Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Kakav novi pečat???

Ne treba novi pečat.

E pa ne ide to tako, da se suspenduje stari zakon...

Ja sam se registrovao po TADA VAŽEĆEM ZAKONU i nalazim se u bazi podataka svoje Opštine.
Dakle, pozivam se na stari Zakon, po kome mi ističe mandat posle 4 godine, dakle u avgustu 2018.
 
Ja ti kazem kako stvari stoje u pravnom poretku moze da vazi samo jedan zakon o istoj materiji
Prema tome tvoja obaveza po novom vazecem zakonu da organizujes stanare da te izaberu za upravnika
Napravis zapisnik sa potpisima stanara uplatis rat 600din popunis 4 papira u opstini i predas
Kad dobijes papir izradis novi pecat i to je to
Mozes ti cekati avgust i rizikovati da te kazne
 
Ništa, čekam onda eventualnu inspekciju, pa neka onda daju rok od 30 dana.

Inače, nemam nameru da budem upravnik nove Stambene zajednice.

Ne pada mi na pamet da stavljam svoj potpis na dokument koji popisuje ljude kao stoku.
Da mi čak plate, zahvalio bih im se na tome, a kamoli ovako za džabe...
 
Без обзира да ли је је изабран управник и да ли је стамбена заједница била претходно евидентирана/регистрована у локалној самоуправи, као скупштина стамбене зграде и имала потребне податке као правно лице (матични број и ПИБ), у складу са новим Законом мора се поднети пријава за упис у Регистар стамбених заједница. Све стамбене заједнице су постале правно лице по Закону и формирају стамбену заједницу на начин другачији од претходно евидентиране скупштине стамбене зграде.

http://mojupravnik.rs/wp-content/upload ... nice-4.pdf
 
Da li se snosi nekakva kazna ukoliko zgrada sa prethodnom Skupstinom stanara nije podnela zahtev za Upravnika,tj ako ne zeli da vise upravlja zgradom, vec zeli da to cini prinudni upravnik?
 
Ne podnosi se zahtev za upravnika već stambena zajednica tj zgrada izabere većinom upravnika zgrade pa on u roku od 15 dana podnese prijavu za registraciju stambene zajednice i dobije rešenje da je izabran i rgistrovan upravnik i registrovana SZ. Možete i sami izabrati profesionalnog upravnika. A ako ne možete da se dogovorite i niko od stanara neće da se prihvati da bude upravnik čak i stari predsednik, bilo koji vlasnik stana ili bivši predsednik može podneti zahtev komunalnoj inspekciji ili Odeeljenju za imovinsko pravne i stambene poslove opštine za uvođenje prinudne uprave tj. da vam oni sa liste izaberu upravnika kojeg ćete plaćati. Mislim da vas niko neće kažnjavati već će inspektori donositi rešenja kojim će nalagati da izaberete upravnika i registrujete SZ a ako to ne uradite u zadatom roku uvešće vam prinudnu upravu.
 
bl3y4":7s1u7a1o je napisao(la):
Komunalna inspekcija je u pitanju.

Okačili su obaveštenja na ulaznim vratima i zalepili selotepom.


file.php
Danas (sada već juče) je i na mom ulazu prilepljen ovaj papir.
Pogledajte ovo - stoji potpis inspektora, a nigde njegovo ime i prezime (tako i kod mene).

U zaglavlju gde treba da stoji datum - bez datuma.

Baš im se mnooogo žuri da se navataju para... :evil:
 
Pa ja ovo razumem kao obaveštenje kojim vas upoznaju na obavezu izbora upravnika i registraciju a ne rešenje pa nisu bitni toliko potpisi i datumi. Negde u tekstu piše ako ne postupite po obaveštenju tek će onda krenuti u inspekcijski nadzor i donositi rešenja . Ne verujem da će neko uvoditi prinudnu upravu pred izbore. Meni je ovo Ok kao neko upozorenje po sistemu ljudi dogovorite se kad se već mora. Mogli su i odmah da krenu sa rešenjima i kaznama jer je rok istekao.
 
