Šta je novo?

Makiško polje

Карићи су вероватно први изроди у низу који би требали да плате за своја недела начињена овом народу. Онолику отимачину су извели у време практично опште глади. Први тајкуни који су зајахали тада још један мега наивни, затуцани посткомуњарски народ у Европи 90их.
 
DzonTravolta":1ip7ogot je napisao(la):
A i serija im je kvaliteta "Jelene". Realno. :kafa:
Ma i to si u pravu, nego mislim u smislu produkcije i opšteg utiska. Vidi se da je tu upumpana neka para, da je neko ozbiljno zapeo za to. Da nije još jedna u nizu generičkih serija nego da se neko iscimao oko toga. I dok sam je gledao baš pomislih kako je interesantno da se takva serija pravi sad u jeku ove (Vučićeve) priče o Stefanu Nemanji, nacionalnom ponosu, kultu zastave i sličnih stupi... projekata. I evo tako i bi. Samo što jelte nije direktno vlast upumpala pare nego gremlini bliski vlasti, što mu dođe na isto. I reko pa to je to, ne može ovde ništa takvih razmera bez neke političke agende i igrarija.

Delija, potpuno se slažem s tobom. Imao sam tu ''čast i zadovoljstvo'' da upoznam jednog od njih. Sve u svemu, kao što ih lepo opisa jedan njihov nekadašnji komšija iz Peći za jedan intervju u novinama - divlje pogano pleme.
 
Serija je "sjajna". Da je nisam gledao ne bih znao da je Sandžak postojao u 12. veku. Mislim i sad ne znam, ali serija tvrdi drugačije. Tj. Nemanja u njoj. Reč je inače u Otomanskom carstvu prisutna tek od druge polovine 14. veka, a Turaka u 12. veku nije ni bilo na Balkanu. Takođe je bilo izuzetno zabavno gledati vizantijskog cara Komnina koji priča srpski ijekavicom, eto samo da bi dočarali ko zna šta...

Na žalost, reklama i sponzorstvo govori da je ovaj BK-Makiš izgleda "done deal".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505026#p505026:rejk1fwh je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Jan 02, 2018 3:50 pm[/url]":rejk1fwh]Gradiće se malo juče. Hajde da se kladimo.

Ne smem da se kladim u ovo. Razum kaže jedno, ali ovo je Srbija. Inače, vidim po katastru da su počele da se kupoprodaju njive na Makišu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505026#p505026:2yh9g643 je napisao(la):
DzonTravolta » 02 Jan 2018 03:50 pm[/url]":2yh9g643]Gradiće se malo juče. Hajde da se kladimo.
Ajde !. . .evo ja se kladim da će biti izgrađeno pre BnV. :)
 
А метро? Како да функционише, на Војводе Мишића па у град?
 
Pre svega da se zahvalim Gagi sto me je preusmerila ovde :)
Procitah sve do sada napisano...
Ako se brinete za vodoizvorista,moj deda je do skoro bio tamo jedan od direktora ,bas u Makisu,nemate pojma sta mi pijemo,prakticno njima je bitno samo da voda bude bakterioloski ispravna,zato trpaju hlora brdo u nju a inace u ovoj gradskoj vodi koju pijemo ima i teskih metala i pesticida i neonikotinoida,organskih materija brdo,minerala (koji samo stvaraju kamen u bubregu i besici ,jer njih kao ne organske crvena krvna celija ne moze da iskoristi uopste,zato sto su mnogo veci od nje,to bi bilo kao kada bi mi hteli da progutamo slona)
Naj cistija i voda koju bi trebalo piti je destilovana voda,u prirodi voda isparava iz svega i odlazi u nebo gde stvara oblake i kondezuje se u kisu-e to je destilacija prirodna,medjutim onda padajuci iz vazduha kupi razne necistoce kao i na tlu,delom se filtrira kroz zemlju ali ni priblizno koliko je potrebno,jer tu kupi razne minerale-nepotrebne organizmu...
Stvorena je fama oko pijenja destilovane vode a to nije istina! Jer sva pica koja pijemo se prave od destilovane vode,od sokova raznih do piva i slicno,jer kada bi se pravili od ove vode gradske to bi se usmrdilo za 10 dana...Svi ti recimo gazirani sokovi imaju Ph vrednost oko 2,5 a dest voda duplo vise,zato sto u tu dest vodu ubacuju razne dodatke da bi napravili sok i spustaju Ph vrednost na nivo solidne kiseline... Voda iz gradskog vodovoda odavno nije za sto se mene tice preporucljiva za pice i ona bi sto pre trebalo da bude proglasena samo za tehnicku...
 
E sada moje pitanje,ok ovo je sve za Makisko polje,ali sta je sa Velikim Makisom,tj ono sve oko ulice Bore Stankovica-levo i desno.Tu vec postoje neke fabrike,stare kao sto je Termo elektro,seme i slicno ali i nove neke a ima i kuca sa desne strane,verovatno nelegalnih...Posto iz nekih slika vidim da je to predvidjeno sve za zelene povrsine a do skoro je bilo poljoprivredno zemljiste,da li tako ostaje ili je neko nesto drugo nacuo ?
Mi smo jedva povratili plac moje majke tu u vlasnistvo jer je bilo samo pravo koriscenja(a nese je u nazad bar 200 godina bilo)Mnogi iz moje majke familije imaju tu zemlje dosta,pa ako su to onda i dalje zelene povrsine imamo li pravo da trazimo obestecenje od drzave i prodamo njoj ako vec ne mozemo da prodamo za neku namenu ?
To je moje pitanje ,molim vas za neke informacije,bas bi mi znacilo i hvala vam unapred.
 
Dzontra :) zasto mislis da je voda iz gradskog vodovoda kvalitetnija od destilovane ? zbog minerala u njoj ?ili organskih materija u njoj ?
Sta mislis gde idu svi pesticidi,neonikotinoidi i slicno,ili mislis da i dan danas ljudi kopaju njive ?
 
Da li smem da odgovorim kontrapitanjem: da li ste Vi stručnjak za dotičnu oblast i u kom sektoru je Vaš deda bio direktor?
Hvala na odgovorima, a moj odgovor glasi da verujem jedino struci.
Na Makiškom polju ljudi kopaju njive oduvek i već decenijama unazad koriste pesticide, pa mi nije nešto poznato da se neko otrovao do sada.
Nije dobro kad neko krene da se laički samostalno bavi naučnim radom iz bilo koje oblasti, a još gore je ako izvlači zaključke bez jake osnove u znanju svedoci smo kakve to posledice može da izazove (trenutna epidemija malih boginja).
 
Nisam strucnjak,vec sam sam istrazivao .
Nemam pojma u kom sektoru je bio direktor ali evo imena ako ti nesto znaci-zvao se Lazar Nikolic.
Naravno da nije poznato mnogo sto sta kako utice na organizam jos uvek,ali to cemo uskoro saznati
verovatno u bliskoj buducnosti,ja sam pcelar pre svega i znam kako mi to utice na pcele,da sam
prestao da selim u Vojvodinu na suncokret...Zbog prevelikih gubitaka drustava..
Ali molim te ovo nije tema ovde,ako mozes da mi odgovoris na pitanje o placu ?
 
Ako se ne varam, najbolje da ti @igor odgovori, on se razume u imovinsko-pravnu problematiku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505298#p505298:d9jukuet je napisao(la):
Zeeex » 03 Jan 2018 02:31 pm[/url]":d9jukuet]
Mi smo jedva povratili plac . . imamo li pravo da trazimo obestecenje od drzave
i prodamo njoj ako vec ne mozemo da prodamo za neku namenu ?
Ako se već povratili plac u posed i ako ga samo vi koristite, možete da ga prodate
kome hoćete, ako imate kupca.... A, nije jasno ovo oko obeštećenja od Države.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505298#p505298:1psuqdcu je napisao(la):
Zeeex » 03 Jan 2018 02:31 pm[/url]":1psuqdcu] .
Mi smo jedva povratili plac moje majke tu u vlasnistvo jer je bilo samo pravo koriscenja . .
Neko drugi je imao samo "pravo korišćenja", možda Država, ali to nije bitno za prodaju.
 
Mis smo imali pravo koriscenja a sada je licno vlasnistvo i bilo je poljoprivredno a sada je gradjevinsko zemljiste.
Ali tamo pise da su to zelene povrsine (na nekom crtezu sam video planu namene) i mi nemamo situaciju lokacije,ko ce to da kupi onda ?
Ako su zelene povrsine i nicemu mi ne sluzi onda ravo vlasnistva ,da li mogu da zahtevam od drzave da ga otkupi ?
 
Još jednom : da li to piše u nekom projektu? Ili samo u Katastru?

Ako je plac u nekom/nečijem projektu, onda mora da ga i kupi.
 
Vrh