Šta je novo?

Tunel Kamenička - Bulevar despota Stefana

Naravno da je bitno gde su uvidi, podrum predstavlja simbol odnosa prema planovima i njihovoj prezentaciji javnosti. Narod nije pre svega informisan i u tome lezi problem veceg ucesca gradjana.
 
Ako je podrum baš toliki problem, može da se uputi Zavodu neka Primedba

kao i za način obaveštavanja. . .možda bi trebalo izlepiti i neke plakate ili sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514693#p514693:2ozgzmbe je napisao(la):
Igor » 08 Феб 2018 05:53 am[/url]":2ozgzmbe]Naravno da je bitno gde su uvidi, podrum predstavlja simbol odnosa prema planovima i njihovoj prezentaciji javnosti. Narod nije pre svega informisan i u tome lezi problem veceg ucesca gradjana.
Знаш како је нама на факсу рекао професор када смо започињали истраживања и писања за дипломски па смо се жалили на недостатак литературе ... "у 21 веку експанзије свих врста медија не можете се вадити на недостатак информација. Не може да се деси да нешто не можете да сазнате већ само да не желите да сазнате" ...
 
Još uvek niko nije dao procenu veličine saobracaja kroz najavljeni tunel :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514707#p514707:2shgrplt je napisao(la):
stf » 08 Feb 2018 08:33 am[/url]":2shgrplt]
Знаш како је нама на факсу рекао професор када смо започињали истраживања и писања за дипломски па смо се жалили на недостатак литературе ... "у 21 веку експанзије свих врста медија не можете се вадити на недостатак информација. Не може да се деси да нешто не можете да сазнате већ само да не желите да сазнате" ...
Donekle ste u pravu, obaveza svakog građanina da bude opšte informisan, prati u medijima šta se dešava i reaguje ako ga nešto dotiče.
Sa druge strane, država koja bi trebalo da radi u interesu građana, kao investitor bi trebala makar malo više da se potrudi kako bi građani bili obavešteni. Ovaj projekat direktno utiče na sudbinu oko 2.000 stanovnika opštine Savski Venac tj. 5% od ukupnog broja stanovnika opštine (grube procene). Obaveštavanje o projektu takvih razmera nije smelo da se svede na puko ispunjavanje forme preko oglasa u Informeru i izlaganja projekta u nekom podrumu. Slanje obaveštenja na kućne adrese bi koštalo jako malo, a bio bi pozitivan signal da država kao investitor ipak radi za dobrobit građana i hoće da čuje njihovo mišljenje.
Neću više o ovome, ostavljam vas da nastavite stručnu raspravu o tunelu. Hvala svima na korisnim sugestijama.
 
Opština Savski venac (i mesne zajednice) je trebalo da informiše građane.

To su lokalne stvari i na lokalnoj samoupravi je da odradi nešto.
 
A zašto se prezentacija planova ne objavljuje na internet strani skupštine grada? U 21. veku jedini način da neko sazna koje su izmene urbanističkih planova u Beogradu jeste da ode u neki podrum u 27. marta. I na kraju krajeva te prezentacije u podrumu su u toku radnog vremena, šta da rade ljudi koji su u to vreme na poslu?
Prezentacije bi trebale da budu u blizini lokacije koje ti planovi regulišu. Šta je problem da se u salama mesnih zajednica organizuju prezentacije planova vezanih za tu mesnu zajednicu.
 
Ja mislim da zakon nije dobar. Ako u zakonu nije izričito navedeno da javna prezentacija mora da bude dostupna preko interneta i da se mora prezentovati u mesnoj zajednici koju pokriva urbanistički plan, onda toga neće ni biti, kao što je sad slučaj.
Što su građani manje informisani, to je lakše investitoru i gradskim čelnicima da naprave neki koruptivni dogovor. Znači, političari nemaju trenutno interesa da informišu građane, jer po zakonu nisu obavezni.
 
Mogla bi da se traži prezentacija u odgovatajućoj sali opštine

i da se izlepe bar plakati u delu opštine koji je zainteresovan.
 
