Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ovo je slikano oko zgrade NEVEN i MASLAČAK a ne znam ko šta tu održava, samo znam da je sve gore i gore i da se nešto drastično mora promeniti što pre!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464870#p464870:reotgdfi je napisao(la):
bokili84 » 11 Jul 2017 16:42[/url]":reotgdfi]Ovo je slikano oko zgrade NEVEN i MASLAČAK a ne znam ko šta tu održava, samo znam da je sve gore i gore i da se nešto drastično mora promeniti što pre!

Pa zasto nesto ne poduzmes?

npr. Pitas ga da ti objasni sve sto se nalazi na tvojim slikama. Ja sam siguran da zna odgovor na svako tvoje pitanje.

Potom ga pitas kako mozes da unapredis sistem i angazujes se!

I svi smo na dobitku!
 
Ja da se angažujem??? Ti mene malo z...? To nije moj deo posla, već ljudi koje plaćamo da nam naselje održavaju!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464875#p464875:3kfgzskv je napisao(la):
bokili84 » 11 Jul 2017 17:03[/url]":3kfgzskv]Ja da se angažujem??? Ti mene malo z...? To nije moj deo posla, već ljudi koje plaćamo da nam naselje održavaju!

Ti nas malo z...

Izasao si sa gomilom primedbi a ne zelis da saznas i sta je to sto si slikao. Recimo da su to javne povrsine, ili da je mocvara zapravo puknuta vodovodna cev koju vodovod i kanalizacija ne zele da poprave pa sad to moraju da urade stanari ili da je ta spaljena trava takva jer je pukla cev pored ili da je spaljena trava pored vrtica jer nije bilo sredstava da se placa to odrzavanje jer ljubicica B nije htela da radi sa vama nego je sa FF sklopila krovni ugovor a FF trava nije zanimala (kao i sve ostalo, ali to je druga tema)

I tako dalje.

Ipak imas energije da pozivas na radikle zaokrete ali da to uradi neko drugi jer to nije tvoj deo posla,

Pa koji je tvoj deo? Dajes 2500 dinara mesecno i zelis da se ponasas kao da si u hotelu?
 
A ti se ponašaš kao da dobijaš debeo procenat od pojedinih firmi koje rade održavanje što i nije daleko od istine! Čuj ovo, daješ 2500 dinara mesečno i želiš da imas uslove kao u hotelu!! Kakav je bre to odgovor?? Nije te sramota da tako nešto napišeš? Redovno izmirujem svoje obaveze ma koliko one iznosile i imam prava da se žalim ako za svoj novac nisam dobio ono što mi pripada a to je u ovom slučaju održavanje prostora u i oko zgrade! Još nisam video tvoj komentar da si podržao nekog od stanara koji je kritikovao firmu koja te plaća! Kakve veze ima puknuta cev kod maslačka kada su travnjaci na skoro svim mestima u naselju katastrofalni? Ja ti još jednom napominjem da mene ne zanima kao stanara koja firma koji deo održava već skrećem pažnju da je održavanje palo na najniže grane od osnivanja naselja i ovo nije samo moje mišljenje! Umesto da je napravljen tender i izabrana jedna firma koja će da održava čitavo naselje napravljena je čitava zbrka u kojoj se ne zna ko pije a ko plaća, krivicu prebacuju jedni na druge, prave smicalice i podvale a stanari plaćaju i treba još i da ćute jer ćeš ih ti kao dežurni 24h na ovom forumu momentalno napasti ako dokumentovano iznesu svoje nezadovoljstvo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464886#p464886:mt47mct6 je napisao(la):
bokili84 » 11 Jul 2017 17:30[/url]":mt47mct6]A ti se ponašaš kao da dobijaš debeo procenat od pojedinih firmi koje rade održavanje što i nije daleko od istine! Čuj ovo, daješ 2500 dinara mesečno i želiš da imas uslove kao u hotelu!! Kakav je bre to odgovor?? Nije te sramota da tako nešto napišeš? Redovno izmirujem svoje obaveze ma koliko one iznosile i imam prava da se žalim ako za svoj novac nisam dobio ono što mi pripada a to je u ovom slučaju održavanje prostora u i oko zgrade! Još nisam video tvoj komentar da si podržao nekog od stanara koji je kritikovao firmu koja te plaća! Kakve veze ima puknuta cev kod maslačka kada su travnjaci na skoro svim mestima u naselju katastrofalni? Ja ti još jednom napominjem da mene ne zanima kao stanara koja firma koji deo održava već skrećem pažnju da je održavanje palo na najniže grane od osnivanja naselja i ovo nije samo moje mišljenje! Umesto da je napravljen tender i izabrana jedna firma koja će da održava čitavo naselje napravljena je čitava zbrka u kojoj se ne zna ko pije a ko plaća, krivicu prebacuju jedni na druge, prave smicalice i podvale a stanari plaćaju i treba još i da ćute jer ćeš ih ti kao dežurni 24h na ovom forumu momentalno napasti ako dokumentovano iznesu svoje nezadovoljstvo...

