Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Veterni beograd a mogli bi malo da se ovajdite o budzet grada ako vas neki ujede
 
Najbolje bi bilo da se Vi opustite i ponesete malo hrane sledeći put za te pse pa će Vas zavoleti. Psi lutalice se sterilišu ali se vraćaju na lokaciju odakle su pokupljeni da bi se zadržao balans.
Treba da znate da pas ujeda čoveka samo onda kada vidi da je ugrožen od njega. Pas u normalnim uslovima(u Beogradu) ne vidi hranu u Vama i nema razloga da se plašite da će Vas pojesti.
 
Jest sad još treba da nosimo hranu za pse ako negde naiđemo na iste po gradu.

Ja razumem da ljudi vole pse i da su lutalice u nekih kvartovima i praktično ljubimci dece iz ulice, ali je činjenica da kada tako neki psi rauzmeju neki ulaz/zgradu kao svoju teritoriju, u stanju su da laju i kidišu na svakoga ko prođe ko nije iz ulaza.

Tako da te pse treba, em sterilisati (što ih donekle umiri) em učiti da budu umiljati ka svima, ne samo ka stanovnicima istog.
 
Da, ja uvek imam parče mesa ili kosku u džepu, za svaki slučaj ako naidje neka kuca, koja će biti umiljata kada je nahranim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536465#p536465:2dxqzw5j je napisao(la):
direktor » Pon Maj 07, 2018 10:39 pm[/url]":2dxqzw5j]Veterni beograd a mogli bi malo da se ovajdite o budzet grada ako vas neki ujede

Hvala za informaciju.

Nadam se da ce moci da pomognu.
Ne pada mi na pamet da moram svako jutro kad idem na posao i svako popodne kad se vracam, da ih izbegavam i cekam da se horda od njih 7-8 pomeri sa ulaza i da jos dobro prodjem ako me ne zaskoce, preplase ili ujedu! I jos da im nosim hranu!?
Nismo u Bangladesu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536590#p536590:282fdv3k je napisao(la):
Ulicni basketas » Uto Maj 08, 2018 1:16 pm[/url]":282fdv3k]Da, ja uvek imam parče mesa ili kosku u džepu, za svaki slučaj ako naidje neka kuca, koja će biti umiljata kada je nahranim.
E slatko si me nasmejao :lool:, da si rekao keksic neki ali koske i meso u dzepu, nadam se da nisi ozbiljan :)

Licno nemam nista protiv pasa ako nisu agresivni ali razumem da ljudi razlicito reaguju na njihovu pojavu.
 
Ta teritorija je do sad bila napustena, okolina groblja, verovatno su se nekontrolisano namnozili i smatraju vas za uljeze. Vi i jeste na njihovoj zemlji. Lepo neko rece prijavite veterini a ako ne uspe hranite da vas ne bi pojeli.
 
Zaista ne mogu da verujem šta mi pišete?! Da ne budem pojedena i da smo kupili stan na njihovoj teritoriji?!
Otplaćivaćemo stan 30 godina ljudi i treba da živimo u takvom okruženju?!
Za sada nosim uvek sa sobom biber sprej. Pokušaću da kontaktiram Veterinu po Vašem predlogu.
Ako ne uspe kroz neki određeni period razmišljaću i o drugim solucijama.
 
Ti si odraz našeg mentaliteta, kupe stan u neuredjenoj bestragiji, predvorju Hada i onda kukaju kako eto nije uslovno za život. Pa ko te šibao po ušima? Te druge solucije koje ti padaju napamet nemoj ni da pomišljaš jer spadaju pod krivično delo. Hoćeš i komšije da potruješ ako ti budu smetali?
 
11030":aar4ihfx je napisao(la):
Ti si odraz našeg mentaliteta, kupe stan u neuredjenoj bestragiji, predvorju Hada i onda kukaju kako eto nije uslovno za život. Pa ko te šibao po ušima? Te druge solucije koje ti padaju napamet nemoj ni da pomišljaš jer spadaju pod krivično delo. Hoćeš i komšije da potruješ ako ti budu smetali?

Problem pasa lutalica mora da se resi i to odvodnenjem u prihvatilišta. Ja isto nemam nameru niti da ih hranim niti da se branim od njih..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536835#p536835:1e7y3vce je napisao(la):
11030 » Sre Maj 09, 2018 12:36 pm[/url]":1e7y3vce]Ti si odraz našeg mentaliteta, kupe stan u neuredjenoj bestragiji, predvorju Hada i onda kukaju kako eto nije uslovno za život. Pa ko te šibao po ušima? Te druge solucije koje ti padaju napamet nemoj ni da pomišljaš jer spadaju pod krivično delo. Hoćeš i komšije da potruješ ako ti budu smetali?