Kako znaju i umeju da pošalju pozivnice za izbore,tako isto trebaju pozvati i za uvid u plan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514742#p514742:23tr1zcx je napisao(la):
roland » 08 Феб 2018 10:47 am[/url]":23tr1zcx]A zašto se prezentacija planova ne objavljuje na internet strani skupštine grada?
Објављује се. Сад си управо доказао да никад на сајт ниси ушао. Сваки план се објави на сајту и линкују се сва документа. Нема потребе да се "иде у подрум".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514816#p514816:v2ddglyz je napisao(la):
stf » Thu Feb 08, 2018 3:16 pm[/url]":v2ddglyz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514742#p514742:v2ddglyz je napisao(la):
roland » 08 Феб 2018 10:47 am[/url]":v2ddglyz]A zašto se prezentacija planova ne objavljuje na internet strani skupštine grada?
Објављује се. Сад си управо доказао да никад на сајт ниси ушао. Сваки план се објави на сајту и линкују се сва документа. Нема потребе да се "иде у подрум".
Poslednji put kad sam na sajtu skupštine grada tražio dokumentaciju za javni uvid, dokumentacija je bila u sekciji "gradski oglasi, konkursi i tenderi", što mi je u startu oduzelo par minuta. Trebalo bi sa home stranice da postoji direktan link ka stranici sa dokumentacijom za javni uvid, ali ga nema.
Drugo, grafička rešenja su bila u dwf formatu, i trebalo mi je još 10ak minuta uz pomoć googla da pronađem, skinem i instaliram odgovarajući dwf viewer. Za sebe smatram da sam kompjuterski pismena osoba, ali opet sam izgubio 15ak minuta samo da zavirim u dokumentaciju. Koliki procenat ljudi će u startu odustati da pogleda dokumentaciju kad naleti na ovakve prepreke, ja mislim dosta veliki. Namerno je napravljeno komplikovano, upravo da bi se što teže moglo doći do pravih informacija, i na kraju progurala rešenja koja su u najmanju ruku sumnjiva.
 
Ето, изгубио си 15 минута. Трагедија.

За одлазак у "подрум" би ти требало мање?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514855#p514855:2p3zyry6 je napisao(la):
roland » 08 Feb 2018 15:40[/url]":2p3zyry6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514816#p514816:2p3zyry6 je napisao(la):
stf » Thu Feb 08, 2018 3:16 pm[/url]":2p3zyry6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514742#p514742:2p3zyry6 je napisao(la):
roland » 08 Феб 2018 10:47 am[/url]":2p3zyry6]A zašto se prezentacija planova ne objavljuje na internet strani skupštine grada?
Објављује се. Сад си управо доказао да никад на сајт ниси ушао. Сваки план се објави на сајту и линкују се сва документа. Нема потребе да се "иде у подрум".
Poslednji put kad sam na sajtu skupštine grada tražio dokumentaciju za javni uvid, dokumentacija je bila u sekciji "gradski oglasi, konkursi i tenderi", što mi je u startu oduzelo par minuta. Trebalo bi sa home stranice da postoji direktan link ka stranici sa dokumentacijom za javni uvid, ali ga nema.
Drugo, grafička rešenja su bila u dwf formatu, i trebalo mi je još 10ak minuta uz pomoć googla da pronađem, skinem i instaliram odgovarajući dwf viewer. Za sebe smatram da sam kompjuterski pismena osoba, ali opet sam izgubio 15ak minuta samo da zavirim u dokumentaciju. Koliki procenat ljudi će u startu odustati da pogleda dokumentaciju kad naleti na ovakve prepreke, ja mislim dosta veliki. Namerno je napravljeno komplikovano, upravo da bi se što teže moglo doći do pravih informacija, i na kraju progurala rešenja koja su u najmanju ruku sumnjiva.

А и кад отвориш те планове, у 99% случајева искочи ти да ти фале неки подаци које они ето тако нису ставили уз документацију, а нигде чак ни не пише где треба да се нађу.

То је све ионако будалаштина, већина планова је ужас и не решава у стварности ништа
 
U zemlji u kojoj su krađa i podvala način života, smešno je govoriti o volji, obavezama i zakonu uopšte. U tzv. uređenim društvima propis i zakon su sveto pismo, ako ne činiš, letiš. Svaki veći infrastrukturni projekat prolazi kroz sito i rešeto građana (i njihovih zastupnika u klupama), da bi uopšte mogao da se dogodi u stvarnosti. Informacione kampanje su sveobuhvatne i trajne. Primer iz Kelna: grad buši novu metro liniju, zakupio je par lokala na trasi (do ulice, sa izlogom), koji su informacioni punktovi, sa punim radnim vremenom. I to godinama, koliko i projekat traje. Plus savršene prezentacije na netu, itd. itd.
 
Да али и дешава се да код њих то претерано ослањање на јавно мњење учини да важни пројекти никад ни не буду изграђени јер јбг воља десеторо њих који треба да продају плац јер су на траси будућег аутопута
 
Govorimo o transparentnosti procedura i procesa, koji su na Zapadu pravilo, a ne izuzetak. To je sve definisano zakonima, uredbama, propisima itd. Rad po istima je podrazumevajući. Izuzeci koji potvrđuju pravilo su mogući, ali kažnjivi. Mislim da je to suština teme.
 
