Šta je novo?

Košutnjak

A da ih neko odvede na treznjenje i razgovor i napise koju kaznu za pocetak
 
Poremecen sistem vrednosti.
Danas je kul i za pohvalu kad pravis sranja.
 
Ajde što su divljaci što seku drveće.
Ajde što su bahati što to rade javno pred ljudima i kamerama.
Ajde što su primitivni pa se time hvale.

Ali što hoće da koriste sirovo, sveže posečeno drvo za vatru i žar, tek pokazuje koliko su glupi, neupućeni i neobrazovani.
 
Не треба се чудити овоме. Екипа са снимка окупља типичне представнике патикоида - савремене безличне и испразне српске омладине у брендираној спортској обући - крунског биолошког доказа улоге нерада у претварању човека у мајмуна, антрополошког деривата разарања српског друштва из последњих деценија.

То је друштвена група пушача траве које су родитељи слали да се баве спортом да се не би одали наркотицима (и да их склоне са улице - тако, су, ваљда, завршили у шуми), млади људи које не може да дотакне ниједна тековина цивилизације, укључујући артикулисан говор, да не помињемо одређене форме културе, из којих су једино у стању да изведу усклик "Убиј педера"; укратко, генерација која има прилику која се Хунима и Аварима пружа једном у животу: да засвагда заврше са Београдом као урбаном тековином наших простора.

Имају све шансе за успех - не заваравајте се, ови долазе, и тешко ће их ико зауставити.
 
Bez obzira na sve navedeno, svako od nas treba LIČNIM PRIMEROM da pokaže da je moguće i da treba raditi na očuvanju tekovina civilizovanog života.

Nažalost, mnogi samo pljuju i kritikuju, a da sa druge strane - praktično ništa konkretno ne rade na rešavanju i ublažavanju brojnih problema, pa tako i ovih koji su ekološke prirode.

Dakle, ključna stvar u vaspitavanju i obrazovanju mladih je - doslednost, koja se stalno potvrđuje konkretnim i vidljivim rezultatima aktivnosti i delovanja svakoga od nas.

Prazne priče nemaju nikakvog pozitivnog efekta, već upravo suprotno...
 
Да, па ја никад не бацим ништа на улицу. Али неки не виде да ја не бацим, па, ваљда зато, бацају. А када бих им рекао, мислили би да сам бу****...
...јер су, заправо, њихове маме и тате будале. И онда креће незгодна прича кокошка-јаје... и како васпитати стоку (или перад, види: Пачја школа).
 
Evo primera, večeras sam bio na Savskom keju.
Mnogo ljudi, veselo, galame, pije se, ima mnogo roštiljanja na travi, i ono što me je veoma prijatno iznenadilo: skoro da nije bilo đubreta na travi, a pored đubrijera - đubre u kesama.
 
Problem sa Košutnjakom su životinje koje preturaju po đubretu pa čak i da ga ostaviš u zavezanim kesama, to bude razbacano.

Problem sa životinjama vrste Homo Sapiens je što nemaju kulturu da piknik mesto ostave isto kao što su ga zatekli, a to znači poneti đubre do prvog slobodnog kontejnera (ne nužno najbližeg).

Ne znam kakva je organizacija za 1. maj, ali Čistoća bi morala da donese mnogo kontejnera jer ako đubre "prenoći" pored kanti postoji velika šansa da ga životinje iz prvog pasusa razbucaju.
 
Mene uvek više nervira kod ovakvih situacija kao nekakvo čuđenje i zgražavanje cele Srbije. A većina Srbije se tako ponaša, oblači, izgleda...Ako i ne ti komentatori, onda njihova deca. Možda nisu bili toliko ekstremni da seku drvo, ali taj način govora, ponašanja, izgleda...je tu. Nije moje dete takvo, to što nosi er maks, kratak šorcić i brze naočare i sluša takvu muziku, pa šta, to je sad moderno, al´dobar je on ljubi ga majka.

Ne mislim naravno na vas ovde, računam da je potreban već neki nivo da bi uopšte potražio ovo mesto, već na ove sa Blica i sličnih tabloida.

Danas imamo cele turbo folk porodice. Oni dizel mladići i devojke iz 90ih su danas roditelji nekih tinejdžera dizelaša, nije to više ni problem omladine samo, još malo pa će deda, sin i unuk blejati zajedno na klupici u parku, isto obučeni, variti buksnu, puštati neku Cecu, Seku sa telefona i praviti sranja po kraju.
 
