Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Poštovani vlasnici stanova u Central Gardenu,

kakva su Vaša iskustva u pogledu uknjižbe pojedinih lamela kompleksa i u kom roku nakon tehničkog prijema i useljenja je pribavljena upotrebna dozvola :?:

Da li prodavac dostavlja obaveštenje kupcima o pribavljanju upotrebne dozvole i uknjižbi objekta u katastru, odnosno ispunjavanju tih svojih ugovornih obaveza, koje su preduslov za podnošenje katastru zahteva kupaca za upis prava svojine na svoje ime po osnovu ugovora o kupoprodaji nepokretnosti i prateće dokumentacije :dil:
 
Koliko znam, sve oko papira zavrsava devojka koja je upravnik kompleksa, cak i svu interakciju sa katastrom. Samo stigne obavestenje da su ispunjeni svi preduslovi i da pocinje uknjizenje. Doduse, nisam 100% siguran, ali ovako sam ja razumeo
 
Ja sam uknjizbu obavila sama. Tačno je da CG, odnosno upravnik kompleksa obavesti kada su ispunjeni svi uslovi za knjiženje, odnosno da objekat ima upotrebnu. Tada imate opciju ili da sami overite punomoćje kod notara i da vam CG preda u grupi zahtev ili da sami predate zahtev za uknjižbu. Ja sam izabrala ovo drugo jer nisam videla razlog da overavam punomoćje i plaćam taksu notaru pa da nosim u CG papire za nešto što mogu da uradim sama jer je katastar 200m od kompleksa a na šalteru vam sve objasne kad uzimate formular. Dodatno, moje je iskustvo je da je moj zahetv bio prilično brzo rešen, za dve nedelje mislim. Stvar preferencija naravno, u principu se uknjižbe brzo rešavaju kako god jer su u katastru upoznati sa podacima o parceli i kompleksu.
 
Pocela izgradnja (pobijanje sipova, da budem precizniji) poslednje zgrade, u Dalmatinskoj ulici. Kamera mi ne radi, tako da cete morati da mi verujete na rec :)

Ta zgrada bi trebalo da bude najmanja u kompleksu, imace 20, uglavnom vecih, stanova koji najverovatnije nece biti u slobodnoj prodaji, posto po njihovim informacijama imaju 80ak ljudi na listi cekanja.
 
Onda im ostaje da ociste cosak koji su trebali na pocetak da odrade ...
 
Po svemu sudeći, od otkupa/uređivanja/izgradnje na delu Dalmatinske ulice ka uglu sa Starine Novaka su investitori Central Garden-a u potpunosti odustali, što je blago rečeno neprofesionalno. Živim u tom potezu i, tek da ponovim, ni jedan jedini put niko od investitora nije sa mojim komšilukom obavio makar najbanalniji razgovor, niti su ikada pokazali bilo kakav interes za bilo šta. Tako će ova nahvaljena urbana celina ostati na jednom delu "ukrašena" kućama i kućicama, od kojih neke potiču još iz 18. veka.
 
Biće pre da ili su nekog već kontaktirali pa ih je oduvao sa cenom ili čekaju da se vi javite prvi. Investitora baš briga, on je zaradu pokupio na ovom projektu, kupci su bili spremni da daju svoj novac i pored tog nedostajućeg parčeta. Investitor dalje svoj novac investira na drugim projektima po gradu, apsolutno nema nikakvo moranje da zaokruži celinu. Specijalizovali su se za kupovinu starih fabrika, vi im se ne uklapate u račun, pogotovu ne ako će oni morati prvi vama da priđu. S obzirom na količinu sličnog raspoloživog prostora u gradu (raspale fabrike i zelene površine) čisto sumnjam da će vam se i obratiti u bližoj budućnosti. Vama je najbolje da se kolektivno obratite *drugim* manjim investitorima ako već hoćete da prodajete po dobroj ceni. Nadam se da sam pomogao.
 
Da ali tu imas pitaj boga kakve vlasnicke odnose i da li bi uopste svi bili spremni da prodaju i po kojoj ceni, zato svi radije uzmu ove krupne parcele bivsih fabrika kojih ima podosta koje su propale po Bg-u, a i generalno oni se nisu cimali oko ovog coska jer tu nemas samo kuce vec imas i ove dve zgrade u Dalmatinskoj koje bi tek bile muka da se sklopi dogovor i podmire svi vlasnici da bi se to porusilo i zaokruzio kompleks.

