Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506078#p506078:3gv77uex je napisao(la):
roger34 » 06 Jan 2018 04:49 pm[/url]":3gv77uex]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505992#p505992 je napisao(la):
A ja stalno ponavljam da bi ta ulica najviše značila samom APC-u, koji i ovako zahvata veoma veliku površinu i koji stalno razrađuje i menja planove.

APC ima "svoj" izlaz na Tosin Bunar, ili bolje reci prostor za prolaz, posto ta rampa stoji spustena i prolaz nije dozvoljen.


Тај улаз постоји од када је саграђена "Теленорова" зграда ближе Тошином бунару. Раније се користио само као пешачки прилаз и за грађевинске машине.

Није исто ако ти је инвестиција омеђена са три уређене широке улице са тротоарима и излази на две велике раскрснице, ако имаш једноставне и логичне комунукације са свим смеровима и уређену околину, и када имаш "задњу капију" као што је ова на Тошином бунару а око пословног центра су бараке између којих пролазе уске кривудаве полудивље саобраћајнице које нико не одржава.
 
@astrodule je l' ova plava ruta jedina moguća trenutno kroz ceo ovaj blok? Čini mi se da sam u poslednjih godinu-dve lutao još nekim prolazima od O.B. do T.B.
 
Moguce je plavom rutom nastaviti jos pravo pa kod zgrade i onog sivog hangara skrenuti levo, 90% ljudi ide tuda.
Inace ovde se jasno vidi da je moguce resiti problem bul. Stanojevica uklanjanjem tog hangara i benz. pumpe
 
Inače, kroz krug FOB-a može da se prođe kolima, od kapije kod EKO pumpe, do kapije IMT-a kod doma zdravlja i Omladinskih brigada (žuto, deo ka iMT je van slike).



Ipak, mislim da je bolje uraditi nešto poput ove putanje koju sam obeležio zelenom.
A i ona zahteva dosta rušenja da bi se dobila ulica pristojne širine.
 
U tom slucaju se mora ici na varijantu raskrsnice sa semaforom jer tu nema mesta za kruznu raskrsnicu dok ovamo ima i situacija je dosta cistija.

E evo da dopunim sta mi ovde na slici bode oci - onaj blok desno od westa uz prugu a naspram bloka 41. Relativno mali blok koji ide sve do kompleksa GSPa i idealno mesto za formiranje jednog lokalnog skylinea visokih objekata na koji bi se nadovezale kule u airportu, westu i bloku 41 kad se bude ponovo planirao a sigurno da hoce jer je projekat za njega propao. Stvarno me cudi da se taj blok jos uvek nije nasao u planu za izgradnju a znacajan je u istoj meri kao i svi ostali okolo.
 
astrodule":funldb49 je napisao(la):
Crveno je nova ulica (Tadije Sondermajera), a plavo je postojeća prečica koja izlazi na raskrsnicu kod Eko pumpe

A kad se planira da se ova "crvena" ruta otvori?
 
profa_chb":2lwq86ju je napisao(la):
@astrodule je l' ova plava ruta jedina moguća trenutno kroz ceo ovaj blok? Čini mi se da sam u poslednjih godinu-dve lutao još nekim prolazima od O.B. do T.B.
Ne znam kakvo je trenutno stanje. Ovu rutu koristim poslednjih godinu dana.
Moglo je i pored Cryi gas pumpe, a ima i onaj izlaz posle kapije kod Eko pumpe. Te dve druge rutice sam prestao da koristim zbog užasnog kolovoza (ako se to uopšte može nazvati kolovozom).

Ovu Reljinu žutu rutu nisam probao.

Ceo taj blok izgleda postapokalipstički i teško je slikama to dočarati ljudima koji tu nisu prolazili

9eda2909758103ab7a6a3573deaff322.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506421#p506421:880ik4kn je napisao(la):
astrodule » 07 Jan 2018 05:59 pm[/url]":880ik4kn]
....
Ovu Reljinu žutu rutu nisam probao.
...

Ne savetujem, uopšte ne deluje bezbedno.
 