Košutnjak odavno nije šuma ni izletiše on je veliki park .... sve zavisi isključivo od ljudske ruke

roštiljati u parku i nije neki fazon ni doživljaj :oops:

Vec dugo dugo ne ,,roštiljam,, u prirodi, mada shvatm da se u mladosti i to mora proci ....

za ne rasplamsavanje vatre postoji više dobrih razloga:

- vecina lakše dostupnog prostora su parkovi ili zašticene zone u koima to i nije dozvoljeno
- lenj sam da nosim roštilj , čumur, kanister vodu i plus pola gepeka ... od kola do ,,mestašca,,
- postoji obilje mesara koje uslužno (dž.) ispeku i tako vruce pride upakuju u termo ambalažu pa satima ostaje toplo
- takav bez plameni roštilj u prirodi je prijatniji ,više vremena za razgovor , zabavu a sigurica da je dobro pečeno, a smece minimalno
- pride što posle ne izgledam kao ogaravljeni ložać ili rudar :lol:

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535399#p535399:3ncwvq9e je napisao(la):
Beki » 02 May 2018 08:46 am[/url]":3ncwvq9e]
Danas imamo cele turbo folk porodice. Oni dizel mladići i devojke iz 90ih su danas roditelji nekih tinejdžera dizelaša, nije to više ni problem omladine samo, još malo pa će deda, sin i unuk blejati zajedno na klupici u parku, isto obučeni, variti buksnu, puštati neku Cecu, Seku sa telefona i praviti sranja po kraju.

Тачно, нису клинци тикве без корена...
 
Jedini razlog zbog kog će biti kažnjeni je to što su snimljeni i što je snimak stigao na internet. Komunalna policija ne postoji u Košutnjaku, nema ih ni da reda radi prošetaju. Kao što patroliraju Adom red je da ih stave i na Košutnjak jer svaki vikend ljudi ulaze kolima na zelene površine i to u masovnom broju, pale vatru gde god stignu iako je to prekršaj, ostavljaju djubre, uništavaju itd. Zaista ne razumem da je takvo ponašanje odobreno od strane grada, da nikog ne intersuje da se ta šuma zaštiti i da ne izgleda ko seoski vašar. Prošlog vikenda, pred 1. maj je išao i ciganski vašarski orkestar od roštiljdžije do roštiljdzije. Zelene površine su bukvalno postale parking. Voze se motori po šumi, uništavaju šumske staze. NIsam protiv roštiljanja ako se to obavlja sa merom i na adekvatan način. Počeću da ih slikam i prijavljujem od sledećeg vikenda pa da vidimo.
 
I šta ćeš dobiti tim slikanjem?

Jedino da te slike izlaze u medijima i da se gradske službe nateraju da rade svoj posao.

Da li je id*** sa sekirom kažnjen? Ja sam čuo samo pretnje, a ništa konkretno nismo čuli da su uradili.

Službe u Gradu ne rade svoj posao. Trudim se da budem objektivan, ali bez obzira što ovu vlast prezirem, čini mi se da je grad nikad prljaviji i uništen.

Male stvari su one koje govore da li službe funkcionišu, a te male stvari se ne popravljaju i pored prijava građana. Evo, npr, jedna klupa za vežbanje je polomljena vrlo brzo po postavljanju kod renovirane trim staze i to sam prijavio pre više meseci. Bukvalno treba da se zamene 2 letve. Te dve letve su i dalje polomljene.
 
Bice da nisu nikom predalina odrzavanje to je cest slucaj mada zelenilo je imalo mobilnu ekipu koja je formirana za brze intervencije za popravke vandalizama
 
Prijavljivacu ih sluzbama koje su za to nadlezne pa i novinama cu da saljem ako treba. Najbolje da svi sve ignorisemo i cvilimo okolo kako nista ne valja i kako sve porpada. Moje angazovanje na superlokalu je do sad urodilo plodom i uvek se zapitam kako bi bilo da se jos neko malo potrudi, kako bi bilo da se svi potrudimo da nam okolina bude bolja.
 
Ovaj narod voli da cvili, da pljuje i da krivi sve druge osim sebe.
A da zasuče rukave i da bar nešto konkretno uradi za javno i opšte dobro - toga uglavnom nema, nažalost... :roll:
 
Zato što je lepše pare strpati u svoju zadnjicu, nego ih uložiti u ono što treba (čak i po zakonu). :roll:
 
11030":2r9w8514 je napisao(la):
Prijavljivacu ih sluzbama koje su za to nadlezne pa i novinama cu da saljem ako treba. Najbolje da svi sve ignorisemo i cvilimo okolo kako nista ne valja i kako sve porpada. Moje angazovanje na superlokalu je do sad urodilo plodom i uvek se zapitam kako bi bilo da se jos neko malo potrudi, kako bi bilo da se svi potrudimo da nam okolina bude bolja.
I treba prijavljivati. Ali poenta prijavljivanja je naterati nadležne da rade svoj posao, a ne da mi za njih evidentiramo probleme.
Plus što u poslednje vreme naš slabo reaguju na prijave.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas u Miljakovačkoj šumi svakih nekoliko meseci su akcije čišćenja đubreta. Jeste da počinju sa "Opštinski odbor srpske napredne..." ali šuma je vidno čistija na mestima gde je nekad bilo najviše đubreta.
 
Dule, ako bi za vikend dobili 50 ili 100 prijava o parkiranju na zelenim povrsinama u Kosutnjaku npr ja verujem da bi krenuli i u redovnu akciju patroliranja. Kad se digla buka oko ovih debila sa sekirom odmah se oglasio i ministar ili ko vec. Znaci glas naroda iako ljudi misle da to niko ni ne pogleda.
 
Vrh