Šta je novo?

Šta mi smeta u Beogradu

@astrodule
Nemoj tako, to je već diskriminacija. :mrgreen:
Ne znam kako si ih razvrstao. Mnogo je BeograDŽana koji su došli iz daleko kulturnijih sredina nego što je danas Beograd, a neretko se mnogi zgražavaju ponašanjem BeograĐana.
 
Najgori su ljudi koji se hvale nečim čime ničim nisu doprineli (Beograđanin 4. koleno i slično).
Ako neko to spomene bez da ga je neko pitao - odmah znaš o kakvoj osobi je reč.
 
Dovoljno je što neko živi u Beogradu da se može reći da istom doprinosi. Biti Beograđanin nije karakterna osobina pa makar da se nekome arskulđel rodio u Beogradu što ne znači da on, potomak, ne može biti običan probisvet.

Ako neko i kaže da je Beograđanin uverena sam da to čini upravo zbog onih koji ga svrstavaju u nižu kategoriju što je krajnje neljudski. Koliko je u Beogradu autohtonih Beograđana? Postoji li taj podatak? Neko je davno rekao da su stari Beograđani jednom nogom u grobu a ostali... ne bih da pominjem jer to bi izazvalo glev budući da je zamalo grozno a vrlo verovano istinito.

Vezuješ li za Beograđane i deo u kome žive tek da znam u kojoj sam zoni, jesam li BeograDŽanka ili Polu-BograĐanka.

Nikola Tesla je zadužio ceo svet. Sapienti sat!
 
Sto se ljutite toliko :shock:
.... jeste malo nezgrapno napisano ali je čovek i istakao upravo to pomodarstvo ,,Sapienti sat,, (dovoljno mudar)
da broj dvojnih državljana - putnovnica i broj naših pasoša u Bgdu je na mrtvoj trci

a što nikada tako nije bilo ovde ....
....a realno ne moze niko da utiče na ta statusna druš.soc. kretanje
jer je to lična stvar svakog pojedinca koj moze ili hoce da iskoristi svoje pravo
a što ga ostali nemaju to je više stvar Usuda ...

mada ima i ljubomore.... sutra ako ovdi se nešto ,,opako zabrlja,, taki sa svoim porodicama mogu da odu negde tamo
a na cedilu sa svim teretom jer nema drugde kud ostaju
samo oni sa jednim državljanstvom ....

jbg. Usud je to , zato i nema mesta ljubomiri :D


:sesir:
 
Ne nego - mudrome (jednom) dosta.
@boco
Da li ti je palo na pamet zbog čega je toliko ljudi sa dvojnim državljanstvom i treba li im na tome zameriti?
 
Ksenija wrote: Ne nego - mudrome (jednom) dosta....


Ajd ponovicu :lol:
(ne zameri, ali da se ne propusti prilika za malu šalu :p )


Ne zameram ja ništa nikome
zato sam i napisao Usud je to...

Usud
Prema narodnom verovanju, Usud je delilac sudbine. On je taj koji odredjuje da li će ti život biti majka ili maćeha, da li ćeš se roditi pod srećnom zvezdom ili ćeš ceo život grcati u dugovima. Ne vredi ti trud, njegovu volju promeniti ne možeš....
:sesir:
 
Vrlo lako je spaziti "nebeograđanina", i tu nema nikakve uvrede. Valjda ste i vi to primetili dok ste išli u srednju i eventualno fakultet, takve osobe se lako ističu iz grupe. Još sada u ovom modernom dobu je još lakše prepoznati te osobe, to je ono klasično: vidi rang listu da je upao na faks, nebitno budžet ili samofinansirajući, i odmah na svim društvenim mrežama menja prebivalište u Beograd, piše opis profila na instagramu "Student of economy *emoji knjige*", itd, a indeks još nije ni dobio. I onda su često arogantni, odjednom gledaju na sve ostale ljude sa visine, usvajaju te neke izmišljene osobine jednog stanovnika Beograda i ističe ih u svakoj mogućoj situaciji. Naravno, ovo je samo jedna sorta takvih ljudi ovde, ima ih dosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469069#p469069:3ocjilep je napisao(la):
Ksenija » 03 Avg 2017 10:08 am[/url]":3ocjilep]Ne smeta mi Beograd ali neki Beograđani svakako - zbog sebičluka, nesolidarnosti, bahatosti, neskromnosti, pohlepe i odsustva elementarnog poimanja suživota.

Dodao bih i povrsnost, povezanu sa pomodarstvom. To je ono "desavanje radi desavanja", bilo da je filmski festival, koncert ili sajam knjiga.
Kvalitet nije toliko ni bitan, bitno da se desava... Nije mi lako da objasnim ovu tipicnost.

Postoji gomila pojava gde provincijalizam izlazi na povrsinu. Srecom, pa poznajem nekoliko dobrih ljudi koji su mi merilo za suprotno, bilo da su od starih beogradjana ili su odrasli u manjim mestima.
 
@marrecar

Naveo si jedan primer a ja ću ti navesti svoj: žena dipl. ekonomista u Oluji napušta grad i dolazi u Beograd. Dobija posao, daju joj magičnu krpu, usisivač i zvanje higijeničarke. Druga žena pre nekoliko decenija takođe dolazi u Beograd iz mesta koje nije ni ucrtano u mapi, zapošljava se i dostiže svoj poslovni domen - postaje kafe kuvarica. Njen odnos prema dipl. ekonomisti - higijeničarki je brutalno bezobrazan. Kada je prevršila svaku meru sojim osionim ponašanjem, zabranila sam joj da u mom prisustvu kaže i jednu reč protiv izbeglica.

