Šta je novo?

Park kod Ušća i Park prijateljstva "Oaza Novog Beograda"

Ko voli da trči, samo u u parku kod MSU može da prelazeći baš svaku stazu i malo obodom "ubije" bar 5km.

Imamo asfalt po obodu, i beton, rizlu i tartan u unutrašnjosti.

Pogledajte prilog 1

U parku iza SIV-a su sve poprečne staze spremne za betoniranje, a napravljena je jedna staza od bele rizle



Oko ove nove staze su već postavljene bandere, kao i reflektori. U tom delu treba da bude kružni završetak staze za trčanje i još neki tereni. Bio je mrak, a i trčao sam, pa nisam baš stigao da zagledam, ali oko nekog drveća je postavljena traka, pa pretpostavljam da će i ovde da naprave betonske bašte oko drveća kao i kod MSU.
 
Zaista je šteta se vide ti tragovi na stazi za trčanje. Nije u pitanju samo tih 10 koraka, već sigurno 30-ak metara.

Inače, staza je prilično neravna i, za moj ukus, premekana. Ona u Košutnjaku je mnogo ravnija i manje mekana.
 
Neko je bas bio nestrpljiv da isproba taze tartan, steta. Nadam se da ce buduci mnogo duzi deo staze za trcanje proci neosteceno dok se ohladi.
Sjajno trcanje, bas bih voleo da ispartam tih 5km u dogledno vreme.
 
Hvala Eddie.
Danas opet protrčah ovim parkovima i razlog zašto volim uređene staze je što mogu da se koriste i posle i za vreme kiše.

Na mestu gde se održava Bir fest su napravljene dve staze od bele rizle.

Trotoar uz Bulevar Nikole Tesle je urađen celom dužinom do hotela Jugoslavija. Čak su i neki šahtovi dobili svoje niše.

Poprečne staze se i dalje spremaju za betoniranje, napravljene su i betonske baštice oko drveća.

Uz biciklističku stazu se postavljaju bandere (iste kao kod MSU), a jedna teretana je već gotova.

Sve u svemu mislim da će ovo biti sjajno.

e48847c826f50bd9486069b2ae85b96b.jpg
06fd17463bb833d945d93944f85d2065.jpg
3553872dbcae8d169bc08b1010c7f2e6.jpg
f8f688fefcaa609c1e8c511d58db9b04.jpg
f66907d37d4f1aa4ab70821509c119c3.jpg
24e07da0467ffa73f2642969a2b49013.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ja sinoć krenuo da trčim po novoj tartan stazi, misleći da može da se trči kružno po istoj podlozi, kad ono međutim. Da li će na kraju biti kontinualna staza?

Inače sam veoma zadovoljan kompletnim rešenjem za ova dva parka. Baš se malim i jeftinim zahvatima dobilo mnogo i na estetici i na funkcionalnostima.
 
Tartan koji je kod MSU će da se nastavi ka Jugi putanjom uz bici stazu i na onoj poslednjoj livadi pre Juge će da bude veliki krug.
Tako je u planu ucrtano.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Hvala kolega. Ajde pa da zajedno tabanamo od proleća tamo.
 
23622253_1856425361052028_4867450807359574029_n.jpg


Učinilo mi se da sam pored jedne nove staze spremne za betoniranje, video naslagane ploče sličnih dimenzija kao ove u bašticama kod Doma omladine.

Takvih (ni sličnih) ploča nema nigde u parku kod MSU, pa se baš pitam za šta će da ih upotrebe.
 
Mislim da su pretanke te ploče za bilo šta u gradu. Kao što smo pretpostavljali plato kod pobednika je propao ubrzo nakon "rekonstrukcije".
 
Sta fali platou kod pobjednika bio prije neki dan sve je cijelo
 
Качио сам раније фотке где се видело оштећење неколико плоча на сливнику, као и одвајање плоча уз травњак и на степеницама. Верованто су санирали, али то не решава проблем. Мислим да је веома лош пројекат за плато, сличан систем као код храма Св. Саве.
 
Jedno je projekat jedno izvodjenje izvodjenje je lose cak su asfaltirali parce na kome je falio
 
Projekat je bio takav da se koriste tanke ploče, a da na obodu nema ivičnjaka, zato se i osipa kocka po kocka.
 