Suludo razmišljanje. Kakve veze ima gde je kupljen stan kada postoje institucije koje se bave ovim problemom. Nije to divlje naselje. Tom logikom tamo gde ima netretiranih pasa ne treba ništa da se gradi i/ili niko ne bi trebao tamo da kupuje stan. Postoje elementarni uslovi koje svako naselje (gde god se nalazilo) treba da ispuni. Jedan od njih je da ne mora da se strepi od napada životinja.

Trovanje ne podržavam (pogotovu komšija :)), problem treba rešavati na druge načine, i to ne stanari, nego onaj ko je zadužen i plaćen da to radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536835#p536835:jew7xq2n je napisao(la):
11030 » Sre Maj 09, 2018 12:36 pm[/url]":jew7xq2n]Ti si odraz našeg mentaliteta, kupe stan u neuredjenoj bestragiji, predvorju Hada i onda kukaju kako eto nije uslovno za život. Pa ko te šibao po ušima? Te druge solucije koje ti padaju napamet nemoj ni da pomišljaš jer spadaju pod krivično delo. Hoćeš i komšije da potruješ ako ti budu smetali?

Ako je deo mentaliteta to sto zelim da zivim u uredjenom sistemu, onda jesam odraz toga 100%!

O trovanju nisam ni pomislila kada sam pisala prethodni post nego o privatnim azilima u kojima moze da se udome, ali su veoma skupi za mene kao pojedinca ali bi bila dobra solucija ako se udruzimo mi sa istim problemom.

A opet ako bi mi napali ili povredili dete koje mi se igra ispred zgrade, ne mozete ni da zamislite sta bi uradila kao i vecina gradjana.
 
Problem pasa lutalica je nerešiv jer smo pristali na humana Evropska rešenja a nemamo sredstava da ih sprovodimo. Da se životinje uspešno sterilišu ne bi ih bilo toliko. A ne vidim nešto horde divljih maltezera da poverujem da "sve su to bahati vlasnici izbacili na ulicu".
 
Nisam siguran al mislim da je u San Francisco problem sa lutalicama resen tako sto svaki beskucnik koji prisvoji psa lutalicu dobija nekih 250$ mesecno, time su smanjili problem sa psima lutalicama. Al to kod nas nece zaziveti ni za 200godina :D al je dobro resenje :)
 
Žalite se na institucije a niste ih ni kontaktirali.

Svetska putnice,
nemoj da pokušaš da zoveš veterinu nego to i uradi. Žali se i beokomu i komunalnoj i STB i kome god treba. Do tad ne puštaj dete bez nadzora samo.

Nije to divlje naselje.

Slažem se, ali nažalost je 100 m od divljeg naselja (Mali Leskovac). Uvek će tu biti komunalnih problema koje lokacija pored divljih naselja sa sobom povlači.
 
A da probamo da budemo malo realni?
Kakvo hranjenje pasa?
Zasto bi zaboga neko hranio pse lutalice?
I manite me prica o 'humanosti' jer se HUMANost odnosi na neku drugu kategoriju, a ne pse lutalice.

Razna udruzenja 'ljubitelja'pasa, formalna i jos vise neformalna su vremenom prerasla u prave male sekte, pa se po pravilu nalaze opravdanja za pse koji napadaju a to je samo odraz velikog socioloskog problema o kome ne mozemo ovde diskutovati.

No, odgovoriti ljudima kako su u 'nedodjiji' ???
Ne, zapravo nisu! Oni su u planski izgradjenom naselju na gradskom gradjevinskom zemljistu, na teritoriji gradske opstine Beograda!
I kao takvi, imaju apsolutno identicna prava kao i oni sa Savskog Venca ili Starog grada.

Nije @svetska putnica (niti bilo ko od drugih ljudi koji su kupili stanove na ovoj lokaciji) dosla na "njihovu" teritoriju, kako je neko napisao.
Ne, "njihovu teritoriju" je grad prodao investitoru, a oni prodali stanove ljudima koji danas u njima zive, te shodno tome imaju i obavezu da im obezbede notmalne uslove za zivot, sto ukljucuje i slobodu kretanja bez straha dal ce ih napasti manijak, PAS lutalica, ili nesto trece...

Eto, neki ljudi ne pristaju na 'reketiranje', pa makar se ono svodilo na davanje koske ili snicle lokalnom vodji copora pasa lutalica.

PS
Molim 'dusebriznike' da me postede komentara tipa "ko ne voli pse, ne voli ni ljude" i slicnih.
Osim sto su idiotski, samo dokazuju nizak nivo inteligencije i drustvene svesti.
Takve parole ostavite za vase FB, instagram i druge grupe.




Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536464#p536464:1dzt5r2t je napisao(la):
Svetska Putnica » Pon Maj 07, 2018 10:35 pm[/url]":1dzt5r2t]Posle dugo vremena, muž i ja smo pre nekoliko dana preuzeli stan (Energoprojekt).
Uopšteno smo zadovoljni ali smo imali sitne primedbe koje se otklanjaju.

Ono čime smo nezadovoljni su PSI LUTALICE.
Ovo zaista nije normalno i ne priliči jednom naselju u kom treba da žive ljudi.
Napadali su nas u nekoliko navrata ali smo se izvlačili.
Ne znam kako se niko nije žalio do sada na ovu temu?!
Kome bi bilo najefektivnije da se prijavi kako bi se rešio ovaj problem.

Izgleda da jedino mi ljudi, od svih bića na planeti zemlji, nismo u stanju da životni prostor delimo sa drugima...
 
Veterina neće da reaguje osim ako vas pas ujede. Čak i tada morate da se vratite na mesto napada, vidite psa, zovete Veterinu, u međuvremenu ćakulate sa psom (koji vas je napao) dok oni ne dođu.
Naravno, kada su napali Jelenu Trivan kod skupštine, tada su uradili ono što je trebalo.

Pošto ova zemlja nema snage da se izbori sa huliganima i psima lutalicama, ostaje nam samo biber sprej.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536898#p536898:3caza5ky je napisao(la):
sofatester » Sre Maj 09, 2018 5:21 pm[/url]":3caza5ky]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536464#p536464:3caza5ky je napisao(la):
Svetska Putnica » Pon Maj 07, 2018 10:35 pm[/url]":3caza5ky]Posle dugo vremena, muž i ja smo pre nekoliko dana preuzeli stan (Energoprojekt).
Uopšteno smo zadovoljni ali smo imali sitne primedbe koje se otklanjaju.

Ono čime smo nezadovoljni su PSI LUTALICE.
Ovo zaista nije normalno i ne priliči jednom naselju u kom treba da žive ljudi.
Napadali su nas u nekoliko navrata ali smo se izvlačili.
Ne znam kako se niko nije žalio do sada na ovu temu?!
Kome bi bilo najefektivnije da se prijavi kako bi se rešio ovaj problem.

Izgleda da jedino mi ljudi, od svih bića na planeti zemlji, nismo u stanju da životni prostor delimo sa drugima...

Tacno tako!
Agresivni psi lutalice nema sta da traze u ulazima u zgradu i mestima gde se deca okupljaju.
 
Све је ово последица неуређеног друштва и неодговорности људи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536886#p536886:2dix1lka je napisao(la):
11030 » 09 May 2018 03:03 pm[/url]":2dix1lka]Žalite se na institucije a niste ih ni kontaktirali.

Svetska putnice,
nemoj da pokušaš da zoveš veterinu nego to i uradi. Žali se i beokomu i komunalnoj i STB i kome god treba. Do tad ne puštaj dete bez nadzora samo.

Nije to divlje naselje.

Slažem se, ali nažalost je 100 m od divljeg naselja (Mali Leskovac). Uvek će tu biti komunalnih problema koje lokacija pored divljih naselja sa sobom povlači.
nema to veze dal je naselje divlje ili nije, cak je verovatnije da pasa lutalica ima u uredjenim naseljima sa visespratnicama gde je veca gustina naseljenosti. A u divljim naseljima vlasnicki psi su mnogo veci problem od lutalica
 
Баш су ти власнички пси из дивљих насеља кои су пуштени да се крећу слободно, као и пси из уређених насеља који се неконтролисано крећу узрок проблема луталица због неконтролисаног парења.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536893#p536893:2flxvrzc je napisao(la):
laki72 » Sre Maj 09, 2018 4:59 pm[/url]":2flxvrzc]A da probamo da budemo malo realni?
Kakvo hranjenje pasa?
Zasto bi zaboga neko hranio pse lutalice?
I manite me prica o 'humanosti' jer se HUMANost odnosi na neku drugu kategoriju, a ne pse lutalice.

Razna udruzenja 'ljubitelja'pasa, formalna i jos vise neformalna su vremenom prerasla u prave male sekte, pa se po pravilu nalaze opravdanja za pse koji napadaju a to je samo odraz velikog socioloskog problema o kome ne mozemo ovde diskutovati.

No, odgovoriti ljudima kako su u 'nedodjiji' ???
Ne, zapravo nisu! Oni su u planski izgradjenom naselju na gradskom gradjevinskom zemljistu, na teritoriji gradske opstine Beograda!
I kao takvi, imaju apsolutno identicna prava kao i oni sa Savskog Venca ili Starog grada.

