Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Lep je naziv, ali pitanje je da li će da se primi u narodu?

Bar će ljudi naučiti nešto novo, jer verujem da manje od 50% zna priču o Košarama.

Kako vi inače zovete ovaj novi bulevar? Za mene je to "ona nova ulica što izlazi na novi most".
 
Ja ga zovem UMP.

Da li moze neki link ka realnom opisu sta se desavalo na Kosarama? Priznajem da znam malo o tome, a zelo bih da saznam. Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470688#p470688:3v2ifqz5 je napisao(la):
Delija » Пет Авг 11, 2017 11:43 am[/url]":3v2ifqz5]Одлично. Коначно нешто да ме и обрадује у вези са овим пројектом. Добро је што ћемо одати почаст савременим Обилићима у сред Београда, бар у међувремену док не подигнемо адекватан споменик на месту ослобођене карауле.

Преименовати назив теме.

Teма је о целом УМПу, а не само о овом делу на НБГ који је понео име јунака са Кошара.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470709#p470709:3v2ifqz5 je napisao(la):
astrodule » Пет Авг 11, 2017 1:08 pm[/url]":3v2ifqz5]Lep je naziv, ali pitanje je da li će da se primi u narodu?

Bar će ljudi naučiti nešto novo, jer verujem da manje od 50% zna priču o Košarama.

Kako vi inače zovete ovaj novi bulevar? Za mene je to "ona nova ulica što izlazi na novi most".

Питање је прво на којим зградама ће стајати табла са називом булевара? Ова саобраћајница је ипак транзитна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470710#p470710:1gek5kyr je napisao(la):
mekbejn » 11 Aug 2017 01:11 pm[/url]":1gek5kyr]Ja ga zovem UMP.

Da li moze neki link ka realnom opisu sta se desavalo na Kosarama? Priznajem da znam malo o tome, a zelo bih da saznam. Hvala

У најкраћем: ОВК, НАТО и Албанска војска заједнички нападали из све снаге наше на граници, ови се јуначки држали до краја. Погинуло више од 100 војника.

Добро име за булевар, не и за тему, јер се она односи на цео УМП до Панчевачког моста.
 
@mekbejn

Кошаре најдужа битка, Паштрик најкрвавија. Једино што се остале борбе не спомињу. Нећеш наћи никакве званичне податке. Једино по наци и клерофашистичким сајтовима хвлаоспеве који су ипак далеко од тадашње реалне слике.
Једино што је истина је да су само у реону Кошара ушли у територију тадашње СРЈ. Све остало су изгубљене битке за ОВК. Процењује се да је око 1000 војника ВЈ погинуло.
Све карауле су биле нападнуте, али екипа која је то тада покренула, а сада је опет на власти и плачним гласом открива споменике и називе улица, неће да спомиње.
 
Истина је да су борбе на другим караулама неправедно пале у други план. Чак се испоставило и да је слепи војник за кога се преко "Блица" скупљала помоћ као за "јунака са Кошара" - страдао на другој караули. У другим новинама се писмом огласио његов командир, подсетивши да су неки борци из његове чете и погинули, и да није фер њихову жртву заборавити.

Мислим, ипак, да је важна симболика, и да је Битка на Кошарама са те стране неупитна.
 
> poginulim vojnicima na Kosovu 1999.

A civilima? Npr. ljudima čija su beživotna tela pakovana u kamione koji su završili na dnu naših reka i jezera..
 
Aha, evo ga jedan od NVO pravednika... :(
Poenta?
Da kazes kako smo mi cinili zlocine?
Jesmo. Nema onoga ko je u ratovima 90-tih bio pravedan.
Jel ti sad lakse? ;)
E al za ulicu... (?)
Vazi, za sve njih takodje, cim ovi iz juzne srpske pokrajine urade to isto.
Zasto oni prvi?
Pa zato sto se upiru da dokazu da su demokratsko drustvo, da su drzava, da ...
Pa eto im sanse...
A do tada, svakako su nam bitnije i bolnije nase zrtve od tudjih (otudjenih).

