Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Ja sam bila iznenadjena osvetljenjem u svetlarniku. Ocekivala sam da je jako mracan.
Ne znam kako to izgleda kada se gleda iz stanova koji direktno gledaju u njega ali recimo u prvoj lameli pristup svetlarniku je na prvom spratu. Svetlarnik uopste nije mali i deluje mi da ima dosta prirodnog svetla u njemu samom tokom dana.
Nadam se da ce se sa utiscima oglasiti neko ciji stan ima direktan pogled u isti kako bi vam pomogao da se informisete.
 
Мислим да се сада ништа неће мијењати,да барем обезбиједе да имамо излаз на главну улицу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465399#p465399:1xdjxubs je napisao(la):
Peki » 14 Јул 2017 08:29 am[/url]":1xdjxubs]Juče svratio i sve mi lepo objasnili i na pitanje o grejanju kazu da je cg i da se plaća po utrošku. Jel ima neko iskustvo plaćanja po utrošku, ne naravno u zelenij aveniji? Gde se u Beogradu placa po utrosku? Jel obracun ok ili kao u Niši nenormalni računi?
@Пеки, на форуму имамо посебну подтему о грејању по утрошку, а она је на теми "Опште дискусије о пројектима" , подтема "Централно грејање (грејање по утрошку)", крени од прве стране, а има их девет, и вероватно ћеш наћи оно што те интересује:
viewtopic.php?f=21&t=3288&hilit=grejanje+po+utro%C5%A1ku#p300485
 
Drage komsije,
imam velike zamerke na izvodjace radova, prilicno su nemarni, dosta toga mi se ne dopada ali sada je kasno..Kupovati stan u izgradnji je definitivno ludost! Zelela bih da cujem vase misljenje o zidovima u hodniku zgrade koji su prilicno osteceni, a jos se nismo posteno ni uselili u zgradu.. Obijeni su, boja skinuta, isarani..Razumem ja da su uski hodnici ali toliko da se ostete za kratko vreme, e to ne razumem! Da li ima neko informaciju hoce li to osteceno sredjivati opet i kada planiraju da angazuju firmu za odrzavanje zgrade jer je mnogo prljavo, kako unutra tako i ispred, a planiram da se uselim 1.8. :shock: Takodje, znate li da li i kada planiraju sanducice za postu da postave? Nekako je dosta toga nezavrseno, nesredjeno, a taj 1.6. (Rok izgradnje) je iza nas prilicno..
 
Izvodjac radova je katastrofa a ni investitor nije nista bolji a tek njihova medjusobna komunikacija...sta reci. Tek ce se videti koliko je sve lose uradjeno.
 
Drage komsije,
Kroz poslednja dva posta vidim da nisam jedini nezadovoljan kako trenutno teku stvari, posebno za stanare Lamele1. Mozda bi bilo korisno da nabrojimo sta su problemi i da se usaglasimo oko prioriteta, kako bi se investitor i izvodjac fokusirali na njihovo otklanjanje. Pokrecem teme i ostavljam otvoreno za komentare:

1) Postanski Sanducici
2) Odrzavanje i Ciscenje zgrade - Jedna zena se ubi metlajuci, ali ne moze nista da napravi, posto su prozori svetlarnika stalno otvoreni, a sa druge strane je gradiliste - Takodje potrebno je postaviti neku zavesu na kraju ulaznog hodnika prema gradilistu, da se smanji prasina u "zavrsenom" delu
3) Liftovi (realno u 80% slucajeva kada sam dolazio ne rade)
4) Rampe za parking
5) Racuni - Infostan, Struja
6) Zavrsni radovi i u hodnicima i u stanovima su ispod nivoa koji sam ocekivao (zbrzano da bi se stiglo u roku) - kakvo je vase misljenje?
7) Prekidaci u stanovima - nemam komentar - moze da se ukljuci samo ako prst stavite u centar prekidaca, a estetiku da ne pominjem. Da li je kod vas isto ili samo ja nisam imao srece ?
8) Komunikacija - imam utisak da stalno ja njih jurim i da ako ne pitam niko nece sam da resi prijavljeni problem i da me o tome obavesti.

Ako napred navedeno samo meni smeta, unapred se svima izvinjavam.
 
Nažalost, moram da priznam da su zadnja dva komentara iznad tacna. Ja sam u fazi preseljenja, i ne mogu I dalje da shvatim da su završni radovi tako amaterski uradjeni. Zidovi krivi, plafoni plivaju u svako sobi...rešenje za kuhinju I više nego smešno, jer kada imate veliki stan, očekujete da možete da ugradite pristojnu sudomasinu, sudoperu I ploču a da se ne preklapaju jedna preko druge. Prljavstina po hodnicima, izudarani zidovi na sve strane, i na to sve imate još par stanova koji su potpuno "goli" jer kupci menjaju ceo koncept, a mi smo na pragu avgusta! Jel mi trebamo da živimo u haosu tako da kraja godine??? Ako je primopredaja bila 1.juna, grubi radovi su morali biti završeni do tada I kraj price. Lift opet ne radi....a to sve za 1750eur/m2????
 
(
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465917#p465917:328ziy0e je napisao(la):
BBZA14 » Pon Jul 17, 2017 8:24 am[/url]":328ziy0e]Drage komsije,
Kroz poslednja dva posta vidim da nisam jedini nezadovoljan kako trenutno teku stvari, posebno za stanare Lamele1. Mozda bi bilo korisno da nabrojimo sta su problemi i da se usaglasimo oko prioriteta, kako bi se investitor i izvodjac fokusirali na njihovo otklanjanje. Pokrecem teme i ostavljam otvoreno za komentare:

1) Postanski Sanducici
2) Odrzavanje i Ciscenje zgrade - Jedna zena se ubi metlajuci, ali ne moze nista da napravi, posto su prozori svetlarnika stalno otvoreni, a sa druge strane je gradiliste - Takodje potrebno je postaviti neku zavesu na kraju ulaznog hodnika prema gradilistu, da se smanji prasina u "zavrsenom" delu
3) Liftovi (realno u 80% slucajeva kada sam dolazio ne rade)
4) Rampe za parking
5) Racuni - Infostan, Struja
6) Zavrsni radovi i u hodnicima i u stanovima su ispod nivoa koji sam ocekivao (zbrzano da bi se stiglo u roku) - kakvo je vase misljenje?
7) Prekidaci u stanovima - nemam komentar - moze da se ukljuci samo ako prst stavite u centar prekidaca, a estetiku da ne pominjem. Da li je kod vas isto ili samo ja nisam imao srece ?
8) Komunikacija - imam utisak da stalno ja njih jurim i da ako ne pitam niko nece sam da resi prijavljeni problem i da me o tome obavesti.

Ako napred navedeno samo meni smeta, unapred se svima izvinjavam.
Sve sto ste rekli je apsolutno tacno i predlazem udruzivanje svih stanara iz lamele 1, koji smo nezadovoljni,a ima nas prilicno, kako bi probleme pokusali da resimo!
 
Ja vam stojim na raspolaganju ali mislim da je slaba vajda. Ja ovakav amaterizam u zivotu nisam video a video sam dosta toga. Jedino sto bih voleo da svi ljudi znaju sta se desava i kakva je prica zelena avenija da ne budu u zabludi kao kupci prve lamele.
 
Postoji jos dosta otvorenih pitanja, s tim se slazem. Ja bih prokomentarisao par detalja:
1. stepenista - sigran sam da ce popraviti obijene zidove, jer su to vec radili nekoliko puta
2. postanski sanducici - ne vidim razlog sto ih do sada nisu stavili, svakako bi trebalo sto pre
3. zastita od gradilista i odrzavanje - takodje bih se slozio da je trebalo da malo bolje zastite prvu lamelu od druge i trece. Prasina na sve strane, majstori bacaju djubre u atrijum.

U svakom slucaju, raspolozen sam da se nadjemo i prodiskutujemo, iznesemo svoje utiske i probleme. Npr za vikend?
 
Pa zar je toliko lose? Iskreno nisam ocekivao, posebno ne po toj ceni.
 
@ccc Nije toliko lose, ali je losije nego sto sam ocekivao (a po postovima ostalih stanara vidim da nisam jedini). Ipak verujem da se moze ispraviti i to brzo, ali je potrebno vise profesionalizma...

Drage komsije,
da se skupimo onda u subotu u 10:00 ispred ulaza u L1 da se i licno upoznamo i dogovorimo kako cemo dalje?
Naravno u medjuvremenu pisite sta ste jos primetili, sta predlazete i slicno...
 
