Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

file.php

Kako divan prelaz. Zaista majstorski odrađeno. Prijaviću pa da vidim šta će da kažu.

@Bender Ne verujem da će biti lepo voziti tuda jer će sada biti sigurno više ljudi tom parku, a i postoje bar četiri pešačke staze koje će presecati bici stazu od ovog mesta do ušća.
 
Ne brini Dule, i za to postoji rešenje. :twisted:

859679d1388772697-bike-snowplow-.aaa-bike-plow_large.jpg


Šalim se. Pa možda si u pravu. Videćemo.
 
Izluđuju me oni prekidi bici staze u Ruzveltovoj. Ko god da je ono konstruisao svaka mu čast.
 
Siđem jer se često mota policija oko Novog Groblja... Često ne nosim novčanik sa sobom pa bi bio problem makar da me legitimišu.

Vozio sam se danas Bulevarom Aleksandra Karađorđevića, ona staza je krajnje nelogična i ima neverovatne prekide, izgleda mi krajnje zbrzano. Pohvalno je što Bulevar ima dovoljnu širinu pa se ne osećaš kao da igraš ruski rulet dok se voziš tuda.
 
Весић је рекао да ће друга фаза радова почети у септембру, трајаће 150 дана, а циљ ових радова је да се пешачка зона у центру града повеже са Савским кејом.

„Први пут ће грађани моћи да се од палате Албанија спусте на Савски кеј пешице или бициклом, пошто ће бити направљена и бициклистичка стаза”, рекао је Весић.

Da mi je znati kuda će da prođe ta bici staza? U pešačkoj zoni ne sme da se vozi bicikl.

http://www.politika.rs/scc/clanak/40296 ... deve-ulice
 
Ako će da bude nešto kao ona u Ruzveltovoj, onda je možda bolje i da ne počinju. Inače, mene živo zanima na šta će u praksi da liči biciklistička staza Bulevarom Patrijarha Pavla ne računajući Drajzerovu i pravac prema Adi/Sajmu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534662#p534662:2erhkqof je napisao(la):
Bukira » 27 Apr 2018 03:25 pm[/url]":2erhkqof]Ovako su danas izgledali radovi na biciklističkoj stazi od Hotela Jugoslavija do Ušća:

Pogledajte prilog 6
Ovo treba okaciti na sve forume na internetu i stranice o urbanizmu na drustvenim mrezama.
 
Kada se bude radila rekonstrukcija celog Bulevara, čiji su radovi već svečano otvoreni mada radove još niko baš nešto ne vidi osim postavljneih nekoliko kontejnera.
 
file.php


Kako mi ovaj deo bici staze nedostaje :grand:

Ko zna kada će se tu ponovo moći voziti.

(@Bukira slika sa teme o tržnom centru u BnV)

Inače za ovaj deo staze me vezuje i jedna nadrealna anegdota. Naime, tu je bila nepregledna nizbrdica i skretanje i tu se ja zakucam u debelog cigu. Odvalim cigu, preletim preko bajsa i kada sam ustao vidim da je prednji točak potpuno deformisan, a cigi ništa. Ciga kaže da sačekam sekund, ode u šumicu (tu mu je bila kuća) donese ogroman čekić i kreće da mi lupa po felni i ispravi mi točak skoro savršeno.
 
Nažalost @astrodule, u pravu si, ko zna kad ćemo opet imati biciklističku stazu ovuda pored reke. Kad naprave još dve visoke zgrade na mestu ovih baraka koje se vide na slici, širina šetališta će biti mnogo manja.
 
E da baš sam hteo da te obradujem vešću o njima. :D

Za sad se drže. Mada eto kad sam bio pre nedelju dana i stao na onoj česmi kod kružnog toka jedno 10 minuta sam gledao dve klinke na rolerima kako vuku i cimaju te sajle. Ne sad sa idejom da naprave neku štetu, al ono... nije to brate pravljeno da se cima i drnda nego da se koristi. I sad mislim se dal da im kažem nešto, al vidim to neki uzrast srednja škola, i ja bih još ispao nasilnik tu. Tako da sam prešao preko toga i na kraju su same otišle dalje. Ali nekako mi je baš bio porazan momenat. Ajde navikao sam da gledam klince kako prave takve gluposti ali kad vidiš devojčice koje poprimaju te odlike bude ti jadno. Ja kad god vidim nešto novo bude mi drago. A mnogo je ljudi ovde koji brže bolje dobiju neki poriv, ko u deteta, da ga izdrndaju što više mogu.