Nije ni 1/5.
Ne znam da li postoje kazne ili samo nametnu upravnika po lepoj ceni..

Kod mene u zgradi svakako idemo na rok od 30dana pa cu vam javiti sta se dogodilo posle :D
 
Tačno, nije ni 1/5 zgrada registrovana po novom zakonu.

Koliko kontam, namestili bi prinudnog upravnika po lepoj ceni, što bi na kraju ispalo veća svota nego od kazni...

Znaju oni šta rade...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509559#p509559:u7ccnlgd je napisao(la):
hobotnica » Čet Jan 18, 2018 1:41 pm[/url]":u7ccnlgd]Ne podnosi se zahtev za upravnika već stambena zajednica tj zgrada izabere većinom upravnika zgrade pa on u roku od 15 dana podnese prijavu za registraciju stambene zajednice i dobije rešenje da je izabran i rgistrovan upravnik i registrovana SZ. Možete i sami izabrati profesionalnog upravnika. A ako ne možete da se dogovorite i niko od stanara neće da se prihvati da bude upravnik čak i stari predsednik, bilo koji vlasnik stana ili bivši predsednik može podneti zahtev komunalnoj inspekciji ili Odeeljenju za imovinsko pravne i stambene poslove opštine za uvođenje prinudne uprave tj. da vam oni sa liste izaberu upravnika kojeg ćete plaćati. Mislim da vas niko neće kažnjavati već će inspektori donositi rešenja kojim će nalagati da izaberete upravnika i registrujete SZ a ako to ne uradite u zadatom roku uvešće vam prinudnu upravu.

Hvala na odgovoru. Mislim da cemo cekati da nam se dodeli prinudna uprava, pa nek se placa kada nema dogovora. :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509039#p509039:1yndryh1 je napisao(la):
direktor » Uto Jan 16, 2018 11:04 pm[/url]":1yndryh1]Zakon je propisao preregistraciju uz taksu od 600 din i popunjavanje 5 papira u opstini i novi pecat
Tako da Vladoje uradi pre registraciju
Donosenjem novog zakona stari prestaje da vazi
Jel ovo znaci da kod mene u zgradi gde prestaje mandat predsednici SS i nismo mogli da izglasamo novog, ona mora ponovo da registruje SZ po novom pa tek onda da preda zahtev za profi upravnika zgrade?
 
Mozete da izaberete upravnika zgrade pa onda da registrujete po novom sve u paketu u opstini ce vam sve detaljno objasniti
 
Registrovana nam je stambena zajednica ali nigde odluke na oglasnoj tabli. Kreće cirkus :D
 
Па што циркус, кажете управнику да је по закону обавезан да истакне решење о регистрацији стамбене заједнице на видно место у стамбеној згради
 
A ona kaže da ne smaram i da gledam svoja posla. Malo je drčnija komšinica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511177#p511177:4uzczaov je napisao(la):
vucko » Čet Jan 25, 2018 12:55 am[/url]":4uzczaov]A ona kaže da ne smaram i da gledam svoja posla. Malo je drčnija komšinica.
A ti njoj reci da ces da pises prijave do besvesti...
A mozda i napises neku ;)
 
Elem kod nas u zgradi je bio predlog da ja radim ko upravnik, e sad mene zanima koliki su doprinosi koje upravnik placa cisto da vidim koji deo doprinosa mozemo da pokrijemo sa dogovorenom cenom. I da li postoji neko osiguranje koje upravnik mora da uplati (sto bih uradio).
 
....da vidim koji deo doprinosa mozemo da pokrijemo...
:lol:
....Prema poslednjim podacima, broj nezaposlenih u Beogradu iznosi 88.785, rekao je Mali ....

....U Beogradu postoji 1.216 formiranih skupština stanara od potencijalnih 14.000 zgrada koliko se nalazi pod "starateljstvom" grada!....

Al ce PIO da se nafatira para pa ce moci i onih 10 % da vrnu penzionerima :lool:

:sesir:
 
Pa ako bi radio kao komsija izabrani upravnik onda bi to valjda bilo pro bono samo se placaju profesjonalni i prinudni upravnici
 
Vrh