Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Da li ste mislili o tome da se beobuild pojavi na tviteru?
 
Ne znam gde drugo da pitam, da li neko moze da pomogne, čini mi se da sam ovde video temu u kojoj je nastala kolekcija fotki beogradskih šahtova i poklopaca, ako to nije tema ovde onda mora da je bio neki blog ili nešto. Zna li neko? Tnx
 
Ja stavljo dosta davno pojeo dodaj rs nesjecsm se vise u kojoj temi imamo veoma sarenoliku kolekciju po gradu
Mislim da ni u bvk nemaju pojma koliko modela razlicitih
I gdje si ti nema te sto godina izbjegavas nas
E da imas sad novi sa grbom grada u ruzveltovoj
 
Hvala Boco na sugestiji ali mislim da Vinca zbog svoje velicine i problematike zasluzuje zasebnu temu.

Vinca je vise od same reciklaze ona je stratesko, ekonomsko, energetsko i svakako ekolosko pitanje kao i ocigledno problematicna koncesija koja tek ceka svoju naplatu po dzepu gradjana.
 
Mogao bi da se uvede podforum gde bi se raspravljalo o kućnim majstorijama, gradnji, adaptacijama i renoviranju forumaša kao investitora u svojoj kući i svojoj režiji. Teme bi bile.

- Osnovni građ radovi.
- Završni građ. radovi.
- Grejanje i klimatizacija.
- Održavanje prostora, kućne popravke.
- Renovacije i adaptacije.
- Uređenje kuće i bašte.
- Finansije i krediti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501225#p501225:3v0bkx27 je napisao(la):
Igor » 16 Dec 2017 01:18 pm[/url]":3v0bkx27] . . . mislim da Vinca zbog svoje velicine i problematike zasluzuje zasebnu temu. ..
Naravno, tek će se raspravljati o tom projektu, ali ime teme je bespotrebno dugačko.

" Deponija Vinča - Štetan ugovor kakav Beograd nije još doživeo "
 
Tragac postoji ta tema o kucnim mastorijama samih forumasa ali nesto nije aktivna
 
yato i treba da postoji podforum koji se uvek vidi a ne zastarela tema za koju malo ljudi uopste i zna, a i previse je opsirna
 
To lobiraj kod Igora skupljaj potpise da su ljudi imali sta da kace nasli bi temu predpostavljam ili bi otvorili vec nesto ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501273#p501273:ay4v4nxz je napisao(la):
tragac » 16 Dec 2017 16:32[/url]":ay4v4nxz]yato i treba da postoji podforum koji se uvek vidi a ne zastarela tema za koju malo ljudi uopste i zna, a i previse je opsirna

eve Vi, izvoli na, a iz 2011... a poslednje pisanije od Ksenija » 18 Avg 2017 :D
BB - Relaks - Zanatsko ćoše - http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=1746

:sesir:
 
@tragac

Ideja je u osnovi dobra ali mislim da je bolji put do toga prvo otvoriti jednu po jednu temu u relax odeljku kako bi zazivele pa bi ih nakon toga uz par postojecih tema prebacili u novi podforum.
 
Pošto na pojedinim temama diskusija preti da neminovno skrene u veoma opasne, čak i anticivilizacijske vode, predlažem da se ti postovi nedvosmisleno sankcionišu uz usmenu opomenu autorima.
Konkretno je reč o postovima koji nemaju veze sa urbanizmom, već sa kvazi-političko-istorijskim diskursom i još konkretnije, reč je o rasizmu. U redu je voditi diskusiju na srodne teme koje imaju veze sa urbanizmom, ali pojedini autori permanentno mesecima koriste retoriku primereniju davno prošlim vremenima, a kao što je poznato, društva koja su posezala za takvom politikom su odavno s dobrim razlogom likvidirana.
Da napomenem: ne kritikujem politiku administracije, već sugerišem da je bolje sprečiti nego lečiti.
 
Svaki neprimeren post mozete prijaviti kako bi se razmotrilo njegovo uklanjanje.
 
Nije to problem, to će svako normalan da uradi (ako ga iznerviraju).
Generalno je problem što ljudi o kojima govorim iz meseca u mesec ponavljaju istu retoriku, pa se malo primire kad ceo forum skoči na njih, a onda opet.
 
Проблем је у томе што ти Игоре не банујеш довољно људи, тачније то не радиш уопште.
 
A sto ne uradite nesto korisno za forum, zakacite poneku sliku I slicno nego sto bi da banujete? Recimo Kseniju kao jednu od retkih zenskih clanova ste oterali, konkretno rekla mi je ide upravo zbog Travolte koji bi da proteruje, I jos par likova. I nije vam dosta? A kolko ima jos takvih slucajeva koje ja ne znam. Mislite da ste time doprineli sajtu? Nisam primetio vas znacajan uticaj za povecanje broja forumasa? Niti slika, niti strucnih analiza, nista.... Cime mislite da vase pisanje onda ikoga privuce? A sem toga bi jos da banujete I proterujete I ostatale clanove. Skoro polovina mojih postova su na temama Regionalnog razvoja, najvise K11. I ja sam za razliku od vas koji bi da terate, presrecan sto se tu svakih par dana prijavi po koji novi clan samo zbog te teme. Tema je odlicno I siroko obradjena I dosta skladna, ima razlicitih vidjenja ali na zdravim osnovama. Niko nikome nista ne brani da kaze, nikoga ne poziva na ucutkivanje. Tema je stigla skoro do 300-te strane I po tome je jedna od najposecenijih na sajtu (posle Bg na vodi, Unutrasnji prsten I mozda jos koje). Prosle nedelje sam iz svog dzepa platio benzin 2000 din I slikao celu deonicu sa 50 slika I zavlacio se po blatu kakvog vi ne mozete da zamislite, presavsi oko 200km (pre toga 20-30 slika sa K10, bio sam spreman da participiram za drona itd). Dobio sam ukupno preko 150 pluseva za celu reportazu sto je jedna od najvecih pohvala koje sam ikada ovde video. Eto to je moj doprinos ovom forumu. A koji je vas? Banovanje, jel? Sramota da neko sa tako malim ulozenim trudom umislja toliku vaznost da poziva na banovanje clanova.
 
