Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Te skele su tamo doooosta dugo. Jedno vreme su nešto radili sa one strane kod podruma pića. Obzidavali ciglama , pa stali. Tako da dok ne vidim da se više ljudi kači po skelama, mrka kapa od nastavka radova.
 
Ja mislim da se tu ceka iseljavanje IMTa i komplet projektovanje celog bloka od airporta do bloka 64 a licno nevidim te dve zgrade u okviru buduceg projekta. Mislim da ce se to rusiti cim godinama nema nikakvih informacija o njima sto znaci da nisu ni stavljane na tender.
 
Za IMT je bilo reči da ruše ali mislim da ne ovo onaj slobodan plac iza Westa.

Kako stoje stvari, ceo taj blok će biti fensi novogradnje. Savada 3 kreće za koji mesec ali neće da kažu cenu još uvek.

Sad sam na street view video taj render o kome pričaš. Upravo na tom mestu stoji drugi bilbord.
 
Na onom dugackom slobodnom placu izmedju Airporta i Westa pocelo je rasciscavanje terena. Trenutno su dva bagera na lokaciji odma do stare zgrade aerodroma ali nikakvog novog rendera ili obavestenja sta i kad ce poceti da se gradi trenutno nema. Moguce je da je samo u pitanju "odrzavanje" bloka od rastinja poput one akcije od pre 2-3 godine ali mi ne deluje bas tako, sad se sklanja ceo povrsinski sloj zemlje ne samo rastinje.
 
Čudno je da počinje gradnja bez ikakve najave i reklama. Verovatno je već sve unapred prodato.
 
Ako su ovo pripreme za neku gradnju sigurno ce uskoro biti zvanicne najave sa slikom rendera.
 
Imaš najavu na tabli (koju si slikao) ali prilično stidljivo. O VK i Skyline su pisali god dana pre početka gradnje.
 
Nije im još spreman sajt, nema ni govora da je rasprodato ili nešto slično, jednostavno nisu još spremni. Projekat će se zvati Wellport - Luka dobrog života. Ima nekoliko rendera na netu, ali ne znam da l su radne ili konačne verzije, saznaćemo uskoro sve detalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523746#p523746:3p2isd2a je napisao(la):
cloud041 » 10 Mar 2018 10:09 pm[/url]":3p2isd2a]Imaš najavu na tabli (koju si slikao) ali prilično stidljivo.
Ta tabla stoji tu godinama.
 
druga tabla je u pitanju. Na Streetview-u može da se vidi ta stara koja je tu stajala odavno. Ova sa tvoje slike je nova.
 
Ok aj bas cu da osacujem kad budem sledeci put u prolazu, nisam specijalno obratio paznju jer nisam uocio nikakav render na tabli pa mi nije ni palo na pamet da moze biti nova
 
Момци да се не мучите, ово је стара табла тог "новог урбаног концепта" насеља које хоће/неће да гради Атлас група. Сликао сам 16.септембра 2016. године. Тада сам задњи пут био у овом "....." пословном насељу.

 
E to je to, Gago thx na podsecanju, nista onda cekamo nove zvanicne rendere.
 
Jedna današnja fotka,merenja na terenu,nastavak gradnje u najavi:
 
Znaci odlucili su se za nize kule u narednoj fazi a ne za ove koje su planirane na prednjoj strani projekta, :violina:

0517%20Airport%20City%20Belgrade%20peta%20faza%2001.jpg
 
ja mislim da je ova slika što je Miloš kačio ona strana ka N1, ne ovo gde trebaju dve nove kule
 
Ovo je rupa prema onom restoranu i Tošinom bunaru. Ne prema N1 i ne prema Omldinskih brigada.
 
Lokacija je kao što je @dddd rekao,iza već izgradjenih lamela 2100 i 2200
 
I logicno je da prvo kompletiraju taj deo iza sto znaci da sve ide po redu. U normalnim drzavama ceo ovakav projekat se u cugu izgradi za par godina, ovde se oduzuje na decenije
 
Ne razumem, šta to prave? Ove dve najveće zgrade sa rendera ili?
 
Urbanisticko resenje Airport citija sa sve kulama je da se prekrstim i levom i desnom.
 
Vrh