Šta je novo?

Фасаде / Fasade

To kad ti jednog dana budeš imao svoj forum onda tako do mile volje izdaj naloge za izvinjenja i naknade za korišćenje patentiranih stavova i izjava.
 
Ok, ne nerviraj se salim se ja malo sa tobom vidim da ti brzo gori fitilj pa mi zabavno da te malo bockam svremena na vreme, nadam se da mi ne zameras
 
Djeco mir da ne zovem Igora slazemo se da klime treba skloniti maskirati poredati itd
Pitanje je sad kako to kulturno izvesti i da grad treba da krene od svojih indrzavnih zgrada pod zastitom
Dvorovi ministarstva vlada itd
 
Tako je, grad (tj drzava) da pokaze primer i prva ukloni klime sa svojih zgrada.
 
Komunalna policija dezura u kolima sinoc u parku kod zgrade Tanjuga. Nisu bas u zasedi, posto su im farovi upaljeni i usmereni ka onom parcencetu ociscene fasade.
 
Не видим зашто појединци манипулишу причом о климама на фасадама и представљају ситуацију као да постоје само две опције:
1. да нема климе на фасади (што је недопустиво јер нам објашњавају како Србија има климу као Мароко или Либија)
2. да климе морају бити ту и наређане како се коме дигне она ствар.

Зар није компромис ово што Зекс монтира све време? Климе да, али у некаквом реду и поретку. Чисто да не личимо на фавелу из Рија.
 
Ne znam gde ti stanujes, ali ziveti u zgradi u beogradu leti bez klime je nezamislivo.
Druga stvar, kada bi postojala uredba koja regulise uredjenost fasada (npr boju), i uredjenost klima uredjaja, mislim da bi se neke stvari malo pokrenule. Takodje, ukoliko bi to bilo recimo preko usluga Gradskog Stambenog, gradjanima bi bilo dosta lakse za placanje usluga a i realizaciju istih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518296#p518296:2oka7bwc je napisao(la):
astrodule » Uto Feb 20, 2018 5:29 pm[/url]":2oka7bwc]Evo prilike da neki preduzetnici bliski vlasti naprave dobar biznis. Doneti odluku o obaveznom izmeštanju klime na unapred određena mesta (koje će odrediti novoosnovana Agencija za fasade).

Taman da se zaposle onoliki volonteri po izbornim štandovima po Beogradu. Znaju valjda da drže bušilicu.

@astrodudle - Evo formalno i proceduralno sam saglasan sa tvojim stavom (da me neko ne opomene, a ti mi ne zameri mi sto se ne slažem s tobom, jer su me jos kao malog ucili da se drva slažu a ljudi su saglasni :D )

Ideja je dobra, daleko od toga, ali realizacija ??? Sve i da ne dozivimo AzF kao mesto za uhlebljenje partijskih kadrova, već kao ekipu stručnih i motivisanih ljudi koji bi stvarno želeli da nešto da urade po pitanju fasada i onda s druge strane njihovu borbu protiv vetrenjača sa rupama u Zakonu, katastrima, dobavljačima, EPS, Elektranama... ali i STANARIMA ! Nažalost, sadašnje stanje je umnogome ogledalo naše realnosti.
 
Ako stan ima balkon-klima na balkon. Ako nema balkona, a zgrada ima dvorište-onda može u dvorište, ako to ne iziskuje bušenje susednih stanova i skupe radove. Ako ni dvorišna strana ili krov nisu pogodna opcija-onda po ovom Zeksovom modelu napraviti vertikalne maske i tako sve klime poredjati i sakriti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518506#p518506:3mf6gce5 je napisao(la):
Baston » Today, 11:04[/url]":3mf6gce5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518296#p518296:3mf6gce5 je napisao(la):
astrodule » Uto Feb 20, 2018 5:29 pm[/url]":3mf6gce5]Evo prilike da neki preduzetnici bliski vlasti naprave dobar biznis. Doneti odluku o obaveznom izmeštanju klime na unapred određena mesta (koje će odrediti novoosnovana Agencija za fasade).

Taman da se zaposle onoliki volonteri po izbornim štandovima po Beogradu. Znaju valjda da drže bušilicu.

@astrodudle - Evo formalno i proceduralno sam saglasan sa tvojim stavom (da me neko ne opomene, a ti mi ne zameri mi sto se ne slažem s tobom, jer su me jos kao malog ucili da se drva slažu a ljudi su saglasni :D )

Ideja je dobra, daleko od toga, ali realizacija ??? Sve i da ne dozivimo AzF kao mesto za uhlebljenje partijskih kadrova, već kao ekipu stručnih i motivisanih ljudi koji bi stvarno želeli da nešto da urade po pitanju fasada i onda s druge strane njihovu borbu protiv vetrenjača sa rupama u Zakonu, katastrima, dobavljačima, EPS, Elektranama... ali i STANARIMA ! Nažalost, sadašnje stanje je umnogome ogledalo naše realnosti.

