Šta je novo?

Verano Blok 23 - [ Poslovni objekat | 50 000kvm ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452641#p452641:4qp6y5m0 je napisao(la):
kkorisnikk » 21 May 2017 07:57[/url]":4qp6y5m0]Ne mora da znači, prošle nedelje sam video tamo par poslovnih ljudi u odelima kako razgledaju gradilište.Videćemo.

Samo barabe sa barabom mogu da posluju, a pošten sa poštenima :sesir:
 
@boca-ica
Ne znam šta ti to treba? Da pišeš takve stvari!? @kkorisnikk je video ljude kako razgledaju i to su bili pošteni ljudi sa poštenima, a ja verujem da je tako bilo, i nikako drugačije.
 
Nemam pojma šta u ovom slučaju znači 25 miliona (mnogo,malo,taman).Ali ipak ne vidim neku sjajnu perspektivu za ovaj mega-projekat.Okolnosti su se mnogo promenile od 2008.godine.A u okolini je u međuvremenu izgrađeno na hiljade kvadrata poslovnog prostora,ne znam kolike su potrebe za novim (ne znam i ne mogu da zamislim šta zapravo rade svi ti ljudi po tim ofisima).
Živim i odrastao sam u tom kraju i skoro svaki dan prođem pored ovog "projekta".Ja mu vidim dve moguće namene u budućnosti.Prvo,da ostane spomenik i opomena našoj poslovnoj eliti kao pogrešni ljudi donose pogrešne odluke i prave štetu,i sebi i posredno celom društvu.
Druga moguća namena su neke moje maštarije:"Tiršova 2",Urgentni centar 2,sa heliodromom za hitne slučajeve,a ne za tajkunska dupeta.Ili da taj prostor podele neke klinike i odu iz sto godina starih zgradurina koje niko više ne može da dovede u pristojno stanje.A ako ništa od ovoga,ono barem da se tamo objedine svi umetničke akademije beogradskog univerziteta.
Ovim bi bila pogažena nečija prava vlasništva i teško stečena imovina.Za ta "nečija" prava i teško stečenu imovinu,zabole me,samo kad bi se našao zakonski okvir i izbagle komplikacije.Ili da nova dečija klinika ponese ime velikog dobrotvora i mecene koji je dobrovoljno svoj poslovni objekat poklonio srpskoj deci i nauci (a njegovi drugari,bag** tajkunska, takođe dobrovoljno finansirali završetak i opremanje).
 
Ideja da zgrada postane zdravstvena ustanova je sjajna, pogotovo što se u Beogradu decenijama nisu gradile velike zdravstvene ustanove i što je u svima haos. Ova zgrada po kvadraturi bi opušteno mogla da bude jedan mini klinički centar ili ozbiljna posebna klinika. Mada ova zgrada se nalazi na takvom mestu da će uvek biti atraktivna za poslovni prostor zbog položaja i blizine auto-puta. Sa nje se uključite u pola đpica koji se proteže od Tošinog Bunara do Auto Komande.
 
Цена делује ОК, то је мало више од 500 евра по квадрату, па би требало по њој и да пронађе купца.
 
U ponudi je pravno lice a ne objekat tako da ne znamo da li su u ovih 25m uracunata i potrazivanja ili ne.
 
Ovde je tako dobro isao onaj projekat sa kulom umesto ovog nikad dovrsenog landrasa koji predstavlja jedan bezvezan zid izmedju autoputa i stambenog bloka.
 
Становници стамбеног блока се не би сложили са тобом, будући да више не чују несносни аутопут. Зграда служи као својеврстан звучни зид.
 


Ne ulazeći u to da li je ovih ~25m malo ili dovoljno, meni je zaista žao što ova zgrada nikad nije završena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490966#p490966:9ufqos8a je napisao(la):
stf » 10 Nov 2017 08:20 am[/url]":9ufqos8a]Становници стамбеног блока се не би сложили са тобом, будући да више не чују несносни аутопут. Зграда служи као својеврстан звучни зид.

To veoma zavisi od toga sta je kome prioritet, takodje ako je u zgradama dobro uradjena izolacija nema nikakvih problema. Pa ljudi tu zive godinama ne od pre par meseci. Nikada ne bih menjao onakav pogled sa terase za ovakav zvucni zid, zivot u senci i gledanje u staklo i kancelarije koje su po ovoj skici na 25m od zgrade.
 
Veruj mi i pored dobre izolacije opet se cuje buka sa autoputa. Radim u zgradi do Hotela In, sa terase gledamo na autoput, kad sve prozore i vrata zatvorimo cuje se velika buka sa autoputa, da napomenem da zgrada ima i PVC stolaciju koja kao stiti od buke, al dzaba...
 
A tek kada otvoriš prozor bude haos... sećam se kada sam počeo da studiram, živeo sam u zgradi koja je tako gledala na prometnu ulicu, svaki put kada je zvonio telefon sam prvo morao zatvoriti prozor pa se onda javiti :lol:

Doduše, jeste bilo davno i telefon je bio neko sr... ali verujte, ta buka od saobraćaja ubija.
 
Ima ljudi koji to vole pa placaju skup kvadrat krs stanova oko arene
 
Koliko dugo može zgrada da stoji ovako poluotvorena i nezavršena pre nego što bude morala da se ruši?
 
kol'ko hoćeš... evo imaš primer Radove zgrade kod Genex apartmana (plus one bakarne zatvorene spolja dobrim delom).
 
Ja koliko pamtim tá zgrada stoji bar 10 god tako a kako stvari stoje dok ovi nasi baroni iz zabele ne izadju stajace tako bar jos 10
 
koliko znam tu zgradu je pod svoje uzela komercijalna banka kada je Verano lik dosao u probleme oko kredita (koje je uzeo za potrebe kupovine Robne kuce Beograd). Posto je danas raspisan tender za prodaju Komercijalne banke, mozda se nesto i desi sa ovim objektom do kraja godine.
 
Bila je na prodaji bese za 26-ii 28-mil € niko naravno nije htjeo da plati toliko ....
 
Vrh