Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

I ja imam slican utisak kao da ga svaki cas proglasavaju zavrsenim i otvorenim :)
 
Igor":218st2dw je napisao(la):
I ja imam slican utisak kao da ga svaki cas proglasavaju zavrsenim i otvorenim :)
Zeznuo ih Kim

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QuUINQTkdE8[/youtube]
 
Вучко, не види ти се постављени видео

https://www.youtube.com/watch?v=zC212Z-TWiI&hd=1

Severna Koreja izgradila naučni centar u obliku atoma VIDEO
Business insider | 31. 10. 2015. - 21:55h | Foto: Reuters | Komentara: 37
U Pjongjangu je otvoren moderni naučno-tehnološki kompleks u obliku atoma.
Lider Severne Koreje Kim Džong-Un otvorio je centar, za koji zapadni mediji prenose da će verovatno služiti za razvoj nuklearnog naoružanja.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/602803/Se ... liku-atoma
 
Imamo čuvara u onoj kućici! I dalje se pitam šta se radi u NTC. U svakom slučaju ima ljudi i to mlađih u istom, a i gomila sredovečnih žena na puš pauzi, ne znam da li su čistačice ili šta.
 
20170302_082353.jpg


20170302_082408.jpg


20170302_082426.jpg


20170302_082439.jpg


20170302_082512.jpg


20170302_082600.jpg


20170302_082622.jpg


20170302_082625.jpg
 
Па, добро, када је бивши амбициозни директор Пупина др Драшко Милићевић започео пре готово тридесет година градњу "српске Силицијумске долине", ту је било предвиђено још бар десетак зграда и сигурно би у њима било места за по коју трговину или ресторан. Овако је Божа Ђелић избоксовао паре од Европске уније само за ових пет започетих објеката, а завршетак читавог комплекса ће морати да сачека нека боља времена.

До тада ће стартаповци морати у актн ташнама и ранцима да носе сендвиче и воду.
 
Dostva radi posao kad sam bio tamo doslo je par dostava koje cega inace vucko okaci render cjelog kompleksa iz 1989
 
zvali smo je jednostavno ko klinci X gradjevina...:) najbolje bleje su tu bile na poslednjoj ploci...kasnije ih zauzeli ovi fuš ratnici pejnbolovci...eh mladosti...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U al je ovo lepo. :) Voleo bih da posetim ovo mesto dok je još sveže, da malo uživam u sređenosti i miru. Jel puštaju da se uđe u kompleks?

I koja je ovo zgrada zarasla u rastinje iza amfiteatra? Šta je to trebalo da bude?
 
Moze slobodno da se udje ta zgrada je trebala da bude toplana ali su ih spojili na toplovod
Imas bus 66 od vuka do gore
 
Beoland vrši pripreme u pogledu dokumentacije kako bi se ulica D. Lapčevića produžila posle raskrsnice sa Velja Dugoševića. Plan je da tangira NTC Zvezdaru sa južne strane i omogući i prilaz iz pravca Varovničke i Tranvske ulice.
 
Једна од најбољих ствари коју је Ђелић оставио иза себе.
 
Obožavam ove priče, ne mogu da sruše nekoliko udžerica koje se greju na drva 15metara od toj sajber naučnog centra koji je zapravo samo državni poslovni prostor koji se iznajmljuje ali će da izgrade dodatnih 30.000 m2 a nemaju ni pošten pristup dotle.
 
Još oktobra 2018. godine je usvojen urbanistički plan ovog dela Zvezdare. Planom nisu predviđene niti ucrtane nove zgrade već je po sistemu ako bude trebalo uradiće se projekat i.t.d.


Od zanimljivosti izdavajam da NTC ima imrovizovanu toplovodnu mrežu koja će biti regulisana kroz novoizgrađene ulice. Planirana je izgradnja vrtića (KDU) na placu A4 kod ulice Veljka Dugosevića. Planirana je izgradnja nove ulice između NTC Zvezdara i srednje medicinske škole Zvezdara koja će kod vrtića izlaziti na ulicu Veljka Dugoševića. Sa druge strane ova ulica će tangirati NTC Zvezdaru i omogućiti direktan izlaz na Trnavsku ulicu.

Ucrtana je ulica od NTC Zvezdara do raskrsnice ulice Svetog Nikole i Batutove kod KBC Zvezdara. Nije jasno da li će ostati zatvoren prolaz zbog KBC Zvezdara.

Planom je obaveza da kompleks NTC Zvezdara bude ograđen i da mu bude kontrolisan ulaz to jest da postoji kapija. Konstantovano je da linija 66 nema okretnicu i da okreće u okviru kompleksa što je pitanje kako je uopšte legalno?

http://www.beograd.rs/lat/gradski-oglas ... zvezdara-/
 

Prilozi

  • NTC Zvezdara PDR 2018.jpg
    NTC Zvezdara PDR 2018.jpg
    888,5 KB · Pregleda: 3.525
Ekonomska kriza koja sada sledi ce vrlo uticati na popunjenost tog objekta
 
Sto nebi bilo legalno da se okrene u kompleksu može da kruži i okolo kad se probiju nove ulice
Daj iskopaju Vučko projekat cijelog kompleksa originalni koji si kacio na ovoj temi svojevremeno
 
Gledala sam jutros nešto na Prvoj, da će tamo da rade projekat za domaće respiratore. Ako sam dobro shvatila...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 


Šta je bio plan pre nego što je Đavo došao po svoje i šta imamo trenutno
 
Mene jako zanima gde bi stalo sve po originalnom planu i šta bi ostalo od šume u tom slučaju.
 
Vrh