Šta je novo?

Zastava Srbije na jarbolu visokom 80 metara

Nije problem zastava, to ne može da bude ružno.. Problem je što ta zastava i jarbol treba da se održava, da se pere jednom mesečno minimum i menja jednom godišnje da se okači nova ili ako se ošteti usled nevremena da se promeni.. što vrlo dobro znamo kako kod nas "funcioniše" i koliko smo odgovorni itd.. Znači jedno veliko NE za zastavu. Bolje NE.
 
Ako se i bude održavalo redovno, to samo znači da će nešto od postojećeg održavanja da trpi jer neće zaposliti nove radnike.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Zastava Saudijske Arabije u Jedahu je visoka 171m, zastava Tadžikistana - 165m, zastava Azejberdžana - 162m, zastava SAD - 121m, Severna Korea - 161m, Južna Korea - 98m, UAE - 123m,...
Ne vidim razlog zašto ne postaviti tako nešto, osim ako ne voliš svoju zemlju... Deluje mi kao da se sramite svoje zemlje... Ne znam šta drugo da zaključim.
 
Moze ali prvo u carskom gradu prizrenu i na kosovo polju istovremeno moze. Tako.
3 meleona € a nisu kupljeni vatrogasni kamioni novi zadnjih 10 godina
 
Ja mislim da nema to veze sa ljubavlju prema svojoj zemlji vec znajuci kako se kod nas stvari rade i odrzavaju, ja takodje mislim da to nije bas dobra ideja..

Kao sto sam napisao, mislim da (kada je rec o zastavama) mi u Srbiji imamo taj problem da ih u Beogradu (o drugim gradovima sad nije rec) imamo premalo, cesto nisu ciste i redovno zamenjene... spominjali ste vec sve te zardjale jarbole po gradu sa kojih decenijama nikakve zastave ne vise.. Ne mislim da za to treba previse novca, samo bolja organizacija... e to je meni vec nepostovanje drzave i drzavnih simbola. Nemarnost.
Na ulazu u Stari dvor tj. zgradu predsednistva na Andricevom vencu, iznad vrata u kamenu je veliki grb SFRJ sa sve petokrakom, npr... Zasto to niko ne zameni, ili je to u znak secanja na SFR Jugoslaviju (sto onda bar nije grb Kraljevine iz vremena kad je objekat i napravljen)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553018#p553018:10ni9yns je napisao(la):
Mr.Awesome » 20 Jul 2018 01:04 pm[/url]":10ni9yns]Zastava Saudijske Arabije u Jedahu je visoka 171m, zastava Tadžikistana - 165m, zastava Azejberdžana - 162m, zastava SAD - 121m, Severna Korea - 161m, Južna Korea - 98m, UAE - 123m,...
Ne vidim razlog zašto ne postaviti tako nešto, osim ako ne voliš svoju zemlju... Deluje mi kao da se sramite svoje zemlje... Ne znam šta drugo da zaključim.
file.php
Upravo si dao najbolji mogući kontraprimer. Srbija pripada evropskoj kulturi gde ovakvi primeri mogu samo da potpadnu pod turbokič. Ja se ne sramim svoje zemlje (čak naprotiv), ali bih se ovakvog jarbola itekako sramio.
 
Iznad ulaza u predsjednistvo na andricevom vjencu se nalazi grb sr Srbije ne sfrj
Crvena ekipa je vrlo brzo pobrijala i preklesala poskidala sve grbove predhodne drzave
Ja sam prijavljivao par puta filjale poreske uprave da stave nove zastave i table sa odgovarajucim grbom
 
Sramio bih se svoje zemlje kada bi stvarno podigli taj nesretni jarbol.
I to ne zbog jarbola i zastave, vec zato sto je ova rabota jos jedna u nizu kradja gradjana Srbije, a to je najveci antipatriotski cin koji postoji u knjizi.
Kradja i magarcenje poreskih obaveznika.
 
Ne stidi se niko svoje zemlje vec iritira na koji nacin se ova bag** i banda na vlasti dovijaju da ovom narodu sto vise isperu mozak kako bi sto duze bili na vlasti i sto vise svojih biznis kombinacija i projekata odradili. Kakav jarbol kakve gondole u gradu u kome se spotices o kese, flase, case, kartone i papire na svakom koraku, u kom nema kanalizacije i u kom rubovi grada izgledaju kao da je i Bog na njih zaboravio, u kom fasade zgrada izgledaju kao u junu 1945 ......
 
Pa to je najstarija spin fora u knjizi, karakteristicna i za gore navedene zemlje, kao i za Srbiju - najbolje se kradu pare preko tih patriotskih i nacionalnih simbola, jer ako se usprotivis, uvek te mogu osuditi da mrzis svoju zemlju, da si izdajnik, nepatriota itd.
 
