Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484537#p484537:2sn40tds je napisao(la):
boca-ica » Čet Okt 12, 2017 10:47 pm[/url]":2sn40tds] Ne veliča vec umanjuje čoveka (život) .... osecaš se tako beznačajno i sitno kad si uz tu zgradu
a zgrada ma koje veličine kad ima kaskade ne daje takav bedan osecaj
Umanjuje čoveka :?: :!:
A vidiš, kada gledam nešto što neki ljudi naprave i čine, i to bude nesvakidašnje i neobično dobro... ja se divim i radujem što ljudi stvaraju a njihov cilj sigurno nije bio da me unize kao što se ni kod jednog istinskog stvaraoca remek dela ne javlja takav osećaj. Pre će biti da je problem u onome "ispod".
:sesir:
 
Da se bolje razumemo što se tiče ,, ukusa,, evo poredjenja sličicama

prvo jedan komentar sa ove teme, koj jasno govori o NE uporedivosti gradjevine : TC Raiceve i kapija
naravno namena i svrha su totalno različiti te i sama primenjena arhiktektura je ne uporediva
ali hajde da prikazem zbog boljeg razumevanja :

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478603#p478603:psndr36y je napisao(la):
Bender Rodriguez » 18 Sep 2017 16:33[/url]":psndr36y]Za početak, očekivao sam bilo šta što ne izgleda ko šareni šporet. :D

Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

a što se tiče lepote i prijatnosti kaskada po čoveka pri visokim zgradama evo sličica koje jasno ilustruju šta je lepše
gde naše zgrade su daleko prijatnije i humanije od onog šupljeg kubusa u Parizu i ako su visine i masivnosti slične

ne verovatno - naše a bolje :kk:
( upravo zato neko je malko upotrebio copi -paste za BW ) :lol:

:sesir:
 
Само, у париској грађевини је, ако сам добро упамтио, неко министарство, а у овим нашим зградама, нажалост, неко мора да живи, а није фамозни Будимир Трајковић...
 
@boco

Naveo si TCR koga je Bender Rodriguez fantastično i kozerično opisao poredeći ga sa šporetom. Ne vidim paralelu između TCR i Arche de la Défense. Napisah da je van Pariza jer administrativno Pariz je vrlo precizno definisan pa tako Defans ne smatraju Parizom iako do njega saobraća metro.

Tačno je to što Пантограф piše, u zgradi je državna administracija i još po neki sadržaj. Dakle, ne govorimo o tipovima zgrada kojma je namena ista; ne govorima o objektima koji su locirani na istim mestima po strukturi grada, a to su najbitniji elementi prostornog planiranja.

Tržnih centara u Beogradu ima kao mrava ali je samo jedna Arche de la Défense /neki joj tepaju Miteranova kapija jer je sagrađena za vreme njegovog predsednikovanja/. I dok se gradila kapija Defansa/Grand Arch, vodilo se računa koju liniju će pratiti i u tome nema pogreške. U samom centru nalazi se Trijumfalna kapija /Arch De Triomphe/ i ona je zapravo spomenik. Na wikipediji imaš osnovne podatke pa da ne prepričavam i baš zbog toga što se ne nalazi u centru Pariza Arche de la Défense je rađena po uzoru na taj veličanstveni spomenik ali samo u odnosu na dva tri vidljiva elementa /savremena gradnja i materijali se podrazumevaju/. Znači...nisu dirali staro jezgro grada i time ga unakazili.

Naše kapije mi liče na zgrade na NBGD, kod Piramida. Deja vu. Od toliko ideja, od toliko sjajnih mogućnosti i po lokaciji i po nameni, izabrana je najnesrećnija opcija, moje je mišljenje.

Ovo je off i ti si boco kriv :mrgreen: O "šporetu" sam već pisala. I dalje mi sećanje na isti budi loš osećaj nego ga vadi kum. :D
 
Ako neka budem i ja kriv :D

ipak TC imaju neku sprtatno ograničenje ,čini mi se da je P+4
i baš bih voleo da pročitam ovde analizu do kog sprata su kupci spremni da se penju u TC
prisecam se naše RK Beogradjanke gde viši spratovi i nisu bili jako poseceni

a kako se TC Raiceva uklopila u te analize tj očekivanja posecenosti po spratnosti
:sesir:
 
Ako je posećenost najbitnija onda su umesto TC mogli otvoriti noćni klub sa sve igračicama oko šipki ili npr. domaći Mulen Ruž i te stvarčice.
 
