Šta je novo?

Veliko ratno ostrvo - Lido Zemun

Aha... tu da se prebace one vile sa Savskog nasipa da prebacimo... jeste treba ljudima.... :mrgreen: :lol: :mrgreen:


i ovako samo zbog uteranog straha u kosti od tih bahatih despotića postoji otpor za obićan pešacki most preko kanala do VROa
zbog tog straha se i sapatimo sa onim ,,sad ga ima - sad ga nema ,, pontnskim mostom
čij prelaz se nalazi pod vojnim nadzorom (pa gde to još ima )

gore nego granični prelaz (a ukinuti u okviru EU)
gde nadzor vrše civilne a ne vojne službe
 
Lido:
1. Nasip oko celog ostrva
2. Pesacko-Biciklisticki mostovi Zemun- Usce - Kalamegdan
3. Zoo- Vrt
4 . Mala marina
5. Sportsko - rekreativni prostor
6. Svetionik, kula-vidikovac, spomenik - sta god ali negde u sredini ))
 
Tako je
+1 :)
Jasna potreba Bgda ali to ne dopire do nadleznih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516418#p516418:b3bbap2l je napisao(la):
lukarts » 14 Feb 2018 07:50 am[/url]":b3bbap2l]Lido:
1. Nasip oko celog ostrva
2. Pesacko-Biciklisticki mostovi Zemun- Usce - Kalamegdan
3. Zoo- Vrt
4 . Mala marina
5. Sportsko - rekreativni prostor
6. Svetionik, kula-vidikovac, spomenik - sta god ali negde u sredini ))
Meni izgleda da svi zagovornici ovakvih stvari ne shvataju osnovnu ideju ovakvih prostora. To je rezervat prirode, edukativna zona i ukras grada, a ne park, zona masovne rekreacije sa raznim spravama i "terenima", građevinska površina ili bilo šta što mi treba da "iskoristimo". Pa ceo eko sistem Ratnog ostrva zavisi od toga da ono ponekad bude sasvim poplavljeno, a da u ostalo vreme podzemna voda, ili bolje reći sama reka, bude tik ispod površine zemlje. Kakav crni nasip, kakva gradnja, to se ne sme dozvoliti. A pogotovo ne sme imati most po kome mogu da prođu automobili.

Pretpostavljam da vam je ovako nešto ružno i "neiskorišćeno" pa bi ste nešto da "popravite" i "stavite u funkciju"?

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Ovo je inače rečni ulaz u edukativni kamp gradskog zelenila.

Močvarni deo kanala Galijaš

Pogledajte prilog 1
 
Dve trecine ostva ima status rezervata i tu nema dileme, restriktivno ponašanje u rezervatu mora da se poštuje
a rezervatski propisi imaju veze i sa EU i UN

Jedna trecina ostrva se odnosi na Lido i ima status ,, zelene oaze,,
na kojoj jeste dozvoljen pristup ljudima tokom cele godine

Ni sad mi nisu jasne postojece sojenice u rezevatskom delu a ni uslužni objekti na Lidu

Most bi omogucio njihovo potpuno uklanjanje :!:
i jasnu podelu ostrva izmedju rezervatskog dela i dela zelene oaze

A da svaku nadzornu, uslužnu , privatnu potrebu za privremenim objektom ostvare na lep drugačiji urban i logičan način a to je
na plutajucim objektima vezanih za buduce niske stubove Zaricevog mosta tj u tako formiranoj marini
gde bi imali sve uslove struju i vodu i telefon i svoju pontonsku ulicu i br

i tako ostrvo oslobode od svih objekata
a na Lidu bi i bio most a ne u rezervatskom delu te
tako bi zadovoljenje svih potreba posetilaca i dalje bile na dohvat ruke :idea:

Od silnog straha za VRO ne vide se blagodeti koje idu u ostrvsku korist , postavljajem Zaricevog mosta
te trpi i rezervat i Lido
a i gradjani..... samo što se ovako dele po imovini, ko ima i ko nema čamac

Savski nasip nema status rezevata pa se ceo Bgd buni
a da je imao status rezervata pored Bgda bunili bi se svi na kugli zemaljskoj
velika je to razlika
šta svet da se brine ako pijemo vodu iz naših wca.... a rezervat ..... ce ga malo teže iko da ga stisne :lol:
naročito
ako u neposrednoj blizini moze da ostvari svoju potrebu za gradnjom na lakši civilizovan (plutajuci) način
:sesir:
 
Ne preteruj ... nisam stigao da dopišem i na temi

-Zemunski kej, jer trebalo bi da most ima dva kraja .... ako je jedan na Lidu onda drugi na .....
- Pešačke zone, jer ce ga koristi pešaci a ne automobili
- Biciklističke staze , od interesa je i za biciklizam
- Spomenici, jer jeste svojevrstan spomenik ....
- itd.....

Naravno da to necu činiti i trpati ga ko što ,,neki,, trpaju Kineze svuda i permanentno
vec samo tamo gde mu i jeste mesto

naravno kako nisi mogao naci nikakve zamerke u predhodnom postu .... morao si nešto da pljuneš radi pljuvanja -
pa fala ....
bar je dobra potrvrda da ozbiljnih zamerki definitivno i nema ... te i zalaganje jeste zalaganje za pravu stvar

cmok
:sesir:
 
"Zamerki" naravno ima i više puta su već napisane za tu apsurdnu ideju
da se tolika skalamerija starog kolskog mosta natakari na zaštićeno VRO.

Počev od ekoloških do gradjevinskih oko pristupnih rampi, pa uništavanje
prepoznatljive vizure sa keja, što pravi zemunci nikako neće dopustiti, . .itd.

Posebno što to nije isplativo ni opravdano u odnosu na lokaciju izmedju
izmedju Bloka70 i Ade gde bi bio daleko veći promet na mostu od VRO.. .itd
 
I kola i kamioni već sada mogu da odu na Ratno ostrvo čitavo leto, do god je tu pontonski most. Tako da svi potrebni radovi ili rušenja MOGU da se obave i da na ostrvo pređe teška mehanizacija. To je dovoljno.
 
....Posebno što to nije isplativo ni opravdano u odnosu na lokaciju izmedju
izmedju Bloka70 i Ade gde bi bio daleko veći promet na mostu od VRO.. .itd

Predlog ti nema argumenata
jer
Izmedju bloka i Ade jeste plovni put , što ometa stubovima i medjunarodni saobracaj naročito pri nižim vodostajima
Izmedju VROa i Zemunskog keja NIJE plovni put te donosi samo koristi i Beogradjnaima (i Zemuncima), VROu

Korist bi imao i sam rukavac jer bi most pomogao odmuljavanju stubovi postavljeni u formi De Lavalovih mlaznica
i ubrzavalo deo vodene matice u rukavcu tj. ispravio brljotinu PIMa
koj je doprineo
da se sada rukavac brže puni talogom tako što su kej pomerili i poremetili Dunavsku maticu
pa vrlo brzim tempom cemo ostati bez VROa
na taj način što ce se VRO spojiti sa Zemunskim kejom a to je onda samo čisto novo unosno gradjevinsko zemljište
a to jeste velika šteta

naravno kako i sam si više puta pisao da jesi radio u PIMu to brljotinu ne spominješ
koja uzrokuje NEveslu brzu crnu sudbinu VROa
a postavljanjem mosta bi je lako izbegli i ostrvo očuvali

Više me interesuje motiv takve brljotine, a eri provizijaštva male su šanse da je samo produkt tupavosti .... :twisted:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516603#p516603:23dwxkc8 je napisao(la):
boca-ica » 14 Feb 2018 10:21 pm[/url]":23dwxkc8]Predlog ti nema argumenata jer izmedju bloka i Ade jeste plovni put , . .
Stari savski most je i sada na plovnom putu, pa bi se samo pomerio uzvodno do Ade.

Inače, PIM je bio samo Izvodjač radova, a ne i Projektant, pa ne može da se okrivljuje.
 
Aha... ako je PIM bio samo izvodjač radova , onda NE gubimo VRO usled pojačnog i ubrzanog zamuljavanja i taloženja u rukavcu
jel tako ?
 
Odgovorio sam u vezi PIMa da on može da se okrivi samo za kvalitet radova.

Ali, kao što se zna, niko nema neke prigovore na radove oko zemunskog keja.

A, o zamuljenju Dunavca sam Ja ovde već pisao, pa sada neću da ponavljam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516560#p516560:2j15s95x je napisao(la):
Zuma » Sre Feb 14, 2018 9:52 pm[/url]":2j15s95x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516418#p516418:2j15s95x je napisao(la):
lukarts » 14 Feb 2018 07:50 am[/url]":2j15s95x]Lido:
1. Nasip oko celog ostrva
2. Pesacko-Biciklisticki mostovi Zemun- Usce - Kalamegdan
3. Zoo- Vrt
4 . Mala marina
5. Sportsko - rekreativni prostor
6. Svetionik, kula-vidikovac, spomenik - sta god ali negde u sredini ))
Meni izgleda da svi zagovornici ovakvih stvari ne shvataju osnovnu ideju ovakvih prostora. To je rezervat prirode, edukativna zona i ukras grada, a ne park, zona masovne rekreacije sa raznim spravama i "terenima", građevinska površina ili bilo šta što mi treba da "iskoristimo". Pa ceo eko sistem Ratnog ostrva zavisi od toga da ono ponekad bude sasvim poplavljeno, a da u ostalo vreme podzemna voda, ili bolje reći sama reka, bude tik ispod površine zemlje. Kakav crni nasip, kakva gradnja, to se ne sme dozvoliti. A pogotovo ne sme imati most po kome mogu da prođu automobili.

Pretpostavljam da vam je ovako nešto ružno i "neiskorišćeno" pa bi ste nešto da "popravite" i "stavite u funkciju"?

Nasip sam mislio iz razloga kako bi se jasno definisani prostor odrzao istim i kako bi se zastitio od poplava. Sam Zoo-Vrt bi se uklopio u pricu eko sistema, mozda gresim ali mislim da bi cak pomogao daljem razvoju faune na ostrvu. Mostove sam mislio na pesacko biciklisticke i nikakve automobile.
Slazem se da Lido treba da bude eko-oaza, ali treba da bude dostupnija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516653#p516653:1577p1h8 je napisao(la):
lukarts » Čet Feb 15, 2018 8:12 am[/url]":1577p1h8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516560#p516560:1577p1h8 je napisao(la):
Zuma » Sre Feb 14, 2018 9:52 pm[/url]":1577p1h8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516418#p516418:1577p1h8 je napisao(la):
lukarts » 14 Feb 2018 07:50 am[/url]":1577p1h8]Lido:
1. Nasip oko celog ostrva
2. Pesacko-Biciklisticki mostovi Zemun- Usce - Kalamegdan
3. Zoo- Vrt
4 . Mala marina
5. Sportsko - rekreativni prostor
6. Svetionik, kula-vidikovac, spomenik - sta god ali negde u sredini ))
Meni izgleda da svi zagovornici ovakvih stvari ne shvataju osnovnu ideju ovakvih prostora. To je rezervat prirode, edukativna zona i ukras grada, a ne park, zona masovne rekreacije sa raznim spravama i "terenima", građevinska površina ili bilo šta što mi treba da "iskoristimo". Pa ceo eko sistem Ratnog ostrva zavisi od toga da ono ponekad bude sasvim poplavljeno, a da u ostalo vreme podzemna voda, ili bolje reći sama reka, bude tik ispod površine zemlje. Kakav crni nasip, kakva gradnja, to se ne sme dozvoliti. A pogotovo ne sme imati most po kome mogu da prođu automobili.

Pretpostavljam da vam je ovako nešto ružno i "neiskorišćeno" pa bi ste nešto da "popravite" i "stavite u funkciju"?

Nasip sam mislio iz razloga kako bi se jasno definisani prostor odrzao istim i kako bi se zastitio od poplava. Sam Zoo-Vrt bi se uklopio u pricu eko sistema, mozda gresim ali mislim da bi cak pomogao daljem razvoju faune na ostrvu. Mostove sam mislio na pesacko biciklisticke i nikakve automobile.
Slazem se da Lido treba da bude eko-oaza, ali treba da bude dostupnija.

po meni je dovoljno dostupno to sto se vidi sa kalemegdana, vecina stranaca se odusevi kad vidi sumu na ostrvu izmedju socijalistickih blokova, starog centra, i jos jedne sume sa leve strane dunava
 
Umesto VRO, najbolje je da urbanizujemo svoje ulice tako sto pocistimo smece koje ispada iz kontejnera, da ne palimo pepelom iste, i za kuca da u kesicu kaku stavimo. I zube da popravimo.
 
Jedino što je snimak kao u ogledalu. Treba ovako:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494730#p494730:17zp601p je napisao(la):
Igor » 22 Nov 2017 01:49 am[/url]":17zp601p]Moram priznati da mi se svidja ideja o svetioniku na VRO. Pohvale za tzorana i bocu :pob:

I meni se dopada jako ! Tkdj. sve pohvale za tzorana i bocu.

Novi svetionik bi bio svojevrsni novi simbol grada za sve koji dolaze iz pravca severa, pogotovo za turisticke brodove koji krstare Dunavom :)

Trebalo bi dosta poraditi na dizajnu svetionika, u to ime evo male ilustracije kako bi to izgledalo, mada sam ja vise za varijantu da svetionik bude u skladu sa imenom grada u kome docekuje svoje putnike - dakle u beloj boji :)



Pogledajte prilog 1

:gobb:
 
Svetionik bi svakako trebao da ima ulogu osmatracnice odakle bi priroda VRO-a mogla da se sagleda bez dubljeg zalazenja i ugrozavanja prirodnog stanista.
 
Naravno da bi bilo dozvoljeno da se ljudi popnu do vrha i razgledaju.
I mozda nesto u stilu kalemegdanske tvrdjave i kule Sibinjanin Janka.
 
Vrh