Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

...да ми је до фамозних лајкова/плусева/похвала могла сам их имати дупло....
Mani to...
kada se ,,menjao,, ovaj forum svima nama su plusici a godinama sakupljani ..... bili vraceni na NULU .... :lool:
ma ko još to broji... mani to... ajd da brojimo bebirone :D
 
@Ksenija poštovana gospođo, nije mi bila namera da Vas uvredim, niti su moji komentari bili upućeni Vama. Komentari su bili uglavnom upućeni nekim drugim članovima i njihovim stavovoima. Takođe ne opravdavam neprimereno ponašanje drugih članova prema Vama i vašim istomišljenicima.

Komentari mi jesu kratki, i ne pozivam se na grafikone i istraživanja, niti sam previše upućen u temu (a postavljam komentar, ironično, zar ne). Moji komentari se uglavnom odnose na tuđe (po mom mišljenju ekstremne) stavove, i pisani su kroz prizmu mojih pogleda na svet.

Demografija i statistika su jedno, a pogled na svet i životna filozofija su drugo.

Oprostite na utrošenom vremenu :sesir:
 
Ako ideš kolima ka provaliji, zar nije potrebno "ekstremno" skretanje da ne bi propao? Ako ovakav sistem uništava demografiju, zar nije potreban ekstreman zaokret? Ti tapšeš po ramenu vozača koji juri pravo ka provaliji, a onoga što hoće sa skrene nazivaš ektremnim. Sistem koji podržavaš ne daje rezultate. Promeni pogled na svet.
 
Mi, manjina protiv većine :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K2cVSvyJctc[/youtube]
 
Ako ovakav sistem uništava demografiju, zar nije potreban ekstreman zaokret?
Ko je tebe slagao da postoji problem sa demografijom?
http://www.worldometers.info/world-population/


Sistem za koji se ti zalažeš u kome će svi da imaju čopor dece, neminovno vodi u propast kroz zagađivanje životne sredine i uništavanje svih mogućih šuma, parkova i opšte svih zelenih površina koje će morati biti betonirane kako bi svi živeli jedni drugima na glavi u ogromnim soliterčinama.

Uostalom, šta bilo koga zabole ona stvar da li neko hoće ili neće da ima decu? Deca se imaju sebe radi, a ne radi opstanka nacije, države, rase ili šta se već sve lupetalo ovde na temi. Šta vas sve kolektivno boli uvo? Kad nađete sebi partnera lepo sebi, vi se lepo dogovarate da li hoćete jedno, dvoje ili čopor dece. To je sloboda pojedinca. Možete i u ciganmali da živite, ako je to vaš izbor. Ali poštujte tuđu slobodu i ostavite nas ostale da sami odlučujemo da li hoćemo ili nećemo da imamo decu, a ne da stalno solite pamet i morališete nešto.
 
Nije njih briga za prenaseljenost planete, niti imaju osecaj za bilo sta sto je van granica drzave kojoj pripadaju. To ce biti ono sto ce unistiti ljudsku rasu - svi ce gledati samo sebe do samounistenja. Dok ce, u isto vreme, kriviti ljude koji nemaju decu da su sebicni i samozivi.

Zanimljivo je da oni koji su za to da srpkinje radjaju sto vise, u isto vreme zele da albanke i romkinje radjaju sto manje :laugh:
Ako su za neke univerzalne principe (svako treba da ima decu, sto ranije, sto vise, protiv abortusa...) onda to treba da vazi i za druge nacije, ne samo za sopstvenu.
 
