Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Pozdrav ljudi.

Samo da javim da sam bio u obilasku stanu a Atrium-u 63.

Moram reći da nisam previše oduševljen sveukupno... Verovatno dosta tom utisku daje i to što je to stan bez terase, ugnježden između 2 stana, gde je terasa od levog na dohvat ruke, a sa komšijom desno može opušteno da se obaraju ruke. :D

Takođe čini mi se da zvučna izolacija uopšte nije dobra, jer je u nekom trenutku komšinica pored pustila muziku, ne toliko glasno uopšte, a čulo se kao da je u sobi pored...

Ne znam, možda su to samo početni utisci, možda nisu ni ispravni, zato bih veoma voleo kada bi još neko, pogotovo neko ko već živi tamo, dao svoje utiske...
 
Ljudi, zna li neko zbog cega GDS ne krece sa gradnjom u 63. bloku?
Pozdrav
 
@Директоре, ево ово.
Чланак је из маја 2017.године, а о овој локацији на углу Јурија Гагарина и Нехруове смо раније писали и ту је по неком првобитном плану требала да буде гаража. Кад ће се Грађевинска Дирекција Србије одлучити за даље кораке, кад буде биће :D

GDS plaća zemljište u Bloku 63 na rate
http://gdeinvestirati.com/2017/05/16/gd ... 3-na-rate/

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513336#p513336:3f4odqnu je napisao(la):
Гага » Sat Feb 03, 2018 3:01 am[/url]":3f4odqnu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512994#p512994:3f4odqnu je napisao(la):
nbgcity » 01 Феб 2018 08:47 pm[/url]":3f4odqnu]Novo gradilište u bloku ugao gandijeva i vojvodjanske danas je postavljena tabla, odoše sve zelene površine :?
Ево је табла, сликано јуче-02.фебруара 2018. Табла Дирекције за грађевинско земљиште о локацији за доделу инвеститору за градњу. Надам се да ће будући инвеститор бити разуман и ипак градити зграду да стварно прати ту висинску линију свих осталих зграда, +/- наравно.


file.php

Danas su uklonili tablu
 
Taj plac je prodat nekim Novosadjanima na tenderu pre par meseci.
 
Nije ispostovan ulicni front sa Jurija Gagarina.
Izgleda da posle CIP-a ni ovi iz CEP-a ne znaju da projektuju objekat kako valja.
 
A da procitas uslove tj projektni zadatak tj ovo je plan za ovaj blok sta nalazu planovi viseg reda urbanisticki uslovi
Kad ces ti spat nesto da uradis u bg
 
Cisto sumnjam da urbanisticki uslovi nalazu da se pozicionira objekat na ovaj nacin.
Vidi se gradjevinska linija na planu koja oznacava gde je mogla da bude zgrada (tj gde je i trebala), ne znam sto su postavili zgradu a da ne bude paralelna sa bulevarom za pocetak.
Pravilan urbanizam nalaze da sve zgrade budu paralelne sa regulacionom linijom.
Ako se objekti uvlace kako kome pada na pamet, onda se dobijaju krezube ulice i osecaj stihijske gradnje, a to nije dobro.
Bulevar ovakve sirine bi trebao da ima sve zgrade pod konac.
A ovo postavljanje objekta u obliku S na mestu raskrsnice tek nema nikakve logike.

Inace bi voleo da uradim neki objekat u Beogradu, to stoji i dalje. :)
 
Svake srede od ceptembra cep ima neka predavanja pa bi mogao da dodjes na neko i priupitas sta kako zasto je tako uradjeno a ne jedna liniska zgrada
 
Izvinite,citam poslednjih par postova,nista ne razumem :?
Koji je ovo korak u izgradnji tih zgrada na uglu J. Gagarina i Nehruove?
Ima li bilo kakvih naznaka da pocinje uskoro gradnja? Stvarno mi vise glupo da cimam ove iz GDS-a, koji nikad nemaju neki konkretan odgovor :cry:
Izvinite sto i vas smaram, ali bas me zanima .
Hvala veliko unapred
 
Pozdrav svima,
nazalost zalbena peticija ljudi iz bloka 63 i okolnih blokova nije uvazena, tako da ce nam i poslednje parce "slobodne zemlje" u bloku 63 oduzeti. Ugusicemo se u betonu i prenaseljenim blokovima. Nadam se da cu otici iz blokova sto pre. Ovo je preuzeto sa FB stranice "savski nasip" a u zadnjem PDF-u sa linka na kraju ovog komentara mozete videti na sta ce izgledati "to" s***...

