Šta je novo?

Iseljavanje iz Srbije

Ovako nije bilo nikada, iz prostog razloga što ni jedan naš vladar, ma koliko loš bio-nije bio kao AV. Ovaj čovek nije zdrav, to je očigledno i bukvalno je od ove zemlje napravio svoj posed. I za vreme Miloševića ste imali nezavisne televizije, postojao je Utisak nedelje, Milošević nije imao ovakav rečnik, niti se u javnosti ponašao kako se ovaj ponaša. Tadić i DS režim, iako lopovski, bio je mala maca u odnosu na ovaj. Ne što mislim da je ds mnogo bolji od sns, nego zato što ds nikada nije imao prilike da drži svu vlast, uvek su imali klimavu većinu. DS nije imao ovako užasne i nepismene kadrove, koji izazivaju mučninu, ma kakvi lopovi bili. Čak i smotani Toma Nikolić je bio predsednik po meri ustava, delio ordenje i ćutao-mada mu AV drugo ne bi ni dozvolio. Sns režim sa Vučićem na čelu je najgora vlast, sa najgorim predsednikom psihopatom, ubedljivo najgorim kadrovima, ubedljivo je najviše od svih režima obesmislio sam pojam pravne države, podele vlasti, uništio i s od slobode medija, zatrovao javnu scenu šundom i propalitetima najgore vrste, posvadjao nas sa susedima, vlada se uz neprestano pravljenje veštačkih afera, skandala, navodnih pokušaja državnih udara i sveopšti cirkus. Ne, ovako kao pod ovim režimom-nije bilo nikada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533062#p533062:2chuxves je napisao(la):
Vox91 » Čet Apr 19, 2018 6:07 pm[/url]":2chuxves](...)Kada takav ološ sedi na čelu Srbije već 6 godina i uništava zemlju u svakom smislu, ja ne shvatam zašto se čudite što se sve više ljudi iseljava. Neće da žive u ovakvoj kaljuzi od države, neće da podmićuju sve redom da bi završili neki posao, neće da rade za 25.000, neće da gledaju najgori ljudski otpad kako vedri i oblači, neće da im deca idu u ovakve škole, da se leče u raspalim bolnicama, neće više da gledaju jedne iste likove 30 godina u svakom dnevniku-ljudima se smučilo sve. Život prodje dok si rekao keks, a ova zemlja samo tone, dok na površinu izbija mulj, sve veći i veći. To je Srbija 2018.
I zato je najlakše okrenuti leđa bez i jednog pokušaja da se išta uradi, samo neka se sačuva sopstvena stražnjica. Izgleda da smo toliko slabi kao da nas je brojčano manje nego onih koji odlučuju a samo je jedan, kako ti pišeš. Znači, svi "igrači/birači" gube utakmicu protiv jednog na domaćem terenu. Hej, napustiti svoju zemlju zbog nezadovoljstva aktuelnom vlašću!!! Kako se to zove? I da li isplivava sav mulj kao dobro osmišljena strategija da se očisti teren za, kako spatio piše arno gujone i druge predatore? :roll:
Zlo mi je!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533050#p533050:skggcst5 je napisao(la):
Ksenija » 19 Apr 2018 03:55 pm[/url]":skggcst5]

Oprosti na ličnom pitanju, ne moraš odgovoriti. Nameravaš li i ti da odeš preko grane, a ja te svrstavam u grupu od koje Srbija može imati koristi u smislu tvoje stručnosti.