Ovaj park je potpuno upropašćen. Rešenje sa betoniranjem žardinjera u sred tolikog zelenila bi palo na bilo kom predmetu na bilo kom fakultetu koji se bavi uređenjem bilo čega na svetu. To rešenje je ravno radu osobe koja nikada arhitekturu nije studirala i koja je kupovala sve ocene. Prosto nula, skandal je gurati tolike žardinjere u da kažem netaknutu prirodu.
Kakve crne staze od belih kamenčića kada će za godinu dana oni da se stope sa okolnim zemljištem? Beli kamenčići su ok u ograđenoj stazi u ličnom dvorištu alli nikako nisu podloga za javni park i planirane hiljade ljudi.
 
Upoznaj se sa trendovima u svijetu park obicno rade pejzazne arhitekte holtikulturolozi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495312#p495312:3oaza4o8 je napisao(la):
Biciklistkinja » 23 Нов 2017 10:57 pm[/url]":3oaza4o8]Prosto nula, skandal je gurati tolike žardinjere u da kažem netaknutu prirodu.
Шта све нећу успети да прочитам ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495312#p495312:x1q0dxcj je napisao(la):
Biciklistkinja » 23 Nov 2017 10:57 pm[/url]":x1q0dxcj]Ovaj park je potpuno upropašćen. Rešenje sa betoniranjem žardinjera u sred tolikog zelenila bi palo na bilo kom predmetu na bilo kom fakultetu koji se bavi uređenjem bilo čega na svetu. To rešenje je ravno radu osobe koja nikada arhitekturu nije studirala i koja je kupovala sve ocene. Prosto nula, skandal je gurati tolike žardinjere u da kažem netaknutu prirodu.
Kakve crne staze od belih kamenčića kada će za godinu dana oni da se stope sa okolnim zemljištem? Beli kamenčići su ok u ograđenoj stazi u ličnom dvorištu alli nikako nisu podloga za javni park i planirane hiljade ljudi.

У жардињерама је ароматично биље, камилица, жалфија... Испред ТЦ Ушће има неколико таквих жардињера које предивно миришу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491623#p491623:3gaqat61 je napisao(la):
Zombieboy » 12 Nov 2017, 12:09[/url]":3gaqat61]Ne baš :D

Ništa, kad ne budem lenj otićiću i uslikati jedan ram. To nisu nalepnice, nego je, tu gde su znakovi, sam metal "embossed" (ne znam prevod) ugraviran i reljefan, tako da su ti znaci P i biciklo onda ofarbani u belo, običnom farbom.

Ukratko, u pitanju je kvalitet rama i materijala, vizuelni red, lakoća održavanja i izgled kroz koju godinu - na to sam pokušao da skrenem pažnju, ali sam izgleda samo doprineo zabuni :mrgreen:

Офтопик: Да не останем дужан и недоречен, у прилогу је слика дела рама за бицикле у Лондону. Не знам колико се добро види на слици, али ти знаци нису налепнице, већ фарба, и све је јако квалитетно, елегантно изгледа и "добро стари".

 
Mislim da nedostaju poprečne staze, to se lepo vidi na prethodnoj satelitskoj slici koju je postavio dove. Rastresita, vlažna zemlja je svugde oko staza, teško je prići sportskim terenima, a da se ugazi u blato.
Inače, park kod MSU izgleda lepo, biće to još jedno prijatno mesto za rekreaciju i šetnju.

Pogledajte prilog 2
Šta bi trebalo da predstavlja ova metalna skalamerija, osim mamca za grafitere:

Pogledajte prilog 1
Moraćemo na proleće da testiramo ove terene za odbojku na pesku:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505324#p505324:lco5d8a9 je napisao(la):
astrodule » 03 Jan 2018 03:35 pm[/url]":lco5d8a9]I moja zamerka se odnosi na nedostatak poprečnih staza. Makar da postoji staza obodom parka.

Mislim da je ovo u stvari problem mentaliteta, navikli smo da u svemu tražimo prečice - i polazim prvo od sebe.
I meni se takođe učinilo da nedostaju poprečne staze, ali onda sam se zamislio:
ovo je napravljeno da bude park za uživanje i za odmaranje, a ne kao pešačka zna - saobraćajnica.
Da li bi, da smo npr gosti u nekom parku u drugom gradu u inostranstvu zamerali što nema staza tamo gde bi smo voleli da ih bude (i gazili preko trave)?
Park je napravljen tako kako je zamišljen, mislim da bi trebalo da to tako i prihvatimo.
 
Naravno. Ja to gledam između ostalog iz "sebičnog razloga", a to je trčanje po parku, koje je dosadno kada dođeš do kraja staze, pa moraš nazad istim putem.
 
Vrh