Dejane, stavio si sliku koja meša babe i žabe, stavi sliku gde se vidi rast/pad NAŠE evropske, belačke populacije u svetu, šta mene zabole za nekakvu takozvanu "svetsku populaciju"? Između te dve stvari, za mene postoji postoji ogromna razlika i granica. Kako ti lepo reče - "sloboda pojedinca". E pa MOJA sloboda je da postavim GDE je za mene ta granica. Ako nema granice, možeš što se mene tiče slobodno staviti i sliku rasta/pada populacije svih živih bića na planeti, čisto da ne pravio diskriminaciju. Tako da, prema mom "pogledu na svet", kako to reče Profa, populacija naših ljudi opada. A što se mene tiče ti vidi tako human, da smanjiš tu tuđu populaciju, da ne zagađuju i ostalo što si naveo, samo ne znam kako ćeš to da izvedeš, da im smanjiš broj, a da ti ruke ostanu čiste?
 
zemljani briljira. on sam po sebi je na neki nacin i dokaz ispravnosti njegovog "pogleda na svet". bela rasa je superiorna u odnosu na druge ali i u okviru nje postoje razlike u kvalitetu. kako na zalost zemljani nije belac arijevskog kova nego sloven, pa jos juzni, pa jos srbin. definitivno je bolji od tamo nekih garavih ili kosookih ali na zalost, daleko blizi njima nego creme de la creme ekipi
 
Ludilo mozga se ponavlja iznova i iznova: ako kažem da više volim moju majku koja me je rodila nego neku koja je tamo u Nigeriji rodila crnca - to je rasizam? Ako volim svoj rod: dete, brata sestru, familiju, i u rezultanti narod - ja sam diskriminator jer pravim razliku u ljubavi između svoga i tuđinca? Prosto je neverovatno, ovo su fundamentalne stvari u celom živom svetu, od kada je sveta i veka, a moram da ih dokazujem "modernom","učenom" čoveku 21-og veka...
Ako pričaš o Arjevcima (a ne znam zašto :? ), moraš znati da oni genetski zaista potiču od onoga što danas zovemo "Sloveni", tj istočnI Evropljani jer imaju istu Y-haplogrupu R1a (vidi genetsku vezu na donjoj slici br.2) a neće biti da su svetli Arijevci iz Indije došli u Rusiju već obratno, što dokazuju i Indijske Vede i arheološka nalazišta gde je arijevska kultura zamenila staru Dravidansku u dolini Inda. U Indiju su došli preko Avganistana iz današnje Rusije. Otuda su doneli i jezik koji su nametnuli u Indiji (otuda naziv "Indo" u grupi "Indo-evropskih jezika") kao i kulturu i religiju. Ali Arijevci su samo jedan narod od te velike migracije "R" svetlih ljudi (dole slika br. 1). Na istoku su stigli i živeli u centralnoj Kini (Toč-arijevci), na zapadu sve do Francuske (Kelti), na jugu sve do Grčke (postmikenaska i postminojksa Grčka), Irana (reč Iran znači Arijan) i Indije. I naravno odatle kasnije u osvajanjima: Španija, Italija, Sever Afrike (Grci, Rimljani, Vandali, Vizantija...), Amerika (Španci, Englezi u početku), Australija (Englezi), Afrika (U 19. veku: Englezi, Francuzi, Holanđani, Španci, Nemci...). Slika 1 pokazuje tu masovnu staru migraciju svetlih ljudi "R" koji su po svetu raširili "Indo-evropski jezik" i politeističke predhrišćanske religije, a slika br 2 pokazuje mapu R1a "istočnoevropskih" ljudi gde možete videti ogromne procente tih gena u Indiji, Iranu, Avganistanu, Tadžiksitanu, kao ostatke Arijevske migracije.
Srbi imaju i tu istočnoevropsku grupu R1a kao i zapadnoevropsku R1b ali je najmasovnija starosedelačka "I2".
 
Ове плусеве дефинитивно треба укинути.јер онда људима попут profa_chb, Пантограф и сличнима , неће бити занимљиво да тролују.
Интересантно како ове либерале, као не занима ова тема а нон стоп висе на овој теми, и лупају једном другом лајкове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473744#p473744:ukyzw42m je napisao(la):
11030 » Sub Avg 26, 2017 3:30 pm[/url]":ukyzw42m]Ksenija, sta je tvoj doprinos forumu, osim sto slikas Beteks i drvece po Pozeskoj? Od kad si se pridruzila samo trolujes.

