Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Ali ona drastično menja kulturološko heterogeni karakter zajednice ili naselja u novi ekonomsko homogeni karakter.
Nus produkt je da prečesto dovodi do povecanja kriminala zbog vece kako lične otudjenosti tako ne brige za druge
ili
ti prostije rečeno
drastično smanjuje opšti humani karakter zajednice-grada

Jesi li si li i dalje siguran u priželjkivanju i jednog slovo te reči :lol:
 
Nisi shvatio, ne prizeljkujem, upravo suprotno, osudjujem. Ali to je ono sto nam se desava i to je ono sto bl3y4 predlaze pa je post njemu i upucen.
Dzentrifikacija pocinje sumanutim podizanjem raznih troskova, a resenje koje se nudi i forsira je brutalno i bezobrazno - ako nemate da platite, odlazite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505471#p505471:17q6yvj7 je napisao(la):
Misha V » 04.Jan.2018/2:58 am[/url]":17q6yvj7]
Jedna rec, dzentrifikacija! O tome govore sve vlade od 2000 godine na ovamo, izgleda da mnogima odgovara. A resenje univerzalno, kupite se i idite!
Dzentrifikacija nije nuzno losa. Danasnji centar grada je nekada bio svinjac pa sta?
Ako neko nema para za nesto onda nema para za to i kraj.

Mi kao porodica smo znatno vise vozili kola kada je gorivo bilo jeftinije, sada vozimo manje posto je dosta skuplje, a nema se toliko para - "Pruzi se koliko si dugacak"..

Ovaj zakon nije ciljan, on ne gadja siromasne da bi ih raselio vec jednako utice na sve stanare imali oni 20.000 ili 250.000 primanja..
Ovakvi komentari kao tvoji da je ovo osmisljeno da politicari kradu pare od gradjana, da im otimaju stanove, maltretiraju itd. je cisto proseravanje i bilo bi mnogo produktivnije da se iznesu valjane zamerke na zokon, kako bi se mogle popraviti, na sta obratiti paznju itd. umesto kritikovati samo zbog kritikovanja.

Da li je zakon 100% dobar? Naravno da nije. Ima tu rupa koje treba pokriti ali bolji je od prethodnog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504959#p504959:lq8z25l2 je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 02, 2018 11:45 am[/url]":lq8z25l2]
Znaci da kod mene u zgradi, posto ima manje od 20 stanova, odrzavanje lifta da placamo mesecno 50+ evra po stanu.

Ovo je naduvana cifra.
BTW Sta to "majstori" rade svakog meseca za 1000 evra ?
Nisam ja izmišljao ove cifre nego sam ih prepisao iz ponuda 5-6 firmi koje rade održavanje zgrada.

Neka je njihova profitna margina 50% (a nije tolika sigurno), opet imaš bar 500 evra mesečno po liftu i to ako je lift nov. 500 evra mesečno x 12 meseci je samo 6000 evra. Da li misliš da se neki ozbiljan kvar na liftu može popraviti sa tim parama? Nisam stručnjak iz te oblasti, ali pretpostavljam da se lift nakon X godina mora kompletno remontovati - zamena sajli, vođica, veliki servis motora, kočnica, šta znam šta sve ima u liftu, koliko to sve košta? Drugo, liftovi treba da imaju i godišnje preglede čija cena je takođe uključena u tu cenu održavanja.

Ako misliš da je održavanje liftova daleko jeftinije od toga, predlažem ti da napraviš firmu za to, ponudiš 50% niže cene od ovih i razvališ se od posla samo po Beogradu... Ljudi su izgleda masovno glupi kad svi redom naplaćuju toliko, a ovi što plaćaju još gluplji jer se niko nije setio da to može da se uradi po daleko nižim cenama...
 
