Šta je novo?

MSU-Muzej savremene umetnosti

Ajd, nek nam je srecno otvaranje obnovljenog prostora MSU.
Ne sumnjam da ce u narednih 7 dana biti guzvi.
Pa "dzabe je" ;)
Cuh juce neke planove za posetu muzeju od nekih iz okruzenja koji su sa kulturom poput citata pokojnog mande "kulturo eve me" :D

Ako, mozda se nekom i "primi" ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486244#p486244:16w5ehd7 je napisao(la):
laki72 » 20 Okt 2017, 15:25[/url]":16w5ehd7]
Cuh juce neke planove za posetu muzeju od nekih iz okruzenja koji su sa kulturom poput citata pokojnog mande "kulturo eve me" :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Popravi mi dan.
 
Изгледаће светски са тврђаве ноћу. :gobb:
 
Muzej je prelep i bas mi je drago sto su ga konacno otvorili. Cini mi se samo da fali parking za bicikle ispred muzeja, a mozda ga i ja samo nisam video.
 
Uzivajte i budite ponosni na to sto imate dragi Beogradjani i posetioci muzeja.

Ima li u muzeju jos slobodnog prostora? Svaki muzej u svetu pri sebi ima i restoran. Neki samo za rucak, neki i za veceru (ponekad i za neki prijem). To je ipak destinacija za celokupnu aktivnost. Umore ti se noge od razlgedanja i onda popijes casu vinu u miru. Muzej je lepo mesto za razmenu pogleda i cavrljanje.
Muzej moze da zaradi od takve namene, kao i od manje prodavnice koja prati tematiku trenutne izlozbe, kao i od godisnje clanarine. Onda niko ne mora da brine o odrzavanju samog muzeja i popularnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486438#p486438:1zitpyqk je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 21 Окт 2017 12:49 pm[/url]":1zitpyqk]Uzivajte i budite ponosni na to sto imate dragi Beogradjani i posetioci muzeja.

Ima li u muzeju jos slobodnog prostora? Svaki muzej u svetu pri sebi ima i restoran. Neki samo za rucak, neki i za veceru (ponekad i za neki prijem). To je ipak destinacija za celokupnu aktivnost. Umore ti se noge od razlgedanja i onda popijes casu vinu u miru. Muzej je lepo mesto za razmenu pogleda i cavrljanje.
Muzej moze da zaradi od takve namene, kao i od manje prodavnice koja prati tematiku trenutne izlozbe, kao i od godisnje clanarine. Onda niko ne mora da brine o odrzavanju samog muzeja i popularnosti.

Разговарао сам са људима из Музеја јуче. У простору источног дела зграде (повезан је са платформом и спољном рампом) биће мали кафе. Новина је да постоји и простор за игру деце, што није било раније.

Мали амандман:

Имајући у виду да је реконструкција готова и да је Музеј отворен, можда би ову тему требало пребацити у завршене пројекте. :)
 
bl3y4":2aslqxro je napisao(la):
Muzej je prelep i bas mi je drago sto su ga konacno otvorili. Cini mi se samo da fali parking za bicikle ispred muzeja, a mozda ga i ja samo nisam video.

Nismo ga ni mi drugi videli. :o
 
У неку руку је уметност бити толики ид**** и не предвидети места за везивање бицикала.
 
Da li neko zna radno vreme muzeja, ne mogu ga naći nigde?
 
Do petka u 10 ujutru radi neprestano-i danju i noću, tako da se može obići u svako doba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486501#p486501:18btkeqf je napisao(la):
Galeks » 22 Oct 2017 01:17 am[/url]":18btkeqf]У неку руку је уметност бити толики ид**** и не предвидети места за везивање бицикала.
Takoreći savremena umetnost :D
 
Verujem da će postaviti parking za bicikle. Samo treba neko da im skrene pažnju na to. A do tada ih vezujte na što vidljivija mesta, pa možda i sami zaključe šta fali.
 
Moj apsolutni favorit... :laugh:
22553098_1985586858386612_6228648866566141410_o.jpg
 