U svakom slucaju, kao sto Nikola predlaze, ako bi vlasnici na tom potezu bili slozni lako bi tu mogao da se nadje investitor s obzirom da je lokacija odlicna.
 
180518-central-garden-01.jpg

180518-central-garden-02.jpg


Fotografije poslovnog objekta u postavljene u temi viewtopic.php?f=20&t=4009
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539026#p539026:3lb5wnzq je napisao(la):
Piccolo » 19 May 2018 14:25[/url]":3lb5wnzq]Da ali tu imas pitaj boga kakve vlasnicke odnose i da li bi uopste svi bili spremni da prodaju i po kojoj ceni, zato svi radije uzmu ove krupne parcele bivsih fabrika kojih ima podosta koje su propale po Bg-u, a i generalno oni se nisu cimali oko ovog coska jer tu nemas samo kuce vec imas i ove dve zgrade u Dalmatinskoj koje bi tek bile muka da se sklopi dogovor i podmire svi vlasnici da bi se to porusilo i zaokruzio kompleks.

U svakom slucaju, kao sto Nikola predlaze, ako bi vlasnici na tom potezu bili slozni lako bi tu mogao da se nadje investitor s obzirom da je lokacija odlicna.

Свесни су тога вероватно већина ових власника. Чекају да "пресуше" огромне парцеле па да крене навала
 
Da li među pratiocima ovog sajta ima kupaca stanova iz IV faze – zgrada u ul. Starine Novaka do poslovne kule. Pošto se trenutno odvija primopredaja stanova, kakvi su utisci posle primopredaje. I da li je nekom iz kompleksa poznato koliko košta bela roletna za terasu i maska za klima uređaj. Hvala
 
Slikano juče iz dvorišta osnovne škole „Starina Novak”:

 
Kako bi brutalno ispalo da samo uvuku stakla ka unutra, za sirinu noseceg stuba, i sve ostalo ostave ovako kako jeste.



Pardon, brutalistički htedoh reći :lol:
 
Molim kupce stanova u Central Gardenu ako mogu da podele informaciju o proizvodjacu parketa iz standardne ponude opremljenosti. Unapred hvala!
 
Ta informacija nije bitna.Investitor koji je finasirao izgradnju ovih projekata, izabrao je izvođača radova, a izvođač izvođenje pojedinih radova ustupio podizvođaču.Vi ste u poslovnom odnosu sa investitorom- prodavcem i on je za sve odgovoran.Ako ste kao Sun bili ludi da platite blizu 2.700 evra po m2 i umesto ugovorenog prefabrikovanog hrast parketa, dobili parket pun čvorova, bjeljika i dr. oštećenja, a investitor se pravi blesav i kaže da ugovorena vrsta hrasta ne označava parket bez čvorova, idite na sudski spor. Ima u ovoj zemlji sudova.

Da budemo precizni, ugovoreno je Prefabrikovani hrast, natur, dim 14 50-150cm, debljina 2,1cm, fabrički lakiran i poliran, a kako to zapravo izgleda, videćete na fotografijama koje ću uskoro da postavi. A tek da vidite na šta liči italijanska granitna keramika premium kvaliteta. Uskoro
 
parket hrast natur u CG

Parket natur hrast 2 u CG
file.php
 
Klase u proizvodnji parketa postoje i definisane su standardima. Moja ugovorena klasa parketa dozvoljava sam svetle čvorove maksimalne širine do 1mm, dok npr. rustik klasa dozvoljava čvorove i to po jedan po komadu parketa u dimenzijama do 15mm.Postoje sudski veštaci koji procenjuju kvalitet parketa i drvne građe, postoje sudski sporovi, te ukoliko ne žele da ga zamene, dobiće tužbu. Eh da su to jedini uočeni nedostaci. Čist fušeraj za ogromne pare.

Mala ispravka. Kod natur hrasta dozvoljeni svetli čvorovi veličine do 10mm, i čeone pukotine maksimalne širine do 1mm
 
Tacno je da postoje definisane klase parketa, pitanje je samo da li je u tvom ugovoru i definisana klasa. Time sto klasa nije navedena u ugovoru, investitoru je ostavljena mogucnost ugradnje bilo koje klase. To sto se oznake kolorita i klase "slucajno" poklapaju (u ovom slucaju natur) je trik prodavca (da ne kazem neku tezu rec).
 