Ок, прелазим на Прашку. Може?
750862024.gif

А допринос... па није да га нема. Види само колико си плусева побрала само зато што си била против а да ни сама не знаш због чега и при том ниси испоставила ни један ваљани разлог. Радуј се!!!

@profa_chb
Захваљујем на одговору.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473870#p473870:ukyzw42m je napisao(la):
Drakche » Ned Avg 27, 2017 7:32 am[/url]":ukyzw42m]Nije njih briga za prenaseljenost planete, niti imaju osecaj za bilo sta sto je van granica drzave kojoj pripadaju. To ce biti ono sto ce unistiti ljudsku rasu - svi ce gledati samo sebe do samounistenja. Dok ce, u isto vreme, kriviti ljude koji nemaju decu da su sebicni i samozivi.

Zanimljivo je da oni koji su za to da srpkinje radjaju sto vise, u isto vreme zele da albanke i romkinje radjaju sto manje :laugh:
Ako su za neke univerzalne principe (svako treba da ima decu, sto ranije, sto vise, protiv abortusa...) onda to treba da vazi i za druge nacije, ne samo za sopstvenu.

@Drakche,
Веровала сам да ћеш разумет али ниси, макар се мени тако чини.
Не баратам цифрама или је то тек слабо, али овде се показало да су цифре једноставно неопходне.

Али зато:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473963#p473963:ukyzw42m je napisao(la):
razgradjevinar » Ned Avg 27, 2017 3:32 pm[/url]":ukyzw42m]zemljani briljira (...)
Апсолутно, господине razgradjevinar. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473982#p473982:1y22dfub je napisao(la):
Авалон » 27 Aug 2017 04:01 pm[/url]":1y22dfub]Ове плусеве дефинитивно треба укинути.јер онда људима попут profa_chb, Пантограф и сличнима , неће бити занимљиво да тролују.
Интересантно како ове либерале, као не занима ова тема а нон стоп висе на овој теми, и лупају једном другом лајкове.

Е мој Авалоне, кад "либерал" постане псовка, то значи да опет следе "добра, стара времена": Немачка 1930-их, Балкан 1990-их, Блиски исток после Шестодневног рата итд.

Али, морам те разочарати: у овом случају - кад Србин почне да труби о аријевској раси и сл. - ја престајем да будем либерал. Мислим да су нпр. комунисти умели са таквима боље да се "разјасне" од пристојних грађанских друштава.

Кад мало размислим, добро сам познавао тројицу Београђана који су се ложили на та наци говна: један је Словенац (сад је судски извршитељ, уклапа се); други је касније оженио мулаткињу из Централне Америке; трећи је одушевљено послао поздравни имејл швапској сабраћи - одговорили су му, разуме се: "Умри, Словенска свињо".

А, што се фертилитета тиче, то је лако: више секса, мање гордости и саможивости и чекања принца на белом коњу, плус цинк у таблетама, јер је његов недостатак у нашем земљишту међу главним разлозима слабих спермограма у мужјака србијанских (то ми рек`о један чика доктор - касније умало да постане председник САНУ - и ја онда за кратко време иницирах двоје деце). Ето једног корисног савета од мене: стара држава је форсирала бром на регрутацији, да се не открије ко је хомосексуалац, а ова треба да форсира цинк.
 
Пантограф
Зар ниси рекао да нећеш да се излажеш сајму мрачњаштва и затучењаштва?
Бити либерал је зло пре свега по себе,а онда по целу околину.
Ви либерали видите само крајњи резултат,појаву тог новог Хитлера.Али кога је створио и због чега се појавио,то наравно не видите.
Никад не признајете своје грешке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474001#p474001:3nif3wqt je napisao(la):
Пантограф » Ned Avg 27, 2017 6:39 pm[/url]":3nif3wqt]Е мој Авалоне, кад "либерал" постане псовка, то значи да опет следе "добра, стара времена": Немачка 1930-их, Балкан 1990-их, Блиски исток после Шестодневног рата итд.

