Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Da covek ne poveruje Vracar 2017 ugao Niske i Vojvode Supljikca dva podzemna kontejnera ,tri obicna ,jedan reciklazni za staklo i gomila smeca pored svega
222f1925dd36cb24d87b73914d401ce7.jpg
1cb528dcd23aadbb0fb9a2377e1a3eda.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nepopravljivi optimista":1ovj3bfr je napisao(la):
Podzemni kontejneri u Bulevaru izgledaju odlično, kvalitetnije i robusnije.

Posebno je dobro to što se otvaraju nogom:



Nakon godinu dana fotkao sam kontejner u bulevaru i izgleda odlicno. Ni grama rđe na njemu, dobro zaptiva, nožica radi. Jako kvalitetni, moja preporuka za standardni podzemni kontejner.

Bez namere da bilo koga reklamiram, ko je proizvođač ove kvalitetne naprave i da li neko zna kolilo se došlo sa zamenom onih Đilasovih zbog kojih niko nije otišao u ćorku ( a trebao je)?

fb4a239a1deb41b4d76be57c899d1578.jpg


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
I da stave alarm + kamere za svako bespravno otvaranje i uništavanje.
 
Podzemni kontejneri su odlična ideja, ali su trapavo izveli. Otvori su bili premali za većinu lokacija i očigledno je kvalitet bio loš.

Međutim, postoji veliki problem kod njih, a to je da kamioni često ne mogu da priđu samom kontejneru. Evo, kod mene su postavili podzemni na kraju uličice gde svi parkiraju i jedva prođe običan auto, a kamoli kamion sa kukom.

Takođe, mislim da skoro nigde nisu uklonili nadzemne kontejnere gde su postavili podzemne.

Plus, što često ljudi bacaju neke kabaste stvari, a tu su nadzemni kontejneri ipak superiorni.
 
Šta je ono beše bio jedan od glavnih razloga za menjanje "Đilasovih" podzemnih kontejnera?

Mali otvor?

Evo zamene.
0f002624f30127634e7fe980cc4529e4.jpg
fbeb1159f63ec6e997bf13b016ca1cb1.jpg


Ne vidi se baš dobro na slici, ali na otvoru je gumena klapna. Deluje mi kao OK rešenje.
 
Valjda će ovi biti dugortajniji.
Leti, a naročito posle kiša je zlo sa ovim nadzemnim. Em što smrde, a mislim da je najgore kada se napune posle kiše (naravno svi su bez poklopca, zamena za podzemne) i prilikom pražnjenja sav taj smrdljivi mulj završi na ulici.
Da ne pričam da su kontejneri uvek postavljeni po uglovima raskrsnica gde bitno smanjuju preglednost.
 
Biće ako budu održavani redovno.

Da dodam, a vidi se i na ovoj slici, otvor i prilaz se nalaze sa kolovoza. Sa kolovoza je potreban prilaz zbog pražnjenja, ali otvor mora biti ka trotoaru, kao i prilaz za pešake.
 
Kontejneri najčešće grupisano stoje na uglovima raskrsnica, sa ciljem da što manje stanara okolnih zgrada oseti njihove sadržaje.

Zato se neretko postavljaju što je moguće dalje od zgrada.
 
Astro to su mislim reciklazni za flase .A ovi nadzemni zeleni svi kontra okrenuti umjesto pedala za otvaranje ka troaru uvjek ka ulici
 
Ne verujem da su za flaše. Mada, moguće jer za flaše imaju tu gumenu klapnu. Mada, ako su i za flaše, moraju da budu okrenuti ka trotoaru.

Sve u svemu, prijavio sam, pa čekam objašnjenje.
 
Evo ga neki novi model kontejnera koji je osvanuo kod mene u poslednjih 10-ak dana. Pohvalan je ovaj uski prorez pri vrhu gde može da se ubaci nešto gabaritno, ali mislim da je okrugli otvor premali. Na snimku se vidi obična kesa iz maksija sa nekim đubretom koja je manja od standardne kese za đubre od 35 litara koju koristimo i koja ide u onu normalnu kućnu kantu za đubre.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=36tL9hAtOnk[/youtube]

Okačiću fotku samo da prođem tuda preko dana.
 