U današnje vreme se mnogo toga radi iz političkih razloga, i to je svuda tako. Vidi se da se određene stvari počinju uoči izbora i slično, sve to doprinosi rejtingu stranke i drugo.
Puno toga Srbiji fali, baš puno. Dugo vremena "tapkamo" u mestu i ništa značajno da se promeni na bolje...
Dobro da je nešto ipak počelo da se radi i gradi, mnogo smo zaostali za svetom, baš mnogo.
Ja nemam ništa protiv ove zastave. Videće se sa velike daljine,ko dolazi brodom sa reke, putem, autoputem, avionom, neće moći da ne primeti toliku zastavu. Baš zato da se zna gde je došao.
Neki baš reklamiraju svoju zemlju, dok smo mi malo stidljivi po tom pitanju.
 
Боље да се среде сви јарболи уграду уместо што се бацају паре на једну велику заставу из чисте комплексашке мегаломаније. Пун град зарђалих јарбола без застава и исцепаних застава по институцијама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553018#p553018:1oqrc7hv je napisao(la):
Mr.Awesome » Pet Jul 20, 2018 3:04 pm[/url]":1oqrc7hv]Zastava Saudijske Arabije u Jedahu je visoka 171m, zastava Tadžikistana - 165m, zastava Azejberdžana - 162m, zastava SAD - 121m, Severna Korea - 161m, Južna Korea - 98m, UAE - 123m,...
Ne vidim razlog zašto ne postaviti tako nešto, osim ako ne voliš svoju zemlju... Deluje mi kao da se sramite svoje zemlje... Ne znam šta drugo da zaključim.
file.php


Баш си нашао земље са којима да се упоређујемо. Једна господари целим светом, а остале редукују нама познату демократију, кроз култ заставе, па партије, па на крају председника/краља. Недостаје ти Турска (са највећим бројем барјака и бандера).
Далеко би се више поносио својом земљом да је те новце уплатила силној деци која се лече СМС-овима; да ли те је можда срамота своје земље због тога? Мене јесте.
 
Zastave na državnim institucijama ''standardnih'' veličina su jedno, i to u potpunosti podržavam. Zastave veličine (površine) kuća su već sasvim druga stvar i često su indikator određenih društveno-političkih problema ili tenzija u zemlji.

I što kaže Gringo, našli smo baš sa kim ćemo da se poredimo. Sve same autokratije i pomahnitali verski fanatici. Jedino bih na ovom spisku mogao da 'progledam kroz prste' Južnoj Koreji pošto je ona, kao i njen severni sused, već 70 godina u ratnom stanju i tenziji a uz to vodi konstatnu, bitku nadmudrivanja i takmičenja sa Severom, pa je očekivano bilo da će kad tad na jarbol severnjaka i južnjaci odgovoriti svojim jarbolom.

Ali jel ima takvih primera jarbola i ogromnih zastava u zemljama od Atlantika do Crnog mora? Namerno kažem do Crnog mora, da uključim i jednu Rusiju. Kolko znam, nema. Mislim da ih čak nema ni u Južnoj Americi, niti u jugoističnoj Aziji (ako grešim, ispravite me slobodno). Što ipak govori nešto.


Naravno sad, nije taj jarbol nužno loš, neće nikome škoditi. To stoji. Neće nikome od nas faliti dlaka s glave ako se on napravi. Ali kao što rekoh, sam taj koncept (pre)veličanja zastava, obično je produkt nesposobnih vlasti koje pokušavaju da skrenu pažnju sa problema i tenzija. Dakle ne bih rekao da je ideja striktno loša ili štetna. Ali je nekako blesava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553052#p553052:2yw8zfp9 je napisao(la):
Mr.Awesome » Pet Jul 20, 2018 2:56 pm[/url]":2yw8zfp9] Videće se sa velike daljine,ko dolazi brodom sa reke, putem, autoputem, avionom, neće moći da ne primeti toliku zastavu. Baš zato da se zna gde je došao.
Neki baš reklamiraju svoju zemlju, dok smo mi malo stidljivi po tom pitanju.

Iskreno mene bi bilo strah da doletim u neku zemlju a da iz aviona vidim ogromnu zastavu.
 