Али, морам те разочарати: у овом случају - кад Србин почне да труби о аријевској раси и сл. - ја престајем да будем либерал. Мислим да су нпр. комунисти умели са таквима боље да се "разјасне" од пристојних грађанских друштава.

Кад мало размислим, добро сам познавао тројицу Београђана који су се ложили на та наци говна: један је Словенац (сад је судски извршитељ, уклапа се); други је касније оженио мулаткињу из Централне Америке; трећи је одушевљено послао поздравни имејл швапској сабраћи - одговорили су му, разуме се: "Умри, Словенска свињо".

А, што се фертилитета тиче, то је лако: више секса, мање гордости и саможивости и чекања принца на белом коњу, плус цинк у таблетама, јер је његов недостатак у нашем земљишту међу главним разлозима слабих спермограма у мужјака србијанских (то ми рек`о један чика доктор - касније умало да постане председник САНУ - и ја онда за кратко време иницирах двоје деце). Ето једног корисног савета од мене: стара држава је форсирала бром на регрутацији, да се не открије ко је хомосексуалац, а ова треба да форсира цинк.

tumblr_m9ii0q_GTPF1qbujox.gif
tumblr_m9ii0q_GTPF1qbujox.gif
tumblr_m9ii0q_GTPF1qbujox.gif
tumblr_m9ii0q_GTPF1qbujox.gif
tumblr_m9ii0q_GTPF1qbujox.gif


Хтедод да напишем нешто више, смислено али остах нема након ових речи.
Свакакао, живот је пред нама, огласићу се чим утихне одушевљење.
 
@Авалон

Ево, док на Рајку одмарају Канга и Тавамба, да ти одговорим: поменутог фирера самопрокламованог Хиљадугодишњег рајха је створило управо мрачњаштво и затучењаштво у већем делу Европе, диктирано историјским околностима попут деловања конзервативне Римокатоличке цркве, реакционарног швапског национализма, иредентистичких тежњи за обновом Римског царства, колонијализма и идеологија надмоћности европског човека, изразито конзервативног деловања војних, медијских, академских итд. елита, које су све заједно и удруженим снагама Европу 20. века претвориле у свеопште срање.

Либерали? Они нису за то одговорни, њих је било критично мало, као и данас у Србији. Један од најистакнутијих либералних мислилаца, Ортега и Гасет, још на почетку 20. века је упозорио шта ће да се деси, и у његовој Шпанији и шире. И десило се, нису га слушали ни попови, ни топови, а богме ни лопови.

А, да бих следећег пута одговорио на твој мејл, кад напишеш мисао попут "Бити либерал је зло пре свега по себе,а онда по целу околину", молим те да је образложиш. Или у вашем конзервтивном свету владају догме које се не доказују?


@Ksenija

Хвала!
 
Нема на чему Пантограф, моји дланови су увек спремни да бриде.
1380648362.gif
 
Бити десничар није ствар избора,већ здравог разума.
Што се тиче "Бити либерал је зло пре свега по себе, а онда по целу околину",
Та реченица управо описује вас.За вас су десничари и фашисти једно те исто,ја мислим да веома мало те две групације имају заједничко.
Више мислим да имају заједничко са вама, јер сте и једни и други екстремни у својим ставовима.Фашисти мисле да су сви који не изгледају као они, да су нижа раса од њих и да не заслужују иста права, док су либерали супротно, они пуштају све који не изгледају као они у инат фашистима.Фашисти то трпе док су им пуни новчаници,али чим новчаници буду празни, онда траже дежурног кривца.То ће бити муслиман,црнац,хиндус које сте ви примили.Такво је човек биће, увек ће кривити друге људе са своје грешке, такви су једноставно већина људи.
Ја не желим да моја деца због грешака либерала у будућности испаштају.
Зато сам рекао да је "Бити либерал је зло пре свега по себе, а онда по целу околину" ви сте одговорни за то зло подједнако као и фашисти.
 