Фасцинантан је контраст блока 65 и његове околине, од УМП и Омладинских бригада као осмишљених саобраћајница великог капацитета и Аеродромског града и Запада 65 које су на гласу као елитни пословни и стамбени простор у граду, преко ових уских уличица које кривудају кроз сам блок као у Војводе Влаховића са овим магацинима, бензинском пумпом и трафо станицом. Што више гледам ИМТ из ваздуха, све више размишљам да када га буду претварали у стамбено насеље најбоље да онај патрљак улице Ђорђа Станојевића од паркинга Роде направи лакат кривину и онда право на Јапанску и Европску улицу код Имо центра, а попреко да остану постојеће две саобраћајнице у кругу фабрике од Тошиног бунара кроз сам блок али да не излазе на Јурија Гагарина, већ да се продужи саобраћајница од дома здравља на коју би се завршавале те две саобраћајнице.
 
Ja se plašim da ovde neće biti ikave regulaciej u novih ulica, samo nekih uskih internih saobraćajnica.

Izraelci su pokrenuli ovaj kraj, ali lokalna samouprava je inetrna, troma, gotovo pasivna. Sećam se koliko je trebalo vremena da se postavi semafor na uglu Omladinskih brigada i Đorđa Stanojevića, da se premeste autobuske stanice ... kad je završen patrljak "UMP"-a.

Ne postoji išta na osnovu čega bi smo imali osnova da se nadamo da će se trasirati neke nove široke ulice na prostoru IMT-a i FOB-a.
 
Јесу покренули локацију, али су и запечатили могућност да Ђорђа Станојевића избије право на Тошин бунар са оном једно зградом која једина није у линији са осталим. Наравно, ту је највећа одговорност и кривица на локалној самоуправи која је то дозволила.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506412#p506412:qm870s53 je napisao(la):
SerbPacker » 07 Јан 2018 05:41 pm[/url]":qm870s53]
astrodule":qm870s53 je napisao(la):
Crveno je nova ulica (Tadije Sondermajera), a plavo je postojeća prečica koja izlazi na raskrsnicu kod Eko pumpe

A kad se planira da se ova "crvena" ruta otvori?
@СербПакер, ниси пазио на часу и то баш на овој теми. На претходној страни сам поставио кад ће почети градња ове улице, а имаш и цртеж улице Тадије Сондермајера.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504931#p504931:qm870s53 je napisao(la):
Гага » 02 Јан 2018 04:20 am[/url]":qm870s53]@Вучко, то сиво је будућа саобраћајница 3-3, 4-4, 5-5 или ти улица Тадије Сондермајера која треба у марту/априлу ове године да почне да се
г/ради кроз тај пословни "авионски град".

Све имаш овде на овој вези баш на теми о овом "пословном авионском граду" и у "разним пројектима". Ту је и цртеж будуће саобраћајнице коју сам поставио и много је јаснији viewtopic.php?f=20&t=323&p=504929#p500935
 
Гага":2v9c0hkr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506412#p506412 je napisao(la):
SerbPacker » 07 Јан 2018 05:41 pm[/url]":2v9c0hkr]
astrodule":2v9c0hkr je napisao(la):
Crveno je nova ulica (Tadije Sondermajera), a plavo je postojeća prečica koja izlazi na raskrsnicu kod Eko pumpe

A kad se planira da se ova "crvena" ruta otvori?
@СербПакер, ниси пазио на часу и то баш на овој теми. На претходној страни сам поставио кад ће почети градња ове улице, а имаш и цртеж улице Тадије Сондермајера.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504931#p504931 je napisao(la):
Гага » 02 Јан 2018 04:20 am[/url]":2v9c0hkr]@Вучко, то сиво је будућа саобраћајница 3-3, 4-4, 5-5 или ти улица Тадије Сондермајера која треба у марту/априлу ове године да почне да се
г/ради кроз тај пословни "авионски град".

Све имаш овде на овој вези баш на теми о овом "пословном авионском граду" и у "разним пројектима". Ту је и цртеж будуће саобраћајнице коју сам поставио и много је јаснији viewtopic.php?f=20&t=323&p=504929#p500935
Izvinjavam se ....
Kad mogu na popravni ?
;-)
Čitam sa TT pa se desi....
 
Па на поправни се иде кад је летњи распуст, тако да ти не гине грејање столице за време лета, а испитиваће те @Игор :lol:

Ма батали те "таблете" :mrgreen: и "паметне " телефоне и остале ......, користи бре нормалан рачунар или "лапа топа" :D

@СербПакер, укњижен плусићћћ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506573#p506573:3clbd8dn je napisao(la):
Дошљак » 08 Jan 2018 12:15 am[/url]":3clbd8dn]Јесу покренули локацију, али су и запечатили могућност да Ђорђа Станојевића избије право на Тошин бунар са оном једно зградом која једина није у линији са осталим. Наравно, ту је највећа одговорност и кривица на локалној самоуправи која је то дозволила.

