Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ne znam da li sam dobro razumeo, ali mislim da ovo na slici pripada deonici sa mostom na Ostružnici koji radi Strabag. Ostatak do Bubanj potoka još nije počeo da se radi osim nekih merenja.
 
Tako je u pitanju je deonica od mosta kod Ostruznice do tunela, samo se izvinjavam što nisam u mogućnosti da parkiram na samom mostu i da komforno i opušteno fotografisem sve zanimljivosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535753#p535753:tl5srh4q je napisao(la):
Niko Kažanegra » Fri May 04, 2018 1:14 pm[/url]":tl5srh4q]Vlasto,

A dalje ,sta se desava za dalje? Da li je moguce da skoro 2 meseca rade ovih 200 metara i da jos nisi gotovi . Zasto ne krecu dalje ka Orlovaci ,sta se ceka?

Tog dana sam išao do Resnika i ništa se više ne dešava sem kod mosta!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535926#p535926:tcntku9e je napisao(la):
StaraMo » Sat May 05, 2018 11:52 am[/url]":tcntku9e]Koliko me secanje sluzi donji tunel nije ni asfaltiran a gornji jeste .

Dobro se sećaš :)
 
Ovim tempom završiće obilaznicu za 95 godina. Teško da za života moga urade kompletno do Bubanj potoka.
 
Ресник данас
БВК је завршио посао на измештању колектора за кишницу и радници су коначно почели данас да настављају рад на изградњи кружног тока. Раскопано је са свих страна и провлаче каблове, одвозе преосталу земљу.
 
Jeli taj kruzni tok ostaje za stalno ili kao privremeno resenje?
Zar ne treba uporedo da se dovrsi i nadvoznjak na izlazu tunela pa da bi se to premostilo i spojilo?
 
Preduhitri me abrines...

Počeli su radovi još posle praznika, izmeštali su vodovodne cevi i betonirali šaht (malo ga visoko ostaviše...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536596#p536596:2jjialid je napisao(la):
Tihi_SRB » Уто Мај 08, 2018 1:45 pm[/url]":2jjialid]Jeli taj kruzni tok ostaje za stalno ili kao privremeno resenje?
Zar ne treba uporedo da se dovrsi i nadvoznjak na izlazu tunela pa da bi se to premostilo i spojilo?
Колико сам схватио, надвожњак изнад тунела ће се спојити на овај кружни ток.
 
Радови веома добро напредују испред Ресника, да не урекнем, доста људства и механизације. Могао би @ivan1973 да се спусти да услика пошто живи близу. :D
 
Obilaznica oko Beograda je neophodna, pre svega lokalno, ali da li je za citav medjunarodni saobracaj koji tutnji kroz Srbiju?
Od petlje kod Smedereva do Horgosa, drzavne granice, vazdusna udaljenost je skoro 200km, a posto je Banat ravan, oko 200 km puta kroz Vojvodini nije toliko nerealno zamisliti.
Ne znam da li se zbog tih 70ak km isplati graditi 200 km novog autoputa, ali na postojecem (sa kompletno zavrsenom obilaznicom oko BG) i dalje ima dosta mesta koja vremenski usporavaju tranzit. Postavljam se na mesto svakog vozaca juzno od Smedereva koji vozi ka zapadu, domaceg ili stranog.
 
Ne verujem da će se međunarodni saobraćaj povećavati značajno u Srbiji pa da će biti potrebno graditi dodatne alternativne pravce postojećim pravcima auto-puta. Ustvari, vrlo je verovatniji scenario da će se završetkom auto-puteva na pravcu sever-jug u Rumuniji i Bugarskoj saobraćaj kroz Srbiju smanjiti.
 
Osim toga, čak ni avio rute ne mogu da budu potpuno pravolinijske, a kamoli autoputevi, tako da u najboljem slučaju ne bi mogli da uštede 70km, nego možda 50.

Ali zato ovi folksdojč nazivi gradova su predobri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537269#p537269:1gqoptko je napisao(la):
abrines » Čet Maj 10, 2018 11:10 pm[/url]":1gqoptko]Радови веома добро напредују испред Ресника, да не урекнем, доста људства и механизације. Могао би @ivan1973 да се спусти да услика пошто живи близу. :D

Biće jako brzo...Ima napretka oko pomoćne saobraćajnice - tzv bajpas-a koji se uveliko radi...
 
Ko se ono prijavio da će da slikava čim počne nešto da se dešava?
 
Evo, prozivka urodila plodom!
Pročitao drugarsku kritiku i odmah otišao da slikam...
Prva je put ka Rakovici, druga ka Avali.
Na prvoj levo je onaj šaht što su napravili malo povisoko a desno već čuveni stub dalekovoda.
 
Šta je konkretno ovo, trup autoputa ili neki pomoćni put dok traju radovi? Koliko se sećam slika što su bile na temi, kružni put je podosta udaljen od autoputa.
 
ово је кружни ток на кружном путу, који је део пројекта изградње београдске обилазнице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537315#p537315:2jlhs818 je napisao(la):
Drakche » Fri May 11, 2018 8:24 am[/url]":2jlhs818]Obilaznica oko Beograda je neophodna, pre svega lokalno, ali da li je za citav medjunarodni saobracaj koji tutnji kroz Srbiju?
Od petlje kod Smedereva do Horgosa, drzavne granice, vazdusna udaljenost je skoro 200km, a posto je Banat ravan, oko 200 km puta kroz Vojvodini nije toliko nerealno zamisliti.
Ne znam da li se zbog tih 70ak km isplati graditi 200 km novog autoputa, ali na postojecem (sa kompletno zavrsenom obilaznicom oko BG) i dalje ima dosta mesta koja vremenski usporavaju tranzit. Postavljam se na mesto svakog vozaca juzno od Smedereva koji vozi ka zapadu, domaceg ili stranog.
file.php

Samo što veći deo tranzita ne ide na Horgoš nego na Batrovce...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537664#p537664:24zt80fn je napisao(la):
ivan1973 » 12 May 2018 05:23 pm[/url]":24zt80fn]Ovo je bajpas obilaznice dok se gradi kružni tok...

Izvini @ivan1973, ja i dalje ne kapiram. Taj kruzni tok ce sluziti ukljucenju na autoput koji ce se graditi?

Zar nisu trebali jos u martu da pocnu sa izgradnjom nastavka autoputa?
 
Vladice 86 ,

Jos 1 februara su svecano otvorili radove na nastavku obilaznice,ali ocigledno je da je sve bila samo predizborna kampanja ( mada i dalje mi nije jasno sta se desava sa onom Azvertovom ili kako se vec zove bazom kod Orlovace,kada jos nista ne rade ).

i drugi rok ( krajem aprila 2018 ) za zavrsetak OStruznickog mosta je prosao,a kraj radova nije jos ni na vidiku....!0 ak radnika otaljavaju posao i sve u krug.....I ono malo puta nakon mosta vec vise od 2 meseca trasiraju itd.....
 
Hvala ti. Da, ocigledno je da odugovlace mada mi nije jasno zasto kad su vec potpisali ugovor, ali ajde nadajmo se da ce uskoro nastaviti.

Mozda se zbog toga radi sada taj put sa kruznim tokom, kako bi mogli da nastave gradnju autoputa jer je sadasnji put na trasi autoputa?
 
Vrh