Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

"Savsk galeb" jedan od prvih brod-restorana u Beogradu (bivši, odavno ne radi) se više ne nalazi na Savi kod bloka 70.

Ovo sam slikao u nedelju na mestu na kojem se nalazio, da ovekovečim pre nego što se tu smesti neki novi splav.
Ovakav je pogled bio dok duž cele obale, dok splavovi nisu okupirali bukvalno svaki metar

 
Hajde da se organizujemo i sprecimo postavaljenje jos jednog rugla na reci !
 
Dok se mi organizujemo, na Dunavu nam niče hostel, a onaj novi splav na Savi preko puta Nacionalne klase (bivši restoran Ušće) se zastakljuje. Ne zna se koji je viši i koji više zaklanja pogled na reku i suprotnu obalu.

6350a61af9c16fe26ae4439b9fe353ef.jpg
613be9bcd630b14be7681494d66a1d58.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Strasno i tako nice i nikom nista a to ce neko da prikaci na struju vodu samo treba to dvoje onemoguciti da oce neke novine da naprave pricu
 
Plašim se da je stvar mnogo mračnija nego što tu piše.
Ako dođe do "havarije" nasipa, ne daj bože, ovima će više biti žao tih sojenica, nego do života ljudi i štete po Novi Beograd.
A pošto vlastima sve svodi na "samo da se para vrti, nije bitno šta" duboko sam uveren da oni i ne razmišljaju kao da spreče katastrofu, nego kako će da se ugrade kada se budu sanirale štete od katastrofe.
Samo su mi u glavi stvari koje su prethodile poplavama u Obrenovcu, pa onda pad helikoptera i pogibija onolikih ljudi...
 
ma, svi splavovi da se izbombarduju, a vlasnicima da se naplate granate i popravka obaloutvrde, to ce resiti i pogled i smrad uz reke
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500378#p500378:2izybn15 je napisao(la):
relja » 12 Дец 2017 11:33 pm[/url]":2izybn15]Plašim se da je stvar mnogo mračnija nego što tu piše.
Ako dođe do "havarije" nasipa, ne daj bože, ovima će više biti žao tih sojenica, nego do života ljudi i štete po Novi Beograd.
A pošto vlastima sve svodi na "samo da se para vrti, nije bitno šta" duboko sam uveren da oni i ne razmišljaju kao da spreče katastrofu, nego kako će da se ugrade kada se budu sanirale štete od katastrofe.

Znaš li šta je interesantno? Što bi se građani itekako bunili kad bi krenuli da ruše ove splavove. Isto kao što se bune kad god se ruše neke sklepotine iz devedesetih na javnim površinama i to pod patronatom "otimate sirotiwi posao".

A kad se samo setim da je jedan deo građana plakao za onim kioskom mlevenih pacova "Lokijem" i pokušajima da se on predstavi kao "kultno beogradsko mesto" .... bljuc.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500496#p500496:37c2cnfo je napisao(la):
stf » 13 Dec 2017 02:06 pm[/url]":37c2cnfo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500378#p500378:37c2cnfo je napisao(la):
relja » 12 Дец 2017 11:33 pm[/url]":37c2cnfo]Plašim se da je stvar mnogo mračnija nego što tu piše.
Ako dođe do "havarije" nasipa, ne daj bože, ovima će više biti žao tih sojenica, nego do života ljudi i štete po Novi Beograd.
A pošto vlastima sve svodi na "samo da se para vrti, nije bitno šta" duboko sam uveren da oni i ne razmišljaju kao da spreče katastrofu, nego kako će da se ugrade kada se budu sanirale štete od katastrofe.

Znaš li šta je interesantno? Što bi se građani itekako bunili kad bi krenuli da ruše ove splavove. Isto kao što se bune kad god se ruše neke sklepotine iz devedesetih na javnim površinama i to pod patronatom "otimate sirotiwi posao".

A kad se samo setim da je jedan deo građana plakao za onim kioskom mlevenih pacova "Lokijem" i pokušajima da se on predstavi kao "kultno beogradsko mesto" .... bljuc.


Postaviš pitanje "znaš li šta je interesantno?", a onda daješ neku svoju teoriju, a ne konkretnu činjenicu.

I nisam pisao o "splavovima" nego o sojenicama koje ugrožavaju nasip. Vidi iznad, čitaj.

Jel moraš baš na svakoj temi da razvodnjavaš, skrećeš diskusiju i vršiš zamenu teza?
 
@СТФ
Сигурно је да би било појединаца који би се бунили, али већина сигурно не би. Нажалост млађи ни не знају шта су изгубили јер сплавови практично постоје током целог њиховог живота.
Такође нико се не би бунио да и остану понеки сплавови, равномерно распоређени дуж обале. Треба пронаћи неку меру.

А за сојенице и комплетан потез НБГ - Остружничи мост па и даље, као и десна обала Саве у целом том потезу, подхитно да се руше. Ред мора да се уведе. А ако после неко жели да користи природно добро, има то да плати толико пуно, да ће му се исплатити више да има кућу на Ибици. Е то је ред.
 
Ovi splavovi prekoputa Beograda na vodi bi trebali, po nekim najavama, ubrzo da se uklone odavde:

Pogledajte prilog 3
Nadam se da ovo ruglo više nećemo videti nigde:

Pogledajte prilog 2
Ali umesto da sklone i ove grozote prekoputa Kalemegdana, dozvoljavaju postavljanje još većih i ružnijih splavova:

Pogledajte prilog 1
A tek našta ovo liči, nemam reči:


Splavovi i sav šljam povezan s njima, su jedan od dokaza da u ovoj državi zakoni više ne važe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502926#p502926:sywz7gwg je napisao(la):
astrodule » Sub Dec 23, 2017 10:45 pm[/url]":sywz7gwg] SLobodnih mesta ima samo iza SIV-a i od Venecije do Radeckog.
Cini mi se da ima i iza kasarne kod Usca, na potezu ka Jugi, gde osim par hostela i onog nesrecnog Kompasa, nije da se guraju. Ali se nadam da taj potez otpada.
 
Na ceo taj potez sam i mislio.

Stvarno je pitanje gde će da ih premeste, ako ih uopšte i budu premeštali.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ma jok .... samo upusti nizvodno.... pa di završi :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502926#p502926:py0qha6z je napisao(la):
astrodule » 23 Dec 2017 09:45 pm[/url]":py0qha6z]Svi ti splavovi će negde da se premeste. . Samo pitanje je gde.
Kako gde? . .pa kod kineza u Smederevo. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503074#p503074:25gyndu0 je napisao(la):
neven_k » 24 Dec 2017 05:13 pm[/url]":25gyndu0]Zovemo Malog Remorkera i gotova stvar.
3399569130_4aa041c8f9_z.jpg
 
Zadatak je bio unakaziti priobalje i pogled sa reke:


Mission accomplished! :bash:
 
To je onaj Kopernikus izvesnog Zvezdana Milovanovica snsovog bizMismena iz Nisa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh