Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Nema potrebe da se kvalitet fotografije spusta ispod 80%. Resize u sustini sam odradi veci deo posla
 
Ne treba brkati veličinu fajla u pikselima i veličinu fajla u KB.

Npr, uzmeš spomenutog Irfana i kažeš mu da smanjiš veličinu na 1000px X 750px, ali staviš kvalitet na 100% . Tako dobijaš fotku koja ima više KB nego fotka iz fotoaparata (gde je kvalitet obično podešen na oko 70%) iako je manja u pikselima.
 
Ту опцију немам нити ми треба јер ја то радим најчешће преко телефона и добијем слику од 300, 400kb
 
Jel se još nekome dešava da mi jedino na Beobuildu (ceo sajt, ne samo forum) ne radi mouse scroll?
 
Зашто је отворен нов под-форум?
На чију иницијативу?
 
Jel to nesto negatovno bas je dobro da bude na jednom mjestu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450044#p450044:b2mg792h je napisao(la):
toshke » Ned Maj 07, 2017 3:35 pm[/url]":b2mg792h]svaki put kad hocu da uploadujem slike me sam logout-uje...koristim chrome
Neobican problem mada nije nemoguce da je malo bagovit forum. Bilo bi dobro da ukoliko nisi, da pri unosu sifre stikliras da ti bude zapamcena i za naredne posete posto postoji mogucnost da pri ponovnom ucitavanju strane forum ne prepozna da si vec prijavljen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450095#p450095:2qyx40jv je napisao(la):
Сале# » Ned Maj 07, 2017 11:49 pm[/url]":2qyx40jv]Зашто је отворен нов под-форум?
На чију иницијативу?
Podforum Javni uvidi gradskih planova i urbanističkih projekata otvoren je naravno na inicijativu urednistva sajta i foruma Beobuild.rs

Novi podforum ce pruziti pregled aktuelnih regulacionih planova i urbanističkih projekata, najavu javnih uvida i diskusiju o njima.

Ono sto smatram izuzetno znacajnim je to sto se na podforumu mogu videti sledece vazne teme:

- NAJAVE JAVNIH UVIDA i arhiva javnih uvida.
1. Uvod u planove: kakvi sve planovi postoje i u kakvim su odnosima
2. Sadržina i specifičnosti planskih dokumenata
3. Kako čitati planove
4. Opis procedure izrade plana
5. Primer primedbe na plan

Podforum je dostupan na prvoj strani foruma u odeljku GRAĐANSKE INICIJATIVE I UDRUŽENJA ili na linku viewforum.php?f=48
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450098#p450098:2lnzpsa4 je napisao(la):
direktor » Нед Мај 07, 2017 11:52 pm[/url]":2lnzpsa4]Jel to nesto negatovno bas je dobro da bude na jednom mjestu
Наравно да није.
 
@Сале, наступио си ђоном, твоја питања су деловала као да се ти мораш питати, а нов си члан. Зато је Директора тако реаговао. Не пита се ни Директор, ни ја, ни нико други са форума, а Игор ти је лепо објаснио ко се пита. Ми остали можемо да отварамо теме и подтеме и да предлажемо како унапредити, ионако, сјајан Беобилд.
:gobb:
 
Valja pomenuti da je od danas ponovo moguce kliknuti i pristupiti svakom pojedinacnom projektu koji se prati kroz procenat realizacije u odeljku "Beogradsko oko".
 
Ja u tapatoku za beobuild forum i teme na ovom forumu nemam, srculece, tj pohvale za post, a na drugim forumima to imam. Da li je bag? a najnovije azuriranje imam
Sa beobuilda
Послато са S57 уз помоћ Тапатока
8b8fa6969dc9e2ecafd644b80529c8b2.jpg

Sa nsbuilda
21addca90482f98a6353a4ef42113f16.jpg
 
Ne pamtim kada sam poslednji put upalio tapatalk ali je verovatno potrebno da i na forumu uradimo nadogradnju tapatalka.
 
Verovatno zbog sve vece popularnosti Beobuilda na klik izadje ovo

General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Too many connections [1040]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
:sesir:
 
Prva strana treba malo da se optimizuje posto i to utice na forum mada se ni provajder (Mcloud) nije bas proslavio uglavnom se prave ludi, premda smo juce bas oborili rekord u broju otvorenih strana na dnevnom nivou.
 
Da, mala sugestija da prekontrolišete: na temi "Savski amfiteatar" i "Tramvaji", kad se ide na poslednju stranu, ne prebacuje zaista na najnovije postove, nego negde na sredinu. Verovatno je neki link neispravan ;)
 
Photobucket je upravo zabranio 3rd party hosting fotografija na besplatnim nalozima!

Praktično su korisnicima konfiskovali fotografije kao neke taoce. Bez ikakve najave. Ko ne plati, linkovi postavljeni na forumima i web sajtovima više neće raditi. I šta sad? Na Beobuildu sam do sada objavio blizu 5200 fotografija. Ako se zbog pritiska korisnika ne predomisle, u šta sumnjam, sve ovo je upravo nestalo :cry:

Čisto teorijski posmatrano, možda postoji mogućnost da rekreiram sve slike na nekom drugom hostingu tako da budu u istim folderima. Možda. Ako se nađe neki koji to pruža i ako se nateram na toliko veliki posao. Pa čisto da pitam. Da li bi administratori Beobuilda u tom slučaju bili spremni, i imaju li uopšte mogućnosti, da puste neki skript koji bi zamenio prvih XY karaktera linka na svim mojim slikama (tako da im se promeni domen i korenski folderi)? Koliko sam razumeo neke mogućnosti su već bile razmatrane kad se gasio dodaj.rs
 
5200 slika ručno?

Možda da ti admin dozvoli da uploaduješ sve slike u neki folder na Beobuild serveru.

U bazi može sigurno da se odradi "search and replace", tako da ako nađeš neki skript (ili nekog Pakistanca) da ti sve prebaci na sigurniju lokaciju i sačuva imena fajlova to je rešenje.

ps: Sećam se kada sam svojevremeno (pre 10 i više godina) tražio mesto gde ću kačiti slike na netu. Ništa mi nije ulivalo poverenje pa sam definitivno odlučio da imam svoj server i domen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461302#p461302:1mlz3su0 je napisao(la):
direktor » 25 Jun 2017 07:37 am[/url]":1mlz3su0]A da prebacis sve to na bb
Korisnici nemaju pravo editovanja starih poruka. A i kad bi ga imao, to nije moguće izvesti ručno, slika ima previše. Plus što bi bila posebna komplikacija prvo dobiti novi link na BB-u, pa onda uparivati stari i novi, pa tako 5200 puta. Sve se to može izvesti samo skriptom, a to znači još veća prava i detaljno poznavanje programa koji BB koristi. Znači to mogu samo administratori/programeri i niko drugi.
 
По ко зна који пут се дешава иста ствар, сајтови се гасе и слике се губе заувек. Зашто једноставно не направите налог на flickru и преко њега делите фотографије? Имате 1 терабајт бесплатно на располагању, можете да бирате у којој ћете резолуцији поставити фотографију, а сајт никада неће доживети овакву судбину јер је у власништву озбиљне компаније.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vrh