Inače imam još jednu dobru vest za tebe. Ne mogu sad da se setim gde pa sve i da mi platiš :D ali na jednom ili dva mesta na i oko Ade sam video kako su uklonili one rampe-šipke što si pričao da ne podnosiš. :D
 
Veceras sam pokusao da napumpam gumu na Adi na jednoj od tih servisnih stanica ali bezuspesno. Suvise slaba pumpa, ona funkcionise i sve je novo ali je nisu dobro konstruisali...nadam se da je to slucaj samo sa tom na koju sam ja naleteo. Inace, nacrtana je kamera na tom stubu pa pretpostavljam da se vrsi njihov monitoring ali sam i pored toga misljenja da ce taj alat brzo nestati zbog ovdasnjeg mentaliteta...
495581e049bdcc3282ce5e158619568e.jpg


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537281#p537281:2lwpvgb9 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Yesterday, 23:14[/url]":2lwpvgb9]E da baš sam hteo da te obradujem vešću o njima. :D

Za sad se drže. Mada eto kad sam bio pre nedelju dana i stao na onoj česmi kod kružnog toka jedno 10 minuta sam gledao dve klinke na rolerima kako vuku i cimaju te sajle. Ne sad sa idejom da naprave neku štetu, al ono... nije to brate pravljeno da se cima i drnda nego da se koristi. I sad mislim se dal da im kažem nešto, al vidim to neki uzrast srednja škola, i ja bih još ispao nasilnik tu. Tako da sam prešao preko toga i na kraju su same otišle dalje. Ali nekako mi je baš bio porazan momenat. Ajde navikao sam da gledam klince kako prave takve gluposti ali kad vidiš devojčice koje poprimaju te odlike bude ti jadno. Ja kad god vidim nešto novo bude mi drago. A mnogo je ljudi ovde koji brže bolje dobiju neki poriv, ko u deteta, da ga izdrndaju što više mogu.


Inače imam još jednu dobru vest za tebe. Ne mogu sad da se setim gde pa sve i da mi platiš :D ali na jednom ili dva mesta na i oko Ade sam video kako su uklonili one rampe-šipke što si pričao da ne podnosiš. :D

Ja sam pomislio da to izgleda previše "evropski", tj, fino za naše podneblje. Teoretski, teško to može da se pokida, ali videćemo. Ima ljudi (dosta) koji će zbog šrafcigera i inbusa od 200 dinara napraviti štetu od par hiljada rsd.

:kk: za skidanje rampi :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536677#p536677:yubqmabn je napisao(la):
astrodule » Uto Maj 08, 2018 10:00 pm[/url]":yubqmabn] Inače za ovaj deo staze me vezuje i jedna nadrealna anegdota. Naime, tu je bila nepregledna nizbrdica i skretanje i tu se ja zakucam u debelog cigu. Odvalim cigu, preletim preko bajsa i kada sam ustao vidim da je prednji točak potpuno deformisan, a cigi ništa. Ciga kaže da sačekam sekund, ode u šumicu (tu mu je bila kuća) donese ogroman čekić i kreće da mi lupa po felni i ispravi mi točak skoro savršeno.
479116528.gif

Tvoje dogodovštine su neprevaziđene. Već sam te zamislila kako prelećeš preko bicikla. :laugh: Što nisi kočio na nizbrdici, a verujem da ti je bajs prva liga. Jesi li Cigu častio pivom, zaslužio je. :D
 
Obično sam tu kočio, ali ima onih trenutaka kada pomisliš "pa neće valjda debeli ciga da mi se pojavi iza krivine" :)

Inače, tu je često i bio sitan pesak, pa sam se uvek pitao da li je neki biciklista tu uleteo u reku (bila je neka niska ograda koja sigurno ne bi sprečila izletanja).

Zavidim drugaru sa kojim sam se vozio i koji je celu tu situaciju ispratio pogledom jer je bio iza mene.

A pivo bih mu kupio da se desilo kilometar pre toga mesta gde je bila kafanica, koje više nema, jer je ustupila mesto najvećem projektu koji je povećao BDP, GDP i smanjio stopu nezaposlenosti i koji će biit mamac za turiste.
 
Al stvarno ček, pa kolki je bio taj debeli ciga kad si ga ti odvalio bajsem a njemu ništa? :D To bre neki Behemoth ciga. :lol:
 
Vrh