Pretpostavimo da je kćerka higijeničarke devojka o kojoj ti pričaš. A sada se možemo osvrnuti i na Beograđane koji se itekako bahato mogu ponašati prema "neobeograđanima" nipodaštavajući ih što je za mene moralno posrnuće.

Nije poenta sagledavati problem na pojedinačnim slučajevima već na globalnom nivou.

@Drakche

Slažem se samo bih dodala, provincijalac je čovek iz provincije. Za bilo koju drugu kvalifikaciju postoje drugi termini. Na kraju, biti provincijalac jeste stanje uma a ne mesto rođenja ili boravka, i uglavnom je nepromenljivo jedako kao i kod ostalih.
 
Od nedavno je količina smeća koja se može videti na svakom koraku potpuno impozantna:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=91mN_NMgYqM[/youtube]
 
Organizacija matične službe SO Savski venac je katastrofalna. Na opštini gde su smeštena tri porodilišta od kojih dva najveća u zemlji, gde se do sad rodilo 40% populacije ima kratko radno vreme, samo do 15:30, službenici su jako neljubazno, uglavnom radi jedan šalter i ne poštuje se pravilo da svako ko se zatekao tokom radnog vremena mora biti primljen već vrata zaključavaju u 15 pa obrađuju red koji se nakupio do tad. U Rakovici npr izvode i uverenja možete izvaditi do 6 popodne iako je mnogo manje prometa nego na SV. Ova nelogičnost se pod hitno mora srediti.
 
Ова прљавуша. Питам се да ли је одувек овако изгледала?
 
Pa spisku nikad kraja....
smetaju mi "beogradjani"
raspale fasade u centru grada
razvaljene ulice i trotoari (ovo drugo ko zna kad je sredjivano)
politicari koji ti se keze i godnu dana posle izbora sa bandera, izloga, limova, ograda, kapija i slične "nekorisne" površine

Malo sam obišao evropu.... selendre u nekim zemljama su sređene i uređene, eto ti trotoari.... ivičnjaci... sve pod konac, a kod nas kao da su tenkovi tu "gazili"
 
Nemamo temu o banderama i Elektrodistribuciji?

Ovaj stub ima u sebi baš mnogo elemenata koji mi smetaju uopšteno u Beogradu (prljavo, grafiti, reklame, krpljenje, krepljenje uz pomoć štapa i kanapa, prečice preko zelenila)

 
Što bi rekli neki "poseban krug pakla za one koji bacaju velike kese za đubre i male kante"
922cfd09acd763d1c76038e04ca0cdaf.jpg


Ps: kontejnera je preko puta ulice, a na istoj strani su takođe (nije me mrzelo da izbrojim 50 koraka)
 
Mozda misle da je to vrh podzemnog kontejnera zato kante u velvilu imaju mrezu od armature
 
Штрокави и глибави део око Бранковог је додатно децивилизован барикадама од штапова за пецање :bash:
 
Imas stazu pored uz malo tolerancije ima dovoljno mjesta a ribare treba vidjeti da li imaju dozvole za ribanje
 
Sada nije problem jer nema biciklista, a mislim da ih leti nema na tom mestu uskom mestu.

U stvari, ima ih, ali stoje uz ogradu i ne smetaju.
 
astrodule":qyeq17s7 je napisao(la):
Nemamo temu o banderama i Elektrodistribuciji?

Ovaj stub ima u sebi baš mnogo elemenata koji mi smetaju uopšteno u Beogradu (prljavo, grafiti, reklame, krpljenje, krepljenje uz pomoć štapa i kanapa, prečice preko zelenila)


file.php

Ovaj koji otkupljuje laptopove je čitav grad oblepio i svakog dana oblepljuje i prelepljuje sve živo na šta naiđe. :evil:

Na svakoj stanici ima bar 10-ak njegovih "oglasa". :roll:

Inače, većina ovih bandera po Novom Beogradu je stara i preko 50 godina, tako da je krajnje vreme da počnu sa njihovom zamenom.
 
Astro tu je staza prebacena uz prugu
Skidaj mu oglase
 
Проблем је што маса бициклиста и даље користи ову стазу ближу реци
 
direktor":2n23phpw je napisao(la):
Astro tu je staza prebacena uz prugu
Skidaj mu oglase
Pa da, a gde će pešaci? Pošto nema mnogo biciklista, pešaci sada mogu da zaobiđu pecaroše tako što koriste bici stazu.

A imamo i neobrisane stare linije pa to "navuče" bicikliste da koriste staru stazu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 

Primer haoticnog sarenila i aljkavosti u srcu grada.
fotka @Bukira

Potrebno je regulisati koriscenje izloga kao reklamne povrsine (primer apoteke), jer izgleda jeftino i jadno.
Skoro svi marketi stavljaju reklame, logoe itd. na povrsine izloga, negde moze da prodje, ali to uglavnom izgleda odvratno.

Ne samo marketi, vec i sve ostalo. Evo jedan primer odvratnosti na jednoj istorijskoj zgradi.

watermark.php
 
Vrh