Сваки форум има своја правила, када се она крше прво следи упозорење, након тога привремено па затим и трајно удаљавање са форума. То нисам ја измислио, тако је на сваком форуму, сем овом. Зато је и дошао у ситуацију у каквој је сад. Што се тиче доприноса, свако то ради на свој начин. Браво за тебе и твојих утрошених 2000 динара, ја сам по тој логици потрошио много више.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502283#p502283:2zp3kqgc je napisao(la):
Earthmoving » December 21st, 2017, 1:50 am[/url]":2zp3kqgc]A sto ne uradite nesto korisno za forum, zakacite poneku sliku I slicno nego sto bi da banujete? Recimo Kseniju kao jednu od retkih zenskih clanova ste oterali, konkretno rekla mi je ide upravo zbog Travolte koji bi da proteruje, I jos par likova. I nije vam dosta? A kolko ima jos takvih slucajeva koje ja ne znam. Mislite da ste time doprineli sajtu? Nisam primetio vas znacajan uticaj za povecanje broja forumasa? Niti slika, niti strucnih analiza, nista.... Cime mislite da vase pisanje onda ikoga privuce? A sem toga bi jos da banujete I proterujete I ostatale clanove. Skoro polovina mojih postova su na temama Regionalnog razvoja, najvise K11. I ja sam za razliku od vas koji bi da terate, presrecan sto se tu svakih par dana prijavi po koji novi clan samo zbog te teme. Tema je odlicno I siroko obradjena I dosta skladna, ima razlicitih vidjenja ali na zdravim osnovama. Niko nikome nista ne brani da kaze, nikoga ne poziva na ucutkivanje. Tema je stigla skoro do 300-te strane I po tome je jedna od najposecenijih na sajtu (posle Bg na vodi, Unutrasnji prsten I mozda jos koje). Prosle nedelje sam iz svog dzepa platio benzin 2000 din I slikao celu deonicu sa 50 slika I zavlacio se po blatu kakvog vi ne mozete da zamislite, presavsi oko 200km (pre toga 20-30 slika sa K10, bio sam spreman da participiram za drona itd). Dobio sam ukupno preko 150 pluseva za celu reportazu sto je jedna od najvecih pohvala koje sam ikada ovde video. Eto to je moj doprinos ovom forumu. A koji je vas? Banovanje, jel? Sramota da neko sa tako malim ulozenim trudom umislja toliku vaznost da poziva na banovanje clanova.
Nije sve u povećanju broja korisnika. Ima nešto i u kvalitetu.
Šta misliš da li doprinose sajtu ljudi koji neistomišljenike prate iz teme u temu , kače se na svaki njihov post i pišu bilo šta , samo da bude u negativnom kontekstu , jer im se nije dopao prvi komentar dotičnog člana na njihov , jer se nije u tom postu složio sa njihovim mišljenjem , nego sa mišljenjem nekog drugog člana?
Isto tako , da li doprinose ljudi koji neistomišljenike nazivaju pacijentima koji treba da se leče u Lazi?
Takođe , da li doprinose ljudi koji konstantno prozivaju stanovnike određenih naselja , pri tom ih nazivajući pogrdnim imenima?
Zatim , da li doprinose ljudi kojima sve pomenuto nije dovoljno , nego krenu da napadaju i preko PP?
Isto tako , da li članovi koji sami izdvoje za benzin i slikaju nešto doprinose više od članova koji daju ideje ili iznesu svoja zapažanja o određenoj stvari (iskustvu iz inostranstva i sl.) koje se kasnije razviju u veću diskusiju?
I za kraj , da li doprinose ljudi koji prvo "iznapadaju" druge , a posle kada im ovi odgovore istom merom , krenu da predstavljaju sebe kao žrtvene jaganjce?
 
Pa ok, evo nek Travolta sam jasno kaze da li je mislio na takve ili mozda na neke druge? Nek I Somi kaze na koga je mislio kad je zamerio Igoru sto ne banuje. Da li manijake koji nekog uhode ili neistomisljenike.
Sto se nisi javio Laki za participiranje drona na K11 kad se tamo o tome pricalo, nego mi sad kao nudis pare? Tad si bio tih oko para, a sad se busas nicim izazvan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502283#p502283:30zslyfm je napisao(la):
Earthmoving » 21 Дец 2017 12:50 am[/url]":30zslyfm]Recimo Kseniju kao jednu od retkih zenskih clanova ste oterali, konkretno rekla mi je ide upravo zbog Travolte koji bi da proteruje, I jos par likova. I nije vam dosta?

Нико њу није отерао, отерала се сама својим начином комуникације. Не можеш имати ниподиштавајући и подјебавајући став према другима и да ти се то не врати.

Већина нас је у неком моменту упала у клинч са некиме и сви смо ми то прошли. Свако од активнијих чланова је барем једном претрпео неке жестоке увреде. Не видим разлог за тако театралне "одласке". Смешни су. Ако добијеш шамар, вратиш шамар, Игор побрише то и живот иде даље.

Као што сам више пута навео, Делија и ја смо на форуму током година разменили јако оштре речи много пута па смо у кафани попили пиво. Јер то је дух ББ. Сви смо ту јер волимо БГ, и то је важније од тога шта свако од нас мисли о појединачним стварима.
 
Nisam za banovanje, već da se ne koristi nenormalna retorika. Antisemitizam i rasizam jednostavno nisu normalna retorika.
Drugo, nije da sam išao samo zbog toga, ali dobili ste i od mene reportažu o fasadama i grafitiranju u Beču, a to je koštalo malo više od 2000 dinara.
 
Vrh