Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

DusanBG":1t4woeet je napisao(la):
Prodavali se kao alva pošto je na odličnoj lokaciji i što je novogradnja na nbg značajno manja od tražnje u ovoj opštini.

Upravo tako. Odlična lokacija trenutno a i potencijal u budućnosti je odličan. Mnogo je firmi u okolini koje zaposlene plaćaju dovoljno da sebi priušte takav stan... a biće ih sve više. Blizina autoputa, aerodroma, široki bulevari, nema gužve...

Nebojsa":1t4woeet je napisao(la):
Kad bi ovo bila normalna drzava a ne hohstapleraj pare bi se trosile na sredjivanje tih zgrada i kvalitet stanovanja u njima a ne u besmislice tipa gondole, fontane, jarboli itd.
Ne može država da sređuje privatne zgrade. Vlasnici tih zgrada su zapravo vlasnici stanova i njihova je obaveza sređivanje fasade, ulaza, liftova, uređenje parkova itd.

Da se ne lažemo, većina starih vlasnika je stanove dobila na poklon od države tj. otkupili su ih za simboličnu cenu i sada nemaju pravo da od države (svih poreskih obveznika) traže da se njihova imovina renovira i da joj se tako poveća vrednost.

Nije država sjajna ali nije ni po defaultu kriva za sve.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484256#p484256:1dwr32ep je napisao(la):
Nebojsa » Wed Oct 11, 2017 10:01 pm[/url]":1dwr32ep]@ cloud. Pitanje je sta smatras pod krs, ako je rec o zapustenim fasadama onda je skoro ceo grad krs.
Evo sta je stvarno krs na Novom Beogradu, to su savski blokovi 70a, 44, Ivana Ribara i svi sesdeseti. Ima ih i u drugim delovima Novog Beograda. To je jeftina socijalna gradnja gradjena spajanjem betonskih blokova bez ikakve spoljne ili unutrasnje izolacije ili mizerne, em spolja izgleda ruzno em je kvalitet stanova na poslednjem nivou. ...

Apsolutno nije tačno da ti blokovi nemaju nikakvu izolaciju, nego je ista inkorporirana u betonske blokove od kojih su građeni. Moram priznati da sam dobar deo detinjstva proveo u jednom i nikakve probleme ni leti ni zimi nismo imali, štaviše grejanje je isto kao u ostatku grada, a niko se u komšiluku nikada nije žalio na temperaturu. Ostavljam da ovo može da se razlikuje od zgrade do zgrade. Dalje, tipova stanova je puno, u poređenju sa brdo novogradnji raspored prostorija je često daleko bolji i ispraćeni su standardi o minimalnoj veličini soba, broju/veličini liftova, veličini kupatila, hodnika, itd. Ono što se sada pravi (po uglavnom malim) novogradnjama je daleko od ovoga. O lepoti već svako za sebe.

A naravno da svaka novogradnja bi treba da bude kvalitetnija, prošlo je par decenija, materijali napreduju. Ali nažalost u gradnji 90ih i 2000ih ni to nije stalno tačno.
 
Ortak mi zivi u 70a, na zadnjem spratu i dnevna, najveca soba ima "spoljni zid". Leta su katastrofalna, kao u sauni, covek pali pojacalo i komp na sat - dva dnevno i to je to, imaju klimu. Nocu je spavanje nemoguce desava se vrlo cesto da se po 2 sata prevrce u krevetu jer od vrucine nemoze da zaspi. Svi znamo koja je situacija kad se beton pregreje pa jos drzi temperaturu a na to i spoljna temperatura svakodnevno.
Zimi je situacija bolja, grejanje im je ok zadnjih godina ali je razlika izmedju njih i donjih spratova u stanovima velika.

cloud
Ako ciganima mogu da se dodeljuju stanovi onda moze i da se pomogne gradjanima da se srede fasade zgrada. Ljudi nisu kupili zgrade vec samo stanove u njima. Po tom principu grad nema nikakvu obavezu da uredjuje fasade zgrada pa eto sta se udarnicki i sa ponosom radi sirom centra. Koja je razlika izmedju J. Gagarina i Gracanicke? stanovi su u vlasnistvu stanara u obe ulice.
 
ako je samo moja obaveza da odrzavam zgrade, ukljucujuci i fasade istih - zasto onda placam infostan koji u sebi sadrzi i stavku odrzavanje zajednickih prostorija a nikada nisam video cistacicu u hodniku
 