Da se nadovežem u vezi sa mesečnom cenom održžavanja liftova, evo i konkretnih imena firmi i njihovih ponuda, zgrada sa dva Otis lifta:
Hauzmajstor, 1000
POMEC, 2350
Complete, 1314
Immo Guard, 1550
TonTon, 1000
First Facility, 350*
City Facility, 1000

* Samo mesečna kontrola + godišnja sertifikacija
 
Pa lepo. Ima tu i nizih ponuda. Da ne reklamiram firmu :) (opis i cena sa njihovog sajta ima jos jedna firma sa slicnom ponudom ? )

Redovno servisiranje liftova obavlja se jednom mesečno, a obuhvata:

Proveru pravilnosti rada svih sigurnosnih uređaja, naročito rada sigurnosnih uređaja kočnice pogonske mašine, hvatačkog uređaja, graničnika brzine, krajnih sklopki, odbojnika, vrata voznog okna i zabrave voznog okna;
Proveru noseće užadi ili lanaca i njihove veze s kabinom i protivtegom;
Proveru vuče koja se ostvaruje preko trenja i užegnjača;

Proveru izolacije svih strujnih kola i njihovih veza sa uzemljenjem;
Čišćenje i podmazivanje delova lifta;
Proveru ispravnosti rada lifta pri vožnji od stanice duž voznog okna u oba smera i pri stajanju;
Zamenu signalnih sijalica i sijalica u kabini lifta, voznom oknu i mašinskoj kućici;

Zamenu prekidača za svetlo i uloška osigurača u mašinskoj kućici;
Zamenu razbijenog stakla na vratima kabine;
Sve popravke na liftu pri kojima nije potrebno menjati neki od njegovih delova.


Uslugu održavanja liftova nudimo samo uz uslugu čišćenja zgrada!

Cena za redovno održavanje liftova: od 4.000 RSD za mesec dana.
 
bl3y4":23qqp80g je napisao(la):
Ovaj zakon nije ciljan, on ne gadja siromasne da bi ih raselio vec jednako utice na sve stanare imali oni 20.000 ili 250.000 primanja.

Da, bas jednako utice i na ljude sa primanjima od 20000 din i na ljude sa 250000!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505614#p505614:1wv73mak je napisao(la):
tzoran1 » Čet Jan 04, 2018 8:00 pm[/url]":1wv73mak]

Uslugu održavanja liftova nudimo samo uz uslugu čišćenja zgrada!

Cena za redovno održavanje liftova: od 4.000 RSD za mesec dana.
U tome i jeste fora. Stavili su nerealnu cenu da bi stvorili iluziju povoljnosti, a na drugim stvarima (čišćenje zgrade) nadoknade troškove i izvuku zaradu.

Ove ponude koje sam napisao su isključivo za održavanje liftova, bez ikakvih drugih uslova.
 
Gresis silno gresis. Odrzavanje (ciscenje ) zgrade im je 300 din po stanu sto je sasvim ok cena. Jeste vezana usluga ali sasvim normalna cifra i za ciscenje i lift po meni.

Ne znam koliko spratova ima tvoja zgrada i naravno da nije isto za 5 ili 15 etaza, jedan ili vise liftovai, i zato sam pitao sta ste u zahtevu za redovno odrzavanje trazilii, pa su vam lupili 2000+ evra
 
Takodje je bitno da li u tu cifru ulaze i djelovi dolazak u slucaju zaglavljivanja lifta garancija da ce lift raditi neprekidno a ne da bude treba da se mjenja neki dio platite dodatno zamjena pogonskog ulja kod hidraulicnih liftova platite dodatno itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505638#p505638:1iryc8qw je napisao(la):
tzoran1 » Čet Jan 04, 2018 8:56 pm[/url]":1iryc8qw]
Ne znam koliko spratova ima tvoja zgrada i naravno da nije isto za 5 ili 15 etaza, jedan ili vise liftovai, i zato sam pitao sta ste u zahtevu za redovno odrzavanje trazilii, pa su vam lupili 2000+ evra
Zgrada ima 7 spratova.