ne, ne nameravam da idem bilo gde, nameravam da ovde odrobijam dozivotnu. sto se tice moje strucnosti ona i nije neka ali je, uz ostale okolnosti, dovoljna da zivim srpski san, vrlo pristojan zivot uz minimalan trud i bez nepotrebnog stresa. suvise sam usukan ovde da bih u ovim godinama trazio vise bilo gde, a realno to nije ni moguce bez mnogo truda i volje, necega sto je meni uvek falilo. na srecu izgleda da sam ispodprosecno glup za ovdasnje prilike pa sam se nekako snasao u brlogu. ipak moram da kazem, da imam decu emigracija je jedino o cemu bih razmisljao, nikako ne bih zeleo da i mojoj deci zivot prodje u improvizaciji

sto se tice srbije, srbija od mene vec imala i ima puno koristi, a stetu skoro pa nikakvu. radim, placam poreze, odluzio vojsku, nemam dosije, lecim decu sms-om, dajem krv povremeno, fin sam i kulturan pa kad me upoznaju neki stranci misle da su svi srbi takvi... od koga je dosta je.
 
Ако ћемо реално, било је и тежих периода за Српски народ. Ово ипак није локални тренд, само за Србију. Просто је цео бивши социјалистички лагер предодређен за расадник квалификованије јефтине радне снаге. Примери су очигледни у региону. Хрватска је уласком у ЕУ добила само масовно замирање Славоније. Слике масовног исељавања смо имали и пре мигрантске кризе за Косметским албанцима.
Са друге стране, младима се убија свака идеја о нормалном животу у овој земљи на све стране, од медија до апсурдности државног апарата и прекомпликованости достизања неких егзистенцијалних ствари за нормалан живот - запослење, стамбено решење, поседовање аутомобила, оснивање породице, одгој деце. Исто тако ту је и масовно бомбардовање негативностима кроз медије. У целој тој причи проблем је што смо ми као народ најподложнији асимилацији и губитку идентитета, било је кроз историју доста примера, од турчења, преко унијаћења, арбанизације, русификације Срба избеглих у Руско царство до потпуно американизованих Срба.
 
Što se tiče Vučića, hajde da ne idemo u off, ali, voleli mi to ili ne, ovaj narod njega bira. Da, ljudi jesu ucenjeni, jeste medijska blokada, ima pritisaka; ali da narod zaista želi da se odupre tome, to bi i uradio. Narod, suštinski, daje saglasnost za sve to.
Suodgovornost snosi i opozicija.

@Дошљак: +++
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533098#p533098:eoghzc4w je napisao(la):
Vox91 » Čet Apr 19, 2018 8:47 pm[/url]":eoghzc4w]Ovako nije bilo nikada, iz prostog razloga što ni jedan naš vladar, ma koliko loš bio-nije bio kao AV. Ovaj čovek nije zdrav, to je očigledno i bukvalno je od ove zemlje napravio svoj posed. I za vreme Miloševića ste imali nezavisne televizije, postojao je Utisak nedelje, Milošević nije imao ovakav rečnik, niti se u javnosti ponašao kako se ovaj ponaša. Tadić i DS režim, iako lopovski, bio je mala maca u odnosu na ovaj. Ne što mislim da je ds mnogo bolji od sns, nego zato što ds nikada nije imao prilike da drži svu vlast, uvek su imali klimavu većinu. DS nije imao ovako užasne i nepismene kadrove, koji izazivaju mučninu, ma kakvi lopovi bili. Čak i smotani Toma Nikolić je bio predsednik po meri ustava, delio ordenje i ćutao-mada mu AV drugo ne bi ni dozvolio. Sns režim sa Vučićem na čelu je najgora vlast, sa najgorim predsednikom psihopatom, ubedljivo najgorim kadrovima, ubedljivo je najviše od svih režima obesmislio sam pojam pravne države, podele vlasti, uništio i s od slobode medija, zatrovao javnu scenu šundom i propalitetima najgore vrste, posvadjao nas sa susedima, vlada se uz neprestano pravljenje veštačkih afera, skandala, navodnih pokušaja državnih udara i sveopšti cirkus. Ne, ovako kao pod ovim režimom-nije bilo nikada.

