Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Nakon što sam dobio odgovor vezano za liniju 38 , odgovorio sam nadležnima da linija 38 već saobraća do VML , na šta sam dobio sledeći odgovor:

Izvinjavamo se zbog mogućih nejasnoća u našem prethodnom odgovoru.

Napominjemo da nakon izmeštanja dela železničkog saobraćaja sa glavne železničke stanice na ŽS “Topčider”, Sekretarijat za javni prevoz ni jednog trenutka nije razmatrao izmene linije JLPP-a br. 38, već linije JLPP-a br. 38L. Novu liniju 38A čine produženi polasci na liniji JLPP-a br. 38L u vremenima dolazaka/polazaka vozova sa ŽS “Topčider”.

Nova numeracija linije napravljena je upravo zbog lakšeg prepoznavanja polazaka 38L koji će saobraćati do ŽS “Topčider”.

Sama trasa je posledica zahteva “Železnica Srbije”, da se putnicima koji nastavljaju putovanja železničkim saobraćajem omogući veza između dve železničke stanice “Beograd centar” i “Topčider”.
 
@Sole

Када им шаљеш нешто са неколико варијанти, никада им не шаљи оне варијанте које су много горе! Прво, линија 34 са западне стране је могла ићи на Савски трг, Делта сити, Петљу Радничка, Зелени Венац, Адмирала Гепрата... и све би то било боље од овога на Сењаку! И они усвојили то!

Други пут, шаљеш предлог преко Драјзерове и преко Сајма, и опет усвоје оно горе! А сам 38 си могао предлагати до негде било где у Раковици, да се споје сви 38, 38А, 38Л, као ултимативни предлог, и правиш варијације типа хоће-аутопут, хоће-Шумице. Боље и да не усвоје предлог него да усвоје лош! А као да у Дирекцији имају наређење да праве што очајнија решења за Прокоп.
 
Karlo, Direkcija nema samo za Prokop takvo naređenje, imam utisak da je to na nivou većeg dela Grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551009#p551009:19gwkj17 je napisao(la):
Karlo del Ponte » Čet Jul 12, 2018 1:44 am[/url]":19gwkj17]@Sole

Када им шаљеш нешто са неколико варијанти, никада им не шаљи оне варијанте које су много горе! Прво, линија 34 са западне стране је могла ићи на Савски трг, Делта сити, Петљу Радничка, Зелени Венац, Адмирала Гепрата... и све би то било боље од овога на Сењаку! И они усвојили то!

Други пут, шаљеш предлог преко Драјзерове и преко Сајма, и опет усвоје оно горе! А сам 38 си могао предлагати до негде било где у Раковици, да се споје сви 38, 38А, 38Л, као ултимативни предлог, и правиш варијације типа хоће-аутопут, хоће-Шумице. Боље и да не усвоје предлог него да усвоје лош! А као да у Дирекцији имају наређење да праве што очајнија решења за Прокоп.
Poslao sam im predlog za preko Sajma, sa dve podvarijante, preko Autoputa ili preko Ustaničke. Nisam im uopšte slao predlog za Drajzerovu.
A kada sam konkretno poslao predlog da se linija 51 preusmeri na Prokop, dobio samn odgovor da od toga nema ništa, zato što je planirano da se linija okreće na budućoj okretnici kod Mostara.
Kada sam im poslao konkretan predlog da se shodno tehničkim uslovima uspostavi stajalište "Ortopedski zavod Rudo" za linije 34 i 36 u smeru ka Prokopu , dobio sam odgovor da nema potrebe za tako nečim zato što stajališta kod ulaza u Prokop pokrivaju sličnu gravitacionu zonu.
Kada sam im pisao da se linija 48N preusmeri da saobraća preko Prkopa i da ide do Banjice trasom linije 41 , čime bi se pokrili noćni polasci / dolasci vozova , dobio sam odgovor da to nije trenutno moguće uz obrazloženje je to jedino moguće po raspisivanju novog tendera (ugovora) za noćne linije. Ovaj predlog sam im dostavio ponovo putem ankete koja je bila aktuelna.
 
solecar":qrgnxprp je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551009#p551009:qrgnxprp je napisao(la):
Karlo del Ponte » Čet Jul 12, 2018 1:44 am[/url]":qrgnxprp]@Sole

Када им шаљеш нешто са неколико варијанти, никада им не шаљи оне варијанте које су много горе! Прво, линија 34 са западне стране је могла ићи на Савски трг, Делта сити, Петљу Радничка, Зелени Венац, Адмирала Гепрата... и све би то било боље од овога на Сењаку! И они усвојили то!