Nebojsa":5wm3tw9i je napisao(la):
Ako ciganima mogu da se dodeljuju stanovi onda moze i da se pomogne gradjanima da se srede fasade zgrada. Ljudi nisu kupili zgrade vec samo stanove u njima. Po tom principu grad nema nikakvu obavezu da uredjuje fasade zgrada pa eto sta se udarnicki i sa ponosom radi sirom centra.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484429#p484429:5wm3tw9i je napisao(la):
mradulovic » Čet Okt 12, 2017 4:19 pm[/url]":5wm3tw9i]ako je samo moja obaveza da odrzavam zgrade, ukljucujuci i fasade istih - zasto onda placam infostan koji u sebi sadrzi i stavku odrzavanje zajednickih prostorija a nikada nisam video cistacicu u hodniku

Održavanje fasade koje spada u "ugovor o održavanju" je odvojena usluga od održavanje higijene (a pritom obe usluge koje se najčešće naplaćuju preko Infostana, pruža JKP Gradsko stambeno). Održavanje vlasnici stanova plaćaju po m2, a održavanje higijene fiksno po stanu - pa lako možeš proveriti na računu za Infostan šta zapravo plaćaš. Ja sam za 8 godina života u sadašnjem stanu samo jednom video tu JKP čistačicu. I jednom smo dobili sređivanje stepenica na ulazu što je urađeno ispod nivoa svake kritike. Jadno je to, ali je ugovoreno i Gradsko stambeno je obavezno da izvrši uslugu sviđalo se to njima ili ne. Ne treba se porediti sa ciganima koji su dobili stanove za dž, hajde da nam država ne pomaže, već da samo radi ono što joj plaćamo?

Naravno, poseban slučaj su zgrade koje nemaju ugovor o održavanju.
 
Kod nas u zgradi ima jedna zena koja cisti i pere hodnike i stepenista ali neverujem da to ima ikakve veze sa tim stambenim. Znam da joj mi joj skupljamo pare, svaki stan, i onda damo tj. skuplja druga zena koja ide sa spiskom od stana do stana i stiklira.
 
Jel zna neko šta se to "popravlja" u ovih par ulaza što gledaju ka Delti?

Vidim da su stubovi i zidovi prizemlja umotani u najlon?
 
danko":24a6eay9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477918#p477918 je napisao(la):
Biljana_Dj » Pet Sep 15, 2017 2:59 pm[/url]":24a6eay9]Pola stanovi pola poslovna zgrada
Neće polovina biti poslovna zgrada, već se samo stanovi u toj polovini vode kao poslovni prostor radi prodaje firmama.
Šta to u praksi znači? Firme će moći da prave kancelarije u pola zgrade?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jos se ne zna kad ce poceti gradnja zadnjeg preostalog dela na uglu J.Gagarina i O. Brigada, a takodje jos nisu odlucili sta ce biti, dali hotel, poslovni prostor ili stambeni deo. Okurazeni su cinjenicom da je jos u predgradnji prodat svaki kvadrat a to se cak odnosi i na ovaj ruzan zid od 13 spratova i do sad najgrozniji deo ovog projekta.
Ako budu gradili ovo na aktuelnom zadnjem renderu bice dobro jer ce u velikoj meri oplemeniti i poboljsati potez duz J. Gagarina. Videcemo uskoro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485918#p485918:30vyqyyl je napisao(la):
Nebojsa » Sre Okt 18, 2017 11:07 pm[/url]":30vyqyyl]Jos se ne zna kad ce poceti gradnja zadnjeg preostalog dela na uglu J.Gagarina i O. Brigada, a takodje jos nisu odlucili sta ce biti, dali hotel, poslovni prostor ili stambeni deo. Okurazeni su cinjenicom da je jos u predgradnji prodat svaki kvadrat a to se cak odnosi i na ovaj ruzan zid od 13 spratova i do sad najgrozniji deo ovog projekta.
Ako budu gradili ovo na aktuelnom zadnjem renderu bice dobro jer ce u velikoj meri oplemeniti i poboljsati potez duz J. Gagarina. Videcemo uskoro.


Posto sam zainteresovan za stan u Abloku, slao sam upit.
Prodaja stanova je pocela, i dosta toga se vec prodalo. Pocetak gradnje je pocetkom 2018 a rok izgradnje ce biti polovina 2019.
Bice stambena zgrada. Toliko o tome u sta sam upucen :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485952#p485952:2n6iesro je napisao(la):
VladimirG » Čet Okt 19, 2017 8:33 am[/url]":2n6iesro]
Posto sam zainteresovan za stan u Abloku, slao sam upit.
Prodaja stanova je pocela, i dosta toga se vec prodalo. Pocetak gradnje je pocetkom 2018 a rok izgradnje ce biti polovina 2019.
Bice stambena zgrada. Toliko o tome u sta sam upucen :wink:

