Šta je novo?

Скадарлија - Бајлони

Штаје ово ?
Па зар није асфалтирана Скадарлија и почупана калдрма по којој је Ђура Јакшић ходао ?
збуњујуће...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496504#p496504:2c7y7i72 je napisao(la):
astrodule » 28 Nov 2017 12:34[/url]":2c7y7i72]Ali sad će svi da kažu "gde je drveće".

Inače, ovo na slici je Madrid koji ima više sunčanih dana godišnje nego Beograd i veću prosečnu temperaturu.

И аутоматски нико нормалан не иде ту у току дана наравно
 
Sve ta oprema je na zalost isjecena i pokradena a mogla je biti odlican dio postavke muzeja pivarstva
 
Srusiti ovaj odzak,okreciti ova dva tornja i maknuti repetitore sa ovog veceg,prepokriti celu cetvrt novim sarenim crepovima,podeliti ateljeje uspesnijim domacim umetnicima,povezati sve ulaze u atelje jednim dugackim vijugavim hodnikom tako da posetioci jednim obilazkom obidju vrata svakog ateljea i eto ti postavke u nivou MSU.Plus u skadarliji,lokacija turistima na noge sto bi se reklo.Iz dvorista iseliti parking.sve u zelenu povrsinu bez klupa i ikakvog mobilijara osim kanti za odpatke,minimalizam,i jednu letnju pozornicu i garantujem da bi grad imao mnogo vise koristi od bilo koje jelke fontane il cega god.ponuditi samo ono sto vec imamo i sto nam doslovno propada ne iskorisceno.Samo malo upakovati,organizovati i za malo para turistima ponuditi nesto sto nije samo rostilj,jeftin alkohol.Ima ovaj grad mnogo vise!
 
mislim da ne treba da se rusi odzak jer je i on deo ove ambijentalne celine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511656#p511656:36gwosns je napisao(la):
direktor » Sub Jan 27, 2018 1:28 am[/url]":36gwosns]To je car hodanja skadarlijom mozda je moglo za nijansu biti ravnije

Znači samo ravna obuća a damice u torbu cipelice na štiklice pa makar bile i 3 cm visoke. Nije pošteno i to je već diskriminacija :mrgreen:
Doduše, kada prolazimo ima ko da me ponese, ne težim mnogo :lol:
 
Нагледао сам се дама разних узраста у ципелама са баш високим штиклама по Скадарлији :lol:
 
Verovatno su balansirale kao da su na ledu ili su skakutale s kamena na kamen, kao koze ili Neda Ukraden. :mrgreen:

Inače, Skadarlija nije što je nekad bila, ali ni mi. :D
 
Unutar fabricke cetvrti u Skadarliji.
Fotke su iz 2016.
 
Vesić pre par dana na Pinku reče da pivara u Skadarliji ima nove vlasnike i da trenutno razgovaraju kako da se njihov projekat što bolje "uklopi u okolinu". Kaže da će radovi početi do kraja godine, ali kada se Vesićevo vreme prevede na normanlo ljudsko vreme, to je bar dve do tri godine, a nekada i čitava večnost :D

Naravno, očekujem seriju protesta kada iseljavanja lokala iz Cetinjske dođe na red. Ali rekoh ja šta će se desiti još kada se ovde uselio prvi klub.
 
Sivec najava pa svjetlona godina radovi taj neki rad
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543974#p543974:38sstdls je napisao(la):
Homer Jay » Sun Jun 10, 2018 10:03 pm[/url]":38sstdls]
Naravno, očekujem seriju protesta kada iseljavanja lokala iz Cetinjske dođe na red. Ali rekoh ja šta će se desiti još kada se ovde uselio prvi klub.

Samo će drugari iz Cetinjske ovaj put biti uskraćeni za podršku šire javnosti.
 
Siguran sam da stanovnici koji imaju problem sa bukom nece imati nista protiv iseljenja. Da nisu u pitanju "razmazeni stanari" koji bi da stanu na put prosperitetu vec realan problem, video sam tj bolje reci cuo nedavno prolazeci Cetinjskom. Utisak je kao da se lokali takmice koji ce glasnije pustiti muziku a po meni prostor uciniti nepodnosljivim za boravak i bilo kakvu komunikaciju.
 
Plus su ižasno bahati i umišljeni. Nisu svi, da ne grešim dušu, al većina pre svega posetilaca ima stav da su na intelektualno višem nivou od prosečnom plebsa. Dozivljavaju ceo taj prostor kao neki hram kulture i umetnosti a postali su najobičnije mejnstrim mesto za izlak uz nešto drukačiju estetiku. U načinu rada tih kafića i klubova, ne vidim nikakvu razliku od rada nekog prosečnog splava ili "poznatog prestoničkog kluba".

BIlo koja levičarska organizacija ih neće sigurno podržati, sa NDMBG i organizcijama okoliko su se nešto pokačili kad su ovi podržali stanare a i sami stanari će pre hteti crnog djavola tu nego njih. Tako da, želim im brzo i bezbolno preseljenje na neku Adu Huju ili slično mesto.
 
Немам високо мишљење о "таквима", не знам како бих их друкчије назвао - праве се да су нека муда а у ствари су све оно што критикују. Пошто воле да буду неки борци и да се праве сиротињом уместо да оду у неке руине по центру нек се преселе а шупу на смедеревцу а јао да то су ЗадРтИ СељАЦи, па ће да праве кафић на отвореном јер су их протерали из свих распалих индустријских постројења
 
Što ste taki ?
Pa svaki soj ima svojih 5 minuta.