Ušao juče da vidim svojim očima.
Spolja izgleda kao ulaz u aerodrom, a pored toga - veliko, glomazno, džukački "pojelo" prostor. Moje mišljenje je da mu tu nije mesto.

Unutra: ja ne vidim bllo kakvu razliku u odnosu na bilo koji tržni centar. Iste radnje, iste krpe. Da li će putanja ići u krug ili levo-desno, meni je svejedno.
Bio i u famoznoj LEGO radnji. Lepo što mogu da se kupe gume za točkiće na gram.. jaka stvar.

Pogled sa terase ništa specijalno.
Sledećeg leta, kada oped budu temperature preko 30 stepeni ću obavezno da svratim da vidim kako radi klima u toj staklenoj kocki.

U jedno sam siguran, u objekat ću svakako ulaziti kada se budem zatekao u tom delu grada a budem morao do toaleta.
 
↑ +

Kakav opis viđenog i doživljaja! :lol: :kk:
 
ja, opet, sa oblikom nemam toliko problema, koliko sa nemenom.
 
Ja cu vam reci da u restoranu Vapiano u Rajicevoj imaju pejdzere koji svetle i vibriraju kad vam je porudzbina gotova.
Naravno prvi put sam cekao 5 minuta i onda je zasvetleo, drugi put posle 25 minuta cekanja i dalje pejdzer se nije upalio a pica mi bila gotova odavno.
Svemirska tehnologija je dakle utajila. Inace pogled sa terase vadi utisak.
 
Ne mogu da verujem šta čitam. Spactio, ooooooooooo Spatio :laugh:
Da je samo do pogleda moj stan bih prodala 5000€/m2.

Drackche,
Ništa tu ne valja, veruj mi. :mrgreen:
 
Pogled iznutra
7f2c6bb206b6e7c4a1d7fefb2aa1bfd4.jpg
a4f6dac2566b8b4f562d7de7b466b9f8.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko osmotrio kako stvari stoje sa kondenzom na staklenom podu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485108#p485108:2tderw0d je napisao(la):
Ksenija » 15 Oct 2017 05:51 pm[/url]":2tderw0d]Ne mogu da verujem šta čitam. Spactio, ooooooooooo Spatio :laugh:
Da je samo do pogleda moj stan bih prodala 5000€/m2.

Drackche,
Ništa tu ne valja, veruj mi. :mrgreen:

Pa gde ti je taj pogled od 5000 evra? :)
 
Ma šalim se, čoveče.
Kako ste svi samrtno ozbiljni na BB, čudo jedno. Treba uneti malo optimizma i vedrine zbog nas samih pa onda i zbog "B-builda".
 
Jos uvek je kondenzacija prisutna na spoljasnjim staklenim povrsinama.
 
Kad sam bio zadnji put sa prijateljem sam gledao 5 minuta u ta stakla ispred ulaza i obojca bi mogli da se zakunemo da to nisu kapljice nego da je staklo namerno takvo. Jer su sve ''kapljice'' bile identične veličine i ravnomerno raspoređene. A kad smo gledali one unutra, očekivano, sve je bilo čisto i providno.

Elem, šta je na kraju slučaj sa tim staklima ispred ulaza? Jel kondenzacija ili je namerno neka fora? Znam da zvučim blesavo, ali kažem, i ortak i ja gledamo i obojci nam izgleda kao da je to neka fora, da je staklo takvo, a ne da su to prave kapljice... o.O
 
Samo mi reci da li si u posetu TC-u ušla bez predrasuda i bez ikakvih prethodnih mišljenja o objektu, bilo pozitivnih ili negativnih? Fascinantno mi je da, iako ti se ne sviđa objekat, što je sasvim u redu, postoji ta potreba za poprilično jako negativnim komentarima. A iskreno prvi put vidim da se nekome ne sviđa pogled sa terase, a realno nisi učinila pravdu slikama jer si slikala ulicu, a ostatak pogleda na grad, Sabornu crkvu, itd, praktično izostavila iz panorame. Ili je tu udarila nestručnost u fokusiranju.
 