Moram priznati da je meni iznenađenje ovoliko negativnih komentara, očekivao sam da to bude malo bolje obzirom na "dobru" cenu i činjenicu da projekat finansiraju od banke koja im šalje monitoring verovatno svaki mesec.

Bez da budem ironičan, ne znam kako mogu primopredaju da izvrše bez sandučića, gde stanovnici da primaju poštu, račune?! Takođe, naravno da svi grubi radovi trebaju do tada biti završeni pošto bi trebalo daje zgrada prošla i tehnički prijem.

Ipak, ne bih na vašem mestu to shvatao tragično, činjenica je da se većina neće još useliti, tako da ima prostora da se ispegla većina ovih stvari.

Što se tiče prostora za kuhinju, utikača, prekidača, to su već trebali da vam specificiraju pri prodaji. Tako da mi nije jasan sada komentar da ne može da se stavi normalna kuhinja, tako je verovatno bilo u planu koji su davali pri kupovini stana.
 
Drage komšije,
Slažem se da ima dosta stvari koje bi trebalo srediti. Reklamacije koje imamo po stanu se slabo rešavaju, u pravu ste da moramo da ih "jurimo". Rekla bih da su u stalnoj frci sa vremenom, pa jedva stižu i redovne stvari da urade, a kamoli da ispravljaju greške. Zašto nisu u tom slučaju angažovali više ljudi, pitanje je (mada naslućujem odgovor :))
Za one koji se nisu još uvek uselili - internet i kablovska ne mogu da se uvedu, jer ZA nije obezbedila tehničke uslove za to (sada hoće da "budže" nešto po našim hodnicima, što je van pameti, u novom stanu trebalo je sve da bude odrađeno i sprovedeno).
Meni od svih navedenih problema iz prethodnih postova kao najveći deluje nikakva zaštita od susednog gradilišta. Realno, trebalo bi da tražimo da nešto preduzmu jer se ovako ne može narednih godinu dana.
Pitanje u vezi sa parking rampom koja se pominjala - znate li da onaj ugovor koji su nam nudili o kupovini parking mesta nema nikakvo pravno dejstvo?
 
Cinilo mi se da na prvu i nema toliko zamerki ali kada pocne da se radi jedno po jedno i krene iz prostorije u prostoriju onda se i vide problemi.
1) prekidac za svetlo u kuhinji se nalazi u prostoru koji je knap ostavljen za frizider pa ne moze da se dohvati a odgovor je da je tako po projektu( govorim o dvosobnim stanovima)
2) otvor za ventilaciju za aspirator u kuhinji ostavljen je na pocetku zida umesto na kraju tako da kada se stave elementi on je ispred njih. Ima resenja ali kostaju.
3) plocice na balkonima koji vezu sa 2. Lamelom prilicno ostecene.
4)U nekim stanovima ostecena vrata u nekim prozori,negde parket....
Nekima je to vec sanirano, nekima ne ali rekli su da ce da bude.
5)Prekidaci,posebno oni na kupatilu...smesno ih je komentarisati.
6) Krivi zidovi.....
Mi jos nismo stigli do kablovske i te vrste problema ali vidimo da su ljudi prilicno nezadovoljni.
Nisu trebali da daju kljuceve dok sve ne srede ali zasto bi placali penale.
Nije problem ni ako se naknadno nesto menja, pa desava se ali onda zamenite po prijavi a ne da se molite po 20 dana.
 
Obavestena sam od strane izvodjaca da ce postanski sanducici biti postavljeni za dan-dva, navodno su poruceni a rok isporuke je 30 dana sto znaci da su ih porucili nakon roka izgradnje,a ostecene zidove ce popraviti nakon sto se svi usele da ih ne bi krecili 30 puta jer radnici koji nose namestaj ne paze, i receno mi je da firma za odrzacanje "City facility" startuje sa radom 1.8. Za tu firmu sam cula samo reci hvale, odrzavaju A blok besprekorno
 
Postavite slike, slika vredi hiljadu reči.
Inače izraz "tako je po projektu" su izjave neozbiljnih i neodgovornih investitora, odnosno prebacivanje vrućeg krompira na "drugog", a projekat je njihov.
 