Pa samo se ti zali to je uvek dobro za sve.

Ja zelim da ti pomognem da tvoja zalopojka ima nekog efekta pa te upucujem na pravo mesto a to je stambena zajednica i njen upravnik. Slanje slika po ovom forumu je gubljenje vremena za posao koji si namerio da uradis. Ujedno ces nauciti sta je cije i kako se sta odrzava pa cemo moci od tebe da cujemo nesto korisno.

Takodje ti zelim mnogo srese sa raspisivanjem peticije koju si pomenuo. Nisam ironican. Sve sto moze da raspali interesovanje stanara je dobro doslo. Nevolja je sto su te tvoje price jalove jer nikada neces uraditi nista sem ovoga sto vidimo ovde.

Inace svako naselje i svaka zgrada propada svaki dan i to je cinjenica. Svi starimo, i nemoguce je ocekivati da naselje izgleda bolje danas kada se placa cca 30centi po m2 nego kada se placalo 35 a svi sistemi su bili pod grancijom i potpuno novi. To su logicke stvari i glupo je da o tome diskutujemo.

Sto se tice firmi koje me placaju molim te da budes malo precizniji. Ko me placa i za sta tacno?
 
Kakve veze sada ima starost zgrade sa korovom koji raste uz banderu koja se nalazi na 20m od ulaza u zgradu??? Zgrade stare po pola veka ispred svog ulaza imaju cistu ulicu, travu koja raste a ne ovu pustaru koja je kod nas! Sto se tice placanja koje si sramno naveo u prvom danasnjem postu, pa ne odrzava se prostor oko zgrade od mojih 2500dinara mesecno vec od sume koja je daleko, daleko veca i iznosi prosecno po stanu oko 23e pa pomnozi sa 70 stanova u uluzu pa x12 meseci i to ti izadje preko 19000e na godisnjem novou od samo jednog ulaza! Naselje ima, koliko znam, 28 ulaza pa ti mnozi a gde su garazna mesta? A gde su lokali koji placaju daleko skuplje odrzavanje od privatnih stanova? Na godisnjem nivou to je ogromna cifra a ti navodis mojih 2500din po mesecu? I za ovoliku sumu nisu u stanju da ociste korov uz zgradu? Zamisli da te pitam jos i zasto nisu obelezeni pesacki prelazi i linije po kolovozu? Odmah ces da mi kazes da firme za odrzavanje nisu u nadleznosti... ok, recimo da se slazem ali zasto je problem da ljudi koji imaju sasvim pristojnu zaradu od nas ne naprave par fotografija i proslede nadleznim drzavnim institucijama koje su zaduzene da odrzavaju putnu infrastrukturu kako bi problem resili? Zar na taj nacin ne bi kod nas koji placamo odrzavanje dobili ogromnu podrsku i zadovoljstvo? Daj molim te, sve se moze kada se hoce...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464907#p464907:ocjtaj26 je napisao(la):
bokili84 » 11 Jul 2017 19:41[/url]":ocjtaj26]Kakve veze sada ima starost zgrade sa korovom koji raste uz banderu koja se nalazi na 20m od ulaza u zgradu??? Zgrade stare po pola veka ispred svog ulaza imaju cistu ulicu, travu koja raste a ne ovu pustaru koja je kod nas! Sto se tice placanja koje si sramno naveo u prvom danasnjem postu, pa ne odrzava se prostor oko zgrade od mojih 2500dinara mesecno vec od sume koja je daleko, daleko veca i iznosi prosecno po stanu oko 23e pa pomnozi sa 70 stanova u uluzu pa x12 meseci i to ti izadje preko 19000e na godisnjem novou od samo jednog ulaza! Naselje ima, koliko znam, 28 ulaza pa ti mnozi a gde su garazna mesta? A gde su lokali koji placaju daleko skuplje odrzavanje od privatnih stanova? Na godisnjem nivou to je ogromna cifra a ti navodis mojih 2500din po mesecu? I za ovoliku sumu nisu u stanju da ociste korov uz zgradu? Zamisli da te pitam jos i zasto nisu obelezeni pesacki prelazi i linije po kolovozu? Odmah ces da mi kazes da firme za odrzavanje nisu u nadleznosti... ok, recimo da se slazem ali zasto je problem da ljudi koji imaju sasvim pristojnu zaradu od nas ne naprave par fotografija i proslede nadleznim drzavnim institucijama koje su zaduzene da odrzavaju putnu infrastrukturu kako bi problem resili? Zar na taj nacin ne bi kod nas koji placamo odrzavanje dobili ogromnu podrsku i zadovoljstvo? Daj molim te, sve se moze kada se hoce...