A cena da li se zna? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485972#p485972:2baigpbx je napisao(la):
darkot » Čet Okt 19, 2017 11:03 am[/url]":2baigpbx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485952#p485952:2baigpbx je napisao(la):
VladimirG » Čet Okt 19, 2017 8:33 am[/url]":2baigpbx]
Posto sam zainteresovan za stan u Abloku, slao sam upit.
Prodaja stanova je pocela, i dosta toga se vec prodalo. Pocetak gradnje je pocetkom 2018 a rok izgradnje ce biti polovina 2019.
Bice stambena zgrada. Toliko o tome u sta sam upucen :wink:

A cena da li se zna? :)

Zna se, 2'250e/m2 bez PDV'a znaci 2'700 sa PDV'om :grand:
 
Da li je trac ili istina da ce na onom placu izmedju Delte i Abloka nici crkva? :shock:
 
Ta parcela pripada SPC, tako da je vrlo moguće.

Матични број општине: 70181
Општина: НОВИ БЕОГРАД
Матични број катастарске општине: 716090
Катастарска општина: НОВИ БЕОГРАД
Датум ажурности: 10.10.2017
Служба: НОВИ БЕОГРАД
1. Подаци о парцели
Потес / Улица: ОМЛАДИНСКИХ БРИГАДА
Број парцеле: 2902
Подброј парцеле: 8
Површина m²: 10416
Врста земљишта: ГРАДСКО ГРАЂЕВИНСКО ЗЕМЉИШТЕ
Бонитет:
Број листа непокретности: 6737
Број плана: 53
Подаци о делу парцеле
Број дела: 1
Култура: ОСТАЛО ВЕШТАЧКИ СТВОРЕНО НЕПЛОДНО ЗЕМЉИШТЕ
Имаоци права на парцели
Назив: СПЦ ОПШТИНА БЕЖАНИЈА, АРХИЕПИСКОПИЈА БЕОГРАДСКО-КАРЛОВАЧКА
Адреса: *
Матични број: *
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ПРИВАТНА
Обим права: РЕАЛНИ ДЕО
Удео: 10368/10416
Назив: ГРАД БЕОГРАД
Адреса: *
Матични број: *
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ЈАВНА СВОЈИНА
Обим права: РЕАЛНИ ДЕО
Удео: 48/10416
 
Od kada bre pripada crkvi, pa zar nismo pisali jedno 60 strana unazad da je planom između a bloka i delte predviđena škola/vrtić??
 
Реституцијом. Мислим да је плац где је Св. Димитрије, код Новог меркатора, власник поклонио СПЦ.

Само, ако је планом предвиђена градња школе, не може да се зида црква (осим као дивљи објекат). Морао би да се промени план. То може, на иницијативу инвеститора, мада, верујем да би град морао да се сагласи, јер је планиран јавни објекат.
 
Može pravoslavna škola. Pa da napravimo pesmu (kao RHCP) "Orthodox Schoolgirls Rule"

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aU9zZxvrAro[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485952#p485952:2346t4fa je napisao(la):
VladimirG » 19 Oct 2017 07:33 am[/url]":2346t4fa]
Bice stambena zgrada. Toliko o tome u sta sam upucen :wink:


Pa da, kao sto sam i predpostavljao, alavi investitorski urbanizam i komplet degradacija jednog projekta i odlicne lokacije. Ja sam pricao sa neka dva lika koja su se motala po gradilistu i bili su sigurni i iskljucivi u svojim tvrdnjama i informacijama, pritom je jasno da nisu neki obicni radnici kojima se danas kaze jedno sutra drugo.. No kako god na kraju projekat je ionako osakacen i degradiran ovim ruznim stambenim zidom duz J. Gagarina pa kad je vec tako neka i ceo blok bude u kompletu stambeni jedino se nadam da ce ispostovati render i da nece upropastiti sve u poslednjem trenutku promenom na gore kao sa sto je bio slucaj sa ovim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485996#p485996:ra2ukau5 je napisao(la):
Пантограф » 19 Okt 2017, 11:36[/url]":ra2ukau5]
Само, ако је планом предвиђена градња школе, не може да се зида црква (осим као дивљи објекат). Морао би да се промени план. То може, на иницијативу инвеститора, мада, верујем да би град морао да се сагласи, јер је планиран јавни објекат.
Ako je Crkva vlasnik zemljista ne znaci da ce da zida crkvu, moze da sazida i privatnu skolu. Mogu da zatraze dozvolu i za izgradnju univerziteta, a ako zele mogu i da naprave namenske stanove za svestenike...
 
Gradiće se ono što je predviđeno planom. Manje je bitno ko je vlasnik zemljišta.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh