Šta je novo?

Deltini projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499262#p499262:2b8vzaiz je napisao(la):
Nebojsa » Sub Dec 09, 2017 1:01 am[/url]":2b8vzaiz]Jel ja ovo dobro razumeh da na kraju od kule nema nista vec se sve svodi na objekte dozvoljene spratnosti plafon 12 spratova?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499263#p499263:2b8vzaiz je napisao(la):
Delija » Sub Dec 09, 2017 1:02 am[/url]":2b8vzaiz]100 000 m2 у П+13...Ретарди и полтрони из урб. завода и врха власти који намерно опструирају домаћи капитал.

Мада, више ме ни не занима шта се гради по Бг-у. Тек нам следи урб пакао са наводним Београдом а шире подручје старог града,СА и НБГ-а ће урбанистички бити дитучени.

У свету сутрашњице чисте технологије, ефикасан транспорт, електрична енергија, знање, информације, еколошки и економски одрживе средине и вода ће постати главни ресурси. А Београд тек улази у аутомобислки урбанизам на стероидима. Каснимо 80 година, без претеривања.
Cek cek polako, los vam je izvor informacija u vidu ekapije :wink:

Predlog PDR-a mozete pogledati na sledecem linku http://www.beograd.rs/images/file/33730 ... 626743.pdf
 
Znaci nije jos sve gotovo. Nego sta znaci ovo "plan viseg reda" tu je sve p+8 - 12? jel se to odnosi na ostale objekte u bloku?
Inace neverovatno sta sve rade ovom coveku, jes da je alava tajkuncina sve to stoji i to se ne sme zaboraviti ali kad je nesto dobro za grad to ne treba kociti i zaustavljati. Jedna mala Ljubljana mu dozvoli moderan hotel a ova domaca bag** mu neda kompleks sa poslovnu kulu i hotel! Zuti kartel mu dozvoli da kupi pola Vojvodine a ovi ga godinama zavrcu sa dve zgrade i trznim centrom?!

I kad odprilike treba ocekivati da se sve zavrsi pa da krene gradnja, dal moze u toku sledece godine?
 
U najboljem slucaju pocetak gradnje na leto 2018.
 
@Nebojsa

Iz teksta PDR-a tj odeljka:

3. ПЛАНСКЕ УСЛОВЉЕНОСТИ ИЗ ПЛАНА ВИШЕГ РЕДА

На целој територији плана, на подручјима у зони вишепородичног становања (С5, С8, С9 и С10), зонама мешовитог градског центра (М1, М2, М3 и М4), као и у зонама са комерцијалним саджајима (К1 и К2), висина и спратност објеката, дефинисана у правилима за висину објеката, може се повећати, а урбанистички параметри и положај објекта ускладити, кроз израду Плана детаљне регулације, који у себи садржи Анализу и потврду испуњености критеријума за изградњу високог објекта, на који сагласност даје Комисија за планове Скупштине града Београда.
 
Aha znaci ovo pada pod zonu M4 ukoliko nisam daltonista, znaci zona mesovitih gradskih centara vise spratnosti. Ok.
 
Delta Centar - InterContinental Beograd + kancelarije + maloprodajni prostor :)

DTvqGOvWsAAIYDh.jpg


Izvor: Twitter/DeltaHolding
 
Novi render da ako pocnu da grade bar nesto upravnu zgradu ako nista drugo
 
Osetno je smanjena spratnost poslovne zgrade na odprilike dvadesetak spratova. Ovaj render neverovatno podseca na onaj slucaj "kule" u central gardenu, pogledajte - isti slucaj, zgrada je na ustrb visine otisla u sirinu.

Jel se zna sta ce biti sa upravnom zgradom delte, hoce li je biti il nece?
 
Ja izbrojao 27 spratova sa parkingom na prva 2. Ide sigurno preko 100m visina, poslovne zgrade uvek imaju visi sprat od stambenih.
Ima projekat lepo da se uklopi sa kulom Usce 1 i 2.
 
De nadje 27? onaj cosak gore i sva ova "ograda" od baste na krovu nespada u spratove i nije efektivno zgrada.
 
Racunao sam samo prostor gde je sama kula, naravno bez spica na vrhu.
Ajde izbroj ti kada si toliko pametan. :kafa:
 
21. Gde ti nadje 27 samo se pitam.
Sve ono na cemu zgrada stoji je stalak a ne zgrada tj. trzni centar, samo to toliko da ti kazem. To sto ce zajedno da budu preko 100m je druga prica.
 
I sve zbog Vuciceve sujete. Stranim inv. se dele dozvole sakom i kapom na ustrb domacih. Povecace tako BDP kao africke republike.
 
Dali su dozvolu za bliznakinju na uscu a ovom nedaju za kompleks u blok 20???
Pa dajte coveku da gradi ionako mu nista niste nasli bagro!!
 
Mislim da se ovo namerno radi jer su svi ovi projekti direktna konkurencija ,,BW,,
 
Ma kakva konkurencija ovde se gradi ful poslovno hotelski blok a tamo su samo stanovi
 
Slazem se Vasim misljenjem donekle, ali dugorocno gledano i taj ,, BW,, ne moze opstati samo na stanovima, morace i on u nekom momentu da se preorjentisu na hotele i poslovne zgrade, i zato im je Delta trn u oku.

Mislim da je ovo klasicno politicko sikaniranje.
 
Nebojša: seti se samo da je Vučić jedini uspeo da utiša Acu Informaciju, pa ćeš shvatiti koliko njegov lični interes/sujeta ima upliva u ove stvari.
 
Pa da evo, ja mislim tj uveren sam da se Vucic direktno usmerio na Miskovica i da ima neki pik na njega. Sutradan da Miskovic kaze evo ovog trenutka imam sredstva da uradim komplet metro mrezu i kanalizaciju na teritoriji grada za dzabe ima da ga skroz ignorisu i odbice ga!
 
Da se razumemo: meni je Miško teški smrad, koji se okoristio o prethodnih nekoliko garnitura vlasti. Vučić, međutim, nije ništa uspeo da mu pronađe (dobrim delom nije ni mogao, jer bi u delu te slagalice pronašao i rane Naprednjake ;) ), tako da ova priča anti-Mišković ide samo zbog toga što je hapšenje dotičnog poslužilo kao lansirna rampa za sve što je Gazda kasnije uradio.
 
Vrh