Šta je novo?

Po kome su neke ulice dobile ime?

Дакле, ово последње није тачно. Политички профил Вука Бојовића ми је директно одвратан. Али рећи да он ништа није урадио у погледу побољшања услова у којима живе животиње у Бео ЗОО врту, као и у погледу његовог уређења, може рећи само неко ко нема појма како је он изгледао пре Бојовићевог доласка. Треба бити поштен и признати да човек који је провео зоо врт кроз тешка времена заслужује да се сокак који води ка кући коју је водио три деценије назове његовим именом.

С првим пасусом се слажем.
 
Komentar se nije odnosio na njegov politicki profil, toliko pratim politiku da mi je isti cak i nepoznat.
Covek jeste znacajno unapredio prostor ali iskljucivo u komercijalnom smislu i bezbednosnom smislu. Uslovi u kojima su zatocene one nesrecne zivotinje su ostali identicni i jedino se mogu uporediti sa koncentracionim logorom. Da je imao dobre namere, insistirao bi na preseljenju. I samo na preseljenju. Jer samo to moze da spase one mucenike tamo. Sve ostalo je tiranija zbog profita.
Normalni ljudi koji vole zivotinje, su zgrozeni tim mestom i odavno ne idu tamo.
 
Jos samo da nadjete neko ko ce to preselenje da plati i nije problem
 
Jel stvarno mislis da je u 21. veku to ekonomski neizvodljivo i da ne moze da se nađe odgovarajuci model finansiranja za seobu jednog komercijalnog sadrzaja? Ako nemas para das onom ko ima, koncesija, ili napravis javno-privatno partnerstvo.
Ali gradu je samo profit bitan, koga jos zabole za zivotinje.
 
Држава треба да донесе закон о односу према животињама у Србији генерално и дивљим и домаћим, који би обавезивао сва физичка и правна лица, па на концу и зоо врт.
 
Drzava treba za pocetak da primjenjuje postojece zakone zakonom su zuvotinje prepoznate po dva osnova prvo o zasticenim ziv vrstama a drugo je krivicni zakon gdje se stite ljudska osjecanja prema zivotinjama a ne neka imaginacija kako kazu ljudska prava zivotinja
 
Jedna ulica (geografski) - jedan naziv.
Osim onih predugackih, kojima se uvek moze naci prirodno mesto prekida, npr BKA do ustanicke, bul oslobođenja do bastovanske...
 
hajde da vidimo ko i rodoslova svete loze Nemanjića osnivača Srpske srednjevekovne države i utemeljivača srpske nacije ima sve ulicu u glavnom gradu:
1.Velikog Župana Stefan Nemanja-Nemanjina ulica koja spaja površinski dva najveća trga u gradu Savski i Slaviju (simptomatično je što se ulica zove Nemanjina, a ne Ulica Stefana Nemanje ili Velikog Župana Stefana Nemanje, kao mali sam mislio da je taj Nemanja sigurno neki partizan)
2.Župana Vukana - ne postoji po pretrazi
3.I Srpskog Kralja Stefana Prvovenčanog -ulica na opštini Voždovac, paralelna sa delom autoputa koji prolazi kroz urbani deo grada, neugledna, zabačena, kratka , sa magacinima i stovarištima (najveći transfer sramote imam upravo zbog ove ulice i po tome po kome se zove-prvom srpskom krunisanom kralju)
4.Svetog Save- Na Vračaru -spaja Hram Sv. Save sa trgom Slavija
5.Kralja Stefana Radoslava - Ulica u Batajnici -opština Zemun
6.Kralja Stefana Vladislava - Ulica u Batajnici -opština Zemun
7.Kralja Uroša I - Ulica u Batajnici-opština Zemun
8.Kralja Stefana Dragutina - Ulica na opštini Palilula u blizini Cvijićeve ulice, jako zavučena i kratka uličica
9. Kralja Stefana Uroša II Milutina - Ulica na opštini Vračar, preseca Nemanjinu- raskršće sa Ulicom Kralja Milana smo zvali ovde na forumu "Dva Kralja"-mesto gde se gradi hotel Hillton
10.Princa Konstantina Nemanjića - ne postoji u pretrazi
11.Kralja Stefana Uroša III Dečanskog - ne postoji osim ako se Dečanska ulica ne dovodi nekako u vezu sa tim moćnim vladarom
12. CARA Dušana- Na opštini Stari grad- naselje Dorćol- povezuje Beogradsku tvrdjavu sa Bajlonijevom pijacom
13. Cara Uroša - Jedna od ulica na opštini Stari grad koja ide paralelno sa Francuskom ulicom u pravcu si-jz
 
Da zaboravio sam na Cara Dusana u Zemunu. Na kog se Nemanju odnosi ta u Zemunu??

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
He he zato ljudi obicno imaju i ime i prezime :)

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454016#p454016:1ovxcfu3 je napisao(la):
CASTELBIANCO » May 27th, 2017, 2:04 am[/url]":1ovxcfu3]11.Kralja Stefana Uroša III Dečanskog - ne postoji osim ako se Dečanska ulica ne dovodi nekako u vezu sa tim moćnim vladarom
Da se naziv ulice odnosi na kralja Uroša , ulica bi se zvala Dečanskog. Ovako se odnosi na manastir. Uglavno nazivi ulica koji se završavaju slovom "A" , odnose se na geografske pojmove ili objekte.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454016#p454016:djcslwsu je napisao(la):
CASTELBIANCO » 27 May 2017 12:04 am[/url]":djcslwsu]hajde da vidimo ko i rodoslova svete loze Nemanjića osnivača Srpske srednjevekovne države i utemeljivača srpske nacije ima sve ulicu u glavnom gradu:
3.I Srpskog Kralja Stefana Prvovenčanog -ulica na opštini Voždovac, paralelna sa delom autoputa koji prolazi kroz urbani deo grada, neugledna, zabačena, kratka , sa magacinima i stovarištima (najveći transfer sramote imam upravo zbog ove ulice i po tome po kome se zove-prvom srpskom krunisanom kralju)

Nema razloga da imas bilo kakav transfer sramote, Stefana Prvovencanog nije samo to parce, nego autoput na starogradskom delu grada od Autokomande ka Konjarniku nosi to ime. To samo na mapama prikazu pogresno samo parcence.
 
@ solecar Znaci Stefan Decanski nema svoju ulicu u Bgu?
@varos kapija Meni pokazuje da je to bulevar Fransa Deperea. Moguce da se negde nastavlja na njega bulevar Stefana Prvovencanog ali iako je tako to mi je totalno glupo, jer je autoput autopu. Nije ni bulevar ni ulica.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Tačno tako , nema ulicu u Beogradu , ali zato ima u desetak mesta po Srbiji. Pravilno bi bilo Dečanskog. Jedino što ima u Beogradu je crkva na Čukarici. Inače , u svim gradovima do jednog , piše SteVana Dečanskog , a kada tražim preko Google izbacuje mi SteFana Dečanskog.
 
Interesantno je da moja ulica nosi naziv ruskog velikana pera i vrlo je mala (za manju ne znam i zbog toga ću je tužna napustiti), dok druga ulica, daleko veća nosi naziv takođe poznatog velikana ali ne disidenta ondašnjoj vlasti. Pusto rusko.
 
Danas čitam o kafani Bristol u nekom selu kod Bajine bašte, pa se setih i našeg hotela Bristol, pa se priupitah zašto je mali Bristol u Engleskoj zastupljen u Beogradu?

Vidim da su odatle kretali prvi brodovi ka Americi, ali da li je to glavni razlog?
 
Mislim da je bristol bio fransiza ondasnja tako nesto za hotele imalo je valjda par gradova u yu hotel bristol
 
Jedan od boljih hotela u Sarajevu je bio hotel Bristol. Ne znam kako je sada. Nalazio se u glavnoj ulici, Vojvode Putnika, preko puta Grbavice, blizu Vilsonovog setalista. To nije bas u centru, ali je bio prilicno posecen.
 
Kome je posvećena ulica Visokog Stevana? Da li možda Despotu Stefanu Lazareviću? Mislim da se za njega priča da je bio i fizički i "službeno" visok.

Inače, pre desetak godina sam sanjao da sam taksista i da hitno moram da odvezem nekoga u Studeničku ulicu, kao, u neku bolnicu. U snu vrtim sve "manastirske" ulice ( Hilandarska, Dečanska, Žička, Mileševska, Gračanička, Resavska... ) ali ne mogu da se setim gde je Studenička. I panika me uhvatila, jer taj neko, kao, umire. Trgnem se, probudim, ustanem i pogledam na mapi: U Beogradu nema Studeničke ulice. Mislim da je to nekada bila Svetozara Marklovića. Taj san pamtim i dan-danas.

U Beogradu takođe nema ulice posvećene Jasenovcu. Ima slepa uličica u Batajnici i, čini mi se, u Barajevu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523155#p523155:25qavypy je napisao(la):
Vocar » March 8th, 2018, 8:29 pm[/url]":25qavypy]U Beogradu nema Studeničke ulice. Mislim da je to nekada bila Svetozara Marklovića.
Surčin , Vinča , Kaluđerica
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523161#p523161:ii22p5ca je napisao(la):
solecar » 08 Мар 2018 07:49 pm[/url]":ii22p5ca]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523155#p523155:ii22p5ca je napisao(la):
Vocar » March 8th, 2018, 8:29 pm[/url]":ii22p5ca]U Beogradu nema Studeničke ulice. Mislim da je to nekada bila Svetozara Marklovića.
Surčin , Vinča , Kaluđerica

Ni Surčin ni Kaluđerica, ni Vinča nisu čak ni šire gradsko jezgro. Da su to odvojena naselja svedoči i činjenica da su Kaluđerica i Vinča čak na istoj opštini. Imaju je i Lazarevac i Obrenovac.
 
Vrh