To sam rekao u polu šaljivom, polu ozbiljnom tonu. Takav pravilnik nam treba (mogu Zeksa da uzmu kao savetnika), ali to treba da se odradi bez dodatnog zapošljavanja. Ima sasvim dovoljno ljudi na državnom platnom spisku.
 
Gledam slike Lisabona, nema klima nema maski, sve fasade uredno ofarbane, a nisu toliko bogati. Pitanje kulture, kulturna i prosvecena nacija.
 
20180216_141827.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518496#p518496:33zwysbl je napisao(la):
citizen » 21 Феб 2018 10:13 am[/url]":33zwysbl]kada bi postojala uredba koja regulise uredjenost fasada (npr boju), i uredjenost klima uredjaja, mislim da bi se neke stvari malo pokrenule.
Не би се покренуло ништа, јер и данас имаш уредбе и прописе које нико не зарезује 2 посто. И данас постоји пропис који каже да је потребна дозвола и општине и архитекте који је пројектовао зграду ако јој се мења спољни изглед а качење клима спада под то. Да ли је ико тражио дозволу иако је то обавезно? Па мислим да није. Јер да јесте, и те климе не би биле покачене тако како су покачене.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518519#p518519:1cbwpfrz je napisao(la):
Vox91 » Сре Феб 21, 2018 12:01 pm[/url]":1cbwpfrz]Ako stan ima balkon-klima na balkon. Ako nema balkona, a zgrada ima dvorište-onda može u dvorište, ako to ne iziskuje bušenje susednih stanova i skupe radove. Ako ni dvorišna strana ili krov nisu pogodna opcija-onda po ovom Zeksovom modelu napraviti vertikalne maske i tako sve klime poredjati i sakriti.

Због чега се избегава постављање на доњим деловима зида, испод прозора на терасама и балконима. Изгледа да је некоме битније да се та скаламерија види него прикрије.

Архитектонска струка није учинила довољно да се заустави та појава која је њихову струку и рад, као и рад њихових претходника извргла руглу и бесмислености. И не само рад те струке него и свих оних који су стварали Београд од зидара и инжењера до било ког другог занимања које је доприносило стварању нашег града. Људи су век и по стварали са радошћу и надом да би се он у ових пар деценија јефтиним средствима као што су спрејеви, разне скаламерије и лоша решења претворио у нешто што никада није и не треба да буде.
 
Zato što ljude očigledno nije briga i nemaju svest da i bez ikakvih uredbi sami zaključe da bi bilo bolje da klimu okače ispod prozora kako bi se zaklonila ogradom balkona..a tek što ostave po metar-dva creva da visi na fasadi, umesto da ga sprovedu unutar stana i lepo sakriju nekim gipsom. Ali ne, to je izgleda mnogo skupo i ruži se unutrašnjost stana, a što što se fasada uništava-nema veze. Kad je eto u Zagrebu još 2008. uredbom zabranjeno kačenje klima i antena na fasadi, moglo bi i ovde. Ne moraju izgovor biti London itd, Zagreb ima klimu kao i Bg, a ni standard nije ne znam kako bolji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519068#p519068:gqzu92uu je napisao(la):
Vox91 » Pet Feb 23, 2018 1:38 am[/url]":gqzu92uu]Zato što ljude očigledno nije briga i nemaju svest da i bez ikakvih uredbi sami zaključe da bi bilo bolje da klimu okače ispod prozora kako bi se zaklonila ogradom balkona..a tek što ostave po metar-dva creva da visi na fasadi, umesto da ga sprovedu unutar stana i lepo sakriju nekim gipsom. Ali ne, to je izgleda mnogo skupo i ruži se unutrašnjost stana, a što što se fasada uništava-nema veze. Kad je eto u Zagrebu još 2008. uredbom zabranjeno kačenje klima i antena na fasadi, moglo bi i ovde. Ne moraju izgovor biti London itd, Zagreb ima klimu kao i Bg, a ni standard nije ne znam kako bolji.

Tako je !!! Nije ih briga, a tek što nemaju svest...

Neko je pomenuo da na novogradnjama postavljaju spoljašnje jedinice na terase, stavljaju maske, itd. Dobro, ovo i nije neka novogradnja, evo skoro pa 10 god, ali još jedan dokaz da - ništa im(nam) nije sveto !!!
 
To su verovatno prostorije koje nisu blizu terase. Pošto ih niko ne sprečava da to urade, naravno da će to da urade, a ne da provlače creva kroz pola stana i buše zidove po stanu.
 
Da ja živim u tako lepoj zgradi, ne bih imao srca da ovako okačim klimu..ovde neće pomoći ni maska, stoji kao čir. Ova zgrada mora da ima dvorište i tamo treba sprovesti instalaciju.
 
Vrh