Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Napisao sam u kom smislu je dizajn na drugom mestu. Naravno da nece ljudi ici u neku rupetinu, ali ako je dizajn kao onaj gore, koji se nekima ne svidja, to ne znaci da nece biti popularno mesto. Pogotovo ako je to na nekoj popularnoj lokaciji, ako je relativno skupo ili se nalazi u nekom kraju gde je taj cenovni rang, ili ako zalaze neke poznate osobe sa drustvenih mreza. Ovde kao da ljudi nisu svesni koliki uticaj drustvene mreze imaju na popularnost mesta za izlaske. Tako da, ako se nekima ne svidja onaj dizajn, misleci da je to kic, namestaj sa otpada, itd, ne znaci da to mesto nece biti popularno. A i tolika briga oko tok dizajna kao da su se ovde ljudi bas nameracili da idu tamo, pa sad odjednom nemaju zelju jer ce tako da izgleda.
 
Ne sumnjam ja da i takva mesta imaju svoje posetioce i kupce. Dok je ovaca, biće i šišanja. A fala bogu pa danas ovaca ima na pretek.
Samo kažem da je za mene to klošarenje i hohštapleraj. Jer ti neko naplaćuje smeštaj kao da si u NY Plazi a u stvari sediš na baštenskim klupama, naslaganim knjigama, daskama, paletama...

Sad, naravno da to nije jedini dizajn koji je danas popularan i naravno da ima drugih mesta za one kojima se to ne sviđa. Ali nažalost, upravo su takav stil, kao i onaj ''rustik'' (kahm, klošar) najpopularniji u poslednje vreme. I u kafićima i u novim firmama. I opet kažem, to nije strašno kao privremeno rešenje ili u nekim okolnostima. Ali kad to postane trend, kad postane normalno da neko ljude tretira kao fizičke radnike a naplaćuje im kao da su u prestižnom mestu... onda ne znam kako to drugačije da nazovem nego debilizmom i foliražom.

Čak su i tipične srpske socijalne prčvarnice i improvizovani kafići sa onim montažnim PVC baštama i stolicama pošteniji od ovakvih. Jer kod njih možda sediš u nekoj montažnoj štali i gledaš u nalepljene reklame koje skrivaju oronule i štrokave zidove. Ali zato i plaćaš manje. Ko veliko kolko para tolko muzike. A kod ovakvih, i ''rustik'' mesta, ti kao mušterija sediš u ambijentu koji je ista socijala kao i te prčvarnice, ali plaćaš više zato što... zato što trend! Aha... Pa ništa, ajd' onda da se obučemo u neku ofucanu odeću, postavimo metalna burad, okupimo se oko njih, zapalimo vatricu i napravimo najtrendije mesto na svetu. :roll:
 
Okej, dizajn je krajnje subjektivan, osim u slucaju kada je nesto zaista odvratno i lose uradjeno. Meni se svidja ono gore, kao i svaki drugi moderan dizajn, itd itd. Ali iskreno, dokle god je drustvo i atmosfera kako treba, dizajn mi nije ni bitan. A to da li je to klosarenje i hohstapleraj, nazovi kako god, ja ne vidim razlog da se to menja. Zasto bi vlasnik uradio drugacije, dokle god zaradjuje na tim ovcama, nebitno da li je onaj dizajn gore. To je i njegov krajnji cilj, da zaradi, kako god. On ne radi nista lose i pogresno, tu ce doci ljudi kojima se to svidja, koji misle da im se to svidja i koji bi samo da budu tu i da pokazu drugima da su bili tu.
 
@marrecar
Uopste nisam napisao ono sto sam napisao, sa zeljom da kazem kako zbog toga nece biti korisnika i da nece biti popularno.
Licno, to me ne zanima, jer hotel u gradu u kojem zivim mi nije potreban. ;)
Izneo sam svoje vidjenje dizajna enterijera, a ono je takvo, kakvo je

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Znam da nisi to mislio tako. Ja sam generalno napisao to da vlasnik ide ka tom dizajnu koji je popularan, ma kakav bio, dokle god ce imati profita, bez obzira da li je dizajn udoban ili ne. A popularnost je danas pod mnogo manjim uticajem dizajna, jeste da postoji, ali nije toliko jako.
 
S obzirom da je ovo izgleda ekskluzivnijeg karaktera i napravljeno za bogatiju klijentelu, po pravilu bi trebalo da i posecuje bogatija klijentela koja zeli da plati taj vrhunac "luksuza" u ovom gradu , medjutim zeznuli su se u analizi da ce bas tako da bude jer nasa bogata klijentela obozava da obavlja kupovinu medju "sirotinjom" da parkiraju besplatno u uscu i delti pored kola 10 puta jeftinijih od njihovih da prolaze pored ljudi koju su 30 puta jeftinije odeveni od njih da se izdvajaju i da bodu oci i da budu vidjeni, da kupe najskuplju stvar u radnji za nizu i srednju klasu kako bi pokazali koliko su svi ispod njih , da usput pokazu bahato ponasanje i koliko im se moze. Zeznuli su se debelo jer ovi sto voze skupa kola nece da placaju jeftine usluge poput parkinga u trznom centru. Pre ce da ode tamo u usce ili deltu i da izdominiraju nad sirotinjom nego da se u rajicevoj sastaju sa jednakima gde bi osetili zavist i lose se osecali zbog losijeg materijalnog statusa i gde ih niko nece gledati kao u boga vec kao nekog jednakog
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496104#p496104:13glotdm je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Nov 2017 11:50 am[/url]":13glotdm]Ja pre neki dan slučajno otkrio još jedan, sedmi po redu ulaz. :mrgreen: Svaki put kad mislim da sam ih sve povatao, otkrijem još neki. :mrgreen:

Inače da, jeste malo pust. Nije baš zaživeo toliko koliko se očekivalo. Mada verovatno čekaju da se otvori i hotel, pa će onda sve da živne.
Jel neko reko TC Zira-Vero?
 
