Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

Tjera ih doticni zvoni zove vristi ponasa se minio svih pravila
Vrsi neprijateljsko preuzimanje tj pokusava itditd
 
Ovo me mnogo podseća na situaciju "tera li neko narod da glasa za Vučića?".
 
Da Napred ima lepu zaleđinu u vlasti i da su očigledno postigli neophodne dogovore se vidi i u činjenici da je ponovo krenulo njihovo gradilište u 21 bloku (dogradnja sprata/spratova).
 
da li se ovako nešto planira za blok 26?

http://www.fenwickiribarren.com/en/proyecto/caleido.html

96_QuintaTorre01.jpg


96_QuintaTorre03.jpg


96_QuintaTorre05.jpg


https://es.wikipedia.org/wiki/Cuatro_Torres_Business_Area

ovi će izgleda da rade projekat nacionalnog stadiona pa sam našao među njihovim projektima da su učestvovali u projektovanju 4 kule u madridu
 
za početak da raščiste ono šipražje. Ona crkva je sačuvaj bože na onom mestu. Ko da nije mogla neka savremena crkva da se izgradi. Ako se izgrade ovakva 4 solitera plus ove zgrade postojece ispred bice katastrofa

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Ma nesto me zeza prilikom postavljanja ovo je prikaz kubusa iz studije zavoda za urbanizam povodom 70tog rodjendana na kalisu na setalistu
 
Мени ово баш накарадно за блиску околину СИВа и Арене. Мора ту постојати нека симетрија и пространост, а не да набијају ово као лего коцке.
 
To su samo kubusi prosetajte pogledajte na izlozbi na savskoj terasi na kalisu ...
 
Ovi 'KUBUSI" SU AVETI SOC KOMUNIZMA. Naravno kad u projektu veka i na najjacem slobodnom prostoru u gradu u Savskom amfiteatru dobijamo 2x2 dvokrilne Ge ormare od zgrada ovo je samo logican nastavak popunjavanja slobodnog prostora.

Ovi kubusi su replika toplane na Novom Beogradu. Koliko god bilo smesno ozbiljno je da ozbiljnije nemoze biti jer neko svesno arhitektonski unazadjuje ovaj grad. To je toliko ocigledno da ih vise zabole sta ce ko da kaze.

Ono sto je castelblanko postavio je primer i vodilja sta treba da se izgradi na ovom prostoru medjutim neko je predvideo ovo sto se vidi na renderima. Sta vise reci.
 
Прегломазно и не претерано маштовито али са друге стране монументално, одмерено модернистички, у духу НБГ-а. Само да се и остатак блока не претвори у стамбењаке. Ако ништа друго, барем није јефтина арапаска архитектура наводног београда

blok26.png


blok.png


422ebc71397573-5bc46ea4e310a.jpg


bffbff.png


https://www.behance.net/gallery/7139757 ... 26-PARK-11

ПС: С обзиром шта се све гради и шта је у плану овај грађевински бум ће бити и последњи у Београду ако заоста не реорагнизују јавни превоз и не изграде метро. Већ сада су чак и на ободима НБГ-а колапси у шпицевима свакодневни.
 
Imam potvrdu iz EP-a da nije u pitanju finalno resenje vec jedno od resenja sa internog konkursa.
 
Zapravo... Ovo čudo "sa Betmenom" meni nije nimalo loše. Bez šale.
Što reče Delija, nije bog zna šta, ali se uklapa u okolinu.
 
Ja sam prijatno iznenadjen, meni se resenje svidja, bas uz razloga koje sam citirao ispod. Cak sta vise, bilo bi mi drago da je ovakva arhitektura u bnv za razloku od ...onoga
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578223#p578223:3pzsl2z2 je napisao(la):
Delija » 01 Nov 2018, 01:31[/url]":3pzsl2z2] монументално, одмерено модернистички, у духу НБГ-а. Само да се и остатак блока не претвори у стамбењаке. Ако ништа друго, барем није јефтина арапаска архитектура наводног београда

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578223#p578223:3pzsl2z2 je napisao(la):
Delija » 01 Nov 2018, 01:31[/url]":3pzsl2z2]
ПС: С обзиром шта се све гради и шта је у плану овај грађевински бум ће бити и последњи у Београду ако заоста не реорагнизују јавни превоз и не изграде метро. Већ сада су чак и на ободима НБГ-а колапси у шпицевима свакодневни.
Da apsolutno se slazem. Zbog trase metroa prve linije koja je isla od ustanicke do tvornicke je po ondasnjoj "zaklininoj" studiji u bloku 25 dozvoljena gradnja kula i toliko kvadrata. Ukoliko se nesto ne preduzme sa javnim saobracajem jos veci kolaps je neminovan.

P.s EP ima praksu ali i mogucnosti da organizuje interne konkurse. Njihova arh je podeljena na 5 arh.timova tj mini 5 biroa pa kad nemaju puno posla onda rade te interne konkurse.
 
Ono sto se meni odma u startu nesvidja je skracivanje one zgrade u sredini u bul. M. Pupina. Znaci da bude u nivou one 4 kule ili blizu kao sto je prvobitno predvidjeno.
 
Нажалост, мoжда је тотални саобраћајни колапс и једино решење да Београд икада добије метро.
 
Saobracajni kolaps preko mostova se moze resiti uvodjenjem avionske linije Surcin-Nis, pa od Nisa busevima, i obrnuto. Dok ne docekamo metro i mostove.
 
Vraća li se Besix na mesto zločina :dil:

Belgium's Besix eyes 200 mln euro projects in Serbia

BELGRADE (Serbia), December 14 (SeeNews) - Belgian construction group Besix has expressed readiness to finance and ensure bank guarantees for projects with a combined value of 200 million euro ($225.9 million) in Serbia, Serbian blue-chip civil engineering group Energoprojekt [BEL] said.

Energoprojekt and Besix signed a cooperation agreement to carry out projects under the "design, build and finance" model in Serbia, the Serbian company said in a filing with the Belgrade Stock Exchange earlier this week.

Besix, based in Brussels, operates in the construction of buildings, infrastructure, environmental projects and roads. The company is also active in the production of raw materials, facility management, real estate development and concessions.

Izvor: SEEnews

Evo i saopštenja Energoprojekta u PDF formatu.
 
Vrh