Pa lepo bi bilo da se svi solidarisemo. Da ne bude da se jedni bune a drugi samo citaju komentare i cekaju da vide sta se desava a i sami imaju primedbe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466031#p466031:gclp0mjg je napisao(la):
mekbejn » Pon Jul 17, 2017 9:04 pm[/url]":gclp0mjg]@BBZA14
Može subota u 10. Voleo bih i da se druge komšije odazovu pozivu.
Moze subota u 10.
 
Sve sto je navedeno apsolutno je tacno. Samo bih dodala da je nedopustivo da ima toliko primedbi. Ne bih da se ponavljam ali ne znan da li je spomenuto prozorska stakla su izgrebena, ne postoje zastitne daske ispod prozora, zidovi krivi, gips umesto maltera ....
 
Pre svega dobar dan. Kupio sam stan u Zelenoj aveniji u lameli 1. Citao sam pazljivo sve sto ste do sada naveli te sam resio da se prikljucim. Sto se mog stana tice jedina zamerka koju imam je prekidac za svetlo u kuhinji koji je postavljen na nezgodnom mestu, medjutim kada sam ukazao na to, izmestili su ga tako da je to zavrseno. Nije mi bas bilo jasna pozicija ali dobro reseno je. Na par mesta bilo je mrlja na zidu pa su i to sredili, doduse sacekao sam par dana, ali zavrsili su. Ostale stvari su dobre, a obzirom da moji roditelji imaju stan u Belville-u i da su tamo greske bilo daleko gore mogu reci da sam zadovoljan.Kupatilo je ok, parket takodje (svidja mi se i boja i nacin postavljanja). E sad sto se hodnika tice ....to nije do njih i nije posteno da sve svaljujemo da izvodjaca radova jer sam licno gledao kako se pri unosu namestaja ostecuje boja i zidovi i to treba popraviti ali hajde da sacekamo da se sve komsije spakuju pa da se radi na tome. Sanducici za postu stizu narednih dana to sam pitao tako da ce i to biti ok a kako su mi rekli i facility bi trebao da startuje uskoro. :kk:
 
Blago Vama kada niste imali primedbe. Izgleda da ste uboli premiju za razliku od ostalih.
Nije problem u hodnicima koji ce biti sanirani naknadno jer se ljudi i dalje sele. Problem je u stanovima koji bi trebalo da se usele a niko ne reaguje na reklamacije. Pa cak i da reklamaciju ima stan ili dva bilo bi ok ali koliko vidim vi ste jedini koji nema zamerke.
 
Kako očekivani komentari stanara....
Nažalost, imao sam priliku, ili nepriliku da radim na projektima izmena nekoliko stanova u ime Kupaca. Ovo o čemu pričate (ne mislim na izlupane zidove) je sa stručne strane vidljivo već u njihovom projektu. Nažalost, kasno sam ih dobio i nisam mogao da savetujem Kupce da ne kupuju stanove. Jaaakooo loš pristup u samom startu, vidi se odmah da je poenta da se uzme što više para i da se proda magla...samo im je marketing "vrhunski" odrađen jer se akcenat stavio na finansiranje izgradnje a ne na kvalitet. Najjeftiniji materijali, minimumalno ispunjeni tehnički uslovi, naravno male kvadrature stanova koje ne bi smele ni da dobiju dozvolu, ali je to neka druga priča u Srbiji pošto ljudi nemaju para. Sve u svemu cena bi trebala da bude maksimum kao u Stepi Stepanović, a daleko je veća.
Odnos Izvođača prema Kupcu je ispod svakog poštovanja. Čak i kad ugovoriš izmene očigledno je jako diskutabilno šta će od toga biti i na kom nivou, a uredno ih naplate.
Vama koji ste se uselili ne znam šta da kažem. Proverite tačne izvedene kvadrature, jer i tu sigurno ima odstupanja. Pozdravite komšije, čućete se kroz zidove. Srećno sa kaćenjem bilo čega na tanke gipsane zidove.

A vama koji razmišljate da kupite stan u ovom naselju, samo se okrenite i idite što dalje!

Za 1000-1300 eur po m2 se prodaju stanovi u izvornom stanju na Novom Beogradu... za 500-600eur/m2 se stan opremi luksuzno, sa vrhunskim materijalima! Samo ćete imati malo stariji hodnik i lift :)
 
Vrh