на
местима постојећих ознака на спољним деловима комплекса.
 Праву усклађивањa постојећих ознака са новим именом у унутрашњости објекта
у складу са позицијама и обележјима која ће бити прецизирана Уговором.
 Праву да се у јавним наступима и медијима објекат назива у складу са
измењеним називом.
 Праву да за време трајања уговора, на сваком програму користи једну ложy са
укупно 15 места.
Сва права које стиче спонзор, по основу спонзорског уговора, ограничена су на период
од пет година од дана прецизираног Уговором о спонзорству.
 
Тај својеврстан отпор према именовању арене према имену спонзора је последица и даље неизлечивог самоуправног социјализма у главама. Сасвим је нормално свуда у свету да се овакви објекти делом финансирају од приватног а не јавног новца а да заузврат приватник има рекламу.

Зато што то код нас није нормално већ све треба да финансира држава - зато нам све и пропада. Држава не може нити треба све да финансира и где год може, треба да се припомогне приватним капиталом.

Додатни проблем са нашим објектима попут Сава центра јесте заиста импресивна архитектура али архитектура која је економски неодржива. Када су такви објекти грађени, није се водило рачуна о економској самоодрживости и зато сад имамо и проблем.
 
Ako misliš na mene, mogu ti reći da nabadaš gluposti. Uopšte nema veze sa socijalizmom, i uopšte nema veze sa netrepeljivošću prema zapadu i/ili ubeđenjem da mi Srbi sve najbolje znamo i umemo. Daleko od toga. Nego mi je jednostavno pun kufer da gledam kako se svaki dan menjaju neka imena i poredak samo zato što je nekome tako bio ćef i kako se naše vlasti i ljudi naginju preko stola čim vide par novčanica. Da Beogradska Arena bude Kombank Arena, da Crvena Zvezda postane MTS Crvena Zvezda, i da se generalno sve ovde uvek pretumbava tako da nam cenjeni investitori i bankarčići budu zadovoljni, nekada čak i na štetu drugih.

Naravno tvoje je puno pravo da imaš sasvim drugačiji stav. Ali poštedi me tih zajedljivih komentara i pretpostavki da svako ko misli drugačije i dalje drži Titovu sliku i čezne za socijalizmom.
 
Dobro, Bender, bez sikiracije.
U krajnjem, i u Slobino vreme je bio Partizan Cepter, a u Titovo klubovi su nosili imena tadašnjih privrednih giganata, čak i tada su ih često menjali.
Niko ne sprečava ljude da kolokvijalno zovu Arenu kako hoće. Ja je zovem Beogradska, a kad bih čuo "Kombank", prekrstio bih je u "Kombajn".
Dajem ruku da 95% navijača Crvene Zvezde stadion još uvek zove "Marakana" (iako joj to nikada nije bilo zvanično ime), a ne "Rajko Mitić", da barem 60% ljudi stadion Partizana zove "JNA" i tome slično.
Što se tiče nekog formalnog naziva, "Huawei" ili "Samsung Arena", suštinski to neće ništa značiti, ali će biti dobar mamac za to da neka od ove dve firme odradi marketing za događaje u Areni.
Uostalom: sada postaje daleko izvesnije da će neke muzičke zvezde, za koje grad nije imao novca, moći tu da nastupe (konkretno, govorim o Polu Makartniju, čiji menadžment je pre desetak godina odbio da organizuje koncert u Beogradu jer grad nije imao dovoljno novca; i Rolingstonsi su na Ušće dovedeni privatnom donacijom jednog fana sa Dedinja, ko god da je on).
 
Pre neki dan sam posmatrao jednog čoveka kako trči na jednoj poljani okoko Arene i shvatio kako to često viđam baš tu i palo mi je na pamet.. Zašto da se tu ne izgradi neka trim stazica i teretana na otvorenom? Evo na bryinus ams ad napravio skičicu čisto da se vidi gde mislim i kako.
 
