Šta je novo?

Parkovi

Приликом најава радова у Дворском врту, претходних година, били смо обавештени о томе шта ће све бити урађено. Требало је да све стазе буду поплочане каменом. Сада ни речи о томе. Да ли ће и овде ниже растиње бити избрисано, а стабла десеткована... тек пањеви се другог дана већ назиру...
 
"Dvorski vrt" je pretpostavljam pionirski park?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Деведесете, четрдесете, свако у складу са својим потребама може да изабере,време у коме ће да постоји баш као на пијаци.
 
Naši "smišljaju" ideje koje isključuju ljude na terenu (kamere, zaključavanje parka), a bez redovnih patrola ovakve stvari se trenutno ne mogu sprečiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480224#p480224:hcmtu38x je napisao(la):
astrodule » Pon Sep 25, 2017 6:01 pm[/url]":hcmtu38x]Naši "smišljaju" ideje koje isključuju ljude na terenu (kamere, zaključavanje parka), a bez redovnih patrola ovakve stvari se trenutno ne mogu sprečiti.
Nazalost je tako...a mogao vi da bude bas cool grad, da je suprotno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480556#p480556:74ync9aj je napisao(la):
astrodule » 26 Sep 2017 08:16 pm[/url]":74ync9aj]Je l' u Pionirskom samo menjaju asfalt ili i probijaju nove staze?

Drvo je posečeno jer je bilo bolesno?

Пошто нажалост не знам како изгледа пројекат по којем раде нисам сигуран да ли ће бити и нових стаза. За сада сам приметио да су обележили некакав велики круг као будући плато са клупама вероватно. Ја прижељкујем обнову свих стаза и уместо асфалта камен, али видећемо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480561#p480561:2wec115p je napisao(la):
Posmatrac » 26 Sep 2017 08:36 pm[/url]":2wec115p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480556#p480556:2wec115p je napisao(la):
astrodule » 26 Sep 2017 08:16 pm[/url]":2wec115p]Je l' u Pionirskom samo menjaju asfalt ili i probijaju nove staze?

Drvo je posečeno jer je bilo bolesno?

Пошто нажалост не знам како изгледа пројекат по којем раде нисам сигуран да ли ће бити и нових стаза. За сада сам приметио да су обележили некакав велики круг као будући плато са клупама вероватно. Ја прижељкујем обнову свих стаза и уместо асфалта камен, али видећемо. Што се тиче дрвета појма немам да ли је било болесно, из далека ми није деловало тако, али нисам стручан у тој области, да не нагађам сада.
 
Dobro je što se radi fontana Devojka sa krčagom. Onaj crveni grobljanski mermer je bio užasan. Inače ne mogu na netu nigde da nadjem fotografiju te fontane iz sredine 19. veka, a video sam je jednom.
 
Koliko sam se obradovao što je nestala ona odvratna kada :vops:

Zaobilazio sam ovaj park godinama jer mi je muka bilo da je gledam u šta su smestili Devojku sa krčagom :blah:

Hvala Posmatrač na fotki
file.php


Render novog parka?

Još kada bi bilo pameti pa da upotrebe ovakav materijal kao na Slaviji ili boji materijal za staze, fotka boby07

file.php
 
Toliko su požurili sa ovom predizbornom rekonstrukcijom da nisu ni stigli da objave render. Nadam se da bar imaju projekat..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480581#p480581:tas61ps8 je napisao(la):
Vox91 » Uto Sep 26, 2017 11:00 pm[/url]":tas61ps8]Dobro je što se radi fontana Devojka sa krčagom. Onaj crveni grobljanski mermer je bio užasan. Inače ne mogu na netu nigde da nadjem fotografiju te fontane iz sredine 19. veka, a video sam je jednom.

Nemas pojma koliko se slazem sa tobom.

Secam se fontane pre renoviranja, a i tako "raspad" je bolje izgledala od ovog uzasa sa crvenim mermerom...stil 90te, ali onaj najgori. :-/
 
Sad bi trebalo rekonstruisati i ime parka, budući da više nema pionira da se u njemu igraju. Po meni su dvorski vrt, dvorski park ili dvorska bašta (kako je najveći deo nazivan) najprikladniji.
 
Не наводе колики је број уклоњених стабала. Срећом овог пута не уклањају због просветљавања или због промене типа врта, када смо добили француски врт на Студентском тргу и просветљени Ташмајдан у коме ни до данас нису обновљене бројне врсте нижег растиња и више од стотину уклоњених вишедецениских стабала, а млада стабла се саде тек од недавно . Али када младо стабло замени старо потребне су деценије да задобије изглед уклоњеног дрвета, ако уопште успе да опстане, што је све теже, као што свуда може да се примети.Можемо само да верујемо на реч у оправданост, али разређена крошња после сушног лета, с почетка јесени, не звучи убедљиво...
 
Ima li ime park uz Dunav od Juge do ušća Save u Dunav (iza Bulevar Nikole Tesle).

Ja ga zovem "iza SIV-a", ali bolje bi bilo da ga zovem zvaničnim imenom (može i "tamo gde je Bir fest", ili "tamo gde su bili Stonsi", mada je to samo jedan deo).

Elem, u tom parku su postavljene oznake gde će ići nove poprečne staze od Bulevara Nikole Tesle ka Dunavu. Za sada vidim 2, i to ka Spanulis košarkaškom terenu i ka brod hotelu Kompas. To su ove staze koje su označene u ovom planu. Prilično su široke.



Trotoar uz Bulevar Nikole Tesle je završen između SIV-a i Bulevara trešnjing cveta, a ostatak je spreman za asfaltiranje.

Ne znam da li su planirane nove autobuske stanice na tom potezu, ali bi morale da postoje. Čini mi se da staze ne gađaju nove (idiotske) semafore iza SIV-a, no ne mogu sa sigurnosti da to tvrdim
 
Vrh