Još jednom, bez uvrede, vidi se da si dosta razmažen, a mogu ti reći i poprilično kilav, a ako si 91 god. kao što je nick, onda uopšte nisi klinac. Danas postaje popularno da se kuka, da se diže nos u odnosu na druge, da se očekuje da država i drugi urade sve za tebe, da se uredi sistem sam od sebe da bi guza mogla lepo da se manekeniše, mama i tata su mnogima krivi što im nisu sve obezbedili, sve češće mladi, pa i ljudi srednjih godina to misle, što je prava sramota. I svi misle da su mnogo pametni i da sve znaju, a uostalom vidi se da uopšte ne razumeš kako ceo svet funkcioniše, kao što ni većina koja to misli, ne zna. Ceo svet je faktički okupiran, uključujući i našu zemlju, koja je kolonija najnižeg ranga i sve je teže, to je tačno, i to ne samo kod nas, nego svuda, ali nije neizdrživo još uvek, ranije je bilo mnogo gore i nije ovaj mamlaz na vlasti za sve kriv, koliko god da ga ne volim. Još uvek ima opcija da se opstane.

Šta je sad on gori od Broza, o kome nisi smeo da prozboriš ništa loše da ne bi zaglavio na golom otoku ili od Hitlera i Pavelića koji su pobili 50 miliona ljudi ili kad smo bili u ratu sa pola sveta, u stvari napadnuti i proterivani i ubijani na sve strane. Daj, molim te. Ti isti mediji koje pominješ uopšte nisu u njegovim rukama, nego u rukama zapada, koji ga trenutno gura, jer očekuju da prizna Kosovo. Uskoro će i njega da bace kao istrošenu krpu. Šund je bio prisutan i ranije, i to još i mnogo gori, tokom devedesetih. Posvađao nas sa susedima? Reci mi da se šališ. Ispašće i da je on kriv za Jasenovac i za etničko čišćenje Srba iz Hrvatske, Bosne i sa Kosova.

Nije uostalom ni Milošević bio kriv ni za šta, kao što si napisao ranije, jer nije bio ni nacionalista, niti se ikad deklarisao kao Srbin, niti komunista. Nije ni znao šta da bude, prihvatio je sve što su mu nametali i bilo je tačno kad je rekao da ne mrzi zapad Srbiju zbog Miloševića, nego Miloševića zbog Srbije. Pokazuje se da je bio u pravu.

Na zapadu, po tom pogledu, je još i gore. Ne smeš ni da zucneš protiv stvarne vlasti, odn. Bogom predodređene populacije :laugh: i brišu te u svakom pogledu iz svih sfera. Koliko tek tamo ima izrežiranih skandala i lažnih afera, pa ovo je sve smešno.
 
Rekoše davno Rimljani-ubi bene, ibi patria. Prema tome, ne vidim nikakav smisao u osudjivanju ljudi koji bi da odu i potraže bolju budućnost. Šta bi trebalo da urade ako se ovde školuju, muče, ne mogu da nadju posao itd? Da se bore sa vetrenjačama, progutaju g**** i učlane se u sns da bi dobili posao u bolnici kao medicinski tehničari, a onda da plaćaju stranci 2.000 mesečno od svoje plate kao neku "taksu" za dobijeni posao? Normalno da neće, ima još ljudi sa dostojanstvom i ponosom. Imaju znanje u glavi i zanat u rukama i put pod noge. Ima ko će takve da ih ceni, ako već sopstvena zemlja neće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533121#p533121:p4binfhz je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Apr 19, 2018 11:25 pm[/url]":p4binfhz]Što se tiče Vučića, hajde da ne idemo u off, ali, voleli mi to ili ne, ovaj narod njega bira.
Naravno da ne, ovo je istina kao uostalom ceo post Propelera:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533123#p533123:p4binfhz je napisao(la):
Propeler » Čet Apr 19, 2018 11:33 pm[/url]":p4binfhz]Ti isti mediji koje pominješ uopšte nisu u njegovim rukama, nego u rukama zapada, koji ga trenutno gura, jer očekuju da prizna Kosovo. Uskoro će i njega da bace kao istrošenu krpu.
 