Други пут, шаљеш предлог преко Драјзерове и преко Сајма, и опет усвоје оно горе! А сам 38 си могао предлагати до негде било где у Раковици, да се споје сви 38, 38А, 38Л, као ултимативни предлог, и правиш варијације типа хоће-аутопут, хоће-Шумице. Боље и да не усвоје предлог него да усвоје лош! А као да у Дирекцији имају наређење да праве што очајнија решења за Прокоп.
Poslao sam im predlog za preko Sajma, sa dve podvarijante, preko Autoputa ili preko Ustaničke. Nisam im uopšte slao predlog za Drajzerovu.
A kada sam konkretno poslao predlog da se linija 51 preusmeri na Prokop, dobio samn odgovor da od toga nema ništa, zato što je planirano da se linija okreće na budućoj okretnici kod Mostara.
Kada sam im poslao konkretan predlog da se shodno tehničkim uslovima uspostavi stajalište "Ortopedski zavod Rudo" za linije 34 i 36 u smeru ka Prokopu , dobio sam odgovor da nema potrebe za tako nečim zato što stajališta kod ulaza u Prokop pokrivaju sličnu gravitacionu zonu.
Kada sam im pisao da se linija 48N preusmeri da saobraća preko Prkopa i da ide do Banjice trasom linije 41 , čime bi se pokrili noćni polasci / dolasci vozova , dobio sam odgovor da to nije trenutno moguće uz obrazloženje je to jedino moguće po raspisivanju novog tendera (ugovora) za noćne linije. Ovaj predlog sam im dostavio ponovo putem ankete koja je bila aktuelna.

I ja sam im gomilu puta slao razne predloge, nikada ništa nije bilo prihvaćeno ! :|
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550969#p550969:9xc8oafh je napisao(la):
markomarinkovic » Wed Jul 11, 2018 8:45 pm[/url]":9xc8oafh]"Što se tiče uspostavljanja privremenog stajališta „Vareška“ za liniju 42, prelog je stigao od opštine, ali isti nije usvojen, pošto je u pitanju lokacija koja se koristi isključivo u situaciji kada se tramvaji sa linije br. 3 menjaju autobusima." Sekretarijat za jgp.
Bar je opština bila brza :lol: :lol:

Jbg, nije Resnik.
 
Ja verujem da ce od septembra uvesti da 38A radi celodnevno... mada je i ovo sad smesno... mogli su samo da ostave naziv 38L,ostave je da ide preko Sajma i da ne uvode 3L...ovako samo prave dodatne oznake, i prave samo zabunu... mogli su sa 34 da pokriju potez od Pinka na dole ka Topcideru, a oni prave ove planinarske poteze... smesno...
 
Мислим да су ову 38А увели ко преко оне ствари (да простите) само због чињенице да имамо воз из Бара са те станице и да је иста уведена кратророчно док се не заврши ТПС Земун. Тако да пријатељи, плашим се да је сваки труд око ње узалуд. Ето чак су себи и уцртали ту дебилну окретницу испод Мостара као неко свето слово и држе се исте као пијан плота.
 
Evo moje preporuke za liniju 19. Jedna varijanta (crvenom bojom oznaceno) je da liniju 19 preusmere ka Banjici. Druga varijanta (zelenom bojom oznaceno) je da liniju preusmere ka Zvezdari.
e534d933b956d640126458c9e4170b24.jpg
68f32f1658ed32cf7b22f49ed8276ef2.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Neizvodljivo. Nije moguće skretanje iz Kralja Milana u Kneza Miloša i obrnuto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551299#p551299:2bcvktuv je napisao(la):
solecar » 12 Jul 2018 11:18 pm[/url]":2bcvktuv]Neizvodljivo. Nije moguće skretanje iz Kralja Milana u Kneza Miloša i obrnuto.
Могуће је уколико би се поставила контактна мрежа Немањином од Славије до Кнеза Милоша. Лево скретање из Кнеза Милоша у Немањину је могуће. Генерално, таква веза би била јако корисна, рецимо, за случајеве када је у Краља Милана "пешачка субота" или нешто слично. Да се не скраћују троле до Славије, нити уводе они аутобуси типа 29А и слично. Управо је велика мана тролејбуског система што нема алтернативних траса, тако да увек морамо чупати недовољан број аутобуса у резерви, и у главном тешких кршева када год се због нечег мрежа прекине.
 
А да ли је могуће скренути из правца Теразија ка Политици? То би омогућило да се добију линија Коњарник-Звездара и Коњарник-Бањица а које би притом пролазиле близу трга, чиме би 3 линије које окрећу на Студентском тргу замениле 2 линије које само пролазе кроз центар а терминуси су им у периферији. Тако би по измештању окретнице Студентски трг на Дорћол било потребно изместити на нову окретницу само три тролејбуске линије, 21, 22 и 29, док би 19 била подељена између 28 и 40. И вук сит, и јарићи на броју.
 