Da, ima takvih cvorova tu i tamo, ali ne puno i meni licno ne smeta. Svakako daleko od onog uzasa koji smo videli na nekim slikama iz Vozdovih kapija
 
Da sam dao tolike pare za nazovi top class blok trazio bih da sve bude idealno
 
Ne znam sta da kazem, nemam uzorak kupovine nekretnina u luks gradnji na zapadu da bih imao referencu.

Sto se tice konkretno Central Gardena, ja sam svoju dijagnostifikaciju postavio ranije u ovoj temi. Glavni problemi su izrazito nekompetentna prodaja (CBS) i manjak zaposlenih (jedna arhitektica ukupno na svim projektima AFI-ja i Shikun&Binui-ja), sto u kombinaciji dovodi do mnogo gresaka i spore komunikacije. Ono sto treba razumeti - ovo su klasicni problemi velikih korporacija. Ja mozda imam vise razumevanja jer sam radio u par takvih korporacija i znam kako do takvih gresaka dolazi bez da je iko (od investitora) imao losu nameru. Menadzment i ljudi koji se pitaju u ovim izraelskim kompanijama posmatraju neke brojke (KPI-ove), kao sto su brzina prodaje, promena cene itd., i ako je sve kako treba, svi u lancu dobijaju nagradu za trud i nista se ne menja. Problem kod takvog pristupa je sto je reaktivan - kada prodaja krene da opada (npr na Wellportu ili nekom sledecem projektu) bice kasno. Ali to je do loseg menadzmenta koji ne zna da odabere koje KPI-ove da odabere. I to je cest problem i kod mnogo vecih i ozbiljnijih firmi od ove dve izraelske.

A mozda samo imam vise razumevanja jer sam stan platio mnogo manje (kupio sam ga u ranijoj fazi)...
 
Pozdrav komsiije. Ja sam preuzela stan sredinom maja i skoro se uselila.
Sto se tice svega vrlo sam zadovoljna, od arhitekte koja mi je pomogla kada sam trazila izmene do cbs-a koji su svaki put odgovarali na sve moje zahteve.
Problem nisam imala sa parketom ni plocicama, niti bilo cime u stanu. Moj stan je okrenut ka ulici i mislila sam da ce biti bucnije, ali nije.
Ja sam zelela bas ovu lokaciju i mislim da sam imala srece po pitanju svega.
 
K120, možete li da postavite neku fotografiju. Vi ste veoma, veoma srećna komšinica. Doduše postoji opravdana sumnja da ste agent CBS ili investitora, jer hvalite arhitektu sa kojom apsolutno niko nije zadovoljan, ni u jednom projektu ovog investitora. Držim da sam još uvek u nekoj fazi pregovora sa investitorom, pa ako propadnu, i ako administrator ovog divnog sajta dozvoli, videćete fotografije brojnih i nedopustivih nedostataka, a investitor će videti tužbu za otklanjanje nedostataka na stanu.Koliko je Sun imao prilike da vidi, već u dva stana menjaju parket, ali ne znam o čijem trošku.Inače prilikom primopredaje Sun se pozvao na ovaj sajt kao izvor dragocenih informacija, ali su mu predstavnici investitora grubo odbrusili da postove postavljaju dokoni ljudi i neznalice.
 
Zdravo svima. Ja sam kupio stan na Vk ali sam pre toga stanar CG ( zapravo moji roditelji). Oni su u zgradi 7 i jako su zadovoljni. Osim male cinjenice da stalno cuju radove sa gradilista :( ( ali na to su bili upozoreni). Evo ja nisam ni CBS ni investitor ( na zalost ) ali zaista moram da kazem da smo porodicno zadovoljni. SUN zar je moguce da nisu hteli da vam otklone nedostatke? Zaista su nama sve otklanjali milsim za nesto smo cekali ali zavrsilo se. Mi dokoni???? ma neeeeeeeeee :) salim se SUN zivot je toliko lep da treba samo da se radujemo i uzivamo. Neznalice nismo svakako i nije lepo ako su to rekli.
 
Vrh