Šta je novo?

Žičara (Gondola) Kalemegdan – Ušće

..Ne znam da li igde na svetu postoji nesposobnije društvo,naspram broja fakulteta,akedmija nauka i tako redom...
E...šta smo mogli sve do sada.....

Gondola.... pih... nije to ništa :mrgreen:

tek da vidiš kolko još imamo mnogo u Bgdu :

gladnih,
nepismenih,
ne vakcinisanih ,
blatnjavih ulica,
naselja bez kanalizacije ....

samo nam još gondola na spomeniku fali .....

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503871#p503871:2klfxhwv je napisao(la):
GOJE » 27 Dec 2017 01:12 pm[/url]":2klfxhwv]Aman, hoće li se već jednom prekinuti rasprava o ovoj žičari .....
Evo da pokušam ovim postom da se vratimo na temu :

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503795#p503795:2klfxhwv je napisao(la):
dragan » 27 Dec 2017 08:36 am[/url]":2klfxhwv]Evo jedne slične gondole, "Jahorina Express", dužine 1.350met sa 18 kabina po 10 putnika.
Koštala je oko 15mil.evra i povratna karta je 2,5evra .... Da li je to skupo ili ne, ne zna se. :)
https://www.ekapija.com/after-workhours ... na-express
 
Ovakva stanica koja ulazi u padinu uopšte nije tako loša ideja. Na toj strani najviše mi je smetala ideja da mehanizam bude vidljiv. Ovako neće mnogo uticati na vizure sa Kalemegdana.
Eto i ja da kažem nešto poztivno na ovoj temi.
 
Zašto taj ulazni portal u padinu mora da bude toliko izbačen i da štrči? To mi se ne svidja, ali valjda ga ne bi toliko isticali da ne mora..
 
Na razumem zašto betonski portal mora ovoliko da viri iz zelene Kalemegdanske padine, pa čak da ima i nagib u kontra smeru od nje. Ovo će baš da bode oči sa svih strana i potpuno uništi zeleni izgled zapadne strane Kalemegdanskog grebena. Plus vidik ka bilo čemu ispod ravni horizonta sa samog vidikovca. Ja sam pretpostavljao da će da se vide samo kablovi koji izlaze iz rupe čiji je okvir skoro u ravni padine. Pri čemu se čak i ta rupa može donekle zamaskirati rastinjem. Ako je stanici na početku potrebna veća dužina, dovoljno je da ukopavanje počinje malo dalje od ivice, budući da to ionako mora da se radi. Ali čemu sad ovo?

file.php
 
Slazem se, portal smanjiti i zamaskirati rastinjem.....ovo nije Autoput pa da je zanimljivo naglasiti ulaz u tunel....
 
Portali za gondolu u Bolzanu
389ba9b7f66c08b5da478cb8d9786dda.jpg
7203e339847e9c2a82f55405c7130747.jpg

@zahahadidarchitects


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512722#p512722:2e051pmg je napisao(la):
nnikolic1986 » 31 Jan 2018 21:32[/url]":2e051pmg]Ajde sto je prilicno beskorisno, ali ovo stvarno izgleda odvratno....

Kakav sti ti čovek ? Video bi ja tebe, da ti je provizija proprilična
kako bi ti onda TA gondola bila korisna
i pritom ubedjivao bi ljude na sva usta, kako je prelepa i predivna :lol: :lool: :lol:
 
Oni su ovaj istureni betonski portal prosto iskopirali sa projekta žičare u nekom skijaškom centru. Ne shvatajući da je tamo njegova jedina svrha da se spreče veliki nanosi snega na ulazu, jer je bez veze čistiti ga baš onda kad ima najviše skijaša. Na nesreću po njih Beograd nije planina. Sa svojim toplotnim ostrvom bi ubuduće bio srećan da ga bude dovoljno za grudvanje par dana godišnje.
 