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Jel places jednako za svojim umrlima I za tudjim koje ni ne znas ? Ja za svojim, pa mi se stoga I dopada naziv ulice.
A sto se tice neprijatelja, virusa I svega sto mene I moje napada, zelim da ih bude sto manje, kako bi mi bili bezbedniji. Sto je dobro za mene lose je za njih I obratno ;)
 
Neka su dali to ime, tu je bilo malo vojnika par stotina i oni su vodili svoju bitku, uglavnom prepusteni sebi.
Ne svidja mi se sto se sve nesistematski resava, na ovo gledam kao na cisto marketinski potez, ako ste primetili predsednik Srbije je primio neke majke, pa imamo najave odlikovanja,a sada i ovo.

Ne radi se to iz pijeteta i obzira, radi se kao protivteza onome drugom, a to je poziv na unutrasnji dijalog. Poziv na razumeno sagledavanje problema na KiM i suocavanje sa realnoscu. Ovo mu dodje kao antidot i crvena maramica za narod.

Problem je u tome sto se na realnost pozivaju oni koji su naprasno progledali 2008. ili 2012. isti oni koji su gurnuli vosjku u rat koji ce da izgubi. Ja recimo ne bih imao casti da izadjem na oci majci stradalog vojnika da sam cinio sta su oni cinili 1991-1999.

Da vas podsetim na jos nesto, drzava Srbija jos uvek ne saopstava ni podatak o broju stradalih u ratu 1999. Mozete li zamisliti koliki je to previd, a opet ne slucajan, jos jedna u nizu manipulacija vlasti nad narodom.

Isto kao i ona krpetina pred Skupstinom Srbije, koju sklanjaju pred vidjenijim gostima kao domacini prljav ves pred gostina. To je jos jedan u nizu mazohistickih gestova sa veoma perfinidim razlogom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471036#p471036:1ed3ph3a je napisao(la):
Earthmoving » 13 Aug 2017 08:38 am[/url]":1ed3ph3a]Jel places jednako za svojim umrlima I za tudjim koje ni ne znas ? Ja za svojim, pa mi se stoga I dopada naziv ulice.
A sto se tice neprijatelja, virusa I svega sto mene I moje napada, zelim da ih bude sto manje, kako bi mi bili bezbedniji. Sto je dobro za mene lose je za njih I obratno ;)


OVo zahteva reply, nazivanje ulica i suocavanje sa sopstvenim zlocinima su razlicite stvari.
Vec rekoh borci sa Kosara zasluzuju ulicu, za to su se izborili jos 1999. i apsolutno sam siguran da je vecini njih svejedno da li ce je dobiti ili nece. Oni su svoju bitku dobili.

Veoma je problematicno nazivati Albance tudjinima, neprijateljima i poistovetitvati ih sa virusima. Stradali civili su 100% bili gradjani Srbije, kao i ostali forumasi. Istih prava i obaveza, to je ujedno i glavni razlog sto smo izgubili KiM, nikada nismo uspeli shvatiti da KiM nije samo zemlja, vec pride sa njom idu i ljudi koji su kao i mi, vekovima tu.


P.S. virusi ne napadaju familije, ni narode, virusi su specifinci za vrste, a tvoja je i dalje homo sapiens...
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UpbD2dumfMI[/youtube]

... а неки ћемо по вама да именујемо улице....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471671#p471671:1smlptsi je napisao(la):
djordje*******g » Сре Авг 16, 2017 9:38 am[/url]":1smlptsi]
OVo zahteva reply, nazivanje ulica i suocavanje sa sopstvenim zlocinima su razlicite stvari.
Vec rekoh borci sa Kosara zasluzuju ulicu, za to su se izborili jos 1999. i apsolutno sam siguran da je vecini njih svejedno da li ce je dobiti ili nece. Oni su svoju bitku dobili.