Vreme besplatnog parkiranja produženo sa 30 minuta na 2 sata.
 
Realno dobili smo jedan lep javni toalet i kedan odlican parking u strogom centru. Toliko o ovom projektu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504232#p504232:no0bcyh8 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 29 Dec 2017 01:39 am[/url]":no0bcyh8]Realno dobili smo jedan lep javni toalet i kedan odlican parking u strogom centru. Toliko o ovom projektu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504250#p504250:no0bcyh8 je napisao(la):
Kokos » 29 Dec 2017 08:58 am[/url]":no0bcyh8]Mada mora se dosta lutati dok se ne nadje wc. A i nije neki.

Bio danas. Da, toaleti se prvi put zaista teže nalaze, što i ne pomaže kada je čovek u žurbi.
Mentalna zabeleška sačuvana za ubuduće :D

Semafor koji pokazuje broj slobodnih mesta u garaži je danas (subota) u 17h pokazivao 32, ako se ne varam.
 
Danas je bila prilična gužva u TC-u...sto po kafićima sto po hodnicima/radnjama....verovatno zbog ove praznične euforije.
 
ee, isprobao i ja parking! :D
Utisci: Parking mesta bi mogla biti šira, a prostor za cirkulaciju vozila je baš veliki, veći nego što sam očekivao, kad se sabere, veliki automobili s baš teško parkiraju, za male poput mog je ok. Bilo je mesta i mesto se dosta lako nalazi, a indikatori po svemu sudući nemaju "false negative" očitavanja kao npr u ušću.
Ja sam greškom zgužvao svoju parking kartu sa ostalim računima, uplašio se da će me to zadovoljstvo koštati skoro 2000 međutim, onaj njihov čitač skenira samo bar kod i prošao sam besplatno sa sat i po vremena parkiranja. svaka pohvala za ovaj tc. Neka i jeste samo javni toalet i parking, opet svaka čast, pre je bila samo rupa sa metalnom ogradom. Sad imamo vidikovac, plato, ogroman parking i wc :) i maxi... a ostale radnje su verovatno za ljude sa dubljim džepom, što je opet skroz ok.
 
Mislim da čita samu tablicu. Meni se sinoć otvorilo pre nego što sam prislonio listić.

Inače, oko 20h sam bez problema našao parking mesto na P3, ali je zato dolazak do tamo sam Banovog brda trajao i trajao (Kneza Miloša je bila zatvorena od Nemanjine).
 
pa meni nije otvorio dok nisam prineo taj bar kod čitaču. ali mi se više sviđa rešenje od onih kartica JKP parking servisa. A čitač tablice mi je još logičniji ali mislim da tu tehnologiju ovde još nećemo gledati, plus, po proceduri verovatno da bi morali da prijave bazu podataka jer računar mora da pamti tablice :)
A tebi je možda obezbeđenje otvorilo? vidim da su dosta aktivni oko parkinga.
 
Obezbedjenje je uvek kod rampe i jako ljubazno. Inace sistem prepoznaje tablicu, meni otvori uvek bez problema.
 
Na tiketu je odštampan i broj tablice...
 
Mene uvek zanima šta bi uradili kada bih došao do rampe, a nisam platio parkiranje ( u slučaju da prekoračim besplatnu dužinu boravka).

Na sreću postoje dve rampe na izlazu, ali verujem da bi me obezbeđenje pustilo.
 
ja sam bio sa drugaricom u Novom merkatoru kada je prekoračila, javio joj se lik preko interfona, rekao da je prekoračila i pustio je uz opomenu da sledeći put neće :) ali ne verujem da bi isto odreagovali na duže prekoračenje, ovo je bilo ispod 1h
 
U Meraktoru postoji samo jedna izlazna kapija na svakom ulazu i zamisli haos da je morala da se vrati do naplatnog mesta. To bi trajalo 3 minuta sigurno, a kolona bi se napravila duž cele garaže.

Ako Rajićeva već ima senzore, tj, kamere koje čitaju tablice, onda bi na početku izlaznog tunela (koji nije kratak) trebalo da postoji takve kamera.
 
Postavlja se još jedno pitanje, a šta ako neću da platim ili nemam? :D Ne bih rekao da je ok da zbog cene od nekoliko stotina drinara zadrže auto, tako da nema smisla ni da me drže na rampi, nego izađi slobodno, pa se vrati, ako se ne vratiš tužićemo pa će tih nekoliko sotina da se popne na nekih 20tak hiljada sa troškovima.
 
Verovatno ćemo se vremenom navići i na ovu staklenu grozotu usred istorijskog dela grada gde joj mesto nije. I na gore stvari smo već oguglali. Kako ništa u životu nije samo crno ili belo, i ovde ima nekoliko dobrih stvari: mali trg ispred ulaza u Knezu, vidikovac na spratu, kao i podzemna garaža koja je zaista nedostajala ovom delu grada.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Vrh