Ako od ukupnog saobracajnog prometa preko Brankovog mosta oduzmemo
- saobracaj Pop Lukine
- saobracaj koj iz/za pravaca trga Nikole Pašića a koristi Teraziski tunel
- na to dodamo i deo saobracaja iz Karadjordjeve
dobijamo orjentcionu brojku prometa buduceg tunela Kameničke
što nije mala cifra
te sve pristupne saobracajnice Kameničkog tunela treba prilagoditi toj brojci

Ko ima brojačne podatke studenata što broje vozila po raskrsnicama... lako je onda izračunati
koj promet mora da primi pristupnice i sam tunel u Kameničkoj

Napomena
nisam uračunao promet Prizrenske i još nekih ul ,,sitinijig,, kalibra
ali i ovo je dovoljno za orjentaciju
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514688#p514688:v67daf1h je napisao(la):
dragan » Čet Feb 08, 2018 5:08 am[/url]":v67daf1h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514669#p514669:v67daf1h je napisao(la):
scele » 07 Feb 2018 11:38 pm[/url]":v67daf1h]Da investitor pošalje svim vlasnicima na adrese pismo, obaveštenje, nešto...
Takvo informisanje je primerenije Mesnoj zsjednici, jer bi oni

trebalo da obaveštavaju svoje sugradjane o vežnim radovima.

A, o rušenju tog dela grada se već govori decenijama, tako da . . .

O rušenju ovog dela grada se govori od 1950.godine. Naslušali smo se priča i priča. Ovo je verovatno prvi put da se stiglo dovde.
Pretpostavljam da je većina ljudi koja piše na ovoj raspravi iz redova stručnjaka koji žele dobro ovom gradu, ali nemate ni trunku razumevanja prema svima koji tamo žive preko 60 godina i koji su ostali bez informacija. Naravno da i ja želim da se rastereti saobraćaj u centru grada, metro, zelene površine ali mnogo više želim da znam kada i gde ću da živim uskoro. Gde će moje dete da ide u školu sada, ili na jesen? Kako da kupim nešto drugo ako ne znam koliko imam? NIje baš svejedno otići iz centra grada u npr Žarkovo. Malo je veći efekt promene nama koji smo tamo, pa probajte da shvatite.

Pričate stalno o uvidu u projekt i mogućnosti da se iznesu primedbe? Prvo, tamo nema stručnjaka koji odgovara na pitanja? Apsolutno se nigde ne spominje raseljavanje. Spominje se rušenje i to je to.
 
@empiresandy, naravno da necete ostati bez krova nad glavom, licno mislim da ce vam ponuditi resenje po ugledu na isti slucaj kao sto je bilo u BNVu ili nesto slicno. Nema potrebe da se unapred toliko stresirate i pitate sta ce sa vama i decom biti kad jos nista nije ni pocelo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516731#p516731:3q1gh5hx je napisao(la):
Nebojsa » Čet Feb 15, 2018 4:38 pm[/url]":3q1gh5hx]@empiresandy, naravno da necete ostati bez krova nad glavom, licno mislim da ce vam ponuditi resenje po ugledu na isti slucaj kao sto je bilo u BNVu ili nesto slicno. Nema potrebe da se unapred toliko stresirate i pitate sta ce sa vama i decom biti kad jos nista nije ni pocelo.

pa da, ali za razliku od SA gde je bukvalno bila favela, ovaj deo grada je relativno pristojan, i neko mozda ne zeli da ide iz centra ako ne dobija nista bolje, kao sto je bio slucaj sa stanovnicima SA koji su umesto baraka dobili ljudske stanove, ali van centra
 
nekianonimnilik":1hh1xdoo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516731#p516731 je napisao(la):
Nebojsa » Čet Feb 15, 2018 4:38 pm[/url]":1hh1xdoo]@empiresandy, naravno da necete ostati bez krova nad glavom, licno mislim da ce vam ponuditi resenje po ugledu na isti slucaj kao sto je bilo u BNVu ili nesto slicno. Nema potrebe da se unapred toliko stresirate i pitate sta ce sa vama i decom biti kad jos nista nije ni pocelo.

pa da, ali za razliku od SA gde je bukvalno bila favela, ovaj deo grada je relativno pristojan, i neko mozda ne zeli da ide iz centra ako ne dobija nista bolje, kao sto je bio slucaj sa stanovnicima SA koji su umesto baraka dobili ljudske stanove, ali van centra
Pa zavisi ako pricamo o privatnom ili drzavnom vlasnistvu. Ako je privatno bice isplata u vrednosti nekretnine i sl. a ako zivite u nekretnini koja je u vlasnistvu drzave po nekom osnovu stanarskog prava onda je bilo kakav zamenski stan bilo gde na teritoroji Bgd super. Zavisi iz kog ugla posmatra covek. Ako je neko zasticeni stanar i sl. drzava mu u slucaju rusenja ne dodje nista a to sto nasa daje na koriscenje drugi stan je premija.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Odložena sednica komisije da se ne bi rušila idila pred izbore.
 
Vrh