Не, за мене нису исто фашиста и десничар, не знам о чему пишеш. А не знаш ни ти.
 
Ja bih zamolio neistomišljenike da umesto gorepomenutih reči: nacizam, rasizam, fašizam i sl, pokušaju da nađu tome odgovarajuću reč iz našeg jezika. S obzirom na etimiologiju tih reči, mislim da bi najpribližnija srpska reč za to bila - rodoljub, tj onaj koji voli svoj rod, naciju, grupu, narod. Zašto ne korisite srpske reči? Mi Srbi zaista nemamo nikakve veze sa pomenutim pokretima po Evropi jer mi nismo bili ni Nemci ni Talijani, ni Englezi čije su to reči i društveni pokreti.
Ali ono što bi bilo adekvatno za poređenje jeste na primer Karađorđeva borba protiv Turaka kao i posle toga čišćenje njihog stanovništva iz Srbije. Dakle, Karađorđe i Kraljević Marko bi, kako to Nele Karajlić genijalno pretoči u umetnost, danas bili rasisti, ksenofobi, nacisti i slično. A na kraju te odlične epizode Kraljević Marko koji je po drugi put došao u Srbiju i koga hapse zbog zločina nad Musom Kesedžijom na rasnoj, verskoj i nacionalnoj osnovi, kada se na kraju probudi nazad u svom vremenu kaže: "Sanjao sam grozan san. Sanjao sam neke čudne Srbe - govore srpski, a misle turski!" Ko da je na neke ovde mislio :) https://www.youtube.com/watch?v=OG0QrDgIy7A
 
Пантограф
Ја мислим да сам сасвим јасно упутио критику на рачун мултикултурализма, и шта она доводи на крају.А то је рат.То што ви не схватате то је ваш проблем.
 
..."Sanjao sam grozan san. Sanjao sam neke čudne Srbe - govore srpski, a misle turski!"...
izmenili nam pismo da ne moze se procitati sta su nam preci u amanet ostavili
uništili i izmenili materijalne i dr.istoriske fizicke dokaze
poturaju nam druge tudje vrednosti kao naše
a sad i demografski i genetski nas krune i ukrštaju

baš se nameračili da nas nestane ... :(
 
boca-ica
Ево га још један сакупљач лајкова,браво испао си фаца.Могао си да убациш патријота,то ти доноси још три лајка.
 
Авалон
Imas moju saglasnost da ti Igor prebaci sa mog ,,nikaka,, sve postojece plusice
vaznije bi bilo da se zamisliš sta je napisano u tih mojiih par redaka.... a mnogp cemu naginjem kosmopolitizmu al ne bitno...
pa da ti pomognem iduci redak po redak sa argumentićićima

Proslavljena čopava prodana proaustrougarska duša nam ,,unapredi,, pismo
da sada ti od svog čukundede ,,zapis,,, ne mozes pročitati, dok to Kinez, Grk i mnogi dr.i danas mogu bez problema da čine
pa i ne mozes saznati šta i kako je bilo nego kako ti dr. kazu

Raznim dizanjem u vazduh , kradjama i dr. rabotama vezanih za kulturno istoriskih i dr. spomenika izbijaju iz ruke materijalne dokaze

Bezbroj primera poturane tudje vrednosti kao naše..... a najednostavniji je decenisko forsirano guranje arabijanskog melosa kao naše

Što se tiče raznoraznih ,,krunjenja,, naroda mnogo vec napisano na ovoj temi
a što se tiče ,,ukrštanja,, primerćić je sto češca pojava dovodjenja Arnautskih udavača
a uskoro ce Sirjke, Avganistanke i Pakistanke i u opticaj ... jbg žena je žena ....

al nema veze sto nisi prvo razmislio
vazno je da si pljuno po nekom .... samo napred ako misliš da je to tvoj pravi put
Živeo ti meni na BBu

:sesir:
 
Марко Краљевић је, иначе, умро ратујући за Турке, као њихов вазал.
 
Vrh