Veoma je problematicno nazivati Albance tudjinima, neprijateljima i poistovetitvati ih sa virusima. Stradali civili su 100% bili gradjani Srbije, kao i ostali forumasi. Istih prava i obaveza, to je ujedno i glavni razlog sto smo izgubili KiM, nikada nismo uspeli shvatiti da KiM nije samo zemlja, vec pride sa njom idu i ljudi koji su kao i mi, vekovima tu.


P.S. virusi ne napadaju familije, ni narode, virusi su specifinci za vrste, a tvoja je i dalje homo sapiens...

Твоја порука, такође, захтева одговор. Извињавам се модераторима на дигресији.

Ми смо се, боме, суочили са ратним злочинима и гомиле Срба седе у затворима у Холандији као доказ те тврдње. Проблем је у томе што међу гомилом стварних ратних злочина постоје и ”злочини”. Монтирани случајеви и повећи број злочина које су чинили у име Срба, људи за које нико није ни знао да постоје. Када на све то додаш да је главни човек тадашњег ДБ-а (Станишић), особа која је контролисала огроман број паравојних формација, од 1991 до 1997 био сарадник ЦИА-је.

На КиМ јесу страдали цивили, како албански али исто тако и српски. Не прочитах од тебе реч за ове друге цивиле?
Рачак је био фантастичан пример какав је то рат био. Користили су се свакаквим, већ испробаним, техникама пропаганде како би оправдали, увелико планирану војну интервенцију. Момци на Кошарама и дуж целе границе са Албанијом су били регуларна војска, најчешће на служењу војног рока, који су се борили против и Шиптара и НАТО снага. То је једино где се слажем са тобом, они су ту битку, херојски, добили.

За крај, ноторна је лаж да су Арбанаси на тој земљи исто колико и ми. Горанци да али не и Арбанаси. Посети портал где се баве пореклом, па прошири своје знање из области историје.
 
колико схватам, поента његовог поста није ко је ту дуже, већ да су сви живели ту, и да су били држављани исте државе са истим правима и обавезама. е сад, што су они хтели своју државу, а ми им нисмо дали, то већ улази у неке друге оквире
 
U ranijim postovima video sam rendere petlje kod hipodroma sa mostom na Adi... da li je nekom poznato ko je radio te rendere?
 
Ово је тај мост преко Аде део спољне магистралне тангенте(СМТ)
LRqud.jpg

LRaL2.jpg

LR3NE.jpg
 
Stim sto je ovo tema o UMP-u i mostu preko Ade koji je njegov sastavni deo.
 
@Илија,

Имаш тему о СМТ-у у одељку "Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj", молим те, пребаци те мапе тамо.
Иначе, вероватније је да ће се ту градити тунел, него мост.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473020#p473020:133yxsgq je napisao(la):
Пантограф » 23 Aug 2017 11:00 am[/url]":133yxsgq]

Иначе, вероватније је да ће се ту градити тунел, него мост.

Од слепе улице 2+2 која је начичкана везама са паркинзима околних зграда (најближа на 50м од насипа), направити градску магистралу?
Надам се да се тако нешто никада неће догодити.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473141#p473141:3prb47mo je napisao(la):
relja » 23 Aug 2017 09:05 pm[/url]":3prb47mo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473020#p473020:3prb47mo je napisao(la):
Пантограф » 23 Aug 2017 11:00 am[/url]":3prb47mo]

Иначе, вероватније је да ће се ту градити тунел, него мост.

Од слепе улице 2+2 која је начичкана везама са паркинзима околних зграда (најближа на 50м од насипа), направити градску магистралу?
Надам се да се тако нешто никада неће догодити.


Tako je po GUP-u. U starim planovima, iz 70-ih, planiran je kružni prsten u visini fabrike Ikarbus, paralelno sa T6, sa mostom na gornjem špicu Ade kojem bi se prilazilo iza današnjeg naselja Dr Ivan Ribar. Od toga, naravno, nema ništa. A ovo je iznuđena budževina.
 
Vrh