Ne mislim da su "zapečatili".
Sve vreme je postojala mogućnost da se to uradi i pored ove zgrade, da se uradi povezivanje sa semaforom kod EKO pumpe, ali to nije urađeno.
Ne da nije urađeno, nego pored izgrađene pumpe Krio-gasa, sada imamo tri nova gradilišta, na kojima su radovi započeti posle ove zgrade. Pre će biti da je dozvoljavanjem te gradnje ta veza "zapečaćena".

A i dalje tvrdim da je povezivanje u pravoj liniji kontraproduktivno. Na mapi možda izgleda lepo, ali u stvarnosti je drugačije: Tošin bunar, veoma bitan gradski pravac bio dobio još jednu semaforizovanu raskrsnicu i dve etape od 250 metara, tamo gde nam to najmanje treba, zarad čega? Produženja ulice koja ima "lokalni" značaj (da skokneš do "Rode" i sl.), ali u široj slici njen značaj je periferan.
 
Имаш право, затo је и најбоље ту направити лакат кривину и спојити Европску и Јапанску улицу са тим делом како би блокови тај део НБГ добио трећу саобраћајницу између Војвођанске и Јурија Гагарина која би одводила саобраћај из блокова.
 
Teško bi Evropska i Japanska (i okolne) ulice funkcionisala kao tranzitna. Očajno odrađeni parkinzi u istim su ih diskvalifikovali za tranzit.
 
Ja bih za početak bio zadovoljan kada bi se trasirala ova ulica koju je Gaga nacrtao, na pravcu ograde IMT-a kod bloka 64, ali da bude jednosmerna od Juriga gagrina ka bloku, da bar malo odčepi semafor na raskrsnici Jurija Gagarina i gandijeve.

Evropska manje više, duž nje još nema lokala, ali Japanska bi mogla da bude "lovište" za saobraćajnu policiju....
:bg4: :bg4: :bg4: :bg4: :bg4: :bg4:
 
Gago, svaki dan prolazim potezom Vojvodjanska, Zemunska , Tosin Bunar i mislim da tvoj predlog mora da se malo prepravi, jer bi samo dodatno usporio saobracaj ovim pravcem.
Pre svega, zaboravio si na semafor kod Lidla, koji za sada ne radi ali to nece jos dugo. Tvoj predlog trase obelezene na slici krajne levom zutom takodje nije potreban, sada je tu samo raskrsnica koja ne vodi nigde, tacnije samo do jednog auto servisa i jedne zgrade, a najvise se koristi za nelegalno skretanje ulevo ka obliznjoj javnoj kuci, pardon nocnom klubu. Taj semafor treba ukinuti, tj onemoguciti skretanje iz servisa levo (ka blokovima), jer ko zeli levo moze desno 100 metara, pa polukruzno kod eko pumpe. Raskrsnica kod Eko pumpe vec postoji, odatle treba pruziti paravac kroz IMT blok, kao sto si i nacrtao koji bi pored doma zdravlja isao u Omladinskih brigada. Dva poprecna pravca (produzeci Evropske i Japanske ulice ) su taman tu da zaokruze upotrebljivost. Sve ostalo je suvisno cepkanje, i treba da se odradi lokalnim ulicicama, a to opet zavisi od toga sta i kada ce se graditi umesto bivseg IMT-a. Neznam koliko sam bio jasan, probacu da ubacim sliku, ako uopste imam dozvolu za to.

Ponavljam, mislim da nema smisla dodatno usporavati saobracaj kroz Tosin Bunar, ako se vec planira prosirenje u Zemunskom delu.
Puno pozdrava.
 
Evo probao sam da i nacrtam sliku, nije kompletna vec samo se odnosi na moje predloge


Vidi se da sam fan kruznih tokova, na slici su obelezeni zutom bojom. Crveni krugovi su postojeci semafori, precrtao sam semafor koji je po meni visak. Mislim i da je onaj kod Lidla nepotreban ali sam siguran da ga nece ukinuti.
 
Vrh