Народ га је изгласао, а у прилог његовој победи је ишла медијска подршка што указује на подршку западних сила. Популистички наступ је образац који су и сами американци искористили у њиховој држави да би поставили свог човека на власти.
 
Propeler, uhvatio si se teorije o stranim mračnim silama koje su za sve krive, samo mi nismo krivi ni za šta, pa vrtiš jedno isto. Daj čoveče trgni se. Napisao sam ti na prethodnoj strani da svako treba da se zagleda u sebe, i da za svoje probleme prvo u sebi pronadje krivca. Isto kao što za probleme naroda i države u kojoj živi prvo treba da pronadje razloge u sopstvenoj državi, a ne kao što ti radiš-za sve su ti krive strane mračne sile-čak i za to što se ne rekonstruiše Pančevački most. Daj mani se teorija zavere. Ova vlast je lopovska i pokvarena, boli je uvo za dobrobit države, nego čerupa gde šta stigne. I sad su za to krive strane sile, a ne glup narod koji ga bira i sve to mirno gleda. Milošević nije bio kriv? Ne da je bio kriv, nego nas je bu******** u crno zavila i lično on svojom politikom podržavanom od većine debiloznog naroda u ovoj zemlji, doprineo da budemo tu gde smo danas. Umesto da je 1991. pustio druge mirno da odu, on je lično izazvao rat i uništavanje miliona života. Mogli smo se mirno rastati kao Čehoslovačka, ali su on i Tudjman imali druge planove. Nadam se da obojica gore u paklu. Pišeš o Hitlerovom i Titovom dobu-je l' treba da se tešimo što danas živimo bolje jer nismo u ratu i ne ubijaju se milioni? Daj čoveče, ovo je 21. vek, poredimo valjda stanje u državama današnjeg doba. Kada govorim o nikada gorem stanju-govorim o periodu od 1991. do danas. Jeste da sada nema rata, ali je društvo sto puta više uništeno danas nego te 1991. Što se tiče toga ko je razmažen i ko očekuje da mu roditelji omoguće sve u životu-ako na mene insinuiraš, mogu ti reći da sam se poprilično namučio da bih bio tu gde sam sada. Moji dobri roditelji su završili srednje škole, niti su bili u mogućnosti da me protežiraju u bilo kom smislu, niti bi to hteli. Davno su rekli i mom bratu i meni-mi vas ne teramo da učite, imate primer nas dvoje, ako od života želite nešto više, vaša je volja-učite, završavajte fakultete i tražite sebi sreću. Hvala Bogu, školovanje mi je proteklo više nego dobro, bilo je puno odricanja, što zna svako ko u Srbiji završi fakultet, ali sam veoma ponosan na sve što sam postigao sa nepunih 27 godina. S obzirom da sam tek na početku profesionalne karijere, mogu reći da sasvim pristojno živim, ali stanjem u državi i društvu nikako ne mogu biti zadovoljan. Niti jedno normalno i misleće biće ne može da bude zadovoljno ovakvom vlašću i uopšte me ne zanimaju nikakve strane mračne sile i zli dusi koji su za to navodno krivi. Ovaj narod je većinski izabrao psihopatu i njegovu kamarilu na izborima. Prema tome, sve strane sile i zavere padaju u drugi plan-narod je njegovo ima zaokružio na glasačkom listiću. Kao što je isti narod devedesetih zaokruživao Miloševića, a ne recimo Ivana Djurića. I tu se svaka diskusija završava.
 
Лоповску власт су поставиле стране силе. Није Милошевић лично изазвао рат. Од свих страна, Срби и Република Србија су најмање били спремни за рат, најмање су се спремали и најмање су постигли ратом. Зна се ко је имао од почетка каве идеје и ко је шта постигао. Код нас је од тад до дана данас стање опште неуређености и апатије. Медији све раде како би одржали нетрпељивост у народу, осећај губитништва, пораза и мржње. Мада да не скрећемо са теме.

Данашње стање да се разумемо није настало данас. Погледајмо само колико је било предузећа уистину неуспешних 2000. године, а колико их имамо данас?
 
