Šta je novo?

Trg Slavija

ja jedva cekam da izgrade tu zgrade, da bi se oformio trg. Gornji deo gde je sada park bi mogao to i da ostane...
 
Trg za koga? Za automobile? Uzevši u obzir da će tada verovatno 95% slobodne površine biti odvojeno za njih. U to ne računam novi plato-dodatak koji realno ama baš nikakve veze nema sa trgom kao mestom ukrštanja svih tipova komunikacionih koridora.
 
Beograd ima previse vozila tako da Slavija uvek izgleda preoptereceno, dzabe oni sminkaju Slaviju kad to nece rasteretiti saobracaj, uvek ce biti puno vozila. Jedan od nacina kako bi mogli da rese problem zakrcenja saobracaja bio bi da naprave tunel ispod Slavije, tako sto bi jedino onaj pas izmedju Zeleznicke stanice ka Autokomandi ostao povrsinski, dok bi sav ostali saobracaj isao u tunel. U Tunelu bi trebala da bude signalizacija napravljena ukljucujuci i semafor koji bi regulisala protok saobracaja. Idealno bi bilo kad bi bio neki tunel ispod Slavije koji bi mogao da poveze Slaviju sa Vukom na primer, ali to je jako tesko izvodljivo i jako skupo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541111#p541111:yljl4iyd je napisao(la):
Zuma » 28 Мај 2018 09:37 pm[/url]":yljl4iyd]Trg za koga? Za automobile? Uzevši u obzir da će tada verovatno 95% slobodne površine biti odvojeno za njih. U to ne računam novi plato-dodatak koji realno ama baš nikakve veze nema sa trgom kao mestom ukrštanja svih tipova komunikacionih koridora.

Трг није "место укрштања свих комуникационих коридора". Тако нешто се зове раскрсница, или у компликованијим примерима - петља. Трг је нешто сасвим сасвим друго. А Славија никада није била Трг. Све до сада. Тек изградњом овог платоа Славија је постала трг. А да ли ће то бити успешан пример трга, видећемо ... ја искрено сумњам.
 
Да је померен центар круга, да се добије на ширини на страни ка Немањиној, био би ово фин трг, било би лепог места и за нормалне бициклистичке стазе, и за довољно широк тротоар, као и за дрвореде. Овако имамо пуст плато код НБС ван токова свих нормалних кретања пешака на Славији и дебилни семафор у Макензијевој.
 
Slazem se i ja da je ovo bilo cisto sminkanje tj. nesto sto spada u redovno odrzavanje kolovoza i pesackih komunikacija. Ovo je daleko od bilo koje ozbiljne rekonstrukcije.

Generalno Beogradu fali jako puno tunela. Svi ozbiljniji gradovi na zapadu ih imaju na desetine, jer da ih nemaju odavno bi bili svi zakrceni, posebno u centralnoj zoni.

Beogradu fali gotovo bar 5-7 milijardi eura ozbiljnih ulaganja da bi postao ozbiljan grad sa kvalitetnom infrastrukturom, u to ubrajam i jednu liniju metroa.
 
Kad tad, nešto će na Slaviji morati da ode pod zemlju. Kažem, kad tad...
Naravno, nadležni će to shvatiti na teži način.
 
U pravu si Zexe, veoma brdovit grad a nemamo ni jedan jedini pošten tunel bilo za šinski sistem bilo za automobile, osim eventualno Terazijskog tunela.
 
Koji i nije tunel u klasičnom smislu , jer nije ništa probijano , već je izgradnjom zgrade iznad postao tunel.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541914#p541914:1gt11xkb je napisao(la):
Vladivoje » 01 Jun 2018 11:50 am[/url]":1gt11xkb]
Bender Rodriguez":1gt11xkb je napisao(la):
Kad tad, nešto će na Slaviji morati da ode pod zemlju. Kažem, kad tad...