Možda je portal tog oblika i dimenzije da bi maskirao neki mehanizam gondole.

Na ovom renderu su kabine za 10 i više putnika nešto mnogo male i nerealne.
 
Mehanizam uvek može da se uvuče dublje u brdo.
 
Naravno, može da se izvede i drugačije, samo bi više koštalo.

Nego, da li je ovako iznad pećine? . . Nisam odavno tamo bio.
 
Ja se samo plašim da će zbog pećine sve da prebace na površinu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Koliko se sećam iz knjige..... toj sličici fali i ,,izgubljen,, deo pecine u kome je bunar .... :)
 
Na njihovom planu izgleda sasvim drugačije.

file.php
 
Nije loša zamisao, bilo bi lepše da je na površini taj portal, ali opet ko zna možda ne može da se uradi tu. Ima tu puno zavrzlama što bi ljudi rekli, to samo arhitekte znaju zašto baš ovo mesto.
Gondola nije mala, čini vam se zbog toga što su portali jako širokog ulaza, pa gondole deluju sićušno.
Prvenstveno ovo nije zbog nas kao građana, nego zbog turista. Vole te atrakcije, da okače fotoaparat oko guše i škljocaju na sve strane,...
Ali dobro, to donosi novac gradu.
Ja sam rekao već u nekoj temi, Beogradu fali tih atrakcija, vidikovci, nemamo zabavni park (nešto poput Prater-a u Beču)... Ako treba top da postavimo na Kalemegdanu pa da ih ispaljujemo, onda i top da se postavi.. Sve gde možemo turistima da uzmemo novac. Stvarno deluje smešno, ali te gluposti mnogo novca mogu da privuku i naprave.
 
Grad radi turista nas gradjane poreske platioce ko sisa
Za turiste fasade za turiste ovo za turiste ono
A onda dodje taksista i naplati voznju od 3 km 100€
Sve ostalo je onda nebitno
 
Jeste, baš je prave za turiste :bash:

Jer, šta turistu može da interesuje na levoj obali Save? Pre svega samo ušće Save u Dunav, obale obe reke, pa onda recimo park prijateljstva i muzej savremene umetnosti. Da je gondola namenjena turistima završavala bi se na ušću, kod muzeja ili kod platoa sa planiranom zastavom. Ne bi stanica žičare bila onoliko daleko od ušća koliko je to uopšte fizički moguće postići. Na stanici gradskog saobraćaja i kod tržnog centra? Šta će tu? Nego žele da uzmu deo novca od domaćih skupom privatnom dopunom gradskog saobraćaja. Takođe, Savskom šetalištu na Kalemegdanu je za turiste glavna atrakcija vidik. Pa da je gondola stvarno "za turiste" ne bi sa ove strane isturenom stanicom na glavnom raskršću uništili upravo taj vidik zbog kojih oni ovde dolaze, a sa leve obarali parkovsko drveće praveći koridor i uopšte naružili čitav park vodeći žice, stubove i gondole kroz njegovu kompletnu širinu, ljudima tik iznad glava, samo da bi dotični turisti posle plaćanja skupe karte morali peške da se istim putem vraćaju na obalu. Pošto svakako ne idu na drugu stranu da bi videli raskrsnicu (a pogotovo ne tržni centar), nego od stanice čitav kilometar daleko ušće. To su propagandne dimne zavese i budalaštine. Ranije sam nacrtao gde bi bilo logično da bude portal žičare (plavi X) i njene moguće trase, da je ona STVARNO za turiste ili one koji idu na rekreaciju. Tu nikome ne bi smetala, a imala bi i tu kod nas fantastičnu prednost da vodi tamo gde ljudi ustvari žele da odu, a ne tamo gde je nekom privatniku najprofitabilnije, dok se čuvena Kalemegdanska Promenada sa borovima ne bi pretvorila u stanicu GSP-a pored nove privatne kafane na travnjaku.

file.php


file.php
 
Vrh