Zasadice zgradu tu bar su bili tako neki renderi
 
To bi bilo kriminalno... U tom najgorem scenariju neka ga prave na ovom parčetu bliže Areni, troglastom da tako kažem :D
 
Mapa članica Evropske asocijacije arena:

mapaarenas.png


Kao što se može videti, većina arena se zove po sponzorima, a pritom se mnoge od tih dvorana nalaze u ekonomski daleko potentnijim gradovima od Beograda.
 
то је скроз нормална ствар. погледајте и у Америци, свака арена се зове по неком спонзору. мене занима ко ће бити следећи, када истекне садашњи уговор са Комерцијалном банком (зна ли неко када истиче?). не бих се изненадио да буде МТС, НИС или Теленор
 
Bilo je na prošloj strani već je raspisan konkurs za sledećeg. Kao glavni kandidati spominju se Huawei i Samsung.
 
Ispala...

Beogradska arena i dalje čeka naslovnog sponzora - Novi javni poziv sredinom jula

Na javni poziv za izbor naslovnog sponzora Arene, koji je bio otvoren do 3. jula, nije pristigla nijedna ponuda. Zbog toga će u naredne dve nedelje konkurs biti ponovljen, ali sa izmenjenim uslovima.

Iako je, prema preliminarnim pregovorima, za sponzorstvo ovog multifunkcionalnog objekta bilo zainteresovano desetak firmi, od toga među najvećim konkurentima Samsung i Huawei, do isteka roka za podnošenje ponuda nije bilo zainteresovanih ponuđača. Razloge zbog kojih je interesovanje izostalo iz Arene ne znaju, ali će se, kažu, potruditi da izmenom uslova pridobiju firme u drugom krugu.

- U razgovorima koje smo ranije vodili bilo je zainteresovanih, ali se sada niko nije prijavio - kaže Đorđe Milutinović, direktor Arene.

- Sledeći javni poziv ćemo izmeniti, pa će kao jedan od uslova izostati stavka za led ekrane. Iz drugog puta verujemo da će biti uspešno.

Ugovor dosadašnjeg sponzora, Komercijalne banke, ističe 30. septembra, kada će se uz Arenu pridodati novo ime. Iako se očekuje da vrednost sponzorskog ugovora bude veća, minimum koji zainteresovane kompanije moraju da ponude za petogodišnju saradnju je milion evra.

Kako nezvanično saznaju Novosti, Komercijalna banka neće ponovo konkurisati.

Izvor: eKapija
 
Od sada je ŠTARK ARENA

Naslovno sponzorstvo Beogradske arene biće dodeljeno Atlantik grupi, nakon što su u procesu izbora Grad Beograd i Arena Beograd d.o.o doneli odluku da je ta ponuda najpovoljnija, saopšteno je iz gradske uprave.

U narednih 15 dana Arena Beograd će zaključiti ugovor o naslovnom sponzorstvu, kojim će se detaljnije regulisati prava i obaveze sponzora i Arene. Narednih pet godina Beogradska arena nosiće naziv Štark arena.

http://rs.n1info.com/a334475/Biznis/Beo ... arena.html
 
Bolje "bananica arena"
;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Изаћи ћу са теме али ми је жао што потиснули оно Соко Штарк, остаде само Штарк. Соко и Нада Штарк..
 
Tako je to kada prodaš svoje.

Inače Smoki arena bi bio genijalan naziv. :D
 
"Штарк" је пуно име већ најмање 20 година, знатно пре продаје Атлантику. Гласам за "Арена бананица", чисто због баскета :)

Едит: Иначе, данас сам једном човеку, изненадили бисте се колико високопозиционираном (реално, обавља две парадржавне функције), морао да објашњавам да је за нас повољније да страна компанија плаћа спонзорство Арене, јер је то чист трошак за ту компанију и допринос заједници, него да то чини неки наш бизнисмен.

Невероватно је колико смо пролупали.
 
Vrh