Šta je novo?

Заклопача

O da, prođoh danas. OK, makar ljudima koji tamo žive više nije neophodno da imaju 4x4 vozilo.
 
Cujem da ce zaklopaca da dobije konacno put kakv treba
 
Не видим шта је радашин објавио, али пренули су коначно радови на путу "преко Граба" ( Заклопача -> Гроцка).

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nesto mi djeluje usko ako misle bus da pustet tuda a i asfalt mi izgleda tanak jedino ako je to samo noseci sloj a ne i habajuci
 
Nisam imao metar (zato ona trešnja kao parametar), ali rekao bih da je širina od 4.8 do 5.2m.
I da, mislim da je i tanko i usko za redovne buseve. A i sama podloga mi je vrlo sumnjiva na pojedinim mestima, baš sam pažljivo pregledao.
Inače, put se proširuje na ulazu u Grocku, tu će kasnije ići asfalt.
Moguće je da će preko ići habajući sloj, jer mi ovaj deluje poprilično grubo. Ne asfaltira se do centra Zaklopače, već do trenutnog (lošeg) asfalta, jedno 200m ranije.
A obećavaju habajući i za deonicu koju su asfaltirali prošle godine, SD put - autoput.
Videćemo...
 
Ширина је 5.5 метара, а дебљина асфалта 10цм.
 
Po projektu je tako, znam. Meni se čini da je uži, ali moguće je da grešim.
 
И мени се чини да је ужи, али је оптичка варка због подлоге која је рађена шира за по 25 цм са обе стране.
 
Znaci traka je siroka 2.75 taman za autobus mada ni bilo idealno da je 6 m sirine
 
Da se ja pitam, ja bih proterao minibus ovuda. Tako je kod nas, evo dve godine na novom putu Miljakovac 3 - Sunčani breg, koji je pre ovoga bio traktorska džada, asfalts se još relativno dobro drži iako je tanak. Minibus je optimalan i po očekivanom broju putnika od Vrčina do Grocke.
 
Ако и минибус уведу биће добро :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Пише на сајту општине да ће увести линију која ће ићи тим путем па преко аутопута до Икее.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vidim sada tu vest.

Ne znam koliko će se baš isplatiti takva bus linija, ali nadam se da će postojati. Ta linija će valjda da ide od Begaljice.
 
O kom tipu "isplativosti" pričaš? Pravo na javni prevoz treba da bude jednako, i svi delovi grada treba da budu povezani. Posebno što je svim tim mestima Grocka opštinski centar.
 
Isplativost u vidu koliko će putnika biti u autobusu.

Logično je da bus ide na 1h u radno vreme IKEE.

Naravno da treba da postoji takva linija (kao i gomila drugih) bez obzira što će bus nekada da ide i prazan.
 
Ovo pravi probleme
bb6826cac59fa5e697eb9a1ec1a5fba3.jpg
f82b6920be83c5716496b489ebe92ebd.jpg
ec4b11134e4026a8e49a34431f1a2686.jpg
 
Постављена табла на улазу у Заклопачу :)
2mi4vvp.jpg

Такође постављена табла и на излазу :)
t9gt9g.jpg
 
Заклопача 2 :mad: Да их неко пита зашто нису ставили 2 км и зашто су уопште ставили 2 кад је све то ту Заклопача.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
И ја сам се то питао, али претпостављам да су они мислили на удаљеност од централног дела насеља, у сваком случају добро је да су поставили, јер ми је баш било незгодно да објасним људима где је скретање...
 
Odnosi se uvek na centar naselja (grada).

A izostanak mere za dužinu ne znam kako da objasnim. Možda postoje Zaklopača 1, Zaklopača 2 i Zaklopača 3 :)
 
Vrh