Po meni je jedino glupost sto su te pare mogle da se iskoriste za drugu svrhu, dete umrlo jer je zakasnilo na operaciju pre mesec dana roditelji nisu imali para, siromasan covek, otac cetvoro dece se ubio zbog duga od 20000 dinara za struju a oni nam mlate zastavom, nek rese prece probleme pa posle neka kace zastave koliko hoce. Narod je na rubu egzistencije, vec mnogi pucaju po savovima pa ce ove lopine nabiti na taj isti stub
 
Lokacija tog potencijalnog jarbola na uscu je lokalnim gradjanima najpoznatija po mirisu fekalija koje se tu izliva. Apsolutno je besramno tu podizati simbol jedne drzave dok se neki drugi, svakodnevni problemi ne reshe. Praviti tako nesto dok nam bolnice, skole, fakulteti izgledaju kako izgledaju je stvarno neukusno. Pricati kako je biti protiv jarbola biti protiv drzave, je klasichni sendvicarski metod zamena teze - a da ja vas pitam nesto, a da ja vama kazem nesto.
 
i prica oko sletanja i zastavi je takodje imbecilna....ok vidish zastavu iz aviona i onda sta, udjesh u raspali 72 i prodjesh kod mahalu, favelu zvanu Ledine i Surchin gde je urbanizam, pa cak i adekvatna ulica i trotoar misaona imenica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553052#p553052:ps9mueup je napisao(la):
Mr.Awesome » Pet Jul 20, 2018 4:56 pm[/url]":ps9mueup]U današnje vreme se mnogo toga radi iz političkih razloga, i to je svuda tako. Vidi se da se određene stvari počinju uoči izbora i slično, sve to doprinosi rejtingu stranke i drugo.
Puno toga Srbiji fali, baš puno. Dugo vremena "tapkamo" u mestu i ništa značajno da se promeni na bolje...
Dobro da je nešto ipak počelo da se radi i gradi, mnogo smo zaostali za svetom, baš mnogo.
Ja nemam ništa protiv ove zastave. Videće se sa velike daljine,ko dolazi brodom sa reke, putem, autoputem, avionom, neće moći da ne primeti toliku zastavu. Baš zato da se zna gde je došao.
Neki baš reklamiraju svoju zemlju, dok smo mi malo stidljivi po tom pitanju.


Не бринем за препознавање. Ако неко мора да дође чак то Београда, да би знао да је у Србији, онда ... Много би више волео да неко ко дође у Србију је не препознаје по општем јаду, беди, криминалу, проституцији, као и огорченим, намученим изразима лица где је ретко видети осмех.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553018#p553018:1ddlo7vu je napisao(la):
Mr.Awesome » Fri Jul 20, 2018 1:04 pm[/url]":1ddlo7vu]Zastava Saudijske Arabije u Jedahu je visoka 171m, zastava Tadžikistana - 165m,...
Ne vidim razlog zašto ne postaviti tako nešto, osim ako ne voliš svoju zemlju... Deluje mi kao da se sramite svoje zemlje... Ne znam šta drugo da zaključim.
Zemlja se VOLI svojim postenim radom i trudom (pogotovo ako si neko ko odlucuje o parama drustva) da se SVIM gradjanima te zemlje zivot ucini sto boljim i kvalitetnijim, a ne lopovlukom i mlataranjem mega giga zastavama, parolama i laznim obecanjima. (za dve godine, za tri godine)
Ta budalastina i qurcenje sa zastavom, pa da kosta i 100 evra, je besmislica i razbacivanje dok se sve drugo mnogo bitnije ne uradi.
A ti zakljucuj sta ti je volja.
 
Има мали милион места где би паре које би се бациле на комплексашки јарбол могле боље да се искористе, од језивих болница и распалих школа, преко гомиле правих симбола Београда и садржаја који би могли да интересују туристе, а у лошем су стању (од самих главних симбола града са грба, тврђаве која на десетинама места има скеле, варену арматуру као ограде, обрушене зидине и натписе опасност од обрушавања и река Саве и Дунав чије обале вапе и за најосновнијим редовним чишћењем од плутајућег и насуканог смећа и муља, па до брда музеја и галерија од којих неки ни немају своје зграде већ чаме по магацинима). Ово кићење са заставом је класично мазање очију народу, јер ко се успротиви, аутоматски ће пропагандно одељење СНС са информером и екипом да их окарактерише као издајнике који су против симбола ове државе.
 
Najgore što čovek kad razmisli bolje ništa da ne renoviraju/grade. Tj bolje sve da ostane trulo i raspadnuto jer će na toj nazovi obnovi debelo da zarade i posle par godina opet smo na starom.
 
Господе, молим Те да се ово не изгради.

Прво, јер је овај пројекат чист кич. Једном европском народу са богатом историјом и са државношћу која у понеком аспекту добацује до 8. века је ово непотребно. Чист degoute процес јачања националне свести код новонасталих нација Новог Света и екс-колонија Британаца-Француза-Турака-Руса... Притом, многе од ових земаља су знатно имућније од Србије.
Што нас доводи до другог аргумента - ово би било чисто бацање пара, које немамо. Уложите то у одржавање Београдске Тврђаве, уклањање графита, обнову фасада... То је од много веће користи за углед и понос народа и државе.
 
Ajmo nagradni konkurs: Sta sve mozemo pametnije sa 4 milke evradi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh