Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Meni je rečeno 30.06 da će početi za 3-5 radnih dana. Sad, da ne sitničarimo, ali taj "rok" je prosao pre 2 dana. :) Zna li neko što druga zgrada (Sunnyville doo, ne Energoprojekt) ne napreduje? I ima li neko informaciju kad se očekuje završetak preostale 2 zgrade? Takođe je bitno koja će se faza sledeća graditi, jer ako će parcelu sa druge strane Energoprojektovih zgrada da ostave za kasnije, svi koji budu imali stan iz prve faze će ziveti dugo vremena na gradilištu.
 
Ne znam zasto ne napreduje druga zgrada. Zavrsetak preostale dve zgrade zavisi od prodaje ovih prvih. Ne znam koja im je faza sledeća. Ko zna da li ce je i biti uopste ako prodaja ovih stanova bude losa. Samo ulicu da naprave, ja se oko toga brinem.
 
Jeste, ulica je prirotet. Samo gubi se pomalo smisao ako se ne odrade sve faza naselja. Onda sve što je obećano pada u vodu i opada kvalitet življenja na toj lokaciji. Pored toga, završene zgrade se u tom slučaju naslanjaju na ružan rašćišćen terene za dalju gradnju koji će ostati takav ukoliko se izgradnja prekine. Samo, ne treba spekulisati sa neproverenim informacijama. Vrlo brzo će se videti šta i kako će se naselje dalje razvijati.
 
Pozdrav svima na forumu. Mi smo zainteresovani za kupovinu u zgradama pored energopr. I svaka unformacija je dobrodosla. Bili i videli gradiliste. Za sad sve izgleda prilicno dobro. Nas trenutno zanima koliko ce te zgrade ispod da ugroze pogled koji je zaista fantastican. Rekli su nam da je to do drugog sprata na postojecem zgradama. Da li je neko od kupaca trazio da vidi projekte gde bi to moralo da se vidi jer u gradj.dozvoli se vidi da su uradjeni projekti za ceo komleks?
Takodje me zanima da li neko zna koliko je ta toplana blizu, to nismo ni videli...
 
Toplana je blizu, 400 500 metara odatle na istoj strani slanackog. Nisam video projekte za ceo kompleks. Grajdevinksa dozvola je za ove prve 4 zgrade.

Narušice pogled, ne moze da ne naruši, ali ne vezujte se za pogled to je promenljiva stvar. Gledajte kvalitet gradnje, potencijal naselja, komšije, uredjenost..
Ako ne prodaju sve stanove neće ni počinjati zgrade dole i pogled ostaje ali od kompleksa nista. Ako izglrade kompleks, pogled ce se narušiti ali cemo imati kompleks.
Ja sam vise za kompleks :)
Procitajte moje prethodne postove o ovoj temi. Dosta sam informacija ostavio posto sam medjunprvima kupio stan pa sam i upućen dosta. Ako vas nesto interesuje pitajte.

Pozdrav
 
@AndUp

Hvala na informacijama. Da nemaš kakvu informaciju kako ide prodaja? Pošto sam zainteresovan za stan u kompleksu i mislim da bi odustao od kupovine ako se zaustave na ove 4 zgrada.
 
Pozdrav svim forumasima

Nov sam na forumu a planiram kupovinu prvog stana pa me svasta nesto interesuje. Gledao sam stanove Energoprojeta u visnjickoj banji jer je cena relativno ok za BG a firma je poznata po pouzdanosti i kvalitetu,. Ipak odustao sam jer mi deluje previse bliyu Lesca. Ne bih da narednih 20-30 ili cise godina prvo sto vidim kroy prozor bude taj priyor. Zato me zanima da li je isti slucaj i sa zgradama Sanniville doo.

Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465778#p465778:2lhoapen je napisao(la):
Milajde » Ned Jul 16, 2017 9:44 am[/url]":2lhoapen]@AndUp

Hvala na informacijama. Da nemaš kakvu informaciju kako ide prodaja? Pošto sam zainteresovan za stan u kompleksu i mislim da bi odustao od kupovine ako se zaustave na ove 4 zgrada.

Oni kazu da ide improdaja. Nemam pojma. Ja idem tamo bar jednom nedeljno. Uvek ima ljudi gledaju obilaze, tu su i prodavci, ali da li se zaista prodaje nemam informaciju.

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465803#p465803:3d44v2zj je napisao(la):
Olovnivojnik » Ned Jul 16, 2017 12:44 pm[/url]":3d44v2zj]Pozdrav svim forumasima

Nov sam na forumu a planiram kupovinu prvog stana pa me svasta nesto interesuje. Gledao sam stanove Energoprojeta u visnjickoj banji jer je cena relativno ok za BG a firma je poznata po pouzdanosti i kvalitetu,. Ipak odustao sam jer mi deluje previse bliyu Lesca. Ne bih da narednih 20-30 ili cise godina prvo sto vidim kroy prozor bude taj priyor. Zato me zanima da li je isti slucaj i sa zgradama Sanniville doo.

Hvala

Obidjite zgrade, groblje se ne vidi ni sa jedne zgrade u naselju.
Prvo i jedino sto se kroz prozore vidi je Beograd na dlanu i susedna zgrada.

Pozdrav
 
pronađite plane detaljne regulacije za taj kraj. U njemu je ucrtano tačno na kojim placevima sme da se zida koja visina, kao i koja je građevinska linija u okviru placa (dokle sme da dođe zgrada)
 
Narode,

Da li ima nekih novosti oko početka izgradnje ulice?

Što se tiče novih članova sa svojim pitanjima - ne bi bilo loše da pročitate prethodne postove (tema ima samo 5 strana), jer ćete tu naći sve odgovore na pitanja koja ste postavili. Ovako sa ponavljanjem istih pitanja ne delujete ozbiljno - više kao botovi ili poluinteresenti.
 
Ono sto su meni rekli ljudi iz Energoprojekta je da privatnom investitoru treba mesec do mesec i po dana da zavrsi ulicu. Takodje, njima iz Energoprojekta sustinski odgovara da to krene sto kasnije jer ukoliko krene izgradnja ulice kamioni i masine bi imale otezan pristup gradilistu. Mozda je ta neka prica sa odlaganjem pocetka.
 
Dobio sam ih juče. Čekaju bankarske garancije za ulicu. Drugu zgradu spremaju za novembar.
 
@AndUp

Hvala na informacijama :)

Kakvo je stanje izmedju i oko objekata, da li se sredjivalo nesto?
Nisam u Srbiji već neki period pa nisam išao u obilazak.
Imate li neke slike sa lokacije?
 
@gospodarvremena

Izmedju zgrada sunnyvila doo se uradila kanalizacija i spremaju se priključci za ulicu. I iymedju energoprojektovih zgrada se intenzivno radi na prostoru oko zgrada.

Prostor izmedju energoprojektovih i zgrada privatnika je predviđen da bude zelena površina i biće kaskadna. Tako su mi rekli. To me baš raduje.

Evo par slika od pre sat vremena.

9

9
 
And Up hvala na odgovoru. Nama su rekli a i vidim na planovima da je ispod ovih zgrada predvidjena skola. Sad mi nije jasno da li se i to radi sad obzirom da je teren rasciscen. Sledece zgrade bi trebalo da budu ispod skole, znaci dosta nize...
 
Da li je nekom vec odobren kredit za zgradu od Sunnyvilla? Sve je ok sa dokumentacijom?
 
@AndUp

Hvala na fotografijama :) Nije se puno promenilo u odnosu na prethodnu posetu od pre mesec dana.

Sunnyville je izbacio NOVI video prikaz celog naselja:
https://www.youtube.com/watch?v=RKPIuJ4HZB4

@DIP
Nemojte se puno vezivati za priču o školi, jer da bi se ona izgradila potrebno je da se izgradi i celo naselje, da bi imalo ko i da ide u istu. Nekoliko stotina metara od naselja je vrtić i osnovna škola koja je skoro otvorena i radi sa pola kapaciteta. Tako da u svakoj varijatni ona ide poslednja. Ali je prikazana na ovom video prikazu.
 
Pitao sam ih i za taj novi video. U njihovoj je nadleznosti da naprave plan citavog naselja. U novoj verziji naselja skolu su pomerili odmah ispod ovih zgrada koje se sad grade a levo od skole bice komercijalni centar.
Da bi se skola uopste uzela u razmatranje za izgradnju, mora da bude izgradjeno minimum 700 stanova.
Dakle ovo je neka trenutna verzija naselja, verovatno ne i poslednja.

@Lady S da upoznao sam neke ljude sto su vec kupili na kredit, tako da je sve ok sa dokumentacijom. A i ja kad sam kupovao angazovao sam advokata, tako da bi trebalo da je sve ok. Znam samo da su pre mesec dana cekali dozvolu za peti sprat. Mozda su u medjuvremenu i dobili, nemam pojma. To je bitno da izganjaju pre useljenja, jer zgrada ne moze biti uknjizena bez te dozvole.

Pozdrav
 
Mi smo dobili informaciju da se ceka nova gradjevinska dozvola zbog povecanog broja spratova. I to bi trebalo da bude uskoro. To su valjda dogovorili u napred inace od uknjizenja zgrade bez toga bema nista.
And up, kad vi isplacujete po ugovoru ceo iznos stana, kako ste to precizirali?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467089#p467089:6h2qncwm je napisao(la):
DIP » Ned Jul 23, 2017 9:00 am[/url]":6h2qncwm]Mi smo dobili informaciju da se ceka nova gradjevinska dozvola zbog povecanog broja spratova. I to bi trebalo da bude uskoro. To su valjda dogovorili u napred inace od uknjizenja zgrade bez toga bema nista.
And up, kad vi isplacujete po ugovoru ceo iznos stana, kako ste to precizirali?

Ja sve isplatio već :)
 
Ma ja verujem da ce to biti uredu nego mislim da se ostatak isplate vezuje obicno za upotrebnu dozvolu kad se kupuje stan u izgradnji pa zato pitam...
 
Vrh