Šta je novo?

Војни станови-наставак градње, Бежанијска коса 2. м.з.

Све је завршено па изволите кључеве. Полако се усељава и објекат 24 односно ламела 1, а то су оне зграде које су почели да граде још почетком 90-тих. Мало се одужило, али боље икад него никад.

Све грађевинске бараке су уклоњене, остао је само бетон од пода просторија, мада су могли и тај бетон да уклоне и лепо наспу земљом и засаде траву као и испред објекта 25 тј. ламеле 2.

Неколико јучерашњих слика-25.новембра 2017.

Објекат 24, ламела 1,
Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
Оба објекта
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Beton su stvarno mogli da uklone da neniknu novi objekti
 
Bogami ove zgrade izgledaju bas dobro, lep projekat. Dal je cena kvadrata vise od 1300 evra i jel ovo rezervisano samo za vojsku
 
Ukoliko je neko zainteresovan ili ukoliko zna nekoga ko je zaintresovan za prodaju stana u novim zgradama na Bezanijskoj kosi, neka se javi u privatnoj poruci ili na telefon 063/8985262. Isplata odmah! Milorad
Hvala unapred...
 
Mislim da je vojska uvela da u stanovima moraju da stanuju oni koji su ih dobili min 5 godina tako mi je nesto govorio drug cije tetak dobijo stan tu bez obzira ako ih odma isplate vrsili su neke provjere
 
Nije tacno...covek koji je dobio stan 2015 u tom bloku je ove 2017 prodao stan mom kolegi.
Moze biti provere dok ne izvrsis otkup...a posle cao.


Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Da li kupovina ovih stanova moze da se radi sa stambenim kreditom? Ne mislim na otkup od drzave, nego ako ja kupim od vojnog lica.
 
Da odgovorim samoj sebi :)

Ovi stanovi se za sada ne mogu kupiti sa stambenim kreditom jer se ne mogu uknjiziti, tj. zgrada jos nema upotrebnu dozvolu.

Da li neko zna kada ce je dobiti?
 
Још мало слика нових војних зграда, али из других углова сликања, а и приметио сам да је већ, на овим стварно лепим зградама, почела скарабуџевина са климама и застакљивањем тераса ! Тамо где су стављене ролетне на терасам може и да прође. Слике су јучерашње-16.јануар 2018.
Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12
Нисам одолео да не сликам узлетање авиона и прелетање „близу!“ ових зграда, а од пре три месеца новом сталном рутом узлетања са „Николе Тесле“.
Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9
Са унутрашње-дворишне стране исто све зграде лепо изгледају. Неки су били коректни па су климе поставили унутар терасе.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
Не знам из ког разлога, а то ми се баш и не свиђа из безбедносних разлога, зашто баш све војне зграде у насељу Бежанијска коса, а то су све зграде дуж улице Марка Челебоновића, имају спољне ходнике кроз зграде као тунеле !!! Ове нове и некако пошто имају спољне стубове па и има дневног светла колико толико у тим ходницима. Али оне старије имају ходнике где је зид са обе стране и нема ни мало светлости ни по дану !
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
Sreca pa imamo fotke dok ih jos nisu devastirali buduci stanari
 
Koje svetogrdje !!! Jedva da se farba na ogradi terase osuišila, a oni brže bolje - zastaklili...

Izvinjavam se za off, naleteo sam nedavno na jedan tekst, malo je poduži, al u jednom delu arhitekta govori baš o ovome što vidimo na ovim fotografijama, tj o mentalitetu naroda. (doduše iz okruženja, ali ono... svaka sličnost sa stvarnim likovima je namerna :))

Koga zanima: https://volimpodgoricu.me/2017/12/01/po ... ao-blok-5/
 
Zar je investitoru bilo toliko teško (i skupo) da postavi klime za svaki stan i to na terasu?

Naime, niko sam neće sebi da naknadno smanji prostor na terasi, ali da je investitor to uradio, skoro niko ne bi izmestio istu na fasadu.
 
Da li je ikako moguce izboriti se sa zastakljivanjem terasa, sta kaze zakon zna li neko?
Ove zgrade imaju lepe lodje i stvarno ne razumem da se takva lodja zastakli.
 
Mislim da ne može bez građevinske dozvole.

Ne smem ni da pomislim kakva bi bila reakcija javnosti kada bi zakon krenuli striktno da primenjuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509555#p509555:3askw37k je napisao(la):
darkot » 18 Јан 2018 01:29 pm[/url]":3askw37k]Da li je ikako moguce izboriti se sa zastakljivanjem terasa, sta kaze zakon zna li neko?
Свако застакљивање или промена на фасади зграде , мора да се пријави општинској грађевинској инспекцији кроз подношење молбе. Тек по одобрењу може се застаклити тераса.
 
толико ми је драго што народ масовно крши такве дебилне законе

замисли даш силне паре из свог џепа за стан и онда ти још држава одређује шта смеш са њим да радиш јер се рандом имаоцима мишљења са стране који ни динара нису дали то "не свиђа". И ви и држава мени слободно купите стан па ми говорите да ли ћу да застакљујем терасу, до тада њушку у свој тањир

Евентуално право да се буни има архитекта који је дизајнирао зграду због њеног промењеног изгледа али се и то да решити кроз уговор при куповини ако је толико битно (у том случају станар има пуну обавезу да поштује вољу архитекте ако се на то вољно обавезао и пристао).
 
Interesuje me koliko bi ti bilo drago, kada bi ti komšija na terasi, iznad tvog cenjenog stana za koji si dao silne pare, odlučio da sagradi bunker, i zatvori istu sa 20 tona betona i čelika ?! Možda je čovjek paranoiok, pa se boji da NATO ne dodje ponovo ? Jer Bože moj, koji će to njemu pojedinac ili institucija da zabrani da ti obruši plafon na glavu ?!?

Neka što su pola Srbije bolji arhitekti, projektanti, zdravstveni radnici, fudbalski selektori od onih koji se time stvarno bave, nego smo se sada još i osilili, pa, kada imam pare da vidim toga ko će da mi zabrani da sprovodim svoju (samo)volju ???
 
Moj otac je dobio stan u prizemlju zgrade u br. 46
Vojska hoće da mu naplati baštu kao m2 stambenog prostora.
Od oglasne table na kojoj je pisalo da dobija stan od 79m2- došlo se do ugovora na 103 m2.
Ispada da će komšija za manje para da otkupi 3soban stan, nego moj otac 2,5stan.
Sada jurim od nadležnih organa specifikaciju stana kako bi mogli još da se ćeramo!
Ovo je projekat stana koji sam dobio od "drugara".
stan_ba_ta.jpg


Da li neko može da me posavetuje šta mi je još činiti da nebi platio 30m2 otvorenog neba sa koga padaju pikavci,otpadna voda se gornjih terasa,sneg...
 
Pravac adv kancelarija sve zavisi sta i kako pise u rijesenju o dodjeli ako treba advokat moze na pp
 
Jel ima neko da prodaje stanove u ovim zgradama i koja je cijena kvadrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531921#p531921:1f5c1f4w je napisao(la):
direktor » Pet Apr 13, 2018 7:36 pm[/url]":1f5c1f4w]Pravac adv kancelarija sve zavisi sta i kako pise u rijesenju o dodjeli ako treba advokat moze na pp
Pitao sam jednog advokata koji mi je rekao da je na sudu merodavano jedino specifikacija stana na osnovu koje je data dozvola za gradnju.
Problem je što specifikacije nema u "Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove". Oni nisu izdali dozvolu za gradnju pa su poslali upit u Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. U mežuvremenu sam načuo da ni oni nisu izdali dozvolu,već je to sama sebi dala vojska-tj.Vojno građevinski centar. (država u državi). No, sačekajmo da dobijem taj odgovor pa ako bude bilo potrbe šaljem pp.
U rešenju o dodeli stana nigde ne stoji kvadratura već je samo navedena specifikacija prostorija.
Na oglasnoj tabli je stajala kvadratura stana prikazana na skici, ali kažu da se po nekom novom zakonu kvadrat terase ,bašte,garaže itd računa isto kao i korisna (stambena) površina. tako dobijamo da stan nije više 79 m2 nego 103 m2.
Opet kažu da zemljište ispred stana ne može da uđe u projektovanu površinu stana, ali kako je vojska sama projektovala i sama sebi izdala dozvolu...
Uglavno mi smo naseli jer naravno nemamo ništa naše i brže bolje uleteli u stan. Ostali su odbili te 2.5 stanove u prizemlju iz gore navedenih razloga.
 
Код ових војних зграда, односно код зграде која је најближа тржном центру, а испред ње, су уклонили сав онај шут, гомиле земље и ону грађевинску ограду. Сад изгледа много пристојније, још кад уклоне и ону "кућицу у цвећу, трава око ње" :wink: , поред далековода (види се на задњој слици) и кад Зеленило посече дивље растиње-дрвеће и уреди тај део простора, биће јако лепо.
Слике су од јуче, 07.маја 2018.

Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Настављено скарабуџивање са климама на овим новим зградама у објекту 25 тј. ламеле 2. Баш одвратно изгледа, на овим лепим зградама. Могли су то унутар тераса да ураде.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Игореееее, ова подтема би могла и у завршене пројекте :wink:
 
Pozdrav svima,

Da li neko ima iskustva ili saznanja kako je u ovim zgradama? Smetaju li avioni, kakva je izolacija, kakav je kvalitet i sl.
 
Vrh