Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 37,1%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 61 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,3%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 162 34,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 28 5,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 19 4,0%

  • Ukupno glasača
    477
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513464#p513464:12cp4bi5 je napisao(la):
Biciklistkinja » 03 Feb 2018 06:26 pm[/url]":12cp4bi5] Trebaće mnogo radova da se taj most "Prebaci" kako kaže Mali na neko drugo mesto, . .
Nije to samo "prebacivanje konstrukcije", već pre toga mora da se
izgrade stubovi u reci i pristupne saobraćajnice, što nije baš jeftino.

Ako stvarno misle da ga premeste, trebalo bi već sada da spremaju
dokumentaciju i projekat, ali teško da će nešto biti od "premeštanja".
 
Djilas ne bi trebao da se oglasava oko mosta imo je priliku i nije je iskoristio...
Moze da se i novi most nazove po zaricu i idgovarajucu tablu na prilazu mostu i na setalistu
Most nije toliko dotrajao rekonstruisan je prije 10 god
Prica o mostu je pocela projesvega zbog rezonancije buke koja se stvara
I sto bg put ne zna lili nece da uradi odgovarajucu podlogu vec naj krs asfalt
Most se demontira a stubovi se potom ruse ali otom potom
 
Ako se uporedi kapacitet Starog i Novog mosta, jasno je koji je potrebniji.

Nema tu nikakve misterije, uobičajeno je da se nešto staro menja novim.

Pogotovu što će Novi most biti veza sa budućim tunelom Sava - Dunav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513422#p513422:3c0tr4zb je napisao(la):
stf » Sub Feb 03, 2018 3:18 pm[/url]":3c0tr4zb]Мост се НЕ РУШИ, него демонтира, јер он није ни изграђен, него је монтиран.
Nije izgradjen???
Znaci ono sto se gradi tehnikom montiranja zapravo 'nije izgradjeno'???
WTF???

:bash: :bash: :bash:

Ovo je KRAJNJE ozbiljan atak na inteligenciju clanova foruma i ostalih dobronamernih posetilaca. Covek iz licno politickih razloga MANIPULISE razlikom izmedju bukvalnog i prenesenog znacenja.

Dosta je vise trovanja foruma jeftinim politickim sendvicarenjem.
 
Uklanjanje je izvesno
kao i DEBELA potreba izvinjenja javnosti zbog lapsusa
jer je time ne potrebno uznemirena javnost
(a bez ulaska u razloge nastanka istog)
:sesir:
 
Rušenje može da se odnosi samo na stubove mosta u reci

a za uklanjanje konstrukcije je primereniji termin demontaža.
 
Gospodo naprednjaci pre nego sto krenete na rusenje, rastavljanje, demontiranje, uklanjanje Zaricevog mosta, postavite one j....e sine preko Mosta na Adi (sto niste sposobni da uradite vec cetiri godine) i iskopajte tunel Kamenicka Despota Stevana (za sta ce vam trebati bar tri godine). A to sto ce dotle tramvaji da kloparaju preko starog Zarica i ometaju miran san stanarima u BW me bas briga.
 
dragan wrote:
Rušenje može da se odnosi samo na stubove mosta u reci
a za uklanjanje konstrukcije je primereniji termin demontaža.

moze.... al decidirano jasno piše ,, ...postojeceg mosta u skladu....,,
a mrzi me samo tebi da ,,zumbiram,, taj deo

Lapusus je samo lapsus i sve je to ljudski i normalno
i veća je sramota NE reći pardon , izvini te , sorry .... i sl. a naročito za nekog koj je školovan
:sesir:
 
Ja sam postavio taj insert iz tendera i znam tačno šta piše, a

samo sam se bavio terminogolijom u vezi uklanjanja mosta.

U svakom sličaju na toj lokaciji će se graditi Novi savski most.
 
Terminologija odredjuje odnos prema vrsti rada koj treba primeniti
Rušenje nije pažljivo demontiranje kako bi se postavio na dr. mestu
vec bilo kakvo usitnjavanje istog
sasvim jasno samo radi prodaje u staro gvoždje :rant:

E zato je bitna terminologija
stoga verujem da je u pitanju samo slučajni lapsus tri puta u jednoj rečenici
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513422#p513422:1muo6avh je napisao(la):
stf » Sat Feb 03, 2018 3:18 pm[/url]":1muo6avh]Мала политичка манипулација.

Мост се НЕ РУШИ, него демонтира, јер он није ни изграђен, него је монтиран.

Da li mogu da predlozim da se ovo uvrsti u Veliku enciklopediju aforizama?
 