"Oдбијен је захтев великог броја грађана да се не гради десетоспратница у блоку 63 преко пута пијаце. На образложење захтева да су блокови пренасељени, и број зелених површина већ мали, Комисија за планове Скупштине града Београда је одговорила да је десетоспратница предвиђена Планом генералне регулације Београда из 2016. По том плану предвиђене су десетоспратнице уз улицу Јурија Гагарина са 15% зелених површина. То је страшно, и нехумано.

План генералне регулације је верификовала иста ова комисија у саставу: Милутин Фолић (председник), Марко Стојчић (заменик), Предраг Мињевић, Небојша Мињевић, Ђорђе Милић, Бранислав Поповић и Александар Сеизовић.

Пуно хвала свима који су учествовали у покушају да се изборимо за лепши град! Без обзира на овај неуспех нећемо одустати.

Изабране жалбе, и одговоре на њих можете наћи на
https://drive.google.com/open?id=1TQSVur12pgX8XHrDfcScxbeyU7OTbUaN "
 
Ako je za utehu nazalost ta povrsina lici na sve samo ne na zelenu povrsinu. To je jedna poljana, ledina leti spaljena i ispresecana puticima bez ikakvog sadrzaja. Ako idemo do kraja treba biti realan i reci da je to jedno poluruglo koje je sluzilo kao precica za pesake i wc za kucne ljubimce. Gradjani su mogli, imali su sve vreme ovog sveta, da se udruze i od te povrsine naprave nesto medjutim cekali su i nadali se da to uradi drzava sto je smesno. Ja sam samo molio Boga da jedno jutro tu ne osvane ciganmala sto je proslih godina bio vrlo realan scenario, a i sad je. Mi kakvi smo plemeniti i pravoslavni bi cutali, mirno prolazili i gledali i uvazavali nase nove komsije. Bolje ovako samo se nadam da ce bar arhitektura biti na odgovarajucem nivou.
 
Ako cemo biti jos realniji ne znam gde si ti to tacno video da se gradjani organizuju i po svojoj volji prave sta oni zele na nekoj povrsini koja pripada gradu?
Jeste da je to poljana, ali umesto da grad, a ne gradjani od toga napravi dom zdravlja, igraliste, ogradjeni prostor za pse, bazen... ma jok ajde da zagusimo Jurija Gagarina sa jos 1000 stanovnika sa 15% travnjaka.
Cigan mala je trebala da bude na kraju Jurija Gagarina i sve je bilo spremno za spremno za to. Cene stanova su pale za 20%, ali gradjani su protestvovali i protestnim setnjama izborili da do toga ne dodje.
 
Nisam mislio na ciganmalu tipa onoga sto je grad radio sa kontejnerima vec na divlja naselja koja nastaju preko noci.

Ako nesto pripada gradu onda grad odlucuje sta ce biti sa tim, grad je dolucio da zida stanove i to je to. Ono sto su gradjani mogli za sve ove godine da ucine je da podnesu zahtev ili inicijativu da se taj deo uredi i pretvori u mini park sa dodatnim rekvizitima poput onoga sto je uradjeno duz sredine sezdesetih blokova. U tom slucaju gradjani bi sad imali keca u rukavu jer im neko oduzima namensku, uredjenu javnu povrsinu. Sta sad imaju da brane, pogled na Piramidu i 45 blok?
 