Ali pogledaj ovu listu ponovo:
Proveru pravilnosti rada svih sigurnosnih uređaja, naročito rada sigurnosnih uređaja kočnice pogonske mašine, hvatačkog uređaja, graničnika brzine, krajnih sklopki, odbojnika, vrata voznog okna i zabrave voznog okna;
Proveru noseće užadi ili lanaca i njihove veze s kabinom i protivtegom;
Proveru vuče koja se ostvaruje preko trenja i užegnjača;

Proveru izolacije svih strujnih kola i njihovih veza sa uzemljenjem;
Čišćenje i podmazivanje delova lifta;
Proveru ispravnosti rada lifta pri vožnji od stanice duž voznog okna u oba smera i pri stajanju;
Zamenu signalnih sijalica i sijalica u kabini lifta, voznom oknu i mašinskoj kućici;

Zamenu prekidača za svetlo i uloška osigurača u mašinskoj kućici;
Zamenu razbijenog stakla na vratima kabine;
Sve popravke na liftu pri kojima nije potrebno menjati neki od njegovih delova.
Da li zaista misliš da ovo bilo ko može da izvede za 4000 dinara?!?

Znaš kako može - tako što vi platite 4000 dinara i neko vam kaže "časna pionirska, sve ovo je odrađeno".
 
Zamenu prekidača za svetlo i uloška osigurača u mašinskoj kućici;
:shock:
a da se od napora i složenosti posla ne pretrgnu malko , pa šta cemo posle bez servisera :lol:
koji vacaroši
pa nek servisiraju el.motor lifta po mraku ako nece da radi svetlo u lift kucici
ko treba da im menja sijalicu i osigurač da bi uradili posao

U kafani ti konobar pored naplate pica po ovome naplati i otvaranje flaše :lool:
 
A jesi ti gledo da on svaki put to kontrolise cekira pri svakom pregledu ili isto na casnu pionirsku ti to odradjuje i uzima pare ako hoces da ti dam broj dobrih lift servisera javi se na pp pa snima naprvi ugovor neka ti daju ponudu ako se dogovorite .
Godisnji sertifikat za lift radi jugoinspekt i to iznosi od 14 000 do 30 000 dinara zavisno od lifta mene je kostalo za hidraulicni sa pet stanica 14 000 din
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505671#p505671:2neu53g6 je napisao(la):
boca-ica » Thu Jan 04, 2018 10:39 pm[/url]":2neu53g6]
Zamenu prekidača za svetlo i uloška osigurača u mašinskoj kućici;
:shock:
a da se od napora i složenosti posla ne pretrgnu malko , pa šta cemo posle bez servisera :lol:
koji vacaroši
pa nek servisiraju el.motor lifta po mraku ako nece da radi svetlo u lift kucici
ko treba da im menja sijalicu i osigurač da bi uradili posao

U kafani ti konobar pored naplate pica po ovome naplati i otvaranje flaše :lool:
Taj prekidac i njegov osigurac obzirom na stepen upotrebe bi trebalo da traje bar sto godina :laugh:
Ali ovako je tu stavka vise u odrzavanju.
A zamenu sijalice rade oni. To im je sledeci opis :)
Mene i dalje vise zanim sta rade oni serviseri za 1000 evra mesecno po liftu ? Ovi sto naplacuju pedesetak evra su napisali nesto na svom sajtu. Vecina servisera iz Dankovog posta nista a nekih i nema na internetu. Mrzelo me da ih trazim u APR-u
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505466#p505466:ds9aprsa je napisao(la):
direktor » 04 Јан 2018 01:19 am[/url]":ds9aprsa]Pri tom je zgrada nova u kojoj se otkacio lift i sigurnosna sajla pukla i nije ga kocnica zaustavila jako cudno
A frizeraj placa zato sto je sastavni dio zgrade nema veze sto on ne koristi liftove
Mene cude zgrade koje imaju podrume a iz njih se osjeca razni mirisi i nista ne preduzimaju povodom toga
Gago jeli lift i zgradu odrzava gradsko stambeno Posto ispada da je lift 21 din po kvadratu stana
Jesu u to uracunati svi radovi na liftu bez dodatnog placanja
@Директоре, знам да фризер плаћа зато што је локал у склопу зграде, а написао сам "интересантно" зато што вероватно многи и не знају да локали који су у склопу зграде плаћају одржавање лифта, ако га има у згради. Али има ту и цака, а то нисам знао, да је локал истурен у односу на чело зграде, не би се плаћало одржавање лифта, то ми баш рече фризер.