Nista od toga sto ni napisao nema veze sa zvotom. Bas nista.
http://www.suncokret.org/2016/06/trosko ... ncokret_b/

Mesecno se za zelenilo izdvaja 108 evra po ulazu. (samo oni koji funksinisu u skladu sa spoarauzmom na parceli) kod Ff to niko ne zna.
Drugim recima ti placas mesecno oko 1,5 evra za to zelenilo. Sto je bedno.

Drugo, povrsine koje si slikao NE PRIPADAJU NASELJU. Aman zaman vise. Sve te povrsine su DRZAVNE i mi po zakonima ove zemlje ne smemo da ih odrzavamo. To sto mi to radimo to je zato sto stanari to zele a drzava se pravi blesava. ALi to je moguce samo ako svi placaju u skladu sa nekim dogovorom. Tog dogvora poslednjih GODINU DANA NIJE BILO JER JE FIRST FACILITY OPSTRUIRAO citav proces. I sta ti sad tacno hoces?

I odakle nam pare za to?
cca 20k evra koliko iznasi prosecan budzet zgrade za odrzavanje ne ide za zelenilo. zapravo zelenilo je tu zanemarljiv trosak.

Sto se tice ovog hinta za obelezavanje saobracajnica, bas ti hvala sto si se setio. Probaj da animiras neku od drzavnih firmi ili ustanova za bilo sta. Od sekretarijata za saobracaj, preko inspekcije za sta god hoces do tuzilastva i suda pa ces da vidis kako ide. Ja sam ih obisao sve za koje nisi ni cuo da postoje i mogu ti reci da je to jedan za*** posao.
 
Pinokio, ta povrsina je i pre nekoliko godina bila drzavna pa se odrzavala... ne znam zasto jednostavno neces da prihvatis neke stvari. Sto se tice poslednjeg pasusa,pokusacu i ja da kontaktiram sekretarijat za saobracaj pa cu izneti ovde sve sta su mi odgovorili.... nije u redu da oko vrtica nema obelezenog pesackog prelaza!
 
Obelezene su sve zgrade na parcelama 2,3 i 4 sa novim redizajniranim oznakama.

Kuriozitet je da ce cena zamene po zgradi da iznosi manje od 18.000 dinara (uracunat i rad dizajnera) dok je First Facility i dalje na parcelama 5 i 6 za isti posao trazi 69.000 dinara za ponovono stampanje starog znaka.
 
Da li je neko imao problem sa vodokotlicem u kupatilu, (pretpostavljam da su isti u svim jednosobnim stanovima u Belvilu, u pitanju je idealstandard proizvodjac, monoblok), nisam uspeo da nadjem rezervne delove u Beogradu?
 
Ja bih samo da kritikujem to što nisu sve zgrade sa novim znacima, već samo neke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473302#p473302:2lsr9m9n je napisao(la):
skj » 24 Aug 2017 14:03[/url]":2lsr9m9n]Ja bih samo da kritikujem to što nisu sve zgrade sa novim znacima, već samo neke.

Svih 14 zgrada koje je napustio First Facility (ili su od tamo izbaceni) imaju nove znakove.

Uzgred sada je ta internacionalna kompanija napustila prostorije u Savogradu tako da im je centar operacija u srbiji jednom stanu i jednom malom lokalu u zgradi zumbul.

Uzgred nisam shvatio koga kritikujes? Ove sto su stavili nove znakove ili ove druge sto nisu uradili nista?
 
Neke skupštine stanara koje sarađuju sa FF takođe imaju nove znakove na fasadi ali ne sve.
 
ima li vaša zgrada jurija gagarina 14lj upravnika i da li ste se registrovali ili to još ne može. Vidim da zgrada 14 nj ima upravnika i dobila je rešenje o registraciji. Kako to ide.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473569#p473569:2gje5k1s je napisao(la):
hobotnica » 25 Aug 2017 16:01[/url]":2gje5k1s]ima li vaša zgrada jurija gagarina 14lj upravnika i da li ste se registrovali ili to još ne može. Vidim da zgrada 14 nj ima upravnika i dobila je rešenje o registraciji. Kako to ide.