Bio večeras :) Zgrada je fantastična, na prvi pogled ne izgleda velika, ali dok se šetate kroz nju tek se onda shvata da je vrlo prostrana. Mnogo lepo je renovirana, ništa nije pretenciozno, ali je arhitekta Dejan Todorović uradio odličan posao-sve je s merom i ukusom, originalna ideja Antića/Raspopović nije narušena ovim radovima. Ipak, mislim da je zgrada sada dobila jedan novi kvalitet-ranije su plafoni na gornjim nivoima bili stakleni i u ravni ostalog plafona-tako posebnost krovova u kubusima nije mogla da dodje do izražaja, a sada se to vidi i zapremina prostorija je veoma povećana sa podizanjem plafona. Tako se dobila prilična visina prostora i pojačao utisak impozantnosti enterijera, zaista fantastično, imao sam utisak da sam u jednom pravom svetskom muzeju. Sve je okrečeno u belo, to bih lično promenio, i recimo peti nivo, ili pojedine prostorije obojio u druge boje-tamno sivo, ili neku nijansu žute, mada je praksa da su muzeji moderne umetnosti uglavnom sa belim zidovima. Ipak, i ovako zgrada nikako ne odaje utisak sterilnosti, zaista mislim da nikada nisam bio u objektu tako zanimljivog enterijera. One male niše iz kojih se pruža pogled ka parku samo pokazuju genijalnost projektanata i kako su lako i efektno rešili vezu enterijera sa parkom okolo, a napravili su i jednu intimniju atmosferu u tim nišama-da se čovek osami ako hoće, ali i da se izbegne moguća klaustrofobija unutar zatvorenih kubusa. Kretanje posetilaca je vrlo jednostavno, nema lutanja i gubljenja. Sada malo i o zamerkama: Već sam pisao da treba poseći drveće izmedju muzeja i Save, a tek danas sam se uverio da to obavezno treba da se uradi. Zamisao arhitekata je i bila da se Kalemegdan i beogradski greben jasno vide iz muzeja, da ta panorama Beograda bude još jedan eksponat i da se napravi kontrast izmedju drevne tvrdjave i moderne umetnosti u muzeju. To sada nije moguće i Kalemegdan se jedva nazire, a to bi bio jedan neverovatan prizor pogotovu u večernjim satima kada je osvetljen. Hajde da je to posadjeno drveće stvarno vredno, retko i staro, ali ne-izgleda suvo, kržljavo i posadjeno bez ikakvog smisla-samo se pravi džungla bez potrebe, a muzej nekako blokira, guši i ne da mu se da dodje do izražaja. To bi obavezno trebalo raskrčiti, popločati, saditi cveće i niže biljke. Može se napraviti i amfiteatar za muzejske dogadjaje. Još jedna zamerka tiče se i postavke u muzeju-malo je izloženih skulptura, jako malo slika iz perioda pre Prvog svetskog rata i medjuratnog perioda i čini mi se da kustosi nisu ispratili arhitekturu zgrade kada su pravili postavku na prvom i drugom nivou koji imaju velike staklene prozore-taj prostor je idealan za izlaganje skulptura, ali su ih oni zanemarili i postavili mnogo pokretnih zidova kako bi izložili slike. Naravno-na ovoj izložbi su hteli da pokriju ceo 20.vek pa nema mesta za sve i morali su da prave kompromise, ali eto-to je moja mala zamerka. Gužva je bila velika, slova u opisu slika su vrlo sitna i mora čovek da se primakne baš blizu kako bi pročitao šta piše, a tako se blokira pogled ljudima koji su iza i pravi se gužva. Zato ću ja doći opet kada krenu stručna vodjenja sa kustosima i kada bude manja gužva kako bi užitak bio kompletan. Ova izložba će biti postavljena u narednih 8 meseci tako da će biti vremena. Toliko od mene, sve preporuke da se Muzej poseti :sesir:
 
Hajde neka mi neko kaze zasto je bilo toliko tesko obnoviti muzej savremene sve ove godine? Nije bilo novaca, a sad ima?
 
Zato što ih je baš bilo briga za to, kultura i muzeji su svakoj vlasti od 2000.godine bili zadnja rupa na svirali. Kada smo videli nekog predsednika/premijera da je ušao u neki muzej? Poslednji je bio Djindjić 2002.godine. Takodje-lakše se vlada neprosvećenim i zatupljenim narodom. Kada se sve promenilo? Kada je bivši mladi direktor MSU, Vlada Šćepanović dogovorio sa navijačima na Marakani da istaknu transparent-zašto muzeji ne rade? Sećate se, to je bilo pre nekoliko godina. E tada je konačno naš vladar koji je od izložbi u životu posetio verovatno samo Necenzurisane laži-rešio da udeli neki dinar i ispuni želju svom društvu sa tribina. Drugi razlog je to što se stalno hvale kako raste broj turista, pa ih je valjda sramota da u radu nemamo 2 normalna muzeja. Zato se sada i Mali stalno hvali kako će MSU bitno doprineti turističkoj ponudi. Ko šiša gradjane ove zemlje, da se mi malo prosvetimo i uživamo u nečemu lepom, edukujemo decu od malih nogu itd. Njima je bitan samo marketing. Ali, kako god-ova vlast će se pamtiti po tome što je otvorila oba velika muzeja-Narodni će biti gotov do juna. A na čast demokratama ide kompletno urušavanje od 2000. do 2012. godine.
 
Vrh