Meni i većini mojih poznanika iskočio večeras bust kako je SNS gori od NATO pakta jer ruši stari savski most koji je kao Karlov most. Da li nas ovi imbecili od DS, Đilas i ostalih malograđana smataju imbecilima??? Ne znam nijedan grad da ima most sa po jednom trakom po smeru koja deli saobraćaj sa tramvajima u centru. Ako im je to najbolja ideja i parola bolje nek skoče sa tog mosta ili nekog od drugih koji sami izaberu. A one koji navode kako su 5 generacija u Beogradu i glasaju za Đilasa bi lično ćušnuo u najbližu reku :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513602#p513602:6dz8k6p8 je napisao(la):
vucko » 04 Feb 2018 03:55 am[/url]":6dz8k6p8] . Ne znam nijedan grad da ima most sa po jednom trakom
po smeru koja deli saobraćaj sa tramvajima u centru. .
Pogotovu ga nema u centru glavnog grada evropske države.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513611#p513611:121f5frd je napisao(la):
astrodule » 04 Feb 2018 09:14 am[/url]":121f5frd]Većina ljudi u to veruje, a to je recept SNS-a . . .
A, u šta ti veruješ? .. . . i kakve veze ima stanje mosta sa SNS-om?

Možda misliš da svaka evropska prestonica ima takvu skalameriju?
 
Ja sam manjina.

Ja lično želim novi most, ali zajedno u paketu sa tunelom.

Iz meni sebičnih razloga mi ne smeta ni samo novi most jer mi kao biciklisti i trkaču odgovara svaki prelaz preko reke sa uređenim prilazom.

Skoro sam siguran da kada bi se napravila objektivna anketa, sa dobrim (u statističkom smislu) uzorkom iz centralnih gradskih opština, da bi više ljudi bilo za ostanak trenutnog mosta (uz normalan kolovoz)

ps: Đilas ima vrlo dobro znanje iz marketinga, i sigurno mu očuvanje tenutnog mosta nije za džabe jedan od glavnih predizbornih aduta.
 
Ђилас да је паметан дохватио би се БАСа и ГЖС у кампањи, за мостове боље да ћути, сам је могао да направи два моста за цену једног.
 
Stručnjaci za izgradnju novog mosta i protiv rušenja Starog savskog
Predstavnici udruženja arhitekata Srbije ocenili su danas
da je Beogradu potreban novi most, ali da ideja da se sruši Stari savski most pa na njegovom mestu napravi novi nije dobra,
dok stručnjaci sa Saobraćajnog fakulteta upozoravaju
da bi rušenje mosta moglo izazvati saobraćajni haos....
http://www.politika.rs/sr/clanak/397732 ... og-savskog
:sesir:
 
Реално је најелегантинје и најлогичније било наставити метро-друмски мост 3+3 у продужетку булевара АВНОЈа па на ГЖС и онда лепо опиције или у Савску, или у Немањину или у Карађорђеви ка тунелу, или раније искључење у неку од нових саобраћајница БнВ. А Стари мост затегнути да неправи буку и преко њега пустити само ЈГП и хитне службе и вратити пешачку стазу са низводне стране.
 
Gradske i skupštinske stetocine su zapišale savski amfiteatar idiotskim projektom BnV i time onemogucile saobracajno racionalno, ekonomski isplativo i estetski skladno premošcavanje Save na celom potezu od Gazele do Zaricevg mosta. Sve ove price sa argumentima oko novog ili starog mosta su obicno glodjanje koske...
 
Suviše su lako odustali od neke druge lokacije za novi Savski most kako bi ovaj stari most Miladina Zarica ostao na mestu
na primer
mogao je novi i direktno i na Nemanjinu , visok kao most na Adi malo uži od njega
ali moglo je
tako da saobracaj iz Nemanjine - Savski trg ne ometano ispod njega funkcioniše :D
 
ova slika Nemanjine ulice mi lici na Auto-dzihadizam.
 
Postojao je plan za most u osi nemanjina sa kruznim tokom oko gzs
Kao i plan u produzetku buevar avnoja koji su izbacili zbog bnv
Postoje i crtezi i konkursi raznih rijesenja
Sto se tice starog tunela u GP on je zaustavljen 60 tih godina
 
Можда је требало да мост постане пешачко бициклистички и тако не би узнемиравао станаре оближњих зграда. Тунел испод Саве би био најтише решење, али не би био видљив и мање је пријатан за путнике. Али има и других решења.
Нови мост до старог, али без лука који би се надовезао на булевар који иде у правцу Савског трга, између Поште и Железничке станице, где би негде могао да буде и почетак тунела.
Нови мост до моста у Бранковој, са улазом у тунел негде, ако је то уопште изводљиво.
 
ova slika Nemanjine ulice mi lici na Auto-dzihadizam.
Pa jeste ... ali ces se i TI složiti
da je mnogo manji, nego što ce se desiti sa uklanjanjem starog Zaricevog mosta

Jer Zaricev svojom malom propusnošcu u odnosu na planirani
ipak sprečava upliv velikog saobracaja u srž gradskog jezgra
što je daleko veći Auto-dzihadizam zamenom Zaricevog mosta sa novim
:sesir:
 
Vrh