Mi jos uvek nemamo upravnika. Registar za upis stambenih zajednica je otvoren pre mesec dana. Od tada su se registrovale dve zajednice, djurjdevak a i iris a kao i njihovi upravnici.

Moj plan je da taj posao obavimo tokom meseca septembra.

Registracija je vrlo jednostavna, skupstina donese odluku o izboru upravnika kao i registraciji stambene zajednice u rigistru u slobodnoj formi ili da bi izbegli nedoumice kako to treba da se sroci uzme se primer odluka u opstini.

Za obe odluke treba da glasa 50% clanova zajednice (ako je profesionalni upravnik onda za njega 2/3) i potpisane saglasnosti uz brojeve licneih karata onih koji su ih potpisali, odluku, odnesete u opstinu i predate zahtev.

za sedam dana imate resenje o upisu i zavedenog upravnika.
 
A hoćete li vi birati upravnika između svojih redova, čoveka iz zgrade ili profesionalnog jer za tog profesionalnog još nema registracacije. I da li vi birate upravnika za ulaz 14 lj mada u katastru ne postoji to slovo . Ako ste vi na katastarskoj parceli 6751 vaša zgrada ima ulaze N, NJ i W i O i da li je W ustvari LJ i šta su to ulazi A i B koje katastar ne prepoznaje. Naravno treba da uzmete u obzir da u glasanju za izbor upravnika vaše stambeno poslovne zgrade mogu da učestvuju samo vlasnici posebnih delova ( stanova i svih poslovnih prostora i od njih pravite većinum ali ne i vlasnici garaža). Vidim da je ulaz NJ izabrao upravnika i registrovao stambenu zajednicu. Inače mnogo pohvala za lep , sadržajan i pregledan sajt stambene zajednice Suncokret.
Pogledala sam kako izgledaju ti obrasci za registraciju na portalu opštine pa zato moja pitanja
http://novibeograd.rs/%d0%b5-%d1%83%d0% ... i-stamben/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473694#p473694:1ny3yqbf je napisao(la):
hobotnica » 26 Aug 2017 06:42[/url]":1ny3yqbf]A hoćete li vi birati upravnika između svojih redova, čoveka iz zgrade ili profesionalnog jer za tog profesionalnog još nema registracacije. I da li vi birate upravnika za ulaz 14 lj mada u katastru ne postoji to slovo . Ako ste vi na katastarskoj parceli 6751 vaša zgrada ima ulaze N, NJ i W i O i da li je W ustvari LJ i šta su to ulazi A i B koje katastar ne prepoznaje. Naravno treba da uzmete u obzir da u glasanju za izbor upravnika vaše stambeno poslovne zgrade mogu da učestvuju samo vlasnici posebnih delova ( stanova i svih poslovnih prostora i od njih pravite većinum ali ne i vlasnici garaža). Vidim da je ulaz NJ izabrao upravnika i registrovao stambenu zajednicu. Inače mnogo pohvala za lep , sadržajan i pregledan sajt stambene zajednice Suncokret.
Pogledala sam kako izgledaju ti obrasci za registraciju na portalu opštine pa zato moja pitanja
http://novibeograd.rs/%d0%b5-%d1%83%d0% ... i-stamben/

Pre svega hvala za pohvale! Nadam se da ce sve zgrade na parcela 2,3 i 4 dobiti zajednicki portal do kraja godine. Ja verujem da je to veoma vazno. Nase komsije moraju biti informisani o svemu sto se tice njihove imovine. Paradokslano je da je lakse pratiti stanje u kom se nalazi vas mobilni telefon, kako ga opraviti i gde, nego sta se desava u zgradi u kojoj imate imovinu u vrednosti od 100 ili 200k evra.

Mi cemo svakoko birati nekoga od stanara kao upravnika. Profesionalni upravnik dolazi u obzir samo ako je i on stanar u zgradi ili u naselju. Sto se mene tice bilo ko van naselja - ne dolazi u obzir.
Sto se katastra tice, oni su potpuni kreteni sa svojim oznakama u registru. Naime, oni su nekada, pre deset godina koristili YUSCII kodni raspored za crilicu i u tom kodnom rasporedu (razvijen za opretativni sistem DOS, ako se iko seca toga) na mestima na tastaturi Q i W su se krila slova LJ i NJ, tako da je zgrada suncokret, lamela B, dobila adresu Jurija Gagarina 14Q, i to je adresa koja se nalazi u mojoj licnoj karti iako je prava adresa 14LJ. ja cak imam i papir na kom policija tvrdi da je su to iste adrese (ako neko bude pitao). Ludilo.