A do tada, mnogi od nas će otići pod zemlju... :roll:
Parafrazirao si moj potpis :D
 
Onaj korov na Slaviji sto je izrastao i one plocice ispred hrama, ono je sramota jednog glavnog grada.

Danas sam peske prolazio, i muka me uvatila kada sam video kakvu sprdacinu izvode gospoda koja rukovode Beogradom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542430#p542430:134ktelz je napisao(la):
Dr.Back » Ned Jun 03, 2018 7:27 pm[/url]":134ktelz]Onaj korov na Slaviji sto je izrastao i one plocice ispred hrama, ono je sramota jednog glavnog grada.

Danas sam peske prolazio, i muka me uvatila kada sam video kakvu sprdacinu izvode gospoda koja rukovode Beogradom.

taj korov jeste na gradiliste. nazalost je tesko da ekipa srediva kada se ceo plato jos srediva. siguran sam cim zavrse da ce to lepse uraditi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542649#p542649:1hqmiiy6 je napisao(la):
bullwye » 04 Jun 2018 04:57 pm[/url]":1hqmiiy6]
taj korov jeste na gradiliste. nazalost je tesko da ekipa srediva kada se ceo plato jos srediva. siguran sam cim zavrse da ce to lepse uraditi
Može li bar malo pažnje pri pisanju? Ovo je teško razumljivo, kao da je neko oteo i gramatiku i pravopis!!! I pustio nas da se zlopatimo kako znamo i umemo - kud nestadoše velika slova, padeži, znakovi interpunkcije, "naša" slova? Šta je "srediva"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543122#p543122:1czc4xan je napisao(la):
miki_ns » Čet Jun 07, 2018 9:34 am[/url]":1czc4xan]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542649#p542649:1czc4xan je napisao(la):
bullwye » 04 Jun 2018 04:57 pm[/url]":1czc4xan]
taj korov jeste na gradiliste. nazalost je tesko da ekipa srediva kada se ceo plato jos srediva. siguran sam cim zavrse da ce to lepse uraditi
Može li bar malo pažnje pri pisanju? Ovo je teško razumljivo, kao da je neko oteo i gramatiku i pravopis!!! I pustio nas da se zlopatimo kako znamo i umemo - kud nestadoše velika slova, padeži, znakovi interpunkcije, "naša" slova? Šta je "srediva"?

Ja mislim da se ovo neko sali sa pisanjem :D u suprotnom smo u velikom problemu.

Pusti plocice i korov, padezi gde ste :violina:
 
Ma jasno je meni za pločice i korov, ali taj cirkus koji je tamo napravljen možemo samo da kritikujemo, ali ajde bar da se pri tome i razumemo. Pločicama i korovu, po mom ličnom mišljenju, pomoći nema - verovatno će sve to vrlo brzo morati potpuno iznova da se radi. Dotad će oni koji su "pogodili" ove i ovakve radove da se razmile na druge funkcije sa kojih će se praviti mutavi da nemaju pojma o čemu se radi i da to nije u "njihovoj nadležnosti".
 
Nažalost ovakvih pravopisnih primera koji nisu šala , imamo u porastu , te ni ne čudi što se sve češće zapitamo šta je pisac hteo da kaže i da li je ozbiljan ili tera šegu , kao što je sa pomenutim komentarom , bez obzira na korov. Meni je još žalosnije što kada se jasno vidi da se neko šali i da je namerno nešto napisano pogrešno , javi se gomila ljudi koji kritikuju dotičnog za nepismenost i ispravljaju ga. Pri tom ne mislim na ovaj konkretan slučaj , čisto da ne bude zabune.
A što se tiče cirkusa koji spominje miki_ns , slažem se u potpunosti , s tim što bih dodao da obično bude odgovor da su oni pre njih krivi , jer su uradili loše projekat...
 
Da li u projektu piše kolika treba da bude debljina sloja i da mora da se materijal postavlja u skladu sa uputstvom za upotrebu i da ne sme da se fušeriše?
 
Vrh