Ja mogu preneti utisak grupe akademskih radnika (iz sfere umetnosti), koje sam proveo po gradu prošlog vikenda. Prošli smo kroz TC, rekao sam da je objekat izazvao enormne kontroverze i pitao šta misle o praksi da se grade šoping molovi u sred istorijskih celina.
Za Beč su mi rekli (što sam i znao) da je sasvim uobičajena praksa da se to radi, a isto mi je rečeno i za pojedine nemačke gradove (konkretno Lajpcig). Logika je sledeća: urbanisti su više nego svesni da to sa jedne strane ubija celinu, ali sa druge privlači "prosečne" turiste da posećuju te delove grada i eventualno se zanimaju i za istoriju, kulturu i umetnost, za šta (generalno) interesovanje opada svuda.

Odmah da se ogradim: jeste mi razumljiv takav stav, ali nisam sa njim 100% saglasan, jer ko želi da zagine u šoping molu, on će zaginuti u šoping molu, pa makar se pored nalazio Akropolj :dil: Mada, naravno, veća je šansa da će neko obilaziti istorijsku celinu ako je šoping mol tu, nego da ide u šoping mol u nekom novom delu grada.
 
Turistu koji dolazi zbog sopinga arhitektura ili kultura grada i ne zanima i obratno.
"Hram potrosackog drustva" se ovde nametnu kao logicno resenje u vremenu kada se apsolutno sve meri profitom i nicim drugim. Sve to bi nekako i proslo da se svojim oblikom i dimenzijama nije uglavio u prostor kao trasformers medju teletabise!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kao što vidiš, postoji i drugačije mišljenje od tvog. Videćemo, zaista ne bih da izvodim zaključke.
Ono što me je nezavisno od toga pozitivno iznenadilo u prošlu subotu je bilo to što je Knez Mihajlova bila krcata turistima. Može se slobodno reći da je u proseku na ulici glavni jezik bio engleski :)
I naravno, uglavnom su išli na Kalemegdan.
 
U suštini, sve strane su u pravu, odnosno sve imaju validne argumente, pa i ta strana koja kaže da treba ići malo avangardno i napadno jer to je ono što privlači turiste. Dakle sve ja to razumem. Samo što mora da se ima mera. A toga ovde nema.

U poslednjih par godina turisti i strani investitori su postali izgovor za sve. I premda ja volim i podržavam kad se grad/društvo/zemlja otvara i prilagođava novim vremenima i uslovima, jer to donosi razne mogućnosti... kao i u svemu ostalom u životu - i tu treba imati meru i praktikovati razum. Inače se dolazi do toga da postaneš rob u sopstvenom gradu. Jer će tako sutra da se nađe neki novi koji će da nasadi staklenjaru pored Pobednika ili diskoteku pored Hrama i ti mu ništa nećeš moći. Jer bože moj, on je strani investitor. On je bog, on je faca koji ima pare (pare = sve veće od 300 evra). I čim zamaše parama treba sad cela Srbija da klekne pred njim i radi šta god on naredi...

Da ne pričam koliko je debilno da se mi ovde bezgranično uvijamo i dodvoravamo strancima i turistima, kao da se radi o Holivusdkim zvezdama. A zapravo 70% turista su klošar-turisti koji putuju sa rančugom na leđima, spavaju u ilegalnim i neprijavljenim hostelima za 5 evra, pojedu fast food i naliju se pivčugom od 2 evra. I zbog takvih se Beograd pretvara u Las Vegas. Kao, da ugodimo i privučemo turiste. Pa dobro, istina, turisti donose pare. Samo... u Las Vegas se svakog dana slije oko 2 miliona dolara. Dakle oni tamo trpe sve i svašta, al zato i dobijaju sve i svašta. A Beograd trpi sve i svašta radi tih stranih investitora i turista, a šta na kraju dobija svim tim? Koliko dnevno potrošimo, što para, što reda, što živaca, što ugleda... na privlačenje turista a koliko dobijemo?

E to je ono što ovde niko ne uzima u obzir. Nego ko veli ''ma samo pusti da radi ko šta hoće i ima da budeš novi Monte Karlo''. Aha, oće to...
 
Vrh