Naravno da znamo ko ima pravo glasa u izboru upravnika, to su prema zakonu, svi vlasnici zasebnih delova zgrade, osim vlasnika garaznih boksova posto su oni predstavljeni kroz vlasnistvo stanara u zgradi, odnosno ako nisu u zgradi onda oni glasaju oko pitanja koja se iskljucivo odnose na pitanja iz domena garaze. Dakle, ne o pitanju izbor upravnika. Ukratno o tom pitanju glasaju svi vlasnici (ili zakupci) stanova i lokala, koji cine kvorum u skladu sa zakonskim normama. Kod nas je on danas 55 (mesto 84).

Vlasnici garaznih mesta nisu clanovi stemebene zajednice stoga nemaju ni pravo glasa o bilo cemu pa ni o upravniku zgrade.
 
jedna od zgrada , mislim da se radi o YUBC centru gde su isto stambeno poslovne zgrade imaju problema baš zbog tih podataka iz katastra prilikom registracije i ko sve može da bira upravnika i šta su im funkcionalne celine pa mi je to palo na pamet kada videh vaše podatke u katastru.
Puno pozdrava i sve najbolje. Ovako transparentno bi trebale da rade sve stambene zgrade. I dunavske terase imaju lep i ažuran portal.
 
Uzgred sada je ta internacionalna kompanija napustila prostorije u Savogradu tako da im je centar operacija u srbiji jednom stanu i jednom malom lokalu u zgradi zumbul.

First Fasiliti je i dalje u Savogradu ali se sele na sprat iznad,jer je ceo sprat na kom su bili uzela druga firma.Morao sam ovo da napišem čisto da bi forumaši videli kakvim se poluinformacijama iliti lažima služiš.Ako je ovo način na koji ti vodiš kampanju protiv njih,više ti ništa ne treba verovati i najviše govoriš o sebi.Imao sam puno poštovanja prema onome što radiš ali ovo je zapanjujuće.Cela tvoja priča je zapravo usmerena na štetu FF a ne za dobro stanara.Još ako je tačna informacija da si poslao inspekciju kada se postavljalo igralište na trkačkoj stazi,onda stvarno nemam više ništa pozitivno da kažem o tebi.Sve si sam rekao.Toliko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474460#p474460:2ykt0d34 je napisao(la):
L.A.L.A. » 29 Aug 2017 15:20[/url]":2ykt0d34]
Uzgred sada je ta internacionalna kompanija napustila prostorije u Savogradu tako da im je centar operacija u srbiji jednom stanu i jednom malom lokalu u zgradi zumbul.

First Fasiliti je i dalje u Savogradu ali se sele na sprat iznad,jer je ceo sprat na kom su bili uzela druga firma.Morao sam ovo da napišem čisto da bi forumaši videli kakvim se poluinformacijama iliti lažima služiš.Ako je ovo način na koji ti vodiš kampanju protiv njih,više ti ništa ne treba verovati i najviše govoriš o sebi.Imao sam puno poštovanja prema onome što radiš ali ovo je zapanjujuće.Cela tvoja priča je zapravo usmerena na štetu FF a ne za dobro stanara.Još ako je tačna informacija da si poslao inspekciju kada se postavljalo igralište na trkačkoj stazi,onda stvarno nemam više ništa pozitivno da kažem o tebi.Sve si sam rekao.Toliko.

Ovo za igraliste nIje tacno. Ne znam nista o igralistu, inspekcijama niti sta vi tamo radite sem onoga sta se vidi kada peske prodjem. Iskreno i ne zanima me.

Inace, LALA tesko ti je udovoljiti. Mnogo si su ti visoki standardi. Posle svega sto se desilo u mojoj zgradi pa i na parcelama 2,3 i 4 (ukupno 14 zgrada) u cemu sem na ovaj ili onaj nacin vrlo aktivno ucestvovao, informacija o tome da li se FF preselio na sprat iznad ili ispod u savogradu, me je postavila na tvojku crnu listu. Uzgred sami su napustili prostoru u kom su bili jer nemaju novca da ga izdrzavaju.

Sta da ti kazem, izvini, nisam ti dorastao. Nekoga moram da izneverim, zar ne?
 
Postovani koji zive u Belvilu, zanima me kakva su vasa iskustva i da li ste zadovoljni kupovinom, odnosno, da li imate nekih problema u smislu kvaliteta gradnje, zvucne i toplotne izolacije, insekata, kanalizacije, cistoce okoline, cele zajednice u globalu?
 
Vrh