Nemojte da sekirate Direkciju, samo im zadajete zadatke. Njihovi dometi su da kreiraju 3L odsecenu i od glave i od repa sa radnim vremenom kao u Grka a vi sada tu trazite nove trolejbuske koridore. Imajte milosti...
 
Сумњам ја да они овде читају по форуму. А што се тиче тролејбуса, е па у плану им је отприлике да остану 3 линије, 28, 40, 41, а ових 4 Врачарских да укину, тј. да их замени електробус.
 
То су линије чисто тако да би на ТВу могли да кажу како су увели линије ка Топчидеру и да није одсечен од света.
 
Могли су док раде Светогорску да ставе аутобус 40А да иде преко Прокопа, врло брзо би се уверили да би ту нека фреквентна линија треба да остане а да се она мучена 36 укине, по цео дан зврји празна, свега неколико људи. Приметио сам да доста људи излази код Музеја Југославије и иде пешака ка Прокопу, јуче је њих око 15-ак изашло и упутило се ка Прокопу.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Да је било памети (као што нажалост није), одмах би се са саобраћајницом која је рађене на плочи радило паралелно и проширење Драгана Манцеа (саобраћајница у дужини од 450 метара), и у исто време би се поставила и контактна мрежа за тролејбусе. Пред спуштања 40 и 41, ваљало би увести и 41Л, Студентски трг-Прокоп.
Иначе управо гледам на Гугл мапи, још увек стоји стара саобраћајница само до улаза у станицу, док се на сателиту види нова.
И по мени је срамота што се и даље ништа не ради на проширењу Драгана Манцеа и постављању тролејбуске контактне мреже.
 
Тужно да тужније не може бити. Уводе неки антибиотички 38А уместо да су направили 38 Топчидер - ВМЛ, олакшали би људима путовање и скратили и Прокоп би био боље повезан. Досетиће се ваљда за коју годину да је преко потребна мрежа за троле код Прокопа али до тада нам је овако како је. Убеђен сам да би се увођење троле у зони Прокопа решило доста тога, ем што би локално становништвошу у зони аутопута где и ја живим врло радо користио ту тролу. Људи који живе у солитерима не би ништа изгубили сем што би им станица била не код музеја него чим скрене у Драгана Манцеа што је свега ни 200 метара.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Нажалост, стручњаци који руководе Београдски јавни превоз маштају о окретници испод Мостара, тј. испод Газеле, негде иза старе ложионице, а за Прокоп мисле да је садашњих три бедних линија довољно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551650#p551650:3vd706kf je napisao(la):
igor989 » Sub Jul 14, 2018 10:33 am[/url]":3vd706kf]Тужно да тужније не може бити. Уводе неки антибиотички 38А уместо да су направили 38 Топчидер - ВМЛ, олакшали би људима путовање и скратили и Прокоп би био боље повезан. Досетиће се ваљда за коју годину да је преко потребна мрежа за троле код Прокопа али до тада нам је овако како је. Убеђен сам да би се увођење троле у зони Прокопа решило доста тога, ем што би локално становништвошу у зони аутопута где и ја живим врло радо користио ту тролу. Људи који живе у солитерима не би ништа изгубили сем што би им станица била не код музеја него чим скрене у Драгана Манцеа што је свега ни 200 метара.
U tom slučaju bi bilo malo udaljenije za stanare trećeg solitera (gledano iz bilo kog pravca) , ali ništra strašno , obzirom da su oni orijentisani ka pomenutoj stanici , dok stanari prva dva solitera (onih koji su bliže internoj saobraćajnici i Mostaru) koriste stanicu "Rudo". Takođe , na ovaj način bi i stanovnicima u onoj dugaćkoj žutoj zgradi bilo bliže da dođu do trole , samo se spuste stepenicama do glavnog ulaza u Prokop.

P.S.
Izgleda da smo u neku ruku komšije, pošto živim u tim soliterima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551660#p551660:3vd706kf je napisao(la):
Дошљак » Sub Jul 14, 2018 11:30 am[/url]":3vd706kf]Нажалост, стручњаци који руководе Београдски јавни превоз маштају о окретници испод Мостара, тј. испод Газеле, негде иза старе ложионице, а за Прокоп мисле да је садашњих три бедних линија довољно.
Šta ćeš, imaju oni svoje fetiše. Jedino je problem što u tom slučaju ni dupli zglobni na 23 ne bi mogao da poomogne da se potrpaju svi ljudi koji će evidentno presedati na Sajmu na linije koje idu dublje u centar, jer ima okretnica kod Mostara neće ništa značiti. Biće k'o u bajci "Čardak ni na nebu ni na zemlji".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551305#p551305:a6f8n116 je napisao(la):
Karlo del Ponte » Pet Jul 13, 2018 12:27 am[/url]":a6f8n116]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551299#p551299:a6f8n116 je napisao(la):
solecar » 12 Jul 2018 11:18 pm[/url]":a6f8n116]Neizvodljivo. Nije moguće skretanje iz Kralja Milana u Kneza Miloša i obrnuto.
Могуће је уколико би се поставила контактна мрежа Немањином од Славије до Кнеза Милоша. Лево скретање из Кнеза Милоша у Немањину је могуће. Генерално, таква веза би била јако корисна, рецимо, за случајеве када је у Краља Милана "пешачка субота" или нешто слично. Да се не скраћују троле до Славије, нити уводе они аутобуси типа 29А и слично. Управо је велика мана тролејбуског система што нема алтернативних траса, тако да увек морамо чупати недовољан број аутобуса у резерви, и у главном тешких кршева када год се због нечег мрежа прекине.
To da. Da trole saobraćaju kuda i autobusi. Investicija ne bi bila uopšte velika , a korist bi bila višestruka. Još kada bi se uradila i veza Batutova - Cvetkova pijaca - Gospodara Vučića i spoji se sa postojećom kontaktnom mrežom , plus spoji Banjica sa Braće Jereković i Medaković III preko kružnog puta...
 