Да, одржава нам градско стамбено и то је цена по квадрату за једноипособне станове, за двоипособне и трособне је већа цена, а за гарсоњере у поткровљу је опет нешто мања цена него код мене, не знам те цене, али питаћу.

Немамо никавих других додатних месечних плаћања за лифт, све је укључено у тој цени по квадрату. Пре пар година смо сами из нашег фонда инвестирали у нову управљачку таблу у самом лифту.
 
Nesto mi tu nije jasno zasto bi se cijena iste usluge razlikovala po kvadratu od velicine stana
http://www.stambeno.com/sr/blogsection/?id=4&Itemid=5
Ovjdje pise da je odrzavanjez zgrade sa lifta 11.6 din po kvadratu stambene povrsine
Uzmimo da zgrada ima ukupno stambenu povrsinu od npr 500 mkv
Onda bi cijena odrzavanja zgrade sa litom bila
500mkv x 11.6 din = 5800 din mjesecno za cjelu zgradu
A taj zinos od 5800 din bi se djelio srazmjerno povrsini svakog stana koliko ko kvadrata posjeduje
Inace trazite od GS za vasu zgradu koliko je sredstava prikupljeno prosle godine koliko je za sta potroseno
Koliko imate na racunu
inace stambeno je za nekih 20 % i vise skuplje u odnosu da uslugu trazite na trzistu to pravdaju garancijom i placanjem na rate
I da svakog mjeseca naplacuju hitne intervencije dezurstvo oko 1000 din imali ih ili nemali
Plus jako su aljkavi i sto godina im treba da nesto urade narucio sam preko njih pp cirijevs i mlaznice u 12 mjesecu 2016 pa ponovo u septembru 2017 jos nisu poslali ni ponudu a kamoli to isporucili .
Takodje za dosta stvari ne daju tri ponude uz obrazlozenje mi smo imali nabavku za tu vrstu radova i cijena je ta i oces neces
Plus vise skoro da i nemaju svoje mastore osim hitnih intervencija i to moras da ih cimas 100 puta da urade kako treba
Plus dosta toga nemaju uopste u ponudi ili rade sa prevazidjenim materijalima .
 
A je li počela ta prinudna uprava za zgrade odnosno stambene zajednice koje nisu izabrale upravnika i nisu se registrovale?
 
Predlažem da se naslov teme promeni i zbog velikog brata Googla a i zbog nas samih. Koliko znam nije bilo prinudne uprave do sada, a verujem da zbog izbora to neće ni biti činjeno pre izbora kako se ne bi izazvao bunt naroda.
 
Ma ja mislim, da jedino što može pokrenuti da se sve stavke iz tog zakona sprovedu, pa i ta "prinudna uprava" , je da tu leži ozbiljna lova a da opet ne zatalasa mnogo.

Za bunt nema brige, ovaj narod je drogiran...
 
Hvala Vucku za predlog o promeni naziva teme. Napravio sam izmenu zbog google pretrage ali i lakseg snalazenja forumasa posto je novi naziv konkretniji i jasniji.
 
Ništa Igore drago mi je da sam ti pomogao. Inače, novopostavljena upravnica u mojoj zgradi koja je bila blagajnik u prošloj garnituri koja nije bila ni registrovana navodi da imam dug 12.000 dinara za protekle godine i preti tužbama. A ni za trenutni izbor upravnika zgrade niti odluku o naplati održavanja nema rešenja a kamoli za taj stari :)

Blago meni, kada sam ja problematičan, pa mi je dala rok od 8 dana pred podnošenja tužbe.
 
Jos bolje neka ode sa tim papirima i neka ga tuzi plati takse itd
 
Ahahahaha pa zena je ozbiljna. Nece da dozvoli vrdanje i neplatise!
 
Zena da je ozbiljna radila bi po zakonu ovako moze macku o rep da okaci
 
Vrh