Nije @svetska putnica (niti bilo ko od drugih ljudi koji su kupili stanove na ovoj lokaciji) dosla na "njihovu" teritoriju, kako je neko napisao.
Ne, "njihovu teritoriju" je grad prodao investitoru, a oni prodali stanove ljudima koji danas u njima zive, te shodno tome imaju i obavezu da im obezbede notmalne uslove za zivot, sto ukljucuje i slobodu kretanja bez straha dal ce ih napasti manijak, PAS lutalica, ili nesto trece...

Eto, neki ljudi ne pristaju na 'reketiranje', pa makar se ono svodilo na davanje koske ili snicle lokalnom vodji copora pasa lutalica.

PS
Molim 'dusebriznike' da me postede komentara tipa "ko ne voli pse, ne voli ni ljude" i slicnih.
Osim sto su idiotski, samo dokazuju nizak nivo inteligencije i drustvene svesti.
Takve parole ostavite za vase FB, instagram i druge grupe.
Laki objasnio. :!:
----------------------

Šta ste napali ženu, pa nije rekla da će da ih izmlati ili potruje, nego da joj je muka što je dala debele pare za svoj novi dom a ispade da mora svaki dan da ''šprinta'' od i do ulaza zato što je neko iz komšiluka hteo da glumi ''humanost'' tako što je namamio te kerove da se nastane tu.

Drugo, sve i da ih poprska biber sprejem... ajde objasnite mi vi što se zgrožavate, šta će im biti ako ih poprska? Oće razviti astmu? Oće dobiti rak? Oće možda ostati bez noge? Dajte bre ljudi to su životinje koje u divljini preživljavaju mnogo gore stvari i opasnosti a vi ovde dižete dževu što je žena rekla da se opremila biber sprejem za svaki slučaj, ako ikad dođe do situacije da mora da ga upotrebi. Opustite se malo. Neće kerovima ništa biti. Čak će naučiti da malo ''spuste loptu'' i shvatiti da nisu najjači i sutradan neće pohitati da napadnu drugi čopor i da rizikuju batine, nego će naučiti kad treba da se sklone ili primire.


A što se tiče ''humanosti'' u kontekstu životinja, i ovog što je Laki pomenuo, tog foliranja... e tu bih tek mogao svašta da napišem o dvostrukim standardima koji se pumpaju i ovde i u svetu u poslednjih nekoliko godina. Ljudi su počeli toliko da se busaju kako su ''humani'' i ''divni prema životinjama'' da su počeli da mrze svoju sopstvenu rasu i pripadnike iste. Pamte samo ružne vesti i činjenice o ljudima (savetujem da proguglate ''negativity bias'') pa stalno kukaju kako je ''ljudska rasa kancer koji uništava sve'' i kako svi treba da se sramimo zbog postupaka nekolicine. A kad god neka životinja napravi neki pičvajz brane je sa ''pa to je životinja, ne zna, nije ona kriva''. Ili pak ''a dobro, to je jedan slučaj, ne znači da su sve takve''. O poistovećivanju životinja sa ljudima da ne pričam. Još malo pa će životinje da imaju više prava nego ljudi koji su ih pre par hiljada godina spasli divljine i svih horora koje su tamo doživljavale. Dotle se ide s tim licemerjem i proseravanjem. Vidim da se i ovde primenjuje isti mehanizam, do te mere da se napadaju ovi ljudi što zahtevaju da imaju prilaz svom domu bez konstantnog straha od ujeda. Još će na kraju da ispadnu oni krivi što uopšte žive, što su se rodili.


@SvetskaPutnice

Sledećih par puta kad kerovi krenu na vas, probajte da ih zaplašite nečim. Mašite nekim štapom, ili uzmite pištolj na vodu, eventualno petarde, ili bilo šta što će da ih uplaši a neće ih povrediti. Ponovite par puta i posle dovoljno iskustva naučiće da niste vredni cimanja i neće vas napadati.
Što se tiče toga da li je to u redu, samo ću da podsetim da u svetu životinja ne preživljava uvek onaj koji se najviše kurobeca, nego onaj koji zna kad treba da odstupi. Tako da nemojte da vas grize savest od toga, jer ne samo da ih nikako nećete povrediti, nego ćete ih čak naučiti kad treba da stanu i odstupe. Što će ih u budućnosti spasiti od toga da nalete na čopor pravih krvoločnih pasa ili pak nekog psihopatu koji bi ih potrovao ili pobio.

Tako da samo ih malo zastrašite i nemojte da ustučinjete (valjda sam ispravno napisao) pred njima i naučiće da vas ne diraju.
 
Znaju psi (a i ostale životinje) bolje od ljudi ko je kakav.

Dobrog čoveka NIJEDAN pas NIKADA ujesti neće.

Može da laje (na dobru osobu), ali NIKADA ujesti neće. :wink:
 
Vrh