solecar":xu7bh90c je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551650#p551650 je napisao(la):
igor989 » Sub Jul 14, 2018 10:33 am[/url]":xu7bh90c]Тужно да тужније не може бити. Уводе неки антибиотички 38А уместо да су направили 38 Топчидер - ВМЛ, олакшали би људима путовање и скратили и Прокоп би био боље повезан. Досетиће се ваљда за коју годину да је преко потребна мрежа за троле код Прокопа али до тада нам је овако како је. Убеђен сам да би се увођење троле у зони Прокопа решило доста тога, ем што би локално становништвошу у зони аутопута где и ја живим врло радо користио ту тролу. Људи који живе у солитерима не би ништа изгубили сем што би им станица била не код музеја него чим скрене у Драгана Манцеа што је свега ни 200 метара.
U tom slučaju bi bilo malo udaljenije za stanare trećeg solitera (gledano iz bilo kog pravca) , ali ništra strašno , obzirom da su oni orijentisani ka pomenutoj stanici , dok stanari prva dva solitera (onih koji su bliže internoj saobraćajnici i Mostaru) koriste stanicu "Rudo". Takođe , na ovaj način bi i stanovnicima u onoj dugaćkoj žutoj zgradi bilo bliže da dođu do trole , samo se spuste stepenicama do glavnog ulaza u Prokop.

P.S.
Izgleda da smo u neku ruku komšije, pošto živim u tim soliterima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551660#p551660 je napisao(la):
Дошљак » Sub Jul 14, 2018 11:30 am[/url]":xu7bh90c]Нажалост, стручњаци који руководе Београдски јавни превоз маштају о окретници испод Мостара, тј. испод Газеле, негде иза старе ложионице, а за Прокоп мисле да је садашњих три бедних линија довољно.
Šta ćeš, imaju oni svoje fetiše. Jedino je problem što u tom slučaju ni dupli zglobni na 23 ne bi mogao da poomogne da se potrpaju svi ljudi koji će evidentno presedati na Sajmu na linije koje idu dublje u centar, jer ima okretnica kod Mostara neće ništa značiti. Biće k'o u bajci "Čardak ni na nebu ni na zemlji".
Свакако није неко претерно пешачење, већи део насеља би обухватио када би ишао преко Прокопа. Ја сам доле код аутопута, чак смо вероватно ишли у исту основну школу

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Sto pametnije predloge dajemo, sve gora resenja dobijamo.. kao da nam se neko u toj Direkciji direktno smeje u lice... ovoliko nekvalitetnih, seci usi krpi dupe resenja, ja odavno nisam video....nista normalno ne moze da se prihvati, a vodimo se onom krilaticom da budemo racionalni i ne trosimo resurse postojece u vecoj meri... uvode tramvaj 3L cije su tramvaje skinuli sa linije 3 da bi ovo pokrpili... a mogli su samo da produze 38L preko Sajma i da radi u celodnevnom rezimu.. hoce li se tamo u DJP-u neko konacno poceti da mesa u svoj posao, jer ovo sto oni kreiraju moze i moja baba zatvorenih ociju... STRASNOOOOOOOO......
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551671#p551671:3kr1dqbd je napisao(la):
solecar » Суб Јул 14, 2018 12:42 pm[/url]":3kr1dqbd]
Šta ćeš, imaju oni svoje fetiše. Jedino je problem što u tom slučaju ni dupli zglobni na 23 ne bi mogao da poomogne da se potrpaju svi ljudi koji će evidentno presedati na Sajmu na linije koje idu dublje u centar, jer ima okretnica kod Mostara neće ništa značiti. Biće k'o u bajci "Čardak ni na nebu ni na zemlji".

Тачно али од тога нема ништа док се не изгради прва метро линија. :kafa:
 
Vrh