Ajde di su oni što su upasivali trenerke i tako šetali gradom....

Na vrh pijadastala penje se i majstor koj otpušava WC šolju dobije i rakicu i kaficu i zlatne pohvale al kad otpuši, isteklo tih 5 min.
tako i ovi.... neka uživaju u svom 4 min.... toga su i oni svesni....
 
Јел и даље остаје накарадни план о тржном центру у Скадарлији?
 
Aha znači bravo, sikter Žutim narkomanima i Evro izadjnicima, neće se u Bg više slušati ništa sem Grand i IDJTV i ponekog RNB House tuc tuc tuc.
 
Kada isprazne Cetinjsku bilo bi lepo da grad skloni one ulichne natpise Skadarlija - boemska cetvrt, jer jedna ulica (i to pola iste) ne chini cetvrt. Voleli mi cetinjsku ili ne, ti klubovi i kafici su donosili gradu preko leta vishe para nego skadarlija, jer prosecan turista u beogradu nema vishe od 30 godina zivota i strancima je mnogo lakshe bilo da odu tamo nego na splavove.
 
jedina (prirodna) boemska četvrt moze biti samo Kosančicev venac ... druge nemamo ... a Skadarlija .... bila i sad je ulica ...
i to unakžena koje čime redom pa i fasadnom ciglom škole ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544064#p544064:3gdowy1r je napisao(la):
Igor » Pon Jun 11, 2018 12:10 pm[/url]":3gdowy1r]Siguran sam da stanovnici koji imaju problem sa bukom nece imati nista protiv iseljenja. Da nisu u pitanju "razmazeni stanari" koji bi da stanu na put prosperitetu vec realan problem, video sam tj bolje reci cuo nedavno prolazeci Cetinjskom. Utisak je kao da se lokali takmice koji ce glasnije pustiti muziku a po meni prostor uciniti nepodnosljivim za boravak i bilo kakvu komunikaciju.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544070#p544070:3gdowy1r je napisao(la):
Zvezdara » Pon Jun 11, 2018 12:28 pm[/url]":3gdowy1r]Plus su ižasno bahati i umišljeni. Nisu svi, da ne grešim dušu, al većina pre svega posetilaca ima stav da su na intelektualno višem nivou od prosečnom plebsa. Dozivljavaju ceo taj prostor kao neki hram kulture i umetnosti a postali su najobičnije mejnstrim mesto za izlak uz nešto drukačiju estetiku. U načinu rada tih kafića i klubova, ne vidim nikakvu razliku od rada nekog prosečnog splava ili "poznatog prestoničkog kluba".

Zapravo, tako je svuda u Beogradu, od Bežanije pa sve do Konjarnika. Samo što kad je u pitanju stanovništvo koje živi u centru i na Vračaru, automatski se kreće od pretpostavke da se radi o razmaženim snobovima kojima sve smeta.

A često ne može biti dalje od istine. I često se radi o takvoj bahatosti da je pravo čudo da se ne dešavaju incidenti. Jer ta buka, te vibracije koje su ti klubski zvučnici i basovi u stanju da emituju, ne samo što drži sve okolo budnim, nego ume tako da udara u mozak da bi i jedan Buda pre ili kasnije odlepio.

Uostalom uvek se samo treba zapitati - da li bi se jedni Srbi toliko bunili oko nečega, da im zaista užasno ne smeta? Pa ko ovde voli da se bakće sa inspekcijama i papirologijom i da otkriva identitet javnosti i suprotnoj strani? Nego kad dođe do toga znači da je u pitanju ne smetnja, nego mesto koje više nije nastanjivo.

Što mi je na kraju krajeva potvrdio jednom i jedan gradski inspektor. Mada onako, uz razumevanje prema kafedžijama... Ko da se radi o nekim neshvaćenim samarićanima a ne bahatim grupama koje posluju u sivom. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544618#p544618:15jdbec6 je napisao(la):
unedfined » 13 Jun 2018 10:17[/url]":15jdbec6]Aha znači bravo, sikter Žutim narkomanima i Evro izadjnicima, neće se u Bg više slušati ništa sem Grand i IDJTV i ponekog RNB House tuc tuc tuc.

Ништа од вредности не би било изгубљено, тематика је иста свуда по свету
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544618#p544618:22oxmvb9 je napisao(la):
unedfined » Wed Jun 13, 2018 10:17 am[/url]":22oxmvb9]Aha znači bravo, sikter Žutim narkomanima i Evro izadjnicima, neće se u Bg više slušati ništa sem Grand i IDJTV i ponekog RNB House tuc tuc tuc.

Klasična zamena teza i lepljenje etiketa. Ima hiljadu i jedno mesto na kom se ne svira i ne vrti IDJ,Grand,komercijalni RNB i niko nema nameru da ih seli i tera. Kako se niko nije masovno pobunio protiv Božidarca ili KST-a koji su tu decnijama već? Nisu Cetinjska i njeni klubovi jedino novo alternativno mesto u Beogradu al očigledno da druga mesta nisu dovoljno podobna da bi bila "novi Berlin". Al dobro, nemam nameru da nekom ispravljam lažno buntovna mišljenja.

Kako god, očito su mesta kao u Cetinjskoj potrebna Beogradu al nek shvate da neko hoće i da spava u toj istoj ulici.
 
Vrh