Nisam siguran da si upucen... Grad je sam sebi prodao zemljiste za 513 miliona. http://gdeinvestirati.com/2017/05/16/gds-placa-zemljiste-u-bloku-63-na-rate/
Ono sto su gradjani mogli za sve ove godine da ucine je da podnesu zahtev ili inicijativu da se taj deo uredi i pretvori u mini park sa dodatnim rekvizitima poput onoga sto je uradjeno duz sredine sezdesetih blokova.
Ocigledno mislis na ono sto je Djilas gradio, a Mali otvorio posle 4 godine...
Da li si realan da stvarno mislis da je to gradjeno zbog neke gradjanske inicijative? To je samo cist razum. Na ovoliko ljudi mozda ima i neko dete dajte da napravimo dva igralista, a ukoliko si procitao ono sto sam poslao na linku videces da je peticija protiv toga postojala, ali su se oglusili jer je grad po planu koji je uradjen 2016. to zemljiste namenio za zgradurinu od 10. spratova koja ide kao zmijica u Nokiji 3310 (kao sto je na slici postavio "milos.tro), da ne daj Boze ne prodje malo vazduha izmedju zgrade da ljudi mogu da disu. Nema veze sto se u domu zdravlja ceka 3 sata za davanje krvi bez tih 1000 novih ljudi, nema dovoljno doktora, rekreacija kome treba... Posadi ti tu lepo zgradu, a ako daju sve pare za kredit onda makar mogu da uzivaju u mirisu cevapa iz pecenjare Milan.
Pogled ne treba da se brani. Ja govorim o prenaseljenosti NBG-a i svakodnevnim guzvama u saobracaju, kod doktora, u obdanistima a tek kad nam lepo otvore montaznu autobusku ispod mosta kod Buvljaka to ce biti... milina.
 
Јучерашње слике - 29.12.2018., рушење Радове бараке "Културно спортски центар" у блоку 63 у Јурија Гагарина, између бензинске станице Шел и тржног центра, а ту одмах је и аутобуско стајалиште 73-ке и 82-ке, све је срушено и очишћено. Пошто ћу и данас ујутро туда да прођем гледаћу да сликам. Знам да ту треба нешто да се гради, али сам, да будем искрен, испустио из вида, шта (хм) !!!

Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4

Гледано са друге стране улице, од пијаце у блоку 44
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
А ово је та Радова барака, слика из 2015.године, исечена са "уличног погледа"

 
Dolivanje ulja na vatru! I ovi objekti duž JG su ko tumor na zdravom tkivu, a još tih 10 spratova....ovi ce nas uništiti....do koje mere ide bahatost je za nepoverovati....pa onaj ACS Stojanović....kad malo dublje razmislim ona vešala i nisu tako loša ideja...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606113#p606113:1083qg3f je napisao(la):
PIGLET » 04 Mar 2019 08:11 pm[/url]":1083qg3f]Dolivanje ulja na vatru! I ovi objekti duž JG su ko tumor na zdravom tkivu, a još tih 10 spratova....ovi ce nas uništiti....do koje mere ide bahatost je za nepoverovati....pa onaj ACS Stojanović....kad malo dublje razmislim ona vešala i nisu tako loša ideja...

Sve sam bliže donju da odredjeni ljudi su ljubomorni na urbanističko nasledje Novog Beograda pa imaju neodoljivu potrebu da ga naruže, opterete i uguše...
 
Nema skraćeni tekst da kopiram, ali ukratko, neko je prisvojio parcelu sa barakom, prodao je dalje i sada svi nisu nadležni.
 
Otvaram temu za ovo iz spoilera da ne bi bilo podstanar na opštoj temi o raznim projektima u izgradnji...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551257#p551257:3lvgfid1 je napisao(la):
milos.tro » 12 Jul 2018, 22:13[/url]":3lvgfid1]
file.php
Koliko vidim, obustavljena je javna nabavka za izvođača radova, preganjaju se oko cene (ili zajedno odugovlače dok ne završe Zemun).

To whom it may concern, u trećem delu konkursne dokumentacije ima grafičkih priloga, počinju na 254. strani.
 
Vrh