Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Pozdrav svima,i nadam se da sam na pravom mjestu:)

Trazim polovan ( za renoviranje) stan u Beogradu na dobroj lokaciji za iznajmljivanje. Moj budzet je oko cc 60 000eura ,i u obzir dolaze stanovi oko 30-35 m2. Jel moze neko da mi preporuci neke atraktivne lokacije ,s obzirom da dolazim iz Banja Luke i nemam preveliko iskustvo i znanje,kada su lokacije u pitanju.

Hvala unaprijed
pozdrav
 
Koja ti je ciljna grupa? Studenti, stan na dan (turisti, ne "ono"), platežnije sposobna klijentela?

Po mom mišljenju, širi centar, nešto uz Bulevar Kralja Aleksandra (6 fakulteta u neposrednoj blizini).
 
Of je, ali ulupati 60.000€ u stan radi izdavanja je potpuni poslovni promasaj. Postoje mnogo profitabiniji nacini da se angazuje novac.
Ovo pisem dobronamerno iz licnog iskustva.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ako postoji višak para, onda mi je (u Srbiji) jedino sigurno kupiti nekretninu i izdavati je. Isplatiće se za do 30 godina.

Ako je potrebno ranije povratiti (zaraditi) novac, onda nisam pametan. Berzu ne volim, a kupovina zlata i srebra mislim da nije baš najdefinisanija za fizička lica.
 
Isplati se samo ako iznajmljuješ ovakve stvari:



Inace ja ne bih zatvarao pare u nekretnine, danas cena raste, sutra pada, nije to sigurno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483413#p483413:y15uga08 je napisao(la):
Astrotrain » 21 minutes ago[/url]":y15uga08]A državne obveznice?

Ništa vezano za državu Srbiju mi nije sigurno na duže staze.

Cena nekretnine može da padne, ali ne toliko da ostaneš bez ičega.
 
Iskreno, nije mi to osnovni izvor prihoda, mi Srbi sa druge strane Drine imamo neku unutrasnju potrebu za nekretninom u Srbiji. Ne znam kako to da objasnim,ali tako je...Generalno zelim izdavati "stan na dan",jer moj prijatelj ima jako dobro iskustvo. On je kupio 30 m2 u Svetogorskoj i super mu ide za ova cetiri mjeseca koliko renta. Nasao je super korektnog decka ,koji to radi profi i jako je zadovoljan.

Imam klince koji ce vjerovatno studirati u Bg,tako da razmisljam na taj nacin.....

Ako ima neko dobru preporuku,moze mi se javiti na mail : woodman.bih@gmail.com

Bulevar Kralja Aleksandra? Sta kazete za Novi Beograd?

hvala ljudi za savjete i preporuke
 
Jedan investitor iz Republike Srpske radi zgradu u Ledinackoj,to je par ulica od Vukovog spomenika.... mislim da je m2 nove gradnje cc 1600eura/m2. Jel ova lokacija dobra za rentanje? Treba mi nekakva pomoc i vase misljenje za idealne lokacije kada je u pitanju rentanje,"stan na dan".
 
Stan na dan je za turiste?

Ako je tako onda, Vukov spomenik je na granici. Mislim da je za tu varijantu najbolje nešto u najužoj centralnoj zoni.

Iznosim svoj stav i iskustva po drugim zemljama gde sam iznajmljivao smeštaj: Ako stan nije u najužem centru, onda gledam da je metro stanica blizu. Naime, strancima je uvek mnogo lakše da koriste metro, nego nadzemni prevoz. U metrou ne možeš nikako da se zezneš, možeš vrlo lako da se orijentišeš i da odrediš putanju od tačke A do tačke B bez potrebe da ikoga pitaš nešto. Karte za metro se kupuju na prost način preko automata.

Hajde ti sada strancu objasni kako da koristi gradski prevoz u Beogradu. Prvo da kupi Bus plus na trafici bez poznavanja srpskog jezika (i da ga koristi u autobusu), pa onda mapa linija...
 
Slazem se sa Duletom za metro ali posto kod nas taj metro nikako da stigne, za stan na dan gledaj od Slavije do Kalemegdana potez. Pogledaj malo po Airbnb sta i gde se nudi u Beogradu. Sve van strogog centra je promasena investicija, bar za turiste.
 
stanovi na dan se izdavaju:

turistima - onda mora da bude u strogom centru grada
poslovnim ljudima - poželjna lokacija blizu firmi, banaka i sl. Centar i Novi Beograd
za kombinacije - može da bude bilo gde

Kakva vas klijentela zanima? Od toga zavisi lokacija
 
Prijateljica od devojke je tako izdavala turistima stan u Hilandarskoj, blizu Politike. E sad, pošto je živela u Engleskoj, morala je nekome da plaća redovno održavanje i prijem/ispraćaj gostiju. Tu je samo bitan dobar marketing na netu, ima raznih svetskih sajtova koji se time bave.

Nekretnina je nekretnina. Gubi se novac pri svakoj kupovini/prodaji, ali ne i sama njena vrednost (u većoj meri)...
 
Kupio bih jednu garsonjeru od 25000 evra... Imam par pitanja, nadam se da neko moze da mi pomogne. Novac sam uglavnom zaradio na online kladionicama, manji deo na freelance sajtovima, na taj novac nisam platio porez. Dakle, da li bih tom kupovinom nekako privukao paznju poreznika na sebe? Za sada me niko nije dirao, pitam se da li bi se to promenilo.

Drugo, vlasnik mi je rekao da se placanje obavlja preko bankovnog racuna u dinarima. Nikada nisam uplacivao ni blizu toliko novca, da li ce se banka zapitati odakle mi toliki novac?
 
Stanovi smeju da se kupuju za devize, pa mi nije jasno zašto vlasnik insistira na dinarima.

Prilikom veće uplate na devizni račun banka može da te pita za poreklo novca. Ja sam dostavio račun iz menjačnice i rekao da je to ušteđevina i finansijska pomoć bliskog rođaka iz inostranstva.

Nabavi advokata specijalizovanog za nekretnine, jer mi se čini da nemaš previše iskustva u ovakvim stvarima.
 
Malo je to para da se sekiras. Gde su ti pare sad? Ako su u slamarici otvori dva racuna i podeli svotu na oba. Posle ih sjedinis i tjt. Trazi da platis u evrima da se ne gubis na kursnoj razlici, i to u banci u kojoj prodavac ima racun (da ne placas provizije).
 
Hvala najlepse obojici!

@astrodule: nemam uopste iskustva, ovo ce mi biti prva nekretnina, kao sto si lepo zakljucio... Ako me u banci pitaju nesto prilikom uplate, prepisacu odgovor od tebe :)

@11030: u slamarici. Novac sam podizao na bankomatima u zemilji i u inostranstvu tako da imam i dinare i evre, svakako cu morati da prebacim sve u istu valutu, vise bi mi se isplatilo da platim u evrima (manje bih imao da menjam) tako da cu pitati, pa cemo videti... Drago mi je da je to malo para za poreznike :)
 
Ako prodavac bude i dalje insistirao da bude u dinarima, dogovori tako da bude po srednjem kursu (da se nadjete na pola puta).
Onda nadji neku vecu menjacnicu (VIP, Panter...) i zameni sve odjednom. Za tako veliku sumu dobices dinare po srednjem kursu, ne kupovnom, stoga neces biti na gubitku.
 
Savet za @ogy:

prijatelju iz RS, aliko imash visak para uredi stan ovako i onda ga izdaj:

play-spa-apartman-4155.jpg

play-spa-apartman-4143.jpg


play-spa-apartman-4137.jpg


Cena ide oko 250 evra za noc. cenovnik

I veruj mi, bice stalno zauzet, uzeces vise para nego da ga izdajesh studentima. Ja ne mogu da se otmem utisku da smo u stvari skorjevicki narod u dushi. Dokaz za to je navala u KIKI, iako je tamo najskuplje (ne znam za kvalitet, ali mislim da nije toliko kolika je razlika u ceni), sveki treci na ulici ima Iphone, prodavacica u ekskluzivnom butiku mi kaze da se prvo rasproda najskuplja roba, najskuplja sminka, itd, itd.
Zato, brate, dogovori se sa investitorom, ugradi saunu i jakuzi, apartman ce da ti radi 24 h.
 
Tako je, otvori je*******arnik na noc i zaradices.
Ako imas i svoje "radnice" zaradices jos vise, a ako ih bijes (sarkazam) i otimas 'pazar' tvoja zarada ce biti fantasticna...

:(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473886#p473886:1a1kxmne je napisao(la):
ccc » Ned Avg 27, 2017 9:13 am[/url]":1a1kxmne]Jeste, pre 10-tak dana kad sam prolazio Juznim bulevarom, bila je dostignuta visina treceg sprata (koliko se secam).

Nešto si ti omašio prijatelju, oni tek treba da izađu na nulu do Nove godine...
 
Cao svima,

Planiramo da kupimo stan u kockicama u bloku 30 pa imamo par pitanja vezano za kvalitet zivota u tom bloku jer nemam iskustva sa Novim Beogradom.

- Kako izgleda velika poljana leti? Da li je prepuna judi i pasa ili je samo spaljena i prasnjava?
- Stanovi na 4 spratovima su delimicno pod plocom pa da li neko zna koliko su vreli leti?
- Neki od agenata su nam rekli da postoje "smecare" u zgradama a pritom su ispod zgrada ogromni prostrani parkinzi pa nas zanima kako sve to funkcionise? Ima li bubasvaba, miseva itd...
- Ne deluje nam da jeste ali da li je parking problem? (ako nemamo garazu).

Citali smo da su kockice prilicno kvalitetna gradnja ali nas svakko zanimaju iskustva stanara.

Takodje, da li biste pre birali blok 30 ili pocetak Zemuna (oko Karadjordjevog trga) i zasto?

Hvala unapred!
 
Vrh