Да нису рециклажни, отвори као да сугеришу да се убацују само папир и амбалаже типа флаша, лименка, тетрапак.
 
Tako deluju, ali nisam video nikakvu oznaku.

U moju odbranu, u kesi je bila neka plastična i kartonska ambalaža, tako da nisam pogrešio.
 
Mislim da su reciklazni i da su to najavili pretvaranje djela podzemnih u reciklazne
 
Lepo je to, ali zar nije bolje da su odmah nekako obavestili ljude da će tu biti reciklažni kontejner u vidu nekog natpisa pored kontejnera, ili deljenjam flajera po uokolnim ulazima.

Pa evo, ja prvi sam pročitao tu vest svojevremeno i to verovatno čak ne samo na forumu, pa sam zaboravio

Evo kao ideja - da se postavi neki šareni znak u visinu saobraćajnih znakova koji obaveštava da je to reciklažni kontejner. Tako bi se skrenula pažnja, a ne ovako. Kažem, slikaću preko dana, jer taj podzemni kontejner stoji pored običnih kontejnera i sasvim sam ga slučajno primetio kada sam prolazio tuda pre neki dan.
 
Нажалост су често и рециклажни подземни контејнери препуни разног смећа, то сам видео на Миријеву.
 
Evo kako izgleda novi podzemni kontejner (sa dva otvora) u mom kraju. Nigde se ne može zaključiti da je reciklažni.

d894b82b1867b0fce68b9ae467cf1bc9.jpg
3ad5df62a5f4bec97c819e5f3a27c653.jpg


Gledao sam sajt firme čija nalepnica stoji na njemu, i nisam našao ovaj model.
 
Bice da im naljepnice kasne cudi me da nisu zamotani dok ih ne osposobe u kompletu
 
Kako Megafrend vlast namerava da reši problem prenatrpanih kontejnera po gradu?

Zaključavanjem

:lol: :lol: :shock: :shock: :bash: :bash:

Zaključavaju se kontejneri: Gde odložiti smeće ako nemaš ključ? VIDEO

Beograd -- Ove godine će u Beogradu početi ugradnja podžemnih kontejnera za koje će stanari okolnih zgrada imati ključ za otvaranje.
Izvor: B92, Prva TV utorak, 5.02.2019.

U gradskoj upravi tvrde da problem prave ogromne količine nesortiranog đubreta koje u podzemne kontejnere, stižu iz kafića, restorana i velikih trgovinskih prodavnica.

Građani u anketi Prve TV sa sumnjom gledaju na ovaj potez gradskih vlasti. Boje se nagomilavajna otpada oko zaključanih kontejnera. A neki navode da će često da se dešava da zaborave ključ.

Nadležni poručuju da su od ukupno 1.800 podzemnih kontejnera zamenili otprilike polovinu. Pored zaključavanja, novine su i da neki od njih, kao kontejneri na površini, budu namenjeni samo jednoj vrsti otpada, a imaće i gps uređaje, koji će, kada dođe kamion za odnošenje smeća signalizirati u kojoj meri je podzemni kontejner napunjen ili je možda zapušen.

Eksperiment počinje kažu uskoro na Vračaru. Od reakcije stanovnika tog dela prestonice zavisi hoće li se uz smeće ključevi nositi i u drugim delovima Beograda.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1502267



Sačuvaj me bože... :violina: :bash:
 
Pa gro ljudi mrzi da kesu sa smecem odnesu 50 metara do kontejnera, vec je sljuljaju u najblizu kantu za otpatke. A tek da se "bakcu" sa otkljucavanjem.
Neko je vec komentarisao da je tako na zapadu i da tamo svaki kafic ima svoj kontejner. Znaci ako u kraju ima prt kafica bice i pet specijalnih kontejnera za njih i jos par za stanare.Ili ce pola ulice da bude niz kontejnera. Za svaku firmu poseban? I za ove postojece jedva da ima mesta.
 
Vrh