Naravno, ti misliš tako, ja ipak mislim suprotno i za rat krivim Miloševića. Lično on ga je izazvao uz svesrdnu pomoć nacionalističkih krugova u Beogradu koji nisu mogli da podnesu što raspadom Jugoslavije neće svi Srbi živeti u jednoj državi. Hteli su da isprave greške iz 1918. i da stvore nove granice Srbije računajući na svu ratnu tehniku JNA, ali u tome nisu uspeli. Unazadili su ceo Balkan, to je danas rupa Evrope bez ikakve perspektive. Mogli smo se na miru razdvojiti, a preko miliona Srba u tim republikama i dalje ozbiljno uticati na politiku od Vardara do Triglava, ali to tada u Beogradu nije imao ko od vodjstva da shvati. Da smo ušli tada u NATO i krenuli put Evrope, danas bismo verovatno bili u rangu Češke i nikakve strane sile ne bi imale nikakav problem sa tim. Ovako smo se pokazali kao divljaci, svet nas i danas takvima smatra, tretira ovaj prostor kao koloniju kojoj treba tutorstvo, što se pokazuje kao sasvim realno. Imaju još interes da se problem Kosova reši i da se Rusi drže podalje odavde, pa zato tolerišu sadašnju vlast dok ispunjava te zahteve.
 
U Srbiji vlada opšte ubeđenje da su svi problemi koje trenutno imamo nastali ili s Petooktobrskom revolucijom ili s krizama 90ih. A niko da premota film i pogleda malo dalje niz istoriju. Lopovskih vlasti je ovde uvek bilo. Jedino što ih razlikuje je to koliki je bio odnos ukradenog naspram onoga što su ostavili iza sebe. Ali u suštini, svi su oni krali.

Svi problemi koji nas danas čereče, postoje ovde ne 10, ne 20, ne 30 godina nego decenijama unazad. Nezaposlenost, korupcija, odliv mozgova, lopovluk, politizacija... sve je to dugo tinjalo, a eksplodiralo je 80ih, kad je umro Tito i kad su na površinu bez nadzora isplivale svakojake žgadije.

Evo npr dosta ljudi zaboravlja da su mnoge danas zatvorene fabrike postale neprofitabilne još 80ih, jer je svima ''šištalo'' dokle god kaplje plata. Isto tako, svi zaboravljaju da je SFR Srbija imala nezaposlenost od 10% već 80ih, i da je sadašnje stanje samo nastavak toga. Isto je i sa korupcijom i odlivom mozgova. Sve je to počelo još 80ih, mnogo pre svih revolucija, prevrata i stranih mešanja. Što ne znači da zapad nema svoj deo odgovornosti u svemu tome. Ali daleko od toga da je on najviše odgovoran, a mi jadne cvećke nadrljasmo ni krivi ni dužni. Naprotiv, zapad ne bi mogao da postigne to da mi već sami nismo bili načeli drvo u kome smo živeli, a onda posle brže bolje upali u svaku zamku koju nam je postavio, sve dok drvo nije propalo.

Ta ideja da sve što nam se dešava se dešava zato što zapad tako diriguje je lepa uteha, ali svako ko pogleda istoriju ovog dela sveta, a posebno mdoernu istoriju, videće da smo mi uvek sami sebe kočili. Zato što je ovo bio i ostao rasadnik dijabola, bez ikakvog kontinuiteta u institucijama i poretku koji bi se postarali da se sve drži pod nekim nadzorom i kontrolom. Nego kako ko dođe, tako kreće nova era. I onda kad on ode, ajd' sve ispočetka. To je poput aviona koji se non stop zaleće i taman kad dostigne dovoljnu brzinu, neko mu ''povuče ručnu'' i ajde opet sve jovo nanovo.

Pih, opet se raspisah... :p
 
U Srbiji je bilo trulo jos pre 2 Sv. rata, za vreme Karadjordjevica, citao sam jedan tekst koji opisuje opste stranje 1930ih i neverovatno podseca na ovo danas.

1980ih je poceo pad, ali i druge evropske socijalisticke zemlje su bile u slicnoj situaciji, ako ne u goroj, nas je rat upropastio. Svaki pokusaj nekog pravog napredka (Markovic, Djindjic) je osujecen od strane - domacih mracnih sila -, udbe, you name It.
 
Чекај Vox91, ко је први припуцао? Ко је први протериван? Ко је прихватао сва примирја и уводио санкције свом народу? Ко је први повукао своје снаге још 92? А ко је спремао паравојску дуго пре рата? Ко је изградио армије под ембаргом?
Нисмо ни ми цвећке, али зна се ко је хтео неовисност по цену рата, зна се ко је почео са националистичком реториком док су код нас до 1996. комунистички гласови одређивали власт, зна се ко је последњи скинуо петокраку са грба. Било је зликоваца и са наше стране,и Милошевићу се много што шта може приписати, али не и да је започео рат.

Неефикасност државног апарата и јавашлук као и корупција у свим облицима су уистину нажалост код нас давно установљени , може се рећи још од турака. Иако се Милош Обреновић сматра за апсолутисту, мора се знати да је после устанка у Србији била толика анархија да су нпр. истребљени јелени због неконтролисаног лова.

Данашња ситуација је у многоме последица одсуства било какве јасније и детаљније стратегије наше државе, пре свега по питању привреде. Финансијски смо апсолутно подређени страном утицају, и ту је удео западних сила које ограничавају наш развој. Немци су јасно видели да ће им фалити возачи и медицински кадрови, зато је и пројектована таква просечна плата у нашој земљи да људи бољу егзистенцију виде преко.
 
Проблем се решава тако што ће се увести нормална држава и усадити начин размишљања у народу који иде даље од новца. Једини начин да се уведе нормална држава је нажалост да се те 2 највеће групе (подљуди мазохисти који оће да над њима влада нека бу**** ал важно да се курчи, максимални аутошовинисти који сваки дан цео дан секу вене што су Срби) потпуно сатру, униште, избришу јер су они највише одговорни за упропашћавање државе и народа те су самим тим и највећи издајници - када се решимо њих одмах ће све постати лакше без свакодневних препирки око глупости
 
Došljak, sledi malo duži post-pazi-1987. Milošević dolazi na vlast u Srbiji. Njega takvog je ovo društvo porodilo, napumpano nacionalizmom polako od Titove smrti i problemima na Kosovu. Još je Slobodan Jovanović pisao da u Srbiji nema druge tradicije osim nacionalizma-ni socijalne, ni monarhijske, ni kulturne tradicije. Imaj u vidu da je vodjstvo Srbije smatralo da ustav od 1974. nikako ne odgovara Srbiji i želeli su takvo uredjenje da promene. U beogradskom političkom i intelektualnom vrhu pripremljeno je tlo za Miloševića i on je dočekan kao vodja, kao neko ko će se izboriti za prava Srba. Imaj u vidu da je znatno umereniji Stambolić skoro postigao konsenzus na saveznom nivou da se ustavni položaj Srbije preuredi, ali je Milošević sve to srušio i krenuo putem sile. Rat je u Beogradu bio dugo pripreman. Znalo se da će Slovenija i Hrvatska izaći iz Jugoslavije, a Beograd nije želeo da se odrekne teritorija gde su Srbi u većini. Akademik Antonije Isaković je par godina pre rata u privatnom razgovoru rekao Latinki Perović da će biti rata, da će poginuti oko 80.000 ljudi, da se neće voditi na teritoriji Srbije, ali da će na kraju svi Srbi živeti u jednoj državi. Takodje, Dobrića Ćosić je za Miloševića rekao-upotrebićemo ga, a onda ćemo mu staviti nož pod grlo. Dakle računali su da će Milošević mobilisati i zagrejati mase da se u ratu i uz pomoć JNA izbore za nove granice Srbije, a po obavljenom prljavom poslu će ga se rešiti. Mlošević tri godine divlja u toj Jugoslaviji, narod u Srbiji se potpaljuje, stalno se mitinguje, sve vri, ukida se autonomija Kosovu i Vojvodine bez ikakvog takta, pragmatičnosti-čistom silom i preko kolena. Kada je "rešio" stanje u Srbiji, Milošević, opijen i ovenčan uspehom kao neosporni vodja Srba, rešio je da potčini celu Jugoslaviju. Normalno je da Slo i Hr nisu htele da ostaju u takvoj državi. Ustavom od 1974. republike su dobile velika prava i nisu htele da čuju da se ide na nekakav centralistički sistem po sistemu 1 čovek 1 glas. Zato su i napustili onaj kongres CK. Sl i Hr su predlagale mirno razdruživanje svih republika i potpisivanje konfederalnog ugovora-dakle jedan labav savez nezavisnih država. Predlagali su i dvojna državljanstva za Srbe, da na granicama nema prelaza, da stoje samo table sa imenom države itd. Slo i Hr nisu imale nikakav motiv za rat i zazirale su od Srbije i JNA. Milošević te predloge nije prihvatio-hteo je ili Jugoslaviju kao čvrstu federaciju, ili veliku Srbiju. Oružje hrvatske teritorijalne odbrane je Račan predao u skladišta JNA neposredno pre nego što je Tudjman u maju 1990. pobedio na prvim izborima u Hr. Dakle, Hrvatska je bila razoružana i nespremna da se suprotstavi napadu i zato kreće putem ilegalnog nabavljanja oružja. Pa Tudjman nije bio bu**** i nikako nije hteo da dozvoli da Hrvatska dočeka sukob nespremna. Dosta tog oružja je i zaplenjeno, snimljen je i Špegelj, a uhvaćen je i Anton Kikaš na zg aerodromu sa punim avionom oružja. Ipak, Hr je bila slabo naoružana sve dok u jesen 91. nisu zauzeli kasarne. Milošević i Beograd su računali da će uz JNA koja je u opštem rasulu pronašla "sponzora" u Beogradu, uspeti da na brzinu zauzmu delove Hrvatske sa srpskom većinom, izdejstvovati medjunarodno priznat referendum Srba u Hr i njihovo priključenje Srbiji. Badinterova komisija nije dozvolila promenu granica i to je bio kraj.. Rat u Sloveniji je po svemu sudeći bio fingiran, Slovenija nije predala oružje svoje terit.odbrane i odmah se suprotstavila. Žali Bože onih pobijenih regruta. Beograd je dozvolio Sloveniji da ode jer tamo nije ni bilo Srba. Ali smo zato izazvali pakao u Hr i BiH. Urnisali Vukovar, Sarajevo držali 3 godine pod opsadom i rokali snajperima i bombama po gradu itd. Na kraju poginulo oko 300.000 ljudi, a ovaj prostor uništen. Srbija je poražena, ali to nema ko da prizna. Ovom društvu treba katarza. Zato se vrtimo u krug, tražimo krivca sa strane i sanjamo novi sukob u kome ćemo da izravnamo stare račune. Umesto da se okrenemo razvoju ove državice i sredimo je kao bombonu, mi se i dalje valjamo u nacionalističkom blatu-svi na Balkanu, dok mladi odlaze i neće više ovde da gube vreme.
 
Molim vas da se tema ne bavi ratnim desavanjima ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533159#p533159:2hwwckuv je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Apr 20, 2018 2:09 am[/url]":2hwwckuv]Pih, opet se raspisah... :p
Mašala :D

@Vox91
Da sam na tvom mestu napravila bih duboki naklon ispred gospodina @Propeler koji je uvažio i precenio tvoje godine i/ili tvoja razmišljanja, svejedno je.
Ne sumnjam da odgovor na tvoj sastav upućen jednom od najrazumnijih, najdobronamernijih i najuljudnijih članova @Дошљак ne bi bio poražavajući za tebe.

Ko ode iz Srbije neka ga sreća prati ali neka i zaćuti. Zakonom bih mu oduzela pravo na reč - ni zbog čega je otišao, ni kako mu je. Punkt!
 
Ustav iz '74 je federativnim jedinicama dao konfederalna ovlascenja, a pokrajinama federalna.

Od badinterove komisije niko normalan i nije ocekivao da bude objektivna, vec iskljucivo na stetu srba.

Cak ni po tom srboubilackom ustavu iz '74, bosna i hrvatska NISU IMALE PRAVO na otcepljenje bez saglasnosti srba kao konstitutivnog naroda u obe republike.

Imajuci u vidu ko je bio na kojoj strani u oba svetska rata, a posebno uzevsi u obzir desavanja za vreme NDH, srbi su '91 kao narod imali NESPORNO istorijsko pravo da naprave homogenu etnicku drzavu koju su, zbog pohlepnog regenta i zlotvora pasica, propustili da naprave 1918.

Ogroman broj srba, ni danas u hrvatskoj (u 21 veku i u evropskoj uniji) NE SME DA SE IZJASNJAVA kao srbi, dakle visevekovna politika vatikana ce se dosledno sprovoditi do poslednjeg asimiliranog i pounijacenog srbina.

PUNKT!!!
 
Što reče Igor, nije mi bila namera da se ova tema širi na pitanje rata i raspada SFRJ. To se prežvakava, pa prežvakava bez ikakvog rezultata, ne mora baš i ovde.
 
Zasto u njemackoj treba nakon kupovine kola 25 min da se zavrsi ugovor plati porez registruju kola plati osiguranje dobiju tablice
Za isti taj posao u srb treba minimum 5 dana plus zavisno koliko treba poreskoj upravi da se smiluje za svoj dio posla od 15 do 30 dana
Bitno da je poreska politika postrena pa su kazne duplirane sto je bilo 7 dana sad je 15 dana itd
Opomena upozorenje itd to vise ne postoji a da pouce stranku u postupku to je tek misaona imenica
 
Dišo, ne drami. Otišao su u off, a lepo je Igor upozorio da se držimo teme.

Tema: Pre par dana sam čula da se jedan bračni par sa detetom vraća u Srbiju. Kažu - bilo je dosta! Bravo i hura za njih. :sesir:

P.S. Igore, može li jedan ženski šeširić, ne mogu više da ličim na bocu-icu. :mrgreen:
 
Исељавање из Србије актуелно у Србији више од пола века, али као што неко помену 80-их се интезивира да би 90-их услед ратова и санкиција доживело прави бум. На жалост након престанка ратова и санкција исељавање није престало нити је доживело неко значајно смањење. Генерално ово је проблем целог региона и не може се кривити ни један појединачни политичар па чак ни СМ ни АВ колико год нам били антипатични (као што су мени). Ово се не може решити ни једним краткорочним планом већ то мора бити дуготрајан процес. Оно чему треба у сваком тренутку водити рачуна је да тим људима који су отишли трбухом за крухом или било којим другим разлогом омогућити да одржавају везу са својом постојбином, не би ли се и даље сматрали припадником нашег народа и некад макар део њих вратио а они што остану да буду нека врста наших амбасадора.
Оно што нам можда иде у прилог је да је посао генерално све мање локацијски везан за фирме за које радимо, тј све чешћа је појава рада на даљину. Ово је тренутно најактуелније за програмерске послове али у будућности може постати за све врсте послова осим физичких. Међутим ово мора бити правно регулисано, а то код нас није. Потребно је што пре законски уредити могућност да човек ради и живи у Србији а прима плату (или хонорарне приходе) од иностраних компаније а да му при том држава не опорезује превише и тиме их отера из Србије.
И наравно борба против корупције најбоље може решити све проблеме, јер је на неки начин све повезано са